PITANJE ZA AbuAmRibnFadL

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Čet Jul 20, 2006 7:52 am

Senad napisao:
Nedim napisao:Počelo je pretjerivanje. Dekoncentracija nije veliki simptom pogotovo ako on samo se javlja kao simptom. Nemojte sebi umišljati i pretjerivati. Ako nema nema. Haman da bi neki volili da imaju, subhanAllah. Hormoni poslije puberteta puno utiču na recimo čitanje. Čitaj malo medicinu. Sat vremena poslije ustajanja i poslije ručka čovjek slabo radi mozgom itd. Ne pretjerujte.

Esselamu alejkum!

Da nebi pretjerivali pa da moderatori opet počnu brisat . Tačna je tvoja konstatacija da su to hormoni, odnosno savremena medicina to kaže i to stoji.


I reci vjernicima neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; to im je bolje, jer Allah , usitinu, zna ono što oni rade.“ (En –Nur, 30)

Ovaj ajet je , lijek, uputa i objašnjenje za mnoge bolesti i još kada dodamo par ajeta i hadise koji govore o nekim drugim aspektima života riješili bi mnoge nedoumice i nejasnoće vezano za uzroke i poslijedice mnogih bolesti. Da se mi zadržimo na hormonima.
Hormoni o kojima ti govoriš to su dječački hormoni i nisu tako opasni u prvom momentu, Međutim hormoni postoje i kod odrasli osoba . Hormoni koji se javljaju kod , hajde da kažemo , osoba koje razmišljaju svojom glavom o ovo dunjalučkom životu, znači osobe koje su odrasle . Kod ovih osoba taj hormon postaje otrov, .
Spomenuti hormon kruži kroz ljudsko tjelo krvnim sudovima čovjeka koji po cijeli dan gleda u haram, raznorazni tabloidi, razgolićenost, fitneluk, osamljivanje sa onim koji nije mahrem, slike , horoskopi i slično tome. Mi danas susrećemo se sa svim ovim gore navedenim. Htjeli mi to ili ne prvi pogled postoji a drugog se čuvaju oni koji su bogobojazni, neki opet sve to gore praktikuju i opet uzme abdest i ode klanjat, subhanallah, neki opet to rade jer misle da je to normalno, to je bolest. Prije nego li počnem da pojašnjavam samo da navedem neke bolesti koje nastaju od ovog prekomjernog lučenja hormona (otrova), neprijatan miris, bubuljice po licu, bolovi u glavi, bolesti srca i krvni sudova, trnjenje (kočenje ) jezika, bolovi u zglobovima, slijepilo, slabost u nogama ,šlagiranje,, ludilo, gubljenje pameti-razuma i još mnogo toga.

Da krenemo redom; kada govorimo o džinima i šejtanima, šta je to njihova poslastica, novac, razgolićavanje , ogovaranje, psovanje, proklinjanje i zabranjen govor. Šta se kaže za muškarca i ž
enu- nemogu se osamiti pa tamam da se radi o podučavanju o vjeri i Kur'anu,. Koji je to razlog? Pa razlog je taj što je među njima :evil: :twisted: šejtan –džin treći i odmah tu dolazi do pojačanog lučenja hormona (otrova).
Došaptavanja i nagovaranja postoje, od koga , ko to nama došaptava, poslanik a.s. nas obavještava da su to šejtani i džini. Kod , prvog , znači došaptavanja i nagovaranja uči se poslanikova dova koja govori o tome da nas Allah sačuva od njihovog došaptavanja , nagovaranja i prisustva. Zašto je ovo bitno kao navod, iz mnogo razloga a jedan je od „bolest“koju navodi naš brat. Tamam započne da čita ono okrene se nešto, ili misli odoše negdje drugo. Zar to nije . Dekoncentracija.

Ako analiziramo hormon koji prouzrokuje ludilo onda će mo da navedemo primjer čovjeka koji je doveo svoje djete poslaniku a.s., sa bolešću ludila. Šta je poslanik a.s. uradio? Posadio je pored sebe to djete , udario ga po plećkama i učio dovu, između ostalog rekao je.......izlazi Allahov neprijatelju......ovdje se možemo zapitati , kome se to poslanik obratio sa tim riječima, odgovor je :evil: :twisted: šejtan-džin.

Idemo sa jednim primjerom iz savremene medicina . Naime radi se o neuropsihijatru koji u svojim terapijama koristi blud , onak malo za opuštanje bez obzira dali se radi o oženjenom ili neoženjenom. Znamo dobro da je blud zabranjen , Ako bi se pitali zbog čega je zabranjen uzet će mo samo jedan segment i to ovaj hormon o kojem govorimo , uzročnik mnogi bolesti ako se nešto čini legalno ili ilegalno- Ako je legalno a pretjerujemo pojavit će se bolest a uz tu pretjeranost uvjek se može naći pokoji :evil: :twisted: džinnčić –šejtančić.
Ako je upitanju ilelgala onda tu je bez sumnje upleten i džin-šejtan :evil: :twisted: .
CITAT:
Čitaj malo medicinu. Sat vremena poslije ustajanja i poslije ručka čovjek slabo radi mozgom itd. Ne pretjerujte.

