Abu-Samed Hadzimejlic- Kacuni/ Hastahana

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Abu-Samed Hadzimejlic- Kacuni/ Hastahana

Post od Enes » Pet Sep 06, 2013 3:47 pm

Bosna Bošnjacima napisao:i također želim reči sljedeče:liječenje od ovih đinskih spletki se radi rukjom ali i zapisima u kojima su harfovi na tačno određeni način napisani i več kako treba.Oni koji su poučeni liječenju zapisom to i rade a neke osobe su poučene pa liječe stravama,neke osobe liječe rukjom:ja kao muktedija,dakle onaj koji slijedi nemam volju niti smijem pričati o onome u šta se ne razumjem.O ovome se ne može raspravljati na forumima...pa ne može tamo neki laik,poluneznalica pa čak i da je obrazovan tumačiti ko su ovi liječnici...Osim toga oni u tradiciji poznaju liječenje najmanje 7-8 generacija unazad...od čukundede(njihovih)do danas...pa jel to veči garant ili ove nebuloze nekoga ko možda ne zna ni islamske šarte nabrojati(bez ljutnje).Ne znam niti ja pola stvari iz islama ali imam pamet i razum..ne dam da mi neznalice tumače din islam.Ko se sve može jeviti na ovom forumu..pa može i sihribaz lično...i pljuvati još po liječnicima...može i nemusliman..može ko go god hoče..OPREZ internet je pun ovakvih smutljivaca i neznalica.
Ali po onom što sam dosad naučio a imao sam prilike lično vidjeti liječenje i izlječenje opsihrenim osoba,ograjisanih i osoba sa đinima u sebi ovo gore napisano mogu pouzdano tvrditi.Hadžimejlići liječe zapisom tako su poučeni,ponekad stravom...njihov babo je liječio i rukjom...nemojte da vam pričam kakve su sve osobe kod njega(šejh Mesuda H.) dolazile sa po 5-10 đina u sebi koji godinama žive u njima itd.itd...hanuma(iz gornjeg texta)mogu reči nemojte biti naivni i vjerovati kvazitumačima koji ne poznaju ovo o čemu pričaju...slobodno otiđite kod nekog od ovih osoba što sam nabrojao(koje ja znam)a ima njih još Bošnjaka muslimana koji liječe ispravno...nečete pogriješiti..a najbolje vam je sestro i bračo..pa imate ISTIHARU za svako pitanje..klanjate noču i pitate Stvoritelja svjetova koji je stvorio i vas i onoga koji vas treba liječiti..neka vam se kaže u snu da li trebate iči kod onoga ili ovoga...Dat če Alllah dž.š.odgovor vam na ruji(snu)kome da odete...selam a svima...
P.S čuvajamo Bosnu od neznanja,smutnje
Da, uvijek se u Bosni i kod Bosnjaka od sljiva pekla rakija i prodavala ali ne znaci da je to ispravno...tako ni zapisi nemaju svoje opravdanje.
Osnova pri lijecenju jeste da nema sumnjivih stvari a na zapisima vise od pola sto je napisano nema nikakav smisao.Na drugoj polovici se zaklinju dzinima:'''Tako ti tog i tog velikana medu dzinima, ostavi to i to.''
Na nekim zapisima se prizivaju dzini od kojih se trazi da ''cuvaju'' oboljelog a prije toga im se prinese zrtva u vidu ''kurbana''
''I bilo je ljudi koji su pomoc od dzinova trazili pa su im tako obijest povecali.''(El-Dzin, 6)

Tako da je suvisno komentarisati je li to sto rade doticni ispravno ili ne...
Ako si njihov ''fan'' napravi stranicu i pisi o njima a ovdje nece imati prilike da se promovisu.

Bosna Bošnjacima
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Sep 05, 2013 9:08 pm

