Depresija

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Sestra15
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:49 pm

Post od Sestra15 » Pon Jul 31, 2006 10:58 pm

Meni se prosto place od ovakvih diskusija! Brat brata mrzi, teske rijeci iznosi bez da barem malo razmisli o njima. Svaki dan pomislim smak svijeta je blizu...
Kakve veze imaju sije sa istinitoscu Kur'ana?! Pa, cinjenica da je Kur' an samo JEDAN je blagodat Allahova dz.s. koja nam je data. Sta sije vjeruju to je njihova stvar. NAMA NASA VJERA, NJIMA NJIHOVA!
Kur'an je jedan i u njega nema sumnje i niko ga od ljudi izmjeniti ne moze!
Teske rijeci iznosis sestro Ikram! Kako mozes govorit o nekome o kome ne znas nista???? Ja sam brata Senada upoznala u prilici kada mi je pomoc bila prijeko potrebna. On mi je izasao u susret iako nije pojma imao ko sam ja! Od toga nije imao nista, osim sto se sam namucio i osim sto ce ga Svemoguci Allah dz.s nagraditi za to. A nije se ni namrstio, ni rekao uh, nego mi sa osmjehom na licu izasao u susret! Ja mu se ne mogu dovoljno oduziti osim sto uputim nekad dovu Allahu dz.s. i za njega...
Pazi sestro sta pricas, jer nikad ne znas kad i na kome se mozemo ogrijesiti, a jezikom je to najlakse.
Molim Allaha dz.s. da nam svima da merhameta u dusu, pa da nam se ovakve stvari ne desavaju svakodnevno.

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Uto Avg 01, 2006 12:23 am

:?:
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 3:01 am, izmenjeno 2 puta ukupno.

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Uto Avg 01, 2006 12:31 am

Selam za Senada kad vec pises o medu kako ga prodajes dali mozes ljudima slati ili mora se doci kod tebe po med ,jer ima ljudi sto bi kupili ,molicu da nam objasnis vise o medu ,jeli naucis na njega ili svak sebi mora uciti ,ja bi volila da mi naucis na med i posaljes ako je to moguce.selam

Eminaa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 9:31 am

Post od Eminaa » Uto Avg 01, 2006 12:33 am

Es-Salamu alejkumu we rahmetullahi we berekatuhu ......

Postovana braco i cijenjene sestre u dinu Islamu sve vas skupa selamim lijepim dzennetskim pozdravom,molim Uzvisenog Allaha s.w.t. da nam oprosti grijehe nase,prosle,sadasnje i buduce,da popravi stanje ummeta On Mudri i Silni Jedini qadar da rekne budi i ono bude.Ya Rabb ucini da budemo od Tebi iskrenih robova amin .


"Ko napusti raspravu kad nije u pravu, bude mu napravljena kuca u dzennetskoj mahali, a ko ostavi raspravu kad je u pravu, bude mu izgradena kuca u najodabranijem dijelu dzenneta." (Ibn Madze i Tirmizi)

Ikram
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Sre Jul 05, 2006 5:25 pm

Post od Ikram » Uto Avg 01, 2006 6:28 am

Zar traziti halala sto sam pricala istinu.Ako zatrazim halal pomiricu se sa tim da su sije dobre.Sestro15 njihov kur'an je izmjenen,a njihovi alimi psuju nase ashabe i nase majke,i to dok su na sedzdi,nase je,da kazemo o njihovom bolesnom verovanju.Omer je za njih djinsko kopile,ebu bekr bludnik,osman kafir,ili senad ima simpatije ka njima i sufijama.A prvi se oni bave sihirovima

Eminaa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 9:31 am

Post od Eminaa » Uto Avg 01, 2006 7:49 am

Ikram napisao:Zar traziti halala sto sam pricala istinu.Ako zatrazim halal pomiricu se sa tim da su sije dobre.Sestro15 njihov kur'an je izmjenen,a njihovi alimi psuju nase ashabe i nase majke,i to dok su na sedzdi,nase je,da kazemo o njihovom bolesnom verovanju.Omer je za njih djinsko kopile,ebu bekr bludnik,osman kafir,ili senad ima simpatije ka njima i sufijama.A prvi se oni bave sihirovima

Es-Salamu alejkumu we rahmetullahi we berekatuhu .......


