Strah

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Sablja
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Dec 26, 2006 9:09 am

Strah

Post od Sablja » Pet Dec 29, 2006 4:14 am

Znal neko sta je dobro za strah? Ja sam od rodjena bio plasljiv i prepadnem se lako bilo cega. I kad nema straha ja nadjem nesto cega bi se plasio. Od psihicki bolesti imam Anksioznost.

Znal neko koje dove, sure itd?

leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

Post od leyla » Pon Jan 01, 2007 2:07 pm

DOVA ZA DUŠEVNU SMIRENOST;

E´uzu bi-LLahi mine-ššejtani-rraddžim
Bismi-LLahi-rrahmani-rrahim

La illahe ille-llahu-l-alimu-l-halim. La ilahe ille.llahu rabbu-l-arši-azim.
La illahe ille-llahu rabbu-ssemavati ve-l-erdi ve Rabbu-l-arši-l-kerim. Ja hajju, ja kajjum, bi rahmeti-ke estegisu.
Allahumme rahmete-ke erdžu, fe la tekilni ila nefsi tarfete´ajnin ve aslih še ni kullehu, la ilahe illa ente.(Elfatiha-proučiš fatihu)

Iz knjige Zbirka Dova,
Selam Alejkum.

zejneb
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Jan 24, 2007 11:06 pm

Post od zejneb » Ned Jan 28, 2007 11:26 pm

Esselamu alejkum

Najbolji lijek jeste da ucis kur'an,i da klanjas redovno.I meni je tako isto bilo prije.Ja nisam mogla da klanjam od straha,sve sam se bojala necega,neznam ni ja cega.Nisam smjela sama da spavam.Sve sam ocekivala sad ce se nesto pojaviti,ili mozda mi je nesto iza ledja.Ali hvala Allahu Svemogucem koji se smilovao meni se vise to ne desava.Prestalo je tako sto sam se ja jednostavno zainteresovala za vjeru i sve vise citala kur'an,na nas jezik.I pocela sam klanjati tako da nisam ostavljala ni jedan namaz.I taj strah je nestao.Ja ti nemogu opisati rijecima kakav je divan osjecaj.Kad shvatis kolika je Allahova moc,i kako Allah kaznjava na onome svijetu,onda ce ti svaki strah na dunjaluku biti nistavan.

Odgovori