Depresija

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Depresija

Post od medina22 » Čet Jul 27, 2006 11:22 am

Moze li se depresija lijeciti na islamski nacin,ako da kako?Da li depresija moze biti uzrok sihra i dzinna?

selam

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Čet Jul 27, 2006 11:54 am

enes to zna,
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:30 am, izmenjeno 2 puta ukupno.

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Čet Jul 27, 2006 12:49 pm

Selam alejkum

Depresija je stanje duše koje se karakterizira bezvoljom, bezizlazom, nezainteresiranošču, buznađom ... U glavnom depresija nastaje kad čovjek vjeruje da je sve što uradi nema nikakve svrhe. Depresija se može pojavit ako čovjek doživi više "udara" od dunjaluka, kao što je gubitak bližnjeg, posla, iskušenje u porodici (djete se drogira i slično) itd.

Svaki čovjek ima jednu granicu do koje može da ide, poslije toga se odaziva na načine koji nisu predvidljivi. U samoj depresiji najvažnija je porodica, a ako dođe do duboke depresije mislim da je obaveza potražit stručnu pomoč.

Za depresivanog čovjeka ne treba značit da je opsihren. Moramo znati da je čovjek koji boluje od depresije, kao onaj koji je upao u živi pijesak. Više što se mrda više propada. Naveo sam da je najvažnija porodica. Bolesnik mora da zna, da mu je porodica na pomoči, jer naj veči i najteži korak ka izlječenju depresije je kad bolesnik zatraži pomoč. Tada se mu mora odazvat i biti uz njega.

Selam alejkum

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Čet Jul 27, 2006 2:47 pm

:?
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:36 am, izmenjeno 1 put ukupno.

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Čet Jul 27, 2006 3:10 pm

:wink:
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:36 am, izmenjeno 1 put ukupno.

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Čet Jul 27, 2006 4:03 pm

Alejkumu selam

Hvala vam na odgovoru.

Zana to sto si ti opisala tako se ja osjecam,stvarno pocinjem vjerovati da sam opsihrena.Gdje mogu naci na netu da poslusam rukju?

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Čet Jul 27, 2006 4:50 pm

selam
medina idi kod "POUCNE PRICE"na ovaj forum,tamo ces naci"Audo rukja".

Ako ti je tesko trazit,tema je 40 po redu od brata Yassin-a
selam i puno srece

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Re: Depresija

Post od MuzikaHaram » Čet Jul 27, 2006 5:16 pm

medina22 napisao:Moze li se depresija lijeciti na islamski nacin,ako da kako?Da li depresija moze biti uzrok sihra i dzinna?
selam
Danas medina22 ni savremena medicina nema odgovor na ovo pitanje o depresiji. Mi muslimani ga imamo!Prosek onih koji pate od stresa ili depresije je znatno veci kod nemuslimana nego kod muslimana.Kad bi imala prilike da odes u nekih od islamski zemalja uvjerila bi se!A sta je sa uvropom. Stanje bolnice za dusevno oboljele su katastrofa!Kamo srijece da oni znaju za rukju!

Potuno se slazem sa Zana. Ja ovdje dodao bi i to da,osim rukje procitas knjigu:POSLANIKOVA MEDICINA od autora Inb Kajjim elXhevzije. Ako ga nemas moli onog ko zna gdje se moze naci ova knjiga. Knjiga ima blizu 290 stranica i vrlo je prakticna!
Osim toga mozes primjenjivati i HIXHAMEako znas sta je!
selam

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Depresija

Post od Senad » Čet Jul 27, 2006 7:16 pm

medina22 napisao:Moze li se depresija lijeciti na islamski nacin,ako da kako?Da li depresija moze biti uzrok sihra i dzinna?

selam
selam sestro , jedini pravi lijek za depresiju je islam, Kur'an, namaz, zikr, dove, .....samo u spominjanju Allaha srca ser smiruju

Glavni uzrk smo mi sami jer dozvolimo sebi sve i svašta , zaboravljamo onog koji nas je stvorio. Šta se dešava , kada mi neželimo da imamo oko sebe božiji štit onda tu kolo vode džini i šejtani.