Re: Abu-Samed Hadzimejlic- Kacuni/ Hastahana

Post od Bosna Bošnjacima » Pet Sep 06, 2013 4:19 pm

isključivo odgovornim..jer oni ne edukuju odrasle osobe..oni educiraju djecu koja idu u mektebe...odrasle osobe koje ulaze u islam su ,,slobodni šetači,,koji postaju pogodni za indokrinaciju ovakvih grupa.Ovo se dešava i u Bosni i u čitavom svijetu.Posljedice čemo nositi mi svi i več ih snosimo.U našim đamijama se širi fitna,nesloga,klanja kako ko hoče,tumači kako god ko hoče.Postoji i mnogobrojni mektebi koji nisu ni pod kakvim nadzorom a pod utjecajem su i finansiraju se iz ovih centara...Pa kad če IVZ odštampati knjigu ili knjige koje če se djeliti i koje če ovakvim pojedincima pojasniti hadisom i Kuranom ispravnost islama u Bosni ili čemo čekati da se Bosna pretvori u Afganistan(što priželjkuju neprijatelji BIH).U Bosni je islam,hanefijski fikh,IVZ i tačka..
Pa tako i po pitanju texta o liječenju Kuranom..neznalice tumače i govore(pod utjecajem ovih sekti)da se nemože liječiti stravom,zapisom i sl..več samo rukja..subhanallah..pa šta oni znaju..ljudi stolječima su liječeni i izlječeni na ove načine..otkuda njima znanja da ove ljude nazivaju sihribazima...može im se desiti da im se dobra djela prebace toj osobi(koju su potvorili)jer je potvora za ovakav haram veliki grijeh...ja kao osoba garantujem za ove Hadžimejliče što ste ih potvorili i pred Bogom ovo tvrdim..oni nisu vjerojatno nisu jačine ,,kao njihov babo,,ali liječe ispravno i po poznatoj ,,recepturi,,i mnogima su pomogli...10tak ljudi sam im lično poslao i jako su im pomogli...selam a

Bosna Bošnjacima
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Sep 05, 2013 9:08 pm

Re: Abu-Samed Hadzimejlic- Kacuni/ Hastahana

Post od Bosna Bošnjacima » Pet Sep 06, 2013 4:38 pm

toliko..ne bih se više javljao po ovoj temi...ne promoviram nikoga niti mi to treba,,doktor sam po struci,,.Samo mi je ,,pun faktor,,ovih neznalica što po forumima ,,navlače,,druge na svoje neznanje...
završio bih sa Gazaliem:
-postoji čovjek koji zna i misli da zna-sljedi ga!
-koji zna a ne zna da zna-probudi ga!
-koji ne zna i zna da ne zna,probudi ga!
-I koji NE ZNA a MISLI da zna...bježi od njega!!!selam a svima..moje namjere su čiste i iskrene nemam namjeru braniti nikoga da znam da mi je brat u krivu rekao bih..ali ču stati u zaštitu drugom muslimanu..i trebamo znati..ovo je ahiri zeman,vrijeme neznanja,neznalica...moramo sljediti prošle generacije koje su bolje znale od nas

Bosna Bošnjacima
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Sep 05, 2013 9:08 pm

Re: Abu-Samed Hadzimejlic- Kacuni/ Hastahana

Post od Bosna Bošnjacima » Pet Sep 06, 2013 4:38 pm

toliko..ne bih se više javljao po ovoj temi...ne promoviram nikoga niti mi to treba,,doktor sam po struci,,.Samo mi je ,,pun faktor,,ovih neznalica što po forumima ,,navlače,,druge na svoje neznanje...
završio bih sa Gazaliem:
-postoji čovjek koji zna i misli da zna-sljedi ga!
-koji zna a ne zna da zna-probudi ga!
-koji ne zna i zna da ne zna,probudi ga!
-I koji NE ZNA a MISLI da zna...bježi od njega!!!selam a svima..moje namjere su čiste i iskrene nemam namjeru braniti nikoga da znam da mi je brat u krivu rekao bih..ali ču stati u zaštitu drugom muslimanu..i trebamo znati..ovo je ahiri zeman,vrijeme neznanja,neznalica...moramo sljediti prošle generacije koje su bolje znale od nas

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Abu-Samed Hadzimejlic- Kacuni/ Hastahana

Post od Senad » Pet Sep 06, 2013 8:49 pm

Bosna Bošnjacima napisao:i također želim reči sljedeče:liječenje od ovih đinskih spletki se radi rukjom ali i zapisima u kojima su harfovi na tačno određeni način napisani i več kako treba.Oni koji su poučeni liječenju zapisom to i rade a neke osobe su poučene pa liječe stravama,neke osobe liječe rukjom:ja kao muktedija,dakle onaj koji slijedi nemam volju niti smijem pričati o onome u šta se ne razumjem.O ovome se ne može raspravljati na forumima...pa ne može tamo neki laik,poluneznalica pa čak i da je obrazovan tumačiti ko su ovi liječnici...Osim toga oni u tradiciji poznaju liječenje najmanje 7-8 generacija unazad...od čukundede(njihovih)do danas...pa jel to veči garant ili ove nebuloze nekoga ko možda ne zna ni islamske šarte nabrojati(bez ljutnje).Ne znam niti ja pola stvari iz islama ali imam pamet i razum..ne dam da mi neznalice tumače din islam.Ko se sve može jeviti na ovom forumu..pa može i sihribaz lično...i pljuvati još po liječnicima...može i nemusliman..može ko go god hoče..OPREZ internet je pun ovakvih smutljivaca i neznalica.
Ali po onom što sam dosad naučio a imao sam prilike lično vidjeti liječenje i izlječenje opsihrenim osoba,ograjisanih i osoba sa đinima u sebi ovo gore napisano mogu pouzdano tvrditi.Hadžimejlići liječe zapisom tako su poučeni,ponekad stravom...njihov babo je liječio i rukjom...nemojte da vam pričam kakve su sve osobe kod njega(šejh Mesuda H.) dolazile sa po 5-10 đina u sebi koji godinama žive u njima itd.itd...hanuma(iz gornjeg texta)mogu reči nemojte biti naivni i vjerovati kvazitumačima koji ne poznaju ovo o čemu pričaju...slobodno otiđite kod nekog od ovih osoba što sam nabrojao(koje ja znam)a ima njih još Bošnjaka muslimana koji liječe ispravno...nečete pogriješiti..a najbolje vam je sestro i bračo..pa imate ISTIHARU za svako pitanje..klanjate noču i pitate Stvoritelja svjetova koji je stvorio i vas i onoga koji vas treba liječiti..neka vam se kaže u snu da li trebate iči kod onoga ili ovoga...Dat če Alllah dž.š.odgovor vam na ruji(snu)kome da odete...selam a svima...
P.S čuvajamo Bosnu od neznanja,smutnje
Interesantno, da jedan doktor promiče nešto što nema utemeljenje u islamu . Ako doktori nemaju razum/znanje šta očekivati od onih koji galame što hodža nije prouči podnevski ezan dok je ispijao prvu pivu, već je počeo ezan na drugoj .

