Zabrinut sam

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Zenicanin
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 9:10 am
Lokacija: Zenica

Zabrinut sam

Post od Zenicanin » Pon Nov 13, 2006 9:17 am

Eselamu alejkum braco i sestre!!!! Mlad sam i u braku sam vec godinu i pol. Pocele su mi se desavati cudne stvari.. Zadnje vrijeme sam postaop bezvoljan i sav nekkao izgubljen. U braku mi nikako nije lijepo. Bude skaldan brak mjesec dana onda se ja i moja zena stalno svadjamo. Takodjer zena mi je naglo pocela mrsavjeti i pojavila joj se nea kozna bolest na rukama koju doktroi nemogu izljeciti. Ne znam kome da se obratim sto se tice svega ovoga. Cijeli zivot nije mi islo sa hajrom bio sam nesretan i patio sam puno. Takodjer sam skinuo sebi audio rukju i prilikom slusanja sam osjetio nekakvo stanje suze su mi tekle na oci malo me guslio pa mi je jeza prolazila kroz mene. Inace vec odavni imam glavobolje svaki dan. KAda sam stravu saljevao zena mi je rekal da mi je neko nesto zapisao. KAda mi je naucila na vodu dokkle god sam pio vodu nisam imao glavobolje. Pomozite mi savjetim

Edina36
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 8:40 pm
Lokacija: norveska

ima lijeka

Post od Edina36 » Pon Nov 13, 2006 1:04 pm

Sellam zenicanin

Kao prvo procitaj sta pise pod mojim nickom edina 36 koje sam ja imala probleme,moj savjet ti je da se okrenes Allahu,ja sam pocela klanjati svaki namaz i uciti dove,obratila sam se enesu za pomoc dao mi je savjet i hvala mu na tome jos sam u fazi lijecenja ali vjerujem cvrsto u to i nadam se da cu svakog dana biti bolje,sad sam super nemam vise onih problema koje sam imala lagano se vracam mojoj svakodnevnici.Nevjeruj u zapise i strahe,uci Kuran i ti i tvoja zena a moj savjet je obrati se bratu Enesu imas broj na linku.Sellam od edine

Zenicanin
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 9:10 am
Lokacija: Zenica

Post od Zenicanin » Pon Nov 13, 2006 1:21 pm

Selllam hvala na savjetu ma tek sam novi u svemu ovome a voljeo bih jos neko d amikaze a cucu se ja i sa tobom pa da mi i ti objasni on ako moze ako imas msn da mi posaljes na privat pa da te pitam jos nesto..


SELLLAMm

bosanec
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 11:16 am

Post od bosanec » Pon Nov 13, 2006 6:32 pm

Iako neznam sta ti je problem zenicanin, savjetujem ti sledece, ako nije pitanje sihra. Dakle savjet je ako te fata "obicna" depresija:
Preispitaj svoju vjeru, i iskreno odgovaraj samom sebi.
Pitaj se:
Dali si zadovoljan sa situacijom svojom? Dali zadovoljan s zivotom i hajrom kojim ti je Allah dao? Dali se nadas u bolje sutra, dakle da ce ti Allah pomoci, i sto je najbitnije dali se uzdas 100%?
Ako si nezadovoljan, nesretan i ne nadas se...moras svoju akaid/vjeru obnoviti. Najlakse je: Kuranom, sunnetom i druzenjem pravim vjernicima.
Ako mislis da si opsihren, nek te preispitaju vjernici koji znaju o tome.
Sve najbolje
wesselam

emina
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 8:54 pm

Post od emina » Pon Nov 13, 2006 6:53 pm

vrati se Allahu brate, pokusajte se vratiti oboje.
klanjajte skupa svaki namaz, i molite da vam Allah podari hajr.
ja sma brate izgubila verenika, raskinuto je sve, a zajednicki su simptomi i tebi njemu. Bezvoljnost i stalne glavobolje.
Sad dovim Allahu da nam olaksa oboma, te da budemo skupa ako je hajr u tome, a ako nije da nas udalji te u necemu drugom podari hajr.
Vratila sma se Allahu, klanjam svaki namaz elhamdulillah, a nisam pre to cinila, Allah da mi oprosti.
Saburam, al normalno je da se desi i kriza. Onda uzmem abdest odmah ako ga nemam, dovim, il slusam uzenje Kur`ana.

U Allahu je spas brate, a Allah cuje onoga ko mu upucuje dovu.

Vesselam
Emina

Odgovori