Muz je agresivan

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

esma
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 23, 2006 7:22 am

Muz je agresivan

Post od esma » Pet Jun 23, 2006 8:16 am

Selam alejkum, imam jedan veliki problem. ja sam udata vec gotov godinu dana. mi smo od pocetka zivjeli kod mojih roditelja ma da znam da je to bila moja greska da sam to dozvolila, ali hajde ja sam mislela uredu je. Moj muz je mnogo agresivan vec je me jednom tako iz tuko da mije uho bilo skroz plavo i to samo sto sam htjela jednu drugaricu da pozovem na moj rodzendan, ali on nju nevoli ma da je nije nikad vidjeo. ali i one mene uvek zovu. dobro nije to jedino on stalno galami, kad vec sjede za volan u auto vec galami ovaj vozi ovaako ovaj onako ojjjjjjjjj trosim gorivo itd. stalno nekome daje signal i galami ne samo to samo malo kad ga vec nerviram ja moram nekad da pazim na svaku rjec. on me cak i pred narodom sramoti. moja familija bila iz bosne par dana kod nas, oni su meni rekli ako ja hocu sa njim da ostanem zajedno oni ce se odreci od mene. i tako moja majka vice. stalo je previse ljubomoran i moju sestra uvjek je nesto lose za nju reko, ali znala sam da je ona uvejk bila dobra prema njemu. sada je stanje mi smo jos kod kuce ali uvjek kad roditelji spavaju idemo kuci jeli oni se njega boju moja mama. ali on nece ni da prizna krivicu nit mislim da ce biti bolje, tek malo prije ga zovem odma se nervira i kaze jebeni telefon tvoj, samo kad vidi neku zenu za svaku more reci on da je kurva da izvinete. ali nekad zna biti ko melek dobar i gleda me i tako. njgeovi roditelji zovu i mole me da ostanemo zajedno i to, on kaze on samo tako sto zivimo kod roditelja, ali on stalno meni kaze ti hoces meni da obuces suknju, ali bogami nije tacno, sve mu kupim sve danem samo da ne galami. meni je glava ko prazna stalno me boli glava nemam snage da razmisljam. meni se nezivi takav osjecaj imam. zvala sam nekih hodza preko telefona svako nesto drugo kaze. meni se vec vrti glava kad ovo pisem ako vjerujete nemam snage. neznam vise dalje. mama me stalno na posao zove i nekad dodze i kaze mi on se ikad nece promjeniti stalo uzima za smirenje tablete kaze jeli mnogo je lose brine se za mene. vec rfamilija koja je ga upoznala nevoliga niko. stlano nesto galami ja to nisam bila nikad navikla jeli moji roditelji nisu nikad bili agreisvni. stacu da radim hocul se raztaviti ili? cjelo vrjeme sam ga tjerala hodzi i terapojtu ali nije htjeo ici. sada tek htjeo otic hodzi ali bog zna dali ce stvarno ociti, treba mi pod hitno pomoc molim vas. hvala vec svima unaprijed.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pet Jun 23, 2006 9:22 am

es-selamu alejkum

nekad treba poslušati sebe,ako si učinila sve da mu pomogneš pa on ni to neće niti neprepoznaje kao dobro nemožeš na svoju štetu živjeti.
obaveza svakog je da sebe zaštiti na najbolji način,pa tek onda drugog.
život je blagodat,ako čovjek neželi da sebi pomogne nemožeš mu ni ti ali si svako dužna sebi pomoći pa i ako je jedini način da se rastaviš.

da si moja sestra ja bih ti rekao,tjeraj tu džukelu od sebe,ili se makni od njega.

esma
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 23, 2006 7:22 am

Post od esma » Pet Jun 23, 2006 9:36 am

hvala puno na tvoj komentar. pokusala sam da pomognem i uvjek sam njim pokusam da pricam kad nije agresivan ondda pricam sa njim ali kad je ljut zaboravi za sebe. jednom reko meni tvoje usmrdjela sestra i to ne prvi put onda ja sam htjela sa mamom da pricam sa njim jeli nemore tako. onda on nije htjeo da prica i mama zaklucala vrata i rekla ne sad hocemo da pricamo onda je on izludijo i to znas kako polomijio sto za peglanje i prosto me htjeo da davi kad mu nismo dali kljuc znam da je bila greska da zakljucamo ali smo htjeli da pricamo. meni moja sestra i mama isto kazu da zavrsim snjim. ali posle mi ga bude opet zao:( nekako. nemogu vise da mislim. on sada hoce da nadzemo sami stan sebi.

