Potrebna pomoc

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
abdurrahman_
Posmatrač
Pridružio se: Sub Dec 02, 2006 9:32 am

Potrebna pomoc

Post od abdurrahman_ » Sub Dec 02, 2006 9:59 am

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Bismillah

Sva slava i hvala pripada uzvisenom Allahu. Allahovo je sve na nebesima, na zemlji i izmedu njih. Hvala uzvisenom Stvoritelju koji izvodi ljude iz tmina na svjetlo. Hvala uzvisenom Allahu koji daje opskrbu kome on hoce. Zatim neka je selam i mir na Allahovog najboljeg roba i poslanika Muhameda a.s i njegove ashabe.

Imam jedan veliki problem. Problem je u tome sto vazda mislim neke ruzne stvari i cesto mi je sirk u mislima. Nemogu mirno obavljati namaz jer mi se pojavljuje sirk u mislima i onda hocu da pozurim sa namazom.
Kada legnem da spavaj panika me hvata. Ujutro kada sam polubudan onda mi se isto pojavljuju misli koje sadrze sirk. Imam tjegobu u prsima. Ovih zadnji dana mi se zivot totalno pokvario. Sve je poslo nizbrdo. Slabo jedem i nekako nemam uopste volje i nista mi nije interesantno. Zaista je tesko. Meni ima 16 godina. Vise nemam onaj isto osjecaj kada citam kuranske ajete. Ove misli su najveci problem. Jos da dodam da zivim u svedskoj.

Molim uzvisenog Allaha da vas sviju nagradi....amin

Edina36
pisem pomalo
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 8:40 pm

re

Post od Edina36 » Sub Dec 02, 2006 7:02 pm

Sellam brate

Samo da ti kazem nisi sam,ponekad jedva obavim namaz imam osjecaj da cu se onesvjestiti ali ipak se natjeram da to izvrsavam na vrijeme,i bez obzira koliko mi je tesko ustrajem.Hocu da ti kazem pokusaj se oduprijeti sejtanu ma koliko to tesko bilo to i sama radim,nije lako ali se nadati da cemo mi biti ti koji pobjedjuju.

EMIRgr
Moderator
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sub Dec 02, 2006 7:53 pm

Selam alejkum

Kada su ashabi, r.a., jedne prilike rekli Poslaniku, s.a.v.s.,:" Radije bih umrli nego da kazemo ono sto nas muci u prsima"
Poslanik,s.a.v.s., je tada rekao:" Zar vec osjecate to".
Drugim rijecima receno to je samo sejtanska vesvesa sto vam ubacuje u vase misli, koju trebate pokusati odbaciti od sebe i nema razloga da puno brinete...
Samo nastavite sa izcuvanjem vjere...
Da vas Allah pomogne u cinjenju dobra....

Edina36
pisem pomalo
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 8:40 pm

re

Post od Edina36 » Sub Dec 02, 2006 8:54 pm

Hvala emire na savjetu.Vjerujem u Allaha i nadam se Njegovoj milosti,sejtanska posla su najgora i molim Allaha da pomogne svakome ko ima problema sa tim pa i meni

abdurrahman_
Posmatrač
Pridružio se: Sub Dec 02, 2006 9:32 am

Post od abdurrahman_ » Sre Dec 06, 2006 12:40 pm

Sada mi je gore, poceli su mi misici igrati. Stalno mi igraju misici. NON-STOP skoro.

Odgovori