Pecat sretne kuce??

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
jahja
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 12:17 pm

Pecat sretne kuce??

Post od jahja » Sre Jul 13, 2005 8:47 pm

Essalamu alejkum!

Imam samo jedno pitanje, pa ako neko zna neka mi odgovori. Prije par dana vratio mi se prijatelj iz Bosne sav razdragan i poceo mi pricati o nekakvom pecatu sretne kuce. Kaze to je kupio i preporodio se. Nije mi dao to da vidim kako izgleda,samo kaze da je neka hamajlija koja sadrzi Kuranska aja i koja je veli u skladu sa Islamom. I jos rece da je to u BiH jako popularno. :?

Sta je u stvari pecat sretne kuce? Meni to nesto na haram "smrdi"?

Jeste li culi za tu tzv hamajliju i sta je to u stvari?

Mirsad
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pet Jun 03, 2005 2:41 am
Lokacija: Atlanta, GA USA

Post od Mirsad » Čet Jul 14, 2005 6:19 am

Eselamu alejkum,

Bas sam sinoc naiso na interesantan sastav o tom
pecatu sretne kuce ili kako se vec zove
prodaje se za 5KM i receno je da su to samo Kur'ansi
ajeti ali ako se u pecat malo bolje pogleda ko zna
naravno vidje ce zvjezdica, kocki, trouglova i jos
kojekakvih znakova i imena nekih drugih navodno
"bogova" napisano na arapskom. Pecat prati dzinn
koji radi svoj posao jedno vrijeme sluzi svog
sihribaza (ko je god napravio pecat naravno) i
pridonosi malo u kucu ali je taj pecat jedno velio ZLO
i treba se toga rijesiti sto prije jer ce to da privuce i
druge dzinne i sejtane i prouzrokovati samo Allah zna
sta. Tvom prijatelju prijeti velika opasnost jer
taj pecat ce da privuce sihr jer je to jedna laz i grijeh
imati. Taj pecat tvom prijatelju poboljsa stanje u
kuci malo privremeno ali da sam ja on odmah bi to
izbacio iz kuce evo bas sam nasao sta je napisano
o tome pecatu bas ovdje na http://www.lijecenje-kuranom.com

"Zanimljivo je da su se i neki ovdašnji časopisi čudne tematike uključili u rješavanje ovog problema. "Arka" u jednom od svojih zadnjih brojeva govori o crnoj magiji. Autor teksta zbrda-zdola prilazi temi, navodi činjenice i, na kraju, nudi bolesnicima lijek. ''Pečat sretne kuće'', oštampan na plastificiranom kartonskom papiru, navodno je spas za mnoge unesrećene brakove, za nervno oboljele, za one koji ne vide smisla u ovom životu, za potencijalne samoubice itd. Štiti od nesreće, nasilja, psihičkih tortura, stimulira zdravlje, podstiče harmoniju, sreću i ljubav te donosi svekolik napredak i blagostanje kući u kojoj se nalazi. Jednostavno, kupovinom tog papira koji košta pet KM i njegovim unošenjem u vašu kuću, bit ćete izliječeni! Nakon ponude, navode se svjedočenja oboljelih koji su nakon upotrebe Ťpečata sretne kućeť ozdravili i pronašli sreću. Vjerniku ne preostaje ništa drugo nego da kaže da se radi o običnoj laži, širku i dobroj reklami lista "Arka" i njenoga autora, koji nosi muslimansko ime. "Pečat sretne kuće" je klasični zapis-hamajlija na kome je ispisano nekoliko kur'anskih ajeta koji služe kao dobra kamuflaža, tako da čitalac na prvi pogled u njemu ne vidi ništa loše. Ko bolje zagleda, vidjet će da su, pored ajeta, ispisani i razni trokutići, kvadratići, crtice, zvjezdice, upitnici, brojevi, arapska slova, hijeroglifi i mnogo nerazumljivih riječi. Na njemu je 38 pravougaonih polja u kojima su ispisana imena najmoćnijih "bogova" kao što su Jah, Ormazd, Savaot, Adonaj... Davidova zvijezda i Solomonov pečat dio su sadržaja "Pečata sretne kuće". Osim toga što se radi o nedozvoljenoj hamajliji-zapisu, ovo je i direktan poziv u idolatriju. Naravno, taj zapis nema nikakve veze sa ispravnim načinom liječenja i onaj ko ga kupi i unese u kuću, neka zna da je unio veliko zlo, time je i rizikovao da svoju porodicu učini mamcem za džine i sihr. Možda mu privremeno i bude lakše jer će to džin koji ga nosi omogućiti, ali samo privremeno! Poslanik, s. a. v. s., nije nas učio Ťpečatima sretne kućeť već Kur'anu i dovama, da se njima liječimo ako se razbolimo."