Put je mukotrpan u liječenju takvih osoba, prije svega metode koje se koriste u savremenoj medicini kosese sa vjerom, zatim put spoznaje i iskušenja. Na jednoj strani vidimo "sretne ljude" koji ne prepoznaju svoju bolest, tradicija koja je zastupljena u našem narodu i u datom momentu posežemo za svim i svačim misleće da će nam pomoći a pri tome zaboravljamo da se mi sami moramo pokrenuti i početi živjeti praktičnim životom, živjeti životom kako će Allah s.w.t. biti zadovoljan sa nama.


Izvrši test
http://lijecenje-kuranom.com/download/audio.html


Upoznaj više :
http://lijecenje-kuranom.com/forum/viewtopic.php?t=192
http://lijecenje-kuranom.com/forum/viewtopic.php?t=230


Ništa te nekošta da posjetiš i brata Enesa i to će ti se sve lijepo razjasnit kada praktično doživiš i sama se uvjeriš u djelovanje Kur'ana ka lijeka .

Svako dobro .

Eminaa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 9:31 am

Re: Depresija

Post od Eminaa » Pet Jul 28, 2006 2:18 am

medina22 napisao:Moze li se depresija lijeciti na islamski nacin,ako da kako?Da li depresija moze biti uzrok sihra i dzinna?

selam
Es-Salamu alejkumu we rahmetullahi we berekatuhu ......

Redovno svaki dan navratim na stranicu lijecenje Kur'anom,nekoliko godina unazad svaki put naucim ponesto novo ili pak razmisljam o necemu novom u nasoj preljepoj vjeri dinu Islamu.

Sestro medina22 nisam seko ni poznavala pravo znacenje rijeci depresija sve dok ne dodzoh u Allahovu zemlju zvana Amerika.Tada sam istinski saznala sta je depresija sve do te mjere da mi je moja doktorica propisala troje rzlicite tablete jedne ze raspolozenje ,jedne za umirenje,jedne i sama nisam sigurna zasto.Samo zato sto sam svojoj doktorici ispricala kako se osjecam.Trosila sam neko vrijeme tablete onda se pozalim da mi nista ne mjenje stanje sve mi je gore,malo.... malo promjeni mi tablete.Bila sam u takvom stanju da sam samo spavala nisam ustvari imala osjecaj zivljenja normalno.Sve do trena kad sam ni sama neznam kako zatvorila vrata svoje sobe zatim zapocela razgovor, O Boze sta mi je ,sta se samnom desava ,pomozi mi dragi Allahu,molimte Uzviseni Allahu ukazi mi na pravi put ...i tko svakodnevno nabrajala i molila jer nisam poznavala drugi nacin molitve i molbe Uzvisenom Allahu swt.Tako sam zapocela svoje lijecenje,tako su startale moje terapije.

Elhamdullilah danas posle 5godina vracanja Allahu dz.s. Kur'anu ,sunnetu ,namazu ,zikru,velicanju Allaha Uzvisenog ,pokornsti samo Gospodaru Svjetova,oslonjanje samo na Allaha dz.s. sve se Elhamdullilah promjenilo Allahovim emerom.Svaki put kad bi posjetila doktore bili bi nalazi uredni a ja umirem sve me boli doktori bi mi davali dijagnozu stres svaki put stres--depresija.

