pitanje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

pitanje

Post od zana » Čet Apr 13, 2006 1:21 am

neka mi neko odgovori jeli grijeh ubiti pauka, znam da je grijeh ubiti bilo sto osim dozvoljenih zivotinja za jelo, ja ni to nebih nikad mogla , pazim da bilo sta neubijem niti povrijedim ali mi se desi da u kuci nadzem pauka pa mi se neda da ga ulovim pa da ga pustim van nekad ga ubijem, jeli to grijeh? neka mi neko rece,znam nekad biti ljuta pa to istresem jezikom, mada se posle kajem ali nikad nesto nebi ubila ali mi se eto desi da pauka i molim boga da mi prosti ako je to grijeh da ja to vise neradim

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Čet Apr 13, 2006 1:08 pm

es-selamu alejkum

sve što ima dušu je zabranjeno a koliko znam pauk nema,pa ako ti nesmeta ili ako ima način da ga neubiješ, neubij ništa.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Apr 13, 2006 1:41 pm

insaAllah cu pokusat naci siguran sam da ima hadis o nekoliko insekata i zivotinja koje se netrebaju ubijati,za pauka znam,za zabu isto mislim da je tu i pcela al nista ti necu potvrditi dok ne provjerim

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Sub Apr 15, 2006 4:39 pm

eselammu -alejkumm hvala vam sto ste mi odgovorli na moje pitanje nevolim nista ubiti ali mi se to desilo nije mi se dao pauk uhvatiti da gaa izbacim van od sad cu paziti , nadzem ga u kuci pa se bojim otice u krevet ili kuhinju , necu vise sad cu ka polako loviti , cula sam ovih dana da jes grijeh ubiti pauka jer je spasavao muhammeda aswsu pecini ispleo je mrezu da ga nebi nasli ljudi koji su ga proganjali , pa se u nekim mjestima cak naziva kao dragi-insekt neznam koliko je istina pa ce to brat abu fadl ispraviti, a moze biti opasan ako ugrize covjeka jer njegov ugriz djeluje na nervni sistem to mi je poznato iz biologije ali ga ne treba ubiti vec istjerati ako je u kuci gdje je u dodiru sa covjekom eto toliko i hvala vam a abufadl nek ispravi jer on o tome vise zna

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sub Apr 15, 2006 8:26 pm

Salam aleykum!

Masha alla , ja to bas nekako ne mogu da shvatim za ozbiljno, to sa insektima.Ja lijepo pauka pokupim metlom zatim istusiram dobro metlu,
da mi ne ostane tamo,tako da po tome sudechi bih trebala da ucinim tewbu za to, sto opet meni vise izgleda zafrkancija.
Ja za zivotinje kontam sisare, da je haram ubiti.
Mene je impresoniralo kad sam procitala u Kur anu kad je mrav rekao drugim mravima, bjezte mravi ide Sulejmanova vojska......................,
tako nekako,mravinjak ne bih srusila nikada , ali ipak u kuhinji imam protiv insekata trampe,ako koji zaluta..................nek mu je lahka zemlja,sta chu.
Ako ima koji hadis o tome ba da cujem.

Odgovori