AKo su zapisi OK onda je bolje okačit cijeli Kur'an o vrat, zašto bi uzimao neke sumljive "harfove"
i zašto bi neka tamo strava bila bolje od abdesta

U sve mu ovome jedno mora biti suvišno
-Kur'an i sunet
-ili zapisi koji sadrže sumnjive "harfove" i strave .

Onaj ko se odluči za prvu opciju to mu je dovoljno,

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Abu-Samed Hadzimejlic- Kacuni/ Hastahana

Post od Haris » Sub Sep 07, 2013 8:27 am

Bosna Bošnjacima napisao:mislim da je neophodno da IVZ u suradnji sa poznatim osobama kako onim koji liječe tako i onima koji se bave drugim pitanjima iz šerijata i fikha što prije učestvuju u forumima a također i u đamijama.Također neophodno je da IVZ štampa literaturu iz hanefijskog fikha te tako prekine svake nedoumice koje se javljaju kod osoba koje dolaze u đamije a nemaju osobno znanje iz islama.Naime poznato je da pojedinci i grupe ispred đamija sačekuju mladiče koji su neuki u islamu te im nizom predavanja i ,,kobajagi,,dokaza o neispravnosti hanefijskog mezheba i drugih mezheba uljevaju,,šuhvu,,nedoumicu te kao takvi postaju podložni utjecajima sektašenja u islamu i tumačenja islama nepoznatih u Bosni dosad a tumačenja koji su naišli na neodobravanja sve uleme...IVZ snosi istorijsku odgovornost zbog nečinjenja po ovom pitanju...oni stvari prepuštaju toku vremena a ne zauzimaju stav iako su dužni...pa nečemo valjda mi (ili ja)tumačiti vjerske propise...to nama nije dozvoljeno...mi smo muktedije(oni koji mogu da sljede)a kamoli ove grupe gore spomenute koje svoje neznanje šire po Bosni več 20 godina...FIN fakultet islamskih nauka je za razliku od njih davno zauzeo stav i u Oslobođenju i sl.novinama su izlazili textovi priznatih alima sa FIN-a o opasnosti ovakvog tumačenja po čitavu BOSNU...Prošli Reis(Cerić)smatram nije poduzeo gotovo ništa.. Kao osoba koja hoda po đematima Sarajeva i vidi stalne probleme i fitnu koju siju ovakvi neodgovorni pojedinci smatram IVZ
Fikh je širok. Skoro pa uvijek imaš više načina obavljanja nečeg, tako da bi se na kraju ispostavilo da je ispravno i ovo što vele u džamiji, i ovo ispred džamije.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Abu-Samed Hadzimejlic- Kacuni/ Hastahana

Post od kenan79 » Sub Sep 07, 2013 12:28 pm

Zalosno je sto danas svako nosi titulu doktora, sto svako zavrsava fakultete i tumaci vjeru kako je njemu cejf, a da ne zna razlikovati č i ć, dž i đ.
Elhamdulillah, pa se malo pomalo kristalizira stanje u BiH, iako je mnogi mute i nastoje sto vise smutnje medju muslimane unijeti.
Dok je tekija-sejhova i samozvanih tumaca vjere, nema nam napretka.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Abu-Samed Hadzimejlic- Kacuni/ Hastahana

Post od Haris » Sub Sep 07, 2013 12:55 pm

Treba proći nekoliko generacija da se to "isčisti"..

Odgovori