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pet Jun 23, 2006 9:38 am

Ako želiš da proživiš još malo tog mladog života koji ti je Allah dz.š. podario OSTAVIO TOG SILNIKA JER ALLAH DZ.Š. U KUR'ANU SPOMINJE KOLIKO JE HARAM BITI SILNIK I BITI UZ SILNIKE A ko se ne promijeni bolje ti je napustiga pa neka sebi traži ženu poput njega, silnicu. Čitao sam hadis da Allah dz.š. neprima dovu čovjeku koji neželi da ostavi svoju ženu koja je zla, a to isto znači i za žene da ostave silnike. (nešto slično je moja mama proživljavala sa mojim ocem pa ga je ostavila ali nakon dugo vremena a žao joj je što to nije još davno uradila) sestro dok još nemaš djece bježi od njega upropastiče ti život.

esma
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 23, 2006 7:22 am

Post od esma » Pet Jun 23, 2006 10:05 am

brate ti si upravu ali tesko mije uvjek sam na sve pazila i htjela sam dobrog muza i sada sam u vakoj situvaciji. da se moram kako izgleda da rastanem. i vi nevidite nade za njega? kako cu sada ovo da raskinem najbolje? Trebala sam to prije primjetit ija sam kriva na sve ovome valjda. jvala puno da vas dragi allah dz. sacuva.

esma
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 23, 2006 7:22 am

Post od esma » Pet Jun 23, 2006 11:32 am

kad vako razmilsljam moreli biti da je ui moga muza dzin? Molim i enesa da dane svoj komentar sta on misli po sto on ima naj vece izkustvo sta se ovoga tice. hvala

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pet Jun 23, 2006 4:08 pm

Halali sestro ako želiš da spasiš brak nije problem ali ako nije stvra dzina ili sihra onda je to više problem njegovih hirova.

nedzmi truda
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 3:25 pm
Lokacija: italija

Post od nedzmi truda » Pet Jun 23, 2006 8:31 pm

esselamu alejkum sestro ,pokusacu koliko god mogu da ti savetima pomognem i iz iskustva mog bracnog zivota.spominjala si nekog hodzu,da vodis tvoga muza pazi kod koga ga vodis(DA LI ISPRAVNO LIJECI)jer ti moze pogorsati situaciju.ako se nevaram rekla si da zivite kod tvojih roditelja sto je za svakog muskarca 80%tesko podneti zbog straha nad dominiranjem zene injene porodice.sama prva godina bracnog zivota je teska i ima mnogo nesuglasica bas zbog dominiranja bracnog zivota(biti pokoran muz zeni ili zena muzu).dovoljna je jedna rec tvoje majke ili sestrei evo galame.prvo ako ti je stalo do tog braka moras biti strpljiva (sabur) jer je i to kusnja allahadz.s.,nadam se da klanjas namaze (ako ne klanjas potrudi se da klanjas)i da uputis dovu allahu dz.s.da ti pomogne u odluci i da popravi vase stanje i moli ga i na ovaj nacin(allahu moj molim te za dobro moga muza iza dobro po cemu je po prirodi sklon a utjecem ti se od njegovog zla i zla po cemu je po prirodi sklon )jer meni je pomoglo.nije losa ideja ako ste u mogucnosti da se odvojite sami ida nadjete stan ,siguran sam da bi to mnogo pomoglo.sledi svoje srce i boj se allaha dz.s. neslusaj nicije reci (od rodjaka ,majke,sestre i ostalih sto govore da ako se ne odvojis od njega da ce te tvoji odbaciti)jer je tu sejtan umesao svoje prste a njemu je i cilj da unisti bracni par (da ih razdvoji)i da pravi nered u celoj porodici jos ako su slabog imana islabog zikra njih je lako obmanuti i nagovarati na sve isvasta,sto je sumnjam i sa tvojim muzem jer po onome sto si ga opisala ne dolikuju jednom verniku da se ponasa na taj nacin.sto se tice da li ima dzinna u sebi to je lako proveriti(slusati audio rukju i videti reakcije)samo moli allaha dz.s. da tvoj muz pristane na to.ima jako mnogo da se kaze,obrati paznju na sitnice jer sitnice zivot znace. nadam se da ce ti moji saveti biti od koristi i neka je selam i spas na tebe i na tvoju porodicu .

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pet Jun 23, 2006 9:42 pm

Salam aleykum!

