ucenje u snu ajetulkursij

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

ucenje u snu ajetulkursij

Post od Mido » Ned Nov 19, 2006 5:08 pm

mir i spas Allahov
drago mi je sto je forum ponovo otvoren.Pitanje uvezi ucenja ajetul kursije u snu ako bi neko mogo da mi protumaci.Sanjao sam da ucim Ajetulkursij i da pusem u pravcu nekih Macaka a one su kao dzini e neke sam kao otjerao ali neki je ostao.

edenskivrtovi
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Uto Mar 28, 2006 10:04 am

Post od edenskivrtovi » Uto Jan 23, 2007 9:01 am

Ucenje ajetul kursije u snu ,bar po mom osobnom iskustvu je veoma dobro a narocito nacin na koji si usnio. To to znaci da imas borbu s dzinima,a li i da nema mjesta strahu za tebe o d strane dzina.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: nadza

Post od Senad » Uto Jan 23, 2007 8:09 pm

nadza napisao:selam jabi kratko da ne budem dosadna imam jedno pitanje dali mi iko moze objasniti moj san sanjala sam turbe ali nesjecam se mjesta u kom se nalazi u snu sam sve vidjela ali nisam zapamtila mjeto i dali smatrate da sam duzna da posjetim neko turbe u snu sam posipala sitan novac molim vas da mi neko objasni
Esselamu alejkum!

Seko trebala si postavit zaseban post za ovo tvoje pitanje;
Mislim da ćeš pronaći odgovor ovdje ; SUJEVJERJA I DJELA KOJA KVARE IMAN
http://lijecenje-kuranom.com/forum/viewtopic.php?t=327

nemoj se opterećavat tim snom i nemoj ići ninakakvo turbe niti bilo koji mezar /kabur da stavljaš novac, vodu, svjeću, hranu, a pogotovo čuvaj se toga da od tog umrlog tražiš nešto, da upućuješ mejtu dovu umjesto Allahu, mogla bi grdno da nastradaš kako na ovom tako i na onom svijetu.

Druga stvar nemoj da uznemiravaš umrlu osobu sa svojim nekavim postupcima, a ta umrla osoba je daleko od toga što vi želite, koja i sama traži/želi Allahovu milost.

Ti nemožeš umrlu osobu dozvati, niti može kakvu korist obezbijedit,

Treće, zašto tražiti od nekoga ko je stvoren a netražiti od onoga koji Stvara.

Pitanje za tebe? ; šta bi ti postigla sa tim da posjetiš turbe i baciš novac?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: nadza

Post od Senad » Sre Jan 24, 2007 4:50 pm

nadza napisao:selam senade posto nisam za sebe imala odgovor zato sam trazila da mi neko objasni u poslednje vrijeme sanjam cudne stvari bojim se da nisam kome duzna sta pa zato strahujem od mojih snova posto mi se cesto desaju lose stvari pa razmisljam o svemu ipak hvala ti puno za savjet ali sam i u losem stanju mozda i psihicki a mozda i nesto drugo postoji
Esselamu alejkum!

Nisam baš mislio da mi moraš odgovorit i da se mučiš nego jednostavno da razmisliš, uputa je u razmišljanju i traženju spoznaje.

Svakako na ovom forumu ćeš dobiti mnoge odgovore koji ti mogu biti od koristi.

SVAKO DOBRO

zejneb
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Jan 24, 2007 11:06 pm

Post od zejneb » Ned Jan 28, 2007 11:42 pm

Selam alejkum

Ja mislim da je to dobro sto ucis u snu,znaci ima nesto sto te cuva od prokletih sejtana.
Ja sam par godina imala isti san.U snu sam osjecala prisustvo sejtana,i veliki pritisak na glavu tako da hoce da pukne.I sve hocu da se probudim i da se pomaknem ali ne mogu.I onda pocnem da ucim,kelime-i sehadet iprobudim se.Kazu da je dobro kad tako nesto sanjas da ustanes uzmes abdest i klanjas dva rekata.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Jan 29, 2007 6:54 pm

Esselamu alejkum!

Fino je to kada neko kaže da je lijepo sanjati učenje Kur'ana i onda stavi tačku na to.

Treba malo dublje razmislit o značenju određeni ajeta. Primjer; da li se sanjaju ajeti koje govore o Allahovoj milosti, kazni, uputi, Allahovim svojstvima, Ajeti koji govore o Allahovoj jednoći itd.

Već sam poodavno napisao negdje na forumu da su snovi osoba koje imaju problema sa džinima//sihiri posebno izraženi i koji govore mnogo o stanju osobe kao i o tome u kom pravccu treba ići, normalno ako se osoba želi liječiti ispravnim načinom, sve drugo je stranputica.

Očit primjer kako šejtani unose snove koji odvode čovjeka na stranputicu je i snovi seke nadze........
poslednje vrijeme sanjam cudne stvari bojim se da nisam kome duzna ....
ili kao sanja turbe
u snu sam posipala sitan novac molim vas da mi neko objasni
Pitanje je ovdje da li baš treba odnijeti novac na neko turbe.......
Ako pogledamo šta poznati tumači snova kažu za novac koji se sanja onda ; simbolizira zlo, prevaru,kufr, tugu , tjeskobu, brigu i loš govor, a nekad opskrbu i izbavljenje iz krize. Ako se novac sanja u nekoj posudi-simbolizira zadovoljenje potrebe, a ako se sanja da je otkriven, vidljiv i da se obrće- onda simbolizira pogrdan govor i galamu.

Nadam se da seka nadza se neće naljutiti što navodim njen primjer

Svako dobro
Esselamu alejkum!

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Uto Jan 30, 2007 2:49 am

Esselamu Alejkum.

