Pitanje oko jednog hadisa

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Pitanje oko jednog hadisa

Post od Mirza » Sub Nov 18, 2006 12:13 pm

Selam alejkum

jedan prijatellj mi je ispricao nesta, pa molim ako mi moze neko potvridt ili zanijekat.

1.) Prva stvar
Kad su bili poslanik i Ebu Bekr u pecini. Ebu Bekra je ugrizla zmija. On se je zabrinuo oko poslanika. Poslanik mu je reko stavi jezik na nepce ili zube i reci LA ILAHE ILLA LLAH. Tako je Ebu Bekr zaspao i od tu proizlazi zikr.

2.) Druga stvar
Kad su se Poslanik i ashabi doselili u medinu, u pocetku nije bilo hrane. Jedne prilike jedan od ashaba je prolazio kraj kuce Ebu Bekra pa je osjetio miris mesa. Otisao je poslaniku pa se pozalio, zasto Ebu Bekr nece sa bracom da podijeli meso. Otisli su oslanik i taj ashab kod Ebu Bekra, pa ga upitali sta je to. Ebu Bekr mu je odgovorio: "Bozji poslanice, ja kad cinim zikr nesta u mojim prsima gori. Odatlen dolazi miris."

Zamoli boh ako mi neko moze to potvrdit, zanijekat ili objasnit odaklen dolaze ove stvari.

Selam alejkum

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sub Nov 18, 2006 11:06 pm

Selam alejkum

Za hadis br.1 je tacnije da je Ebu Bekra r.a., ujeo skorpion (Ne spominje se u knjigi Dzenetski napitak da je bio skorpion) a da on nije htio da se mrda posto je Poslanik s.a.v.s. spavao njemu na krilu, ali posto je Ebu Bekr r.a., plakao od bola, suze su kanule Poslaniku s.a.v.s. na lice i on je s.a.v.s., upitao Ebu Bekra r.a., sta je bilo i protrao mu mjesto gdje je bol bila, i bol je nestala. A koliko je meni poznato zikr je poceo jos ranije u Mekki.....za detaljnije informacije o tom dogadjaju vidi knjigu koja je najvjerodstojnija iz sire a dostupna je na netu
"Zapecaceni dzennetski napitak"

Za hadis br. 2 meni je to totalno nepoznato, zapravo to prvi put cujem....

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Ned Nov 19, 2006 8:15 am

Selam alejkum

da te dragi Allah nagradi, puno hvala

selam alejkum

Odgovori