Subhan Allah mi neznamo koje kod Allaha s.w.t. kakav i sta je u njihovim srcima (dusama). Zaista ovakvi komentari poput nasih, nedolikuju mu'minu .Molim Allaha Uzvisenog da nam se smiluje,uputi nas sve skupa na pravi put amin .

Sestra15
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:49 pm

Post od Sestra15 » Uto Avg 01, 2006 10:40 am

Sestro Zana, diskusija jeste i to vrlo ruzna. Trebamo napadati jedni druge zbog sija pa onda misliti da smo bolji od njih? Poducimo jedni druge na najljepsi moguci nacin, jer ovakav nacin ce nas samo udaljiti jedne od drugih i usaditi netrpeljivost i mrznju izmedju nas, a to je nacin kako sejtan funkcionishe.
Sestro Ikram, u pravu si ti u mnogo toga, ali trebamo se voliti medjusobno a ne napadati jedni druge. Ja sam imala priliku da se indirektno susretnem sa sijama, komsijama moje tetke, koji su bili kuca do nje. Prakticirali su vjeru na neki cudan nacin, iz te kuce su se svakodnevno culi cudni zvuci, vrisak i sl. Tako da su moji bili primorani iseliti se odatle. Sto se tice Kur'ana, koliko sam ja informisana isti je i kod njih, osim sto oni pojedine ajete interpretiraju drugacije, tj. onako kako bi se uklopili u njihovo vjerovanje. Znaci, Kur'an je isti, a kako ce ga sije interpretirat i bilo ko od nas ostaje na nama. Zbog toga cemo svi morati dati odgovor Allahu dz.s. a On nam je svima dao razum! Sta je od svega toga istina samo Allah dz.s. zna, a ne mi! A postoje i druge sekte koji sebe nazivaju muslimanima a daleko su od toga, kao npr. Ahmedije. Mislim da se mi ne trebamo previse zanimati njima, svima njihova vjera, a nama nasa!
Sto se tice sihra, sestro Ikram, kod nas se svaka druga kuca time bavi. Mene to boli a ne sije, jer vishe ne znam kod koga mi je sigurno kafu popit a kod koga ne. Cak i u inostranstvu su nastavili njegovati te sejtanske obicaje pa od njega traze pomoc, a ne od Svemoguceg Allaha dz.s. Svaki dan saznam kako je ovaj ili onaj isao kod dezurne sihirbazice koja krije da je to i 70% ljudi kojih znam isli su joj da "spase" brak ili zavrse neke druge poslove. Prokleti da su i ona i oni! Drugi opet kontaktiraju telefonom Bosnu i narucuju sihre ili kad odu na odmor zavrse to dole. Pa eto, ko mi moze vishe nauditi, sije ili nasi?

UmmTalha_insaAllah, prelijep post, da te Allah dz.s. nagradi za njega.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Re: Depresija

Post od MuzikaHaram » Uto Avg 01, 2006 11:05 am

medina22 napisao:Moze li se depresija lijeciti na islamski nacin,ako da kako?Da li depresija moze biti uzrok sihra i dzinna?

selam
nacin na koji se lijeci depresija je ovaj: http://www.youtube.com/results?search=i ... rch_videos
selam

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Uto Avg 01, 2006 1:55 pm

Selam Alejkum!

Komentari koji su potvrdjeni sunnetom i ajetima su najboji komentari.
Krajnje jako je smješno to da uopšte upadate u raspravu o tome.
Koga brigaju šije i njihovi postupci. To je isto ko da meni npr. nebi pasalo što u susjeda trava nije pokošena.
Neko vidi ova slova napisana crno, opet drugi bijelo
Onaj ko vidi bijel nikad neče prihvatiti da su crna. To su ljudska stališta. Netreba odma ovde druge nazivati glupanima itd.
De nek mi sad neko objasni zbog čega je važno u šta oni vjeruju? Ne svatam to. Kako to pomaže meni, tebi, drugima? Čekam....