Ja bih da dodam nesto na ovo sve Insa"Allah.
Ako covjek sanja odredzeni san.npr.vidi ljude u snu koji ga napadaju ili koji ga pokusavaju preplasiti,pogotovu ako su crni ljudi radi se o Dzinima,ili raznim zivotinjama crvenim ili crnim bikovima,psima,zmijama,i covjek u snu zauci neku od sura ili neke ajete kao sto je Ajetul Kjursija, a svi znamo kolika je ona oruzje protiv sejtana, onda je dobar i pozitivan znak za covjeka jer posjeduje Iman.Pogotovu ako covjek legne da spava a prouci Ajetul Kjursiju..Poslanik Muhamed s.av.s. kaze :Ko prouci ajetul kjursiju pred spavanje Allah s.v.t odredi zastitnika koji roba cuva da mu sejtan ne nasteti sve do zore..To je Elhamdulillah dobar znak da covjek moze u snu prouciti nesto iz Kur"ana da bi rastjerao nepozeljne napadace jer je to i jedini lijek koji covjeka cuva od dzina. Allahovom miloscu, Allah da, da se covjek odbrani od zla kojeg ga je spopalo, i zato covjek mora da slijedi sve upute Kur'ana i suneta i da se drzi svih propisa koje je Allah svt dozvolio i ostavi svih losih postupaka koje Allah s.v.t. zabranio jer sejtani i te kako to koriste,njih ljudski grijesi jacaju.Bivaju sve jacim i jacim koliko covjek grijesi, a covjek postaje sve slabiji i slabiji svojim losim postupcima i zato sejtani imaju veci utjecaj na ljude koji su u vecem grijesenju od onih koji su u manjem grijesenju.Da bi covjek izasao iz ovakvih losih snova koje ima svaki dan, mora dobro da razmisli sta cini tokom dana i o cemu razmislja i cim se opterecuje.U svakom slucaju sve imamo,Kuran,sunet,knjige,cds..... samo nam preostaje da Istinski radimo i isrkeni da budemo prema Allahu s.v.t.
Druga stvar,ako covjek uci neke ajete iz Kurana a nema napade Dzina,onda slobodno nek otvori prevod Kur"ana i nek nadze odgovor.Ono sto je insan ucio u snu to ima znacenje za njega ili uputa ili opomena.Molim Allaha s.v. t. da nas zastiti od svakog zla i da nam se smiluje na sudnjem danu i da nam oprosti grijehe, i da nas uvede u Dzenet.Esselamu Alejkum.

Amina
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Jun 24, 2005 12:22 pm

Post od Amina » Čet Feb 01, 2007 1:51 pm

Esselamu Alejkum,

Drago mi je sto sam naisla na ovu temu jer me vec duze vrijeme muci jedno pitanje u vezi sna.

Umalo nakon poroda sam nekoliko noci sanjala uzastopno, nekad mi se je cinilo da nije ni san nego neko stanje nesvjesti.
Sanjam kao da me neko vuce ili kako da se moje tijelo odvaja od mene.
Sjecam se kako sam se strasno osjecala tada i kako me je bio strah ali sam cijelo vrijeme u snu ucila ajtel kjursiju a ponekad uz to i Elham.
Jednom sam se probudila uceci Elham.

Jos uvijek me uhvati strah kad se sjetim tog osjecaja. :cry:

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Pet Feb 02, 2007 6:36 pm

Amina
Jos uvijek me uhvati strah kad se sjetim tog osjecaja.
Esselamu alejkum
najbolje je nerazmisljati puno o tome sta se sanja i pokusati zaboravit los san uz Allahovu pomoc.

jaska
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Okt 29, 2006 10:27 am

Post od jaska » Pon Apr 02, 2007 1:36 pm

Sellam Alejkum,
U pravu si brate Mido, naj bolje je da se ne razmislja puno o tome sta se sanja.
Ja licno i ne razmisljam puno o tome, samo imala sam jedan san o kojem cesto razmisljam.
Sanjala sam Muhammeda a.s. i Isa a.s. kako se macuju, a ja stala izmedju njih i nedam im da se bore, nego da se pomire.
A kako je samo lijep bio Muhammed a.s.
Dug je to san bio, ili se meni to barem ucinilo da sam dugo sanjala.
Samo eto nikad nisam nikoga upitala za taj moj san i ne znam dali je lijepo pitati sta to znaci.
Ali ipak je to bio jedan prelijep san.

amer.bjelic
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Feb 19, 2014 3:09 pm

Re: ucenje u snu ajetulkursij

Post od amer.bjelic » Sre Feb 19, 2014 3:20 pm

Sellam Alejkum, sanjao sam san da mi je sejtan krenuo u kucu i spletom okolnosti kako u snu biva on je usao u kucicu gdje je pas pored kuce, moja nena je ucila kao da ga otjera ja sam pokusavao u snu da ucim sve sto mi je padalo na pamet, ali sam otezano ucio i kada sam izgovorio "eshedu en la ilahe illallah ve eshedu enne muhammeden abduhu ve resuluh", sejtan se pretvorio u goluba i otisao na komsijinu kucu, ja sam pokusavao da ga otjeram dalje, onda me brat probudio i rekao mi da sam cijelo vrijeme u snu cicao vristao i vec sta ne. A nije mi prvi puta da sanjam nesto u vezi sejtana uglavnom sanjam kako pokusavam da ih uceci otjeram. Hvala

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: ucenje u snu ajetulkursij

Post od maslina » Sre Feb 19, 2014 5:09 pm

otidji na http://www.lijecenje-kuranom.com/audio pa poslusaj rukju pa ces vidjeti kako ces reagovati, ovisno od toga znat ces sta ti je.

Odgovori