Muz je agresivan

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Vjernica
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Sre Avg 24, 2005 10:08 am
Lokacija: DE
Kontakt:

Post od Vjernica » Ned Jun 25, 2006 6:08 pm

@daneS
Jazak Allahu kheir!!!

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Pon Jun 26, 2006 1:06 am

Selam alejkum

Danes ako imas neki problem sa mnom , onda mi se obrati privatnom porukom, onda ce mo to tako rjesiti, nazalost nisi dobro upoznat sta se desilo sa mojom bivsom zenom. A vidim bolje si upoznat sa tv americkim emisijama.
Ja za tog RICKY nisam nikad ni cuo.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Pon Jun 26, 2006 3:06 am

Esselamu Alejkum.

Ja na ovu temu nebih mnogo komentarisao ali bih reko ovo.

Neznam DANE dali se sjecas mog jednog posta koji sam napisao za tebe i Koperfilda?
Sjecasli se?
Ako se sjecas i sad stojim pri tom postu.
Kako znas drugoga omalozavati i to bas Vjernika.Bojisli se ti Allaha s.v.t.
Dali Dovis,Dali se sjetis Grijeha?Zapitasli se kako ti Namaz prodze i dali se upitas da si ikad uvrijedio nekoga a pogotovu svoga brata.Dali se za[pitas hoceli tebi trebati neciji Halal,Mozda ti Allah s.v.t. da Dzehenem zbog necijeg NE HALALA.
Sjeti se Hadisa:Da ce covjek za jednu izgovorenu ruznu rijec,a kojoj neprida paznju biti bacen u Dzehenemsku provaliju 70 godina duboku.
Razmisli dali si ovdje povrijedio na ovom Forumu ikoga?
Razmisli o ovom Hadisu.
Molim Allaha uzvisenog da ti da Sabura i mozga da razmisljas mozgom Vjernika i da te stavi na najvise stepene vjernika s kojim ce on Uzviseni biti zadovoljan,Molim Uzvisenog Allaha s.v.t. da popravi nase stanje da pomogne bracu i sestre,Mudzahide i da ovaj umet prevazidze probleme u kojim se nalazi.
Esselamu Alejkum

esma
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 23, 2006 7:22 am

Post od esma » Pon Jun 26, 2006 6:17 am

Hvala svima da ste ovoliko napisala svija vas da vas Allag dz. sacuva. Halal vam bilo. Nasli smo vec stan cak smo prvo noc nocili tamo nasli nabrzo jedan stan, ma da nemamo puno ali neke male stvari su tu hvala allahu. nazalost nisam dugo klanjla ali insallah opet cu da pocnem.
Ja sam njemu vec bila pustila rukju ali je odma u gasijo i mnogo se nerviro i galamijo malte ne iz ludijo vec bio. naravno on se neke stvari kaje ali neke stvari i mene krivi to si upravu Zara. Ja cu da se molim Allahu d.z i sto brzo da odem hodzi ali gdje zivi Enes? Ja sam u njemackoj.

Ja cu sada da pokusam dali ce se promjeniti. ali tek u petak u vece sjedili smo u auto i on je vozijo 70 a smjelo se samo da vozi 50 ja sam mu rekla da vozi lakse kad je poceo da galami ja onda reko mozda ce se smiruti i uzela onu cd iz tasne koju sam imala rukju,i onda je ko da je izludijo kaze meni suti, suti... odma je to ugasijo zaustavi auto kaze vidis kako sam sa zivicima sta vi od mene radite mora jedna dusa da plati onda sam miran tacno tako je reko. ali lice mu je koda nije njegove oci koda su mu naprijed izpale, i udaru ruku od ruku, ja sam se bila vec mnogo uplasila. trebala sam vec prije izaci iz auta jeli tu smo bili u nekom selu onda je krenuo i kaze meni ti mene nisi nikad volila nit si me ikad volila sto si me dovela. i auto krenuo i kaze sad ces da vidids kako se gubi zivot, vozijo je 120 ili 130 jedan mali put i sve bajagi pravijo da hoce na druga auto da vozi ja sam izvukla kljuc onda je se njemu valjda zakluco volan i nekako smo stali gume su vec pusile i sam samo pocela da trcim i hvala allahu dodze jedan poznanik sa svojom curom i stali meni, ja sam posle toga zvala policiju, da vide tamo sta rade, on je nekolko trco izamene ali hvala bogu nije brz ko ja, samo je viko ako me volis stani. on je sjeo u auto i osao i policija je dosla do njega samo ga pitali za papire i da se na svdazda sa svojom zenom itd. posle je me odma zvao na mobitel i plako, kaze nisam te htjeo ubiti samo da te uplasim. neznam. u subotu onda vec smo nasli taj stan poceli ga cistiti, i pokusam sa njim i da vidim dali je to sada bolje kad nezivimo kod roditelja. ucila sam na svaki korak koji sam mogla. moja majka i sestra za njega nece vise nista za njega da znaju mada to od petka neznaju, samo baba sa njim jos prica normalno. treba mi pod hitnu od nekog druga pomoc nezelim da se ova ludnica jos jednom desi, sada se nebojim njega ali kad je takav veliku strah u meni imam.