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Uto Avg 01, 2006 2:52 pm

u pravu si zana sto to kazes o ayetul kursi da je ista kao i nasa. ai sa sestrom15 se selazem. samo onaj ko ima kameno srce ne bi plak'o,cak za nju/njega je svejedno.
SUBHANALLAH KAKO BRACA VI TO SUDITE O Sheikh Abdul Baset Abdul Samad /rahimullah (1927-1988).SAMO ALLAH JE TAJ KOJI ZNA SRCA LIJEPO ZANA KAZE DA JE SLUSALA AJETUL KURSIJU I NIJE PRIMJETILA NIKAKVU RAZLIKU PRI SLUSANJU! A I JA NISAM NISTA PRIMJETIO NI U SURU EN NAS A NI FELEK.SUBHANALLAHZA MENE JE VAZNO NACIN NA KOJI UCENJAK UCI A NE IZ KOJEG JE MEZHEBA SUBHANALLA.NE TREBA DONJETI BRZE ODLUKE;MUHANMED S.A.W.S JE REKAO:Vjeruj sve dotle dok se ne ubjedis da je drugacije"
selam

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Avg 01, 2006 9:20 pm

Ikram napisao:Tvoj konto se mozda uvecao,al sa druge strane ima puno bradonja iz bosne i saudije kojima ces i ti napuniti konto.I kakve veze ima taj ajet,sa sijama medom i pcelama.Kad se da vlast n
eznalicama ocekujte sudnji dan
PITANJE NAMJESTU;
I kakve veze ima taj ajet,sa sijama medom i pcelama

Seko povuci ručnu bolan, bolan, Neljutim se ja na tvoje uvrede nemoraš se brinuti za halale . MOja ponuda ostaje. Ko je šta napisao na ovom postu . I zašto je bitan ajet kojeg sam naveo
Idemo redom;

sestra medina 22
Gdje mogu naci na netu da poslusam rukju?

brat muzika haram
nesto zaboravio medina22:
Shiekh Abdul Bassit Abdul Sumed:AYATUL KURSIJ-FATIHA-BEKARE(2:286, 2:156))-IKHLAS-FELEK-NAS
Super snimak!

#############################
pa te molim da mi javis reakcije
selam


brat Yassin
MuzikaHaram nemoj reklamirat shiitske stranice.

sestra medina22
Svi mi znamo ko su sijje,ali Kur'an uce isto kao i mi..nemaju poseban!!!

moja malenkost
Allah te nagradio za ovo što si napisala.

seka Ikram
Senade da te Allah uputi,kako mozes govoriti glupos

Ako idemo redom vidjet će mo da je moderator napravio zbrku . Zar se nije moglo reći kao što se kaže na početku ovog sajta da neke knjige nisu preporučljive, da pojedine osobe liječe na pogrešan način itd. Ali kada se Kur'an uči onda se traži da se šuti . Izjava da se neko reklamira je bespotrebna jer ako se Kur'an uči onda se šuti. Moglo je se reći da taj učač neispravno uči i da se nepreporučuje ako je neispravan

E kakve veze sad ima navedeni ajet sa svim onim što si navele jer nisam ja uzrok svemu tome što si nabrojala. Ako pažljivo čitaš a vjerujem da čitaš ja sam seki medina 22 uputio dovu zbog njene izjave koja glasi........
ali Kur'an uce isto kao i mi..nemaju poseban!!!
i eto potvrđeno je da kjursija isto se uči kao i u BOsni.

Seko Ikram molimte daj mi naslove literature i kosu pisci iz koje dolaziš do takvih zaključaka o tim osobama . Ko to psuje poslanika alimi psuju nase ashabe i nase majke,i to dok su na sedzdi, daj mi molimte gdje si to pročitala.

Izađi u bilo koju čaršiju u Bosni ,čućeš psovke da ti se tjelo i duša sledi , osjetićeš zebnju i potres nebesa zbog tih psovki pa niko ništa ne zbori i nepiše protiv njih. E sad pitanje je veliko ko kuća ???? Ko i sa kojim ciljem piše pojedine brošure stavljajući sve u isti koš i ko to sije mržnju .


A kada se Kur'an uči vi šutite Istinu je rekao Uzvišeni Allah.

Svako dobro.

Ikram
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Sre Jul 05, 2006 5:25 pm

Post od Ikram » Uto Avg 01, 2006 11:53 pm

U el kjafi knjizi,mores naci sve ovo. kao kod nas sto su buhari i muslim:tako je kjafi kod njih tamo ces procitati ovo-ko kaze da je ovaj Kur'an pravi taj je lazov. i to da Allah laze,u istoj knjizi kazu,da pravi kur'an ima 17000 ajeta,i da ne veruju u takvog Boga ni poslanika,ciji su kalife,ebu bekr omer i osman,sto je najgroznije,kazu da ce mehdi otkopati ebu bekra i omera,da bi ih mrtve obesio.

Sestra15
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:49 pm

Post od Sestra15 » Sre Avg 02, 2006 8:27 am

Akida : KO SU ŠIJE
· Vrijeme: Thursday, February 10 @ 20:52:00 CET
· Postavio: ebumaryem


Jedan od naših studenata u arabiji, nam je prepričao svoje nedavno iskustvo sa taksistom. Prilikom vožnje, taksista se upoznao sa mladićem. Nakon izvjesnog vremena ga je upitao šta on misli o šijama. Budući da je student upoznat sa njihovim greškama u vjerovanju, praktikovanju vjere itd., ispoljio je ono što je znao o njima. Kada je spomenuo to da šije čak i ashabe smatraju nevjernicima, vozač je pokušao da kaže da to nije tako, braneći šijsku vjeru. Kada je student platio taksisti za vožnju i izašao iz taksia, vozač je otvorio prozor i zovnuo ga. Kada se student približio dovoljno da ga može čuti bez da ga čuje čitava mahala, vozač je ljutito rekao: "Ti, Ebu Bekr, Omer i Osman ste kafiri."




- Na slici su šije u gradu Kerbela, gdje izvršavaju ceremonije svoga (šijskog a ne muslimanskog) Hadždža -

Nažalost, mnogi muslimani ne znaju ko su šije, pa često čujemo pozive na ujedinjenje, nerijetko i od vjerskih vođa. Kako je čovjekovo ubjeđenje, akidet, najvažnija stvar koja određuje ispravnost vjere, u ovom tekstu možemo vidjeti neke osnovne razlike između pravog islama, pripadnika Ehli Sunneta ve-l-Džemata, i zalutale sekte Šija.

Kur'an časni


Kod sunija:

Svi pripadnici Ehli Suneta su saglasni da je Kur'an vjerodostojno prenešen i da je sačuvan od bilo kakvog dodavanja ili oduzimanja i da se on razumijeva na osnovu gramatičkih pravila arapskog jezika. Oni vjeruju u svaki njegov harf i vjeruju da je on Allahov dž.š. govor koji nije nastao i koji nije stvoren i da neistina nikako do njega ne može doprijeti. I on- Kur'an je prvi izvor cjelokupnog akideta muslimana i načina njihovog ponašanja.


Kod ši'ita:

Pojedini od njih sumnjaju u njegovu vjerodostojnost(43, f.n.) a ako se određeni Kur'anski ajet sukobljava sa bilo čime od njihovog ubjeđenja oni ga na čudan način tumače kako bi ga uskladili sa svojim uvjerenjima. Zbog toga su nazvani ''Mute'evvile'', i veoma mnogo vole da spominju razlike koje su se pojavile prilikom sabiranja i zapisivanja Kur'ana, i ističu izreke svojih imama koje se nalaze u njihovim izvorima na koje se oni oslanjaju.


Hadis

Kod Sunija:

Hadis je kod sunija drugi izvor Islama i tumač Kur'ana, i po njima nije dozvoljeno raditi suprotno ni jednom hadisu koji se vjerodostojno prenosi od Poslanika sallallauhu alejhi ve sellem. Po pitanju ocjene vjerodostojnosti hadisa koriste se poznata pravila koja su odredili islamski alimi, najveći stručnjaci u nauci poznatoj pod imenom ''Mustalehul hadis''. Na osnovu tih pravila se proučava lanac prenosilaca bez ikakve razlike između muškarca i žene, jedini kriterij je svjedočanstvo pravednih ljudi (po islamskim kriterijima) o njihovoj iskrenosti. Za svakog raviju (prenosioca) se zna kada je živio, broj vjerodostojnih hadisa koje je on prenio i broj hadisa koje on prenosi a koji nisu zadovoljili ustanovljene kriterije. Sve se to sakupilo kao rezultat najvećeg naučnog truda u historiji uopće. Hadis se ne prihvata od onoga koji nije iskren ili od nepoznatog prenosioca, jer je to velika obaveza i emanet koji su iznad svih tih relacija nacionalne i mezhebske pripadnosti.