Esma nije sve stvar dzina i sihra.sasvim je moguche da je on tvoj muz takav-agresivan i divljak-halali .
pa kakv che ti zivot biti s tim covjekom'Ako budete imali djece hoche li i njih tuchi?Kako che tebi to biti posmatrati i uopste kako che ta djeca rasti pored takvog oca.Hoches li ti psikoloski mochi to podnijeti,ili ches poceti da gubis vlastitu vrijednost kao licnost ,pa kakv ti je to zivot.
Odlika sihra je ta da opsihreni slijedi sihr-dzina u momentima postupa agresivno medjutm i
sam je svjestan da ima nesto jace od njega.Kad ga popusti sihr ili dzin onda se bolesnik kaje , place, zna da sa njim nesto nije u redu.E, to su znakovi sihra.
Po tvom pisanju tvoj muz niti se kaje niti cak prepoznaje svoj problem.Divljak.Ostavi to , sto prije to bolje .Ne dozvoli sebi da te tako gaze.Tebi je Allah swta dao dusu i pamet da rasudjujes i pravo da se razvedes.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pet Jun 23, 2006 10:51 pm

Da dodam.zene koje dugo vremena trpe ovakvo maltretiranje, osim fizickog trpe i psiholosko sto je teze za lijeciti.Agresor pocne kriviti nju zenu za svoje stanje , te zena stigne dotle da u to povjeruje.Tako da ona pocne lagati samu sebe da je muz ispravan i dobar a da je ona kriva za njegovo agresivno nastupanje.Ovo cak i kad dodje i do fizickog maltretiranj.zena potpuno izgubi samopostovanje i vlastito vrednovanje,cak vjeruje da je agresor u pravu i da je ona ta sto treba da se mijenja.Ovakvi agresivci se tesko lijece, prvi korak je da poznaju da su to agresori, i potrebno je puno obilazaka sa socijalnim radnicima , psikolozima itd da se takav promjeni.Tu je cesto stvar loseg odgoja,i surovosti u srcu, i cesto zelja za dominiranjem nad ostalima.
Zene koje ovo trpe isto moraju da rade psikoloske tretmane da se vrate na svoje mjesto.On sigurno ne praktikuje vjeru , cak i ako je prica ne shvata je, a tebi bih isto preporucila da se sto vise zanimas Allahom swta i potrazi socijalne radnike i psikologe da ti pomognu lakse jasno sagledati tvoju situaciju.
Neka ti je Allah swta na pomochi.
amin.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sub Jun 24, 2006 5:06 pm

Selam alejkum

Esma zamolio bih te da na prvom mjestu ne koristis rijeci na forumu kao sto su j.....
Nemoj zvati nikaklave "hodze" koji ogledaju sudbinu preko telefona.
Savjetovao bih vam da nadjete strucnu osobu za bracne probleme pred kojom ce i on reci sta ima i iznjeti stvari sto njega muce, jer uvjek postoje i druga strana price a ne samo jedna., i na taj nacin zajednicki pokusati rjesiti svoje probleme.
Molim Allaha Uzvisenog da vam da sto je najbolje za vas.
Selam od
Emira

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Sub Jun 24, 2006 6:27 pm

Savjetovao bih vam da nadjete strucnu osobu za bracne probleme pred kojom ce i on reci sta ima i iznjeti stvari sto njega muce, jer uvjek postoje i druga strana price a ne samo jedna., i na taj nacin zajednicki pokusati rjesiti svoje probleme.
----pa što TI nisi zvao stručne osobe amerigo,nego žena ti nagulila,ti kao iskusan djeliš savjete
još samo preporuči OPRRAH ili RICKY SHOW,jer to su američke terapija

Vjernica
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Sre Avg 24, 2005 10:08 am
Lokacija: DE
Kontakt:

Slm.

Post od Vjernica » Ned Jun 25, 2006 1:51 pm

Molim Allaha s.w.t. da uputi daneS na pravi put, da skine plasto sa ociju i da dozvoli isto svim onima koji su zalutali ili koji nisu svjesni sta znaci Ahlak u zivotu jednog vjernika.amin ya rrabi