Brate Nedime ja neznam šta ti smatraš pod ustajanjem. Prirodno je da čovjek rano ustaje, a ako čovjek rano ustaje što je nafake i berićeta to je u jutarnjim satima . O sabahu (jutro-zora ) mnogo se govori i u Kur'anu a i u hadisu. Poznato ti je da oni Allahovi robovi koji podučavaju Kur'anu vole da to rade poslije sabah namaza, jer se najlakše tad uči. Znači da savremena medicina što se tiče ustajanja nije upravu, a za podne (ručak ) možemo reći da je upravu jer i poslanik je odmarao poslije podne namaza( između podne i ikindije).

Što se tiče našeg brata koji ističe svoj problem bez sumnje neradi se tu o pretjerivanju. A uzročnik takvog stanja možemo reći da je hormon . Šta je uzrok prekomjernog lučenja hormona. Smatram da je čovjek glavni krivac prije svega, jer je dozvoli sebi da njegovim razumom vlada šejtan a svakako je jedan od uzročnika i džin-šejtan.

Na kraju svima bi preporučio da za svoje bolesti prvo posjete savremenu medicinu , praralelno ili poslije toga tražiti lijek , prije svega u vjeri i tradicionalnom načinu liječenja.

Svako dobro. Nadam se da nisam pretjerao sa ovim pisanjem i da neće biti izbrisano . Očekujem još komentara na ovu temu. Argumentovano pa makar se to nekome nesviđa.

Esselamu alejkum!
es selam alikum
ma ja ovdje samo izrazavam svoje misljenje i nista drugo,nista ne preterujem.nije rijec o preterivanju senade. iskazujem ono sto sam doziveo i nista vise.ne radi se o nikakvim hormonima o kojima ti mislis.el hamdulilah do danas zdrav sam ka dren.moze da si kontao sasvim drugacije moje poruke sto je moguce.pitanje je bilo o misku,posto me interesuje radi ubjegjivanja dzinova.Jer "ni prstom ne mrdnu",kao da ne djeluje kod mene rukja uopste,i nista vise.kako izgleda ili svi su me pogresno shvatili ili je greska kod mene sto nisam bolje formulisao pitanje o misku.
we aleikum selam
we aleikum selam

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Čet Jul 20, 2006 7:55 pm

Nedim napisao:Počelo je pretjerivanje. Dekoncentracija nije veliki simptom pogotovo ako on samo se javlja kao simptom. Nemojte sebi umišljati i pretjerivati. Ako nema nema. Haman da bi neki volili da imaju, subhanAllah. Hormoni poslije puberteta puno utiču na recimo čitanje. Čitaj malo medicinu. Sat vremena poslije ustajanja i poslije ručka čovjek slabo radi mozgom itd. Ne pretjerujte.
Esselamu alejkum!

Brate nisam ja tebi ništa rekao . Niti sam napisao da pretjeruješ niti sumnjam u tovju bolest. Naprotiv .

Brat kojeg sam gore citirao je to napisao a ne ja. Ja sam pokušao da razjasnim bratu da tvoje stanje kako si opisao itekako odgovara džinsko šejtanskom djelovanju i da savremena medicina nema potpun odgovor na tvoje stanje . Mislim da spravom tražiš način kako da riješiš svoj problem i da nepretjeruješ. Svakako da brat koji je napisao da se pretjeruje ima pravo na svoje mišljenje i tu netreba praviti probleme.

Snagom argumentom najlakše se komunicira.

Svako dobro

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Čet Jul 20, 2006 8:31 pm

salam aleykum!

Htjela bih da dodam nesto.Postoje bolesti izazvane hormonima.To nije nista novo.kako se ne vidi , i dosta je novo u medicini, ali postoji.To mi zene najvise trpimo.zavisno od ciklusa-hormonalnog se mogu imati bolovi, promjene u raspolozenju, depresija i uopste zbog tih hormona imamo karakter promjenljiv, razlicit od muskaraca.
Moze se imati problema i zbog loseg rada stitne zlijezde koja-previse, ili nikako ili neuravnotezeno luci razlicite hormone.
U svakom slucaju treba ispitati sve moguchnosti, osim terapije sa kur anom ko ima ove probleme nek se istestira kod doktora.I nije tacno da te probleme imaju osobe zbog nemoralnog pogleda, sexualnih zelja itd.
Poremechaj stitne zlijezde, jednostavno.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sub Jul 22, 2006 7:46 pm

nema najveceg simptoma na svijetu da covjek ne moze se"koncentrisati"subhanallah!znaci najveci problem je taj.najgori problem ne znam da ima,sa psikhicke stane.ne znam kako da se izrazim na najbolji nacin tako da je shvatljivo za sve..jednostavno hocu da se transformisem na nesto drugo,boljeg covjeka ali dzin ne da jer se adaptirao on na ovu prirodu na koju je danas. neko od nas sigurno je primjetio kako mu se pojavi jedna vrsta mutnje isprijed ociju na kratko,pa kad mu progje nakon nekoliko sekundi primjeti da je to sbog dzina.....

Ovo su simptomi koje brat naveo.
U ovome nema nikakvog pretjerivanja . Ja sam pokušao da objasnim i da sve to približim onome ko traži lijeka.Poremećaj hormona svakako postoji. Ineteresantan je uzrok poremećaja.

Iz ličnog iskustva svakome bih preporučio da u svoje liječenje ukonponuje sve raspoloživo. Ja lično nisam zadovoljan sa konstataciom to je hormonalni poremećaj i tačka-idem u apoteku kupim lijek i to će se regulisat. Možda ću biti grub ako kažem da osobe koje se budu oslonjale samo na savremenu medicinu-neće u potpunosti uspjeti To je moje nekakvo iskustvo, a Allah s.w.t opte čini ono što On hoće.

Odgovori