Lijek za depresiju (naravno i sve druge bolesti osim smtri i starosti) su u Kur'anu istinskom slijedzenju sunneta Poslanika s.a.v.s. sto sam vise uzimala od Islama to sam bila dalje od prokleta sejtanai svih tih dzina.Allahovim emerom svi moji ukucani obavljaju redovno 5 vakata namaza,najteze mi je bilo od svega (poceti praktikovatinositihidjab).Elhamdullilah istrajala sam do danasnjeg dana lijeciti se slusajuci rukije (prvenstveno sam morala poceti istinski zivjeti Islamskim zivotom ) da bi uspjela uz Allahovu dz.s. pomoc da se izlijecim.Iscitavala sam siru Poslanika s.a.v.s. i pokusavala sam da sto je vise moguce odma sprovedem u praksu ,kako je bilo tesko da se moj dzin navikne da spava na desnm boku,desne ruke ispod obraza alijeva na lijevom boku.Jedenje na podu (bosci) pijenje po sunnetu poslanika s.a.v.s.U samom pocetku lijecenja mislila sam da ce mi pomoci samo slusanje rukije ili iscitavanje Kur'ana,ali nije bilo tako sve to sto sam iscitavala Kur'an nije mi pomogloo nesto posebno dok nisam pocela da razmisljam o ajetima iz Kur'ana tako koda se meni samo meni objavljuju.Svi ljudi na svijetu bili bi zdravi, zivot mi tek sada znaci puno toga (jer nista ne radim da ne razmislim kakve su poslijedice ako uradim ili koja me nagrada ceka za uradzeno dobro djelo.

Mislim licno najbolje je da svako sebe lijeci uz Allahovu dz.s. pomoc bice izlijecen, tako sto ce poceti da prakticira sve ono sto nauci od Islama,slusa ucenje rukije,medom.Elhamdullilah nisam posjetila doktorsku ordinaciju 4 god. Allahu pripada zahvala.

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Re: Depresija

Post od Yassin » Pet Jul 28, 2006 4:21 pm

Eminaa napisao:
medina22 napisao:Moze li se depresija lijeciti na islamski nacin,ako da kako?Da li depresija moze biti uzrok sihra i dzinna?

selam
Es-Salamu alejkumu we rahmetullahi we berekatuhu ......

Redovno svaki dan navratim na stranicu lijecenje Kur'anom,nekoliko godina unazad svaki put naucim ponesto novo ili pak razmisljam o necemu novom u nasoj preljepoj vjeri dinu Islamu.

Sestro medina22 nisam seko ni poznavala pravo znacenje rijeci depresija sve dok ne dodzoh u Allahovu zemlju zvana Amerika.Tada sam istinski saznala sta je depresija sve do te mjere da mi je moja doktorica propisala troje rzlicite tablete jedne ze raspolozenje ,jedne za umirenje,jedne i sama nisam sigurna zasto.Samo zato sto sam svojoj doktorici ispricala kako se osjecam.Trosila sam neko vrijeme tablete onda se pozalim da mi nista ne mjenje stanje sve mi je gore,malo.... malo promjeni mi tablete.Bila sam u takvom stanju da sam samo spavala nisam ustvari imala osjecaj zivljenja normalno.Sve do trena kad sam ni sama neznam kako zatvorila vrata svoje sobe zatim zapocela razgovor, O Boze sta mi je ,sta se samnom desava ,pomozi mi dragi Allahu,molimte Uzviseni Allahu ukazi mi na pravi put ...i tko svakodnevno nabrajala i molila jer nisam poznavala drugi nacin molitve i molbe Uzvisenom Allahu swt.Tako sam zapocela svoje lijecenje,tako su startale moje terapije.

Elhamdullilah danas posle 5godina vracanja Allahu dz.s. Kur'anu ,sunnetu ,namazu ,zikru,velicanju Allaha Uzvisenog ,pokornsti samo Gospodaru Svjetova,oslonjanje samo na Allaha dz.s. sve se Elhamdullilah promjenilo Allahovim emerom.Svaki put kad bi posjetila doktore bili bi nalazi uredni a ja umirem sve me boli doktori bi mi davali dijagnozu stres svaki put stres--depresija.