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Re: Muz je agresivan

Post od MuzikaHaram » Ned Jun 25, 2006 4:37 pm

esma napisao:Selam alejkum, imam jedan veliki problem. ja sam udata vec gotov godinu dana. mi smo od pocetka zivjeli kod mojih roditelja ma da znam da je to bila moja greska da sam to dozvolila, ali hajde ja sam mislela uredu je. Moj muz je mnogo agresivan vec je me jednom tako iz tuko da mije uho bilo skroz plavo i to samo sto sam htjela jednu drugaricu da pozovem na moj rodzendan, ali on nju nevoli ma da je nije nikad vidjeo. ali i one mene uvek zovu. dobro nije to jedino on stalno galami, kad vec sjede za volan u auto vec galami ovaj vozi ovaako ovaj onako ojjjjjjjjj trosim gorivo itd. stalno nekome daje signal i galami ne samo to samo malo kad ga vec nerviram ja moram nekad da pazim na svaku rjec. on me cak i pred narodom sramoti. moja familija bila iz bosne par dana kod nas, oni su meni rekli ako ja hocu sa njim da ostanem zajedno oni ce se odreci od mene. i tako moja majka vice. stalo je previse ljubomoran i moju sestra uvjek je nesto lose za nju reko, ali znala sam da je ona uvejk bila dobra prema njemu. sada je stanje mi smo jos kod kuce ali uvjek kad roditelji spavaju idemo kuci jeli oni se njega boju moja mama. ali on nece ni da prizna krivicu nit mislim da ce biti bolje, tek malo prije ga zovem odma se nervira i kaze jebeni telefon tvoj, samo kad vidi neku zenu za svaku more reci on da je kurva da izvinete. ali nekad zna biti ko melek dobar i gleda me i tako. njgeovi roditelji zovu i mole me da ostanemo zajedno i to, on kaze on samo tako sto zivimo kod roditelja, ali on stalno meni kaze ti hoces meni da obuces suknju, ali bogami nije tacno, sve mu kupim sve danem samo da ne galami. meni je glava ko prazna stalno me boli glava nemam snage da razmisljam. meni se nezivi takav osjecaj imam. zvala sam nekih hodza preko telefona svako nesto drugo kaze. meni se vec vrti glava kad ovo pisem ako vjerujete nemam snage. neznam vise dalje. mama me stalno na posao zove i nekad dodze i kaze mi on se ikad nece promjeniti stalo uzima za smirenje tablete kaze jeli mnogo je lose brine se za mene. vec rfamilija koja je ga upoznala nevoliga niko. stlano nesto galami ja to nisam bila nikad navikla jeli moji roditelji nisu nikad bili agreisvni. stacu da radim hocul se raztaviti ili? cjelo vrjeme sam ga tjerala hodzi i terapojtu ali nije htjeo ici. sada tek htjeo otic hodzi ali bog zna dali ce stvarno ociti, treba mi pod hitno pomoc molim vas. hvala vec svima unaprijed.
es selamu aleykum esma



Bas nam je zao. Hvala Allahu sto nam je podario nama muslimanima razum; kao sto kaze Dr. Jusuf.Kardawi:"nemuslimani su znatno bogatiji nego muslimani u smislu materijalizma i nauke ,al mi imamo to sto oni nemaju a to je RAZUM" i kaze: "a sto i mi ne bi bili kao oni u smislu nauke i znanosti?"
Esma, kao prvo: potpuno se slazem sa bratom nedzmi truda. U pravu je kad kaze da kao prvu opciju obratis se Allahu da te podrzi.
Kao drugo: nadzi stan, da sam ja u tvome mjestu, nasla bih neki stan, sa kirijom ili bez kirije, ako ste u mogucnosti i to samo da bi se okanula problema, jer kako je poznato svima,ne samo tvoj nego bilo koji muz da je, ne bi izdrao to sto on trpi; ne treba zaboravit da muzevi tesko da mogu zivjet tu gdje problemi su prisutni svaki dan; u toj okolini izgubi on muškost, muževnost pa normalno da zene mogu ga savladat.
Ko trece: rukja, nista ne bi vam skodila da nadzes pod hitno hoxhu koji uci rukju, najbolje idite enesu, svi mi imamo povjerenja u njega; ni u kom slucaju ne treba se prevarati kod oni hodza koji traze, kako enese opisuje, imena familije i bilo kuje druge informacije,dlake kose ili bilo sta, jer oni 100%saragjuju sa dzinima pa mogu ti pogorsati probleme jos gore; a dok ne nagjes hodzu, preporucujem ti da ti sama probas sa slusanje rukjom, koju mozes naci na ovaj forum; al prije nego se odlucis sa slusanja rukje provo treba da si cista i sa nijetom pa uzmes zato abdest i pustis rukju, vise o tome mozes nac i ovaj sajt: http://lijecenje-kuranom.freehostia.com
To je moje misljenje u vezi tvog problema. Molim Allaha da te podrzi u svemu tome i da ti nagje sto prije stan!
A ako to ne pomogne,da Allah ne da, lijepo ostavis tog covjeka.
we aleykum selam

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Ned Jun 25, 2006 5:54 pm

es-selamu alejkum
Molim Allaha s.w.t. da uputi daneS na pravi put, da skine plasto sa ociju i da dozvoli isto svim onima koji su zalutali ili koji nisu svjesni sta znaci Ahlak u zivotu jednog vjernika.amin ya rrabi
"vjernice" uzela si sebi za pravo nekoga,mene da deklarišeš kao nekog na krivom putu, za tu izjavu ti nehalim,pa ako si vjernica znaćeš šta to znači.

samo Allah zna šta je u srcima našim,a ti se pozabavi sa, Ahlakom u praksi a ne teoriju lupati

Zaključana tema