Kod Ši'ita:

Oni priznaju samo hadise koji se pripisuju porodici Poslanika sallallahu alejhi ve sellem i poneke hadise pojedinaca od ashaba koji su bili sa Alijinu radijallahu anhu stranu u njegovim političkim sukobima, a sve što je mimo toga odbacuju. Oni, uopće ne pridaju važnost vjerodostojnosti seneda (lanca prenosioca), niti u tome koriste naučnu metodu. Oni veoma često kažu, na primjer: ''Prenosi se od Muhammeda bin Isma'ila koji prenosi od nekih naših ashaba koji, opet, prenose od jednog čovjeka da je rekao...'' Njihove knjige su prepune desetine hiljada hadisa čiju vjerodostojnost je nemoguće utvrditi. A oni su na njima sagradili svoju vjeru. Na taj način su oni zanijekali više od tri četvrtine hadisa Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, i ovo je jedna od najvažnijih tačaka razlaza između njih i ostalih muslimana.


Ashabi

Kod Sunija:

Sunije cijene i poštuju sve ashabe i prilikom spomena bio kojeg od njih kažu: ''Radijallahu 'anhu'' (Allah bio zadovoljan s njim). A nesuglasice koje su se među njima desile shvataju kao njihov lični idžtihad koji su uradili sa najboljom namjerom i to je stvar prošlosti. Nama nije dozvoljeno da na osnovu njih gradimo mržnju koja će se protezati na buduće generacije. Naprotiv, o njima je Allah dželle šanuhu kazao bolje nego o bilo kakvoj skupini ljudi i na više mjesta u Kur'anu ih pohvalio. Neke od njih je pojedinačno odbranio od optužbi koje su im bile pripisivane, te poslije svega toga nikome nije dozvoljeno da ih za bilo što optužuje niti u tome ima bilo kakve koristi.

Kod Ši'ita:

Oni smatraju da su se ashabi odmentuli i postali nevjernici nakon smrti Poslanika sallallahu alejhi ve sellem izuzev manjine njih čiji broj ne prelazi broj prstiju na rukama. Oni Aliji radijallahu anhu pripisuju posebno mjesto. Jedni smatraju da je Poslanik sallallahu alejhi ve sellem još za svoga života oporučio da ga on naslijedi nakon njegove smrti, drugi ga smatraju poslanikom, a treći bogom. I na muslimane gledaju shodno njihovom odnosu prema Aliji radijallahu anhu. Pa onaj ko je izabran za halifu prije njega je zalim ili kafir a onaj ko se nije složio sa njime u njegovim stavovima je zalim ili kafir ili fasik. Isti je slučaj i sa onima koji se nisu složili sa njegovim potomcima. Zbog toga su stvorili veliku prepreku neprijateljstva i potvore u istoriji Islama, i ši'izam postaje idejnim pravcem koji gaji ove štetne tendencije kroz generacije i generacije.

(Nastavak slijedi, inšallah)


Iz knjige: OSNOVE UČENJA (Šija imamija isna 'ašerija)
Autor: Es-Sejjid Muhibbuddin El-Hatib
______________________
43-Međutim, mnogi od njih to negiraju i nemoguće je suditi o njihovim pravim ubjeđenjima zato što oni upotrebljavaju ''tekijje'' - dozvoljavaju laž i prikrivanje istine ukoliko je to u interesu njihove vjere

http://www.umsa.org/modules.php?name=Ne ... e&sid=1042

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Sre Avg 02, 2006 10:31 am

Selam alejkum

de Allaha vam velikog dopisujte se o tim stvarima na privat ili na forumima koji se bave šeriatom. Ovdje je forum liječenje kuranom tema depresija. Ako ima neko nešta na tu temu napista neka napiše ako ne onda neka šuti i uči.

Alahume sali. Dok umet krvari od istoka do zapada vi ga cijepate na sunije šije hanefije vehabije hamsa hizballah i sve ostale čvarce. Evo vam još jedna podjela. I ta vrijedi za sva vremena. Oni koji imaju previše slobodnog vremena i oni koji znaju šta da urede sa svojim slobodnim vremenom. Pa bujrum neka se svaku nadje gdje je.

De mi recite kako ne podjelite umet na one koji su okupirali plaestinu i one koji su je oslobodili. Na one koji su okupirali irak i one koji su ga oslobodili.

Selam alejkum

Odgovori