Lijek za depresiju (naravno i sve druge bolesti osim smtri i starosti) su u Kur'anu istinskom slijedzenju sunneta Poslanika s.a.v.s. sto sam vise uzimala od Islama to sam bila dalje od prokleta sejtanai svih tih dzina.Allahovim emerom svi moji ukucani obavljaju redovno 5 vakata namaza,najteze mi je bilo od svega (poceti praktikovatinositihidjab).Elhamdullilah istrajala sam do danasnjeg dana lijeciti se slusajuci rukije (prvenstveno sam morala poceti istinski zivjeti Islamskim zivotom ) da bi uspjela uz Allahovu dz.s. pomoc da se izlijecim.Iscitavala sam siru Poslanika s.a.v.s. i pokusavala sam da sto je vise moguce odma sprovedem u praksu ,kako je bilo tesko da se moj dzin navikne da spava na desnm boku,desne ruke ispod obraza alijeva na lijevom boku.Jedenje na podu (bosci) pijenje po sunnetu poslanika s.a.v.s.U samom pocetku lijecenja mislila sam da ce mi pomoci samo slusanje rukije ili iscitavanje Kur'ana,ali nije bilo tako sve to sto sam iscitavala Kur'an nije mi pomogloo nesto posebno dok nisam pocela da razmisljam o ajetima iz Kur'ana tako koda se meni samo meni objavljuju.Svi ljudi na svijetu bili bi zdravi, zivot mi tek sada znaci puno toga (jer nista ne radim da ne razmislim kakve su poslijedice ako uradim ili koja me nagrada ceka za uradzeno dobro djelo.

Mislim licno najbolje je da svako sebe lijeci uz Allahovu dz.s. pomoc bice izlijecen, tako sto ce poceti da prakticira sve ono sto nauci od Islama,slusa ucenje rukije,medom.Elhamdullilah nisam posjetila doktorsku ordinaciju 4 god. Allahu pripada zahvala.

Es-Selamu Alejkum We Rahmetu Allahi We Berekatuhu

Masha'Allah drago mi je da je na bolje islo.
Stvarn je jedini Allah Svevisnji koji upucuje
on nas upucuje na razne nacine,
nekad je tezi put,
Ali zavrsetak uz Njegovu volju je pobjeda.



Elhamdulillah sto nas je Uzviseni ALlah uputio, Amin

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Sub Jul 29, 2006 4:12 pm

Selam

Hvala vam svima na odgovoru, da vas Allah nagradi!

Tacno je sto je sestra rekla da samo slusanje ne pomaze,ja sam bila pocela redovno klanjati jedno vrijeme i sve je bilo dobro.Na kraju je sejtan pobjedio tako da sam to iz nekog razloga zabatalila.Zelim ponovo da pocnem klanjati ali svaki put mi se nadje neka prepreka,nesto sto mi kaze "prvo uciniti to pa poslje" i na kraju skroz zaboravim.

selam

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Sub Jul 29, 2006 6:18 pm

i ja medina22 isto osjecam!
nemam vise onu slast imana kao prije!
kad kod se odlucim da uradim nesto lijepo nesto me me odvraca pa vallahi,i ja zaboravim na kraju!
prije npr,citao bih po cjeli dan pomalo al danas ne znam sta je sa mnom;mada se trudim da citam ali opet ne osjecam slast citanja kao u pocetku!
kako sejtan odvraca covjeka od svako dobro govori i cinjenica da:sam kupio posebnu kasu radi skupljanja zakata ali ne znam kako sejtan me odvraca!
Al to sto me najvise nervira medina22 je,da kolikogod da slusam rukju ne bise djinn ni u kom slucaju javio. ne znam zasto,mada pojave se neke simptome pri slusanje sure bekare i ayetul kursija.
sve dobro
selam

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Sub Jul 29, 2006 6:32 pm

nesto zaboravio medina22:
Shiekh Abdul Bassit Abdul Sumed:AYATUL KURSIJ-FATIHA-BEKARE(2:286, 2:156))-IKHLAS-FELEK-NAS
Super snimak!


#############################
pa te molim da mi javis reakcije
selam

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Sub Jul 29, 2006 7:12 pm

:?:
Poslednja izmena od zana u Sub Nov 18, 2006 2:27 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori