Protivnici Islama!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Protivnici Islama!

Post od Kemo » Uto Jul 05, 2005 10:01 pm

Našao sam užasne optužbe protiv Islama, ovakve stvari poturaju neznalicama Islama što je vrlo žalosno a koliko sam vidio to je neki srpski sajt:

http://vjera.org/islam.php

Smatraju da je Muhammed bio zlikovac itd. Allah dz.š. ih uništio .

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pet Jul 08, 2005 4:46 pm

Na toj stranici naveden je jedan hadis koji kao eto oni tvrde Muhammed a.s. počinio ubistvo zato što ga je neki čovjek uvrijedio

Bukhari:V4B52N270 "Alahov poslanik je rekao, 'Ko je spreman da ubije Ashrafa? On je rekao uvredljive stvari o Alahu i njegovom Poslaniku.' Maslama je ustao i rekao, 'Hoćeš da ga ja ubijem?' Poslanik je odgovorio, 'Da.' Maslama je rekao, 'Onda mi dozvoli da lažem tako da mogu da ga prevarim.' Muhamed je rekao, 'Možeš to uraditi.' "


Ja sam čuo da protivnici Islama obično uzimaju ajete i hadise iz konteksta bez njegovog cijelog smisla i montiraju lažne priče o tome, isto smatram da i ovaj hadis ima svoj nastavak i razlog ovog dešavanja pa ako neko zna neka javi.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Jul 09, 2005 1:49 pm

Kemo brate na unistavaj svoje ubjedjenje u polemikama sa ostalim vjerama,skoncetrisi se na svoju.Kafiri Allah ih unistio zele da nadju nesto cime bi poljuljali kod nekoga muslimana, iman i ubjedjenje.Al elhamdulillah na svako njihovo zasto mi muslimani imamo zato.Moj ti je savjet pa ti kako hoces ne posjecuj ovakve sajtove,Istina se zna.Allah dzelle we alla kaze:I reci:istina je od vasega Gospodara pa ko hoce da vjeruje neka vjeruje..... do kraja 29 ajeta sure Kehf,Sami Kafiri nemaju podlogu o tome sto pricaju pa kako ces im ti kontra argumentirati kad nemaju Istinu pri njima.Prodj se jer se ponekad desi da ti uvuku sumnju u neki dio imana,pa sejtan nadje mjesta tu pa te pocne setat iz krajnosti u krajnost dok te ne odvuce sa pravoga puta.Skoncetrisi se na Islam,trosi vrijeme uceci i poducavajuci i pozivajuci Muslimane u Islam,Sto se brate moras umarati pozivanjem nemuslimana u islam.Sto se tice slucaja kojeg si naveo,pogrijesno si upisao.Radi se O MUSEJLEMI,ne radi se o ASREFU,kako si naveo,Musejleme je zivio daleko od Muhammeda saws cuo je za njega pa je iskoristio svoj uticaj koji je imao kod ljudi u njegovom mjestu i proklamovo sebe za Paralelnog Poslanika sa Muhammedom alejhi selamom,kako bi njegov ugled bio jos veci, jer se u njegovom narodu sirio islam tolikom brzinom,sto je musejlema lazov htio iskoristiti u svoju svrhu.Kada je doprla vijest do Allahovog Poslanika saws o Muejlemi ,Allahov Poslanik je rekao "Ko ce otici i ubiti Musejlemu(kao sto si naveo u hadisu)"jedan od ashaba je ustao i rekao da ce on otic i donnijet glavu Musejleminu,jer je musejlema napravio veliku i ogromnu fitnu medju muslimanima,i tako sto je pridobio veliki broj munafickih pristalica,Ovaj ashab koji je pristao da ode i ubije Musejlemu zatrazio je od Resulullaha saws ,da se odrekne islama rijecima ali ne srcem,kako bi postigao zeljeni cilj,ovde nije stvar laganja,a i zna se kada je dozvoljeno laganje.Ovaj ashab kada je stigao kod Musejleme,govorio je o islamu stvari koje ovi munafici nisu znali,i govorio je da ne voli Muhammeda,Kada je stekao povjerenje kod musejleme jedne se je noci prikrao i odrezao mu glavu,i donio sutra dan pred Resulullaha saws.Onda je Resulullah saws rekao Poznati hadis o predznacima Sudnjega dana.Da ce se Pojaviti 30 Dedzlila LAzova koji ce sebe proklamovati poslanicima ,procitacu i potraziti ovo o musejlemi ponovo ,ovo je samo iz secanja na ovaj slucaj.
Poslednja izmena od AbuAmRibnFadL u Ned Jul 10, 2005 12:24 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Sub Jul 09, 2005 4:07 pm

Pa jeste brate, treba više dati truda da se naše komšije povrate Allahu dz.š. da bi imali jače društvo i sretnije u svakoom pogledu.

Ma ja to ponekad sa drugim vjerama diskutujem nije često.

Sad se pomiješalo to izmedzu Asrafa i Musejlemi jer mi je jedan brat pričao da je kao taj neki Asraf bio krščanski vodza pa u toku neke bitke je jedan ashab njemu otišao sa lažima da bi ga taj Asraf primio u svoju vojsku i onda ga je taj ashab ubio(tog vodzu krščana)


Ili je taj Asraf bio neko drugi?
Ma volio bih nači te hadise pa da razjasnim i objasnim onome četu sa foruma .
14. Borite se protiv njih! Allah će ih rukama vašim kazniti i poniziti, a vas će protiv njih pomoći, i grudi vjernika zaliječiti

15. i iz srca njihovih brigu odstraniti. A Allah će onome kome On hoće oprostiti. - Allah sve zna i mudar je.

16. Zar mislite da ćete biti ostavljeni, a da Allah ne ukaže na one među vama koji se bore i koji, umjesto Allaha i Poslanika Njegova i vjernika, nisu uzeli nikoga za prisna prijatelja? - A Allah dobro zna za ono što radite.

Tevba-Kur'an

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Jul 10, 2005 12:28 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Prepravio sam tekst o Musejlemi lazovu,Naime radi se o dva slucaja.O slucaju Kab ibn Ashrefa-Jehudije iz medine koji je iznosio lazi na ALlaha i Allahovog Poslanika,i Slucaj Musejleme lazova koji se je proklamovao za Paralelnog Poslanika sa Muhammedom alejhi selamom.Sto se tice Laganja u ovaj slucaj,Sjetite se rijeci HAdisa Allahovog Poslanika Muhammeda saws.RAT JE VARKA.. uzmi ovo za argument.Ova dvojica ashaba su se posluzili varkom da bi postigli zeljeni cilj.

jos jedan savjet bjezi sa tih sajtova smutnje..

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Ned Jul 10, 2005 6:15 pm

Esselamu alejkum brate

Ma u pravu si ,njima kad bi čovjek skino mjesec sa neba rekli bi da je to samo varka neka lutaju kafiri a mi muslimani bolje da zbijemo naše redove u ime Allaha.

Evo baš sinoč kod nas u Goraždu jedan efendija hoče da zabrani brači da u toku namaza i poslije fatihe uče na glas AMIN eto šta mu smeta Allah ga uputio a čovjeku se srce napuni sa tim, u pravu si brate bolje da se mi muslimani upučujemo i gradimo jaku zajednicu Allahu pokorna.

Al-Baqara -- Krava

Medina - 286 ajeta

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Elif Lam Mim.*

2. Ova Knjiga, u koju nema nikakve sumnje, uputstvo je svima onima koji se budu Allaha bojali;

3. onima koji u nevidljivi svijet budu vjerovali i molitvu obavljali i udjeljivali dio od onoga što im Mi budemo davali;

4. i onima koji budu vjerovali u ono što se objavljuje tebi i u ono što je objavljeno prije tebe, i onima koji u onaj svijet budu čvrsto vjerovali.

5. Njima će Gospodar njihov na Pravi put ukazati i oni će ono što žele ostvariti.

6. Onima koji neće da vjeruju doista je svejedno - opominjao ih ti ili ne opominjao - oni neće vjerovati.

7. Allah je zapečatio srca njihova i uši njihove, a pred očima njihovim je koprena; njih čeka patnja golema.
Bekare.

Ammra B.
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 2:52 pm

Post od Ammra B. » Uto Jul 12, 2005 6:45 am

uopste nisam ama ni pogledala link, a kamoli da ga otvorim.
sejtanska posla!

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Uto Jul 12, 2005 2:27 pm

Šta ja znam? sa jedne strane treba znati smicalice kafirske a sa druge čovjeka samo glava zaboli od njihovih laži i njihove mržnje, što kaže brat Ami Abu ... bolje da mi popravimo svoje stanje nego kafira.

Odgovori