hvala svima jos jedom.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Jun 26, 2006 7:35 am

Danes ako imas neki problem sa mnom
:lol: :lol: :lol: ja sa tobom :lol: :lol: :lol:

Kod: Obeleži sve

nazalost nisi dobro upoznat sta se desilo sa mojom bivsom zenom. 
NAGULILA, tako si u kontekstu napisao na starom forumu,ništa čudnu sad si sebe ubjedio kako i nisi oženjen bio ili si bio po američkim terapijama.

privatne poruke netreba da ti pišem jer nema tajni niti skrivam mišljenje koje imam o tebi, a to je da si prepotentni hvalisavac i umišljena sveznalica koja samo koristi priliku da nekog ogovara.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Jun 26, 2006 7:48 am

to bas Vjernika
NIHADE POZNAVAOČE GAJBA,O KOME JE TU RIJEČ
A NA ONA SVA PITANJA ZNAŠ VALJDA ODGOVOR JER KAD ZNAŠ KO JE KAKAV VJERNIK PA NETRABAJU PITANJA KAO,-----------
Dali Dovis,Dali se sjetis Grijeha?Zapitasli se kako ti Namaz prodze i dali se upitas da si ikad uvrijedio nekoga a pogotovu svoga brata.Dali se za[pitas hoceli tebi trebati neciji Halal,
i što se davida c. tiče,to je tvoj nivo do kojeg možeš da dosegneš i normalno je da lupiš svoje mišljenje koje nema nikakav temelj ili osnovu kad donosiš sud o njemu ili bilo kojoj naučnoj tezi

nemoj da braniš nikog kad ni sebe nemožeš,jer ako si vjernik i poznavaoc vjere za kojeg se predstavljaš, da te podsjetim,da niko nikom zagovarač neće biti i svako će za svoje grijehe odgovarati.

oktobar21
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Sre Apr 12, 2006 10:36 am

Post od oktobar21 » Pon Jun 26, 2006 8:57 am

Selam alejkum. :oops: Nagrada kod Allaha pripada onom ko svađu prekine pa makar bio i u pravu.Nemam namjeru ovom prilikom da budem sudija u vašoj diskusiji (koja i nije diskusija već svađa).Ovaj forum nije mjesto za to što vi radite.Ako niste u stanju da se ponašate po islamskim normama lijepog odgoja najbolje će biti da i ne diskutujete,jer od sličnih diskusija imamo (muslimani)samo štetu i nikakve koristi.Zašto dozvoljavate da zbog vas likuju oni koji NAS mrze i jedva čekaju svađu među braćom.Sjetite se SREBRENICE i STIDITE SE;STIDITE SE,..........

Vjernica
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Sre Avg 24, 2005 10:08 am
Lokacija: DE
Kontakt:

Post od Vjernica » Pon Jun 26, 2006 9:42 am

assalam aleikum , evo nekoliko hadisa, pa da se svi malo razaberemo..
sto se tebe DaneS tice, ja tebi halalim, a da si ti za mene dovu ucio ja bih rekla AMIN..
kheir inschaAllah
covjek uci dok je ziv...
wassalam aleikum wa rahmetulah wa barakatuhu


"Najvise ljudi koji ce uci u dzennet bit ce zbog bogobojaznosti (takvaluka) i lijepog ahlaka." (Buharija i drugi muhaddisi)

"Ko napusti raspravu kad nije u pravu, bude mu napravljena kuća u džennetskoj mahali, a ko ostavi raspravu kad je u pravu, bude mu izgrađena kuća u najodabranijem dijelu dženneta." (Ibn Madze i Tirmizi)

"Boj se vatre (dzehennema) pa podaj drugom makar i pola hurmem, a ako ni to nemozes naci, a o­no lijepom rijecju." (Buharija i Ahmed)

"Ako nisi kadar ciniti dobra djela, o­nda makar ne nanosi ljudima zlo jer se i to ubraja u sadaku kojom ces se iskupiti." (Muslim)

