??DZIN NE PODNOSI TOPLO

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Jul 23, 2006 7:38 pm

ESSELAMU ALEJKUM

SAVJETI I FETVE odgovara doc.dr. Šukri Ramić.

Postavljeno je pitanje vezano za lijevoruke. Naime mualima koja predaje u školi istresla je sav svoj bjes na učenika zbog toga što pise lijevom rukom te ga prisiljavala da piše desnom.
Ukratko:
Odgovor; Analogija se nemože primjeniti . Ono što treba činiti desnom rukom jeste prilikom objedovanja, radnje koje su vezane za vjerske propise poput davanja prednosti desnoj strani. Insistirati da učenik mora pisati isključivo desnom rukom je previše za jednu osobu koja treba da vjeru približi čovjeku.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pon Jul 24, 2006 7:21 am

Subhanalla! Stvarno cudno Zara!

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pon Jul 24, 2006 8:51 am

zara napisao:salam aleykum!

Ima neke veze valjda lijeva strana sa boleschu.Sjecham se kad sam ja bila bolesna,naidjem pored kuche na radnju gdju su prodavali jeftino boju za zidove u kantama od 35 kila.I tako odlucim da kupim tu kantu.Prodavac mi je donio sa obje ruke i na moje cudjenje i njegovo :shock: , j sam sa lijevom rukom podigla tu kantu kao da je od jedne kile i odnijela je kuchi na trechi sprat, bez lifta.Covjek se nudio da mi pomogne , a kako sam ja to junacki sama nosila-lijevom rukom, samo je zapanjeno gledao u mene.Sutradan sam pokusala da pomjerim tu kantu u hodniku na drugo mjesto i jedva sam to izvela sa obje ruke.
Subhanallah!Bas qudan fenomen! z a r a. Od ovakvih qudnih stvari za nemuslimane ne daju se objasniti,ja bih napravio dokumentarce od ovih pojava.
Evo jos jedan fenomen:
Moj brat sutnuo ogroman kamen od 35 do 40 kila.Tad je on bio obsihrovan!
selam

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Uto Jul 25, 2006 6:36 pm

a moj brat zara "sutnuo je ogroman kamen 35-40 kila" lijevom nogom ,tad je on bio osihren.
svako dobro,selam

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Post od lavica21 » Sre Jul 26, 2006 12:09 am

SobhanAllah seko Zano bas je to cudno.
U mene je desna ruka glavna , sve s njom , ali kad mi stvarno treba ruka za crtanje , sivenje ,pisanje .. nesto sto pravim lijepo eh onda se moja ruka kao da pretvori u lijevu , tesko mi je pomaketi , pobrkam s njom i slova , a i sada dok tipkam tesko mi je pokretati .. hehe
U tebe lijeva strana a u mene desna
Ako mi trni ruka , trni desna ,kad mi se tresu ruke desna se trese najvise, ,glava boli na desnoj strani , ako me boli nesto na desnoj strani boli vise , lijeva strana lica mi cista a na desnoj strani imam neke bobuljice hehe SobhanAllah
Ja to prije nisam ni primjecivala, neobracam paznju ,al kad procita sta si napisala zacudi se ..

Selam

Odgovori