"Istinski musliman je o­naj od cijeg jezika i ruku su sigurni ostali muslimani." (Buharija i Muslim)

"Niko od vas nece dostici potpuno vjerovanje sve dok ne bude zelio i volio svome bratu o­no sto zeli i voli samome sebi." (Buharija i Muslim)

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Jun 26, 2006 11:42 am

es-selamu alejum

jako interesantno odnosno interesantni savjetodavci ,meni sabur savjetuju a jedva čekaju da nešto i ispred nekog kažu.

ja mogu da kažem da sam nešto o kulturi od vas naučio, jer kultura se od nekulturnih uči.

metite ispred svog praga, moj pustite,jer jedino tako ćete imati čistu savjest ako je uoppće ko ima.
vjernice,ima topic gdje se stavljaju hadisi ili tebe više zanimaju oni gdje se svađa i trača
uživajte u pogledu isprd sebe, a ne iza sebe
odoh ja na plažu 8) ,malo je ugrijalo,još samo kremu za sunčanje nezaboravim

Hajro
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 10:01 am

Post od Hajro » Pon Jun 26, 2006 1:08 pm

BRAVO ,

Isterali ste AbuAmrinbFAdl, kojekakvi komunisti se javljaju, niko ne odgovara na pitanjima onima kojim pomoc je potrebna, na svaki post se svadzate,BRAVO!BRAVO!BRAVO!

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Pon Jun 26, 2006 4:19 pm

Mir i spas Allahov zelim vam draga braco i sestre.
Dobro eto ode DaneS na plazu da se rashladi jos samo da nam se vrati opet AbuAmRibnFadl na ovaj forum.
Oprosti im brate AbuAm .

nedzmi truda
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 3:25 pm
Lokacija: italija

Post od nedzmi truda » Pon Jun 26, 2006 6:07 pm

esselamu alejkum sestro,nemoj gubiti nadu u allahovu milost i budi jaka (jak vernik je drazi allahu dz.s. od slabog a u obojici ima dobra)trazenjem pomoci od allaha dz.s. moras biti svesna da sve sto se desava jeste allahovom dz.s. voljom i odredjenjem.znaj da onaj koji okrene glavu od allahove dz.s.knjige allah dz.s. mu nece dati da zivi dobro (u smislu na dusevni mir-koji vredi od svih bogatstva na ovom dunjaluku).sa ovim sto si rekla sada sa autom se vidi da je njegovo srce siromasno sa imanom s tim sto covek nemoze nikad suditi o nekom dok necuje i njegovo misljenje.nemoj pozurivati sa rukjom jer ce biti jos vise ljut .mislice da ga smstras ludim.moras pokusati koliko god je moguce da razgovaras sa njim o vasoj buducnosti ili da se konsultujes sa nkim iz njegove familije ko ima uticaj na njega ili koga on postuje i slusa.pa onda ga nagovoriti na slusanje rukje.znaj da sto vise trpis zulum to je veci rahmet allaha dz.s. nad tobom.klanjaj jer je spas u redovnom namazu i moli allaha za oprost i uputi mu dovu da ti pomogne i sabur da ti podari pa insallah tvojim brigama ce doci kraj(utjecem se allahu od brige ituge od lenjivosti i nemoci od skrtosti istraha,utjecem se od toga da me savlada dug i da me nadvladaju ljudi i utjjecem se od kaburskih kazni i iskusenja.)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Jun 26, 2006 7:41 pm

Hajro napisao:BRAVO ,

Isterali ste AbuAmrinbFAdl, kojekakvi komunisti se javljaju, niko ne odgovara na pitanjima onima kojim pomoc je potrebna, na svaki post se svadzate,BRAVO!BRAVO!BRAVO!

Esselamu alejkum!

Hajro brate mislim da je nepravedno stavljati na teret Sestri 15 da je nekoga istjerala ili već na koga milsiš. Niko nikoga ovdje ne istjeruje osim džina :lol: , brat je tako navikao da odlazi i da se vraća, ne sikirajse vratit će se on,

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Pon Jun 26, 2006 7:52 pm

Ova tema je opat postala tema prepucavanja. Kako šejtan lahko okrene pamet čovjeku...nego ja imam samo jedan predlog, da ako se ovo nastavi neka se tema zaključa i neka se privatno pišu savjeti.

Nadam se da če biti bolje, moli dragog Allaha za pomoč. U njega vjeruj, njegova volja če da se krajnje desi. Molim dragog Allaha sestro da ti bude u pomoči.
Javi se kako ide.
Selam Alejkum!

Zaključana tema