Selam svima
Mirsad

xxxfatimaxxx
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 3:37 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Esselamu Allejkum

Post od xxxfatimaxxx » Čet Jul 14, 2005 1:44 pm

Sve o pecatu sretne kuce mozete naci na ............ i tamo se moze i naruciti a isto tako pise sve o njemu kao sto je rekao brat u prethodnom postu spominje se imena"bogova".Pa zaista su svi oni na krivom putu koji spominju "bogove",subhanallah,pa Allah dz.s. je jedan i samo jedan .Tako da ja mislim kao Allahova robinja da su to sejtanska posla.Ne treba nikakva dalja objasnjenja ili ubjedjenja,dovoljna je samo cinjenica da se spominje ,subhanallah mnogobostvo i to se odmah kosi sa Islamom.Ali eto iz radoznalosti mozete procitati o "pecatu sretne kuce" mnogo toga na bosnic.com

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Čet Jul 14, 2005 7:56 pm

es-selamu alejkum
sve o pecatu sretne kuce mozete naci na ............ i tamo se moze i naruciti a isto tako pise sve o njem
sve što možete naći o tom pečatu je www.lijecenje-kuranom.com

a ja da se pitam naplatio bi ti ovo reklamiranje bosnic.com,odluči na koju ćeš stranu. istine ili zablude
a sad i to, ako ikako možeš da makneš ona tri "x" ispred i iza, kad ih vidim asociraju me na erotične rekalme i stranice

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Pet Jul 15, 2005 3:26 am

Selam alejkum

ja sam pobrisao prazan prostor i zamolio bih da se vise ne reklamiraju te sihirbaske stranice

xxxfatimaxxx
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 3:37 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Esselamu allejkum

Post od xxxfatimaxxx » Pet Jul 15, 2005 2:40 pm

Prvo da se izvinem Svojoj braci i sestrama za "reklamiranje"stranice Bosnica.Allah dragi zna ,a vama kazem da mi to nije bila svrha niti cilj da reklamiram vec sam samo odgovorila na pitanje koje neko postavio ,sta se misli o pecatu,a ako niste mogli zakljucit iz mog odgovora na kojem sam ja putu to vama na cast.A ovakve uvrede od DANES necu tolerisati niti primati srcu jer ja se bojim Uzvisenog .I jos samo nesto u vezi ona tri xxx.Oni su samo dokaz da ja ne posjecujem erotske stranice ,pa tako da i ne znam za to za razliku od DANES .A moderatore i administraciju molim da mi se jave i kazu da li im smetaju moji xxx.A Allah dz.s.je rekao:"Mi stvaramo covjeka da se trudi".Maksuz selam od Fatime i jos jednom trazim halala od administracije za "REKLAMIRANJE SIHIRBASKIH STRANICA" iako mi to nijet nije bio a Allah je jedan jedini kojeg se bojim i koji ce da sudi.A evo ovo me sve ponukalo na jedan dio iznesen od uleme:"Vrlo je vazno shvatiti da do Sudnjeg dana tj.dok se djela ne izvagaju niko nije siguran sta mu je se od dobrih djela primljeno,a sta od grijeha oprosteno.I ZATO NE BI TREBALO DA NAM BUDE KRIVO AKO NEKO KAZE DA NISMO DOBRI.Jer uistinu , i ne znamo kakvi smo kod Allaha dz.s..Jedan rob je kudio jednog alima ,a ovaj mu veli :"Ja sam i gori."Selami od Fatime.

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Re: Pecat sretne kuce??

Post od Kemo » Pet Jul 15, 2005 3:11 pm

jahja napisao:Essalamu alejkum!

Imam samo jedno pitanje, pa ako neko zna neka mi odgovori. Prije par dana vratio mi se prijatelj iz Bosne sav razdragan i poceo mi pricati o nekakvom pecatu sretne kuce. Kaze to je kupio i preporodio se. Nije mi dao to da vidim kako izgleda,samo kaze da je neka hamajlija koja sadrzi Kuranska aja i koja je veli u skladu sa Islamom. I jos rece da je to u BiH jako popularno. :?

Sta je u stvari pecat sretne kuce? Meni to nesto na haram "smrdi"?

Jeste li culi za tu tzv hamajliju i sta je to u stvari?
To ti brate čisti širk, pripisivanje Allahu dz.š. drugove, prijatelje, sudruge, time činiš teški grijeh ako se osloniš na to a ne na Allaha shvati brate da ništa nemože natjerati Allaha dz.š. da ti pomogne ili odmogne niti te išta može zaštititi od Allaha dz.š. zato se brate osloni na gospodara koji je kadar sve da učini .

Najčešči problem kod ljudi je nestrpljenje pa očekuju da im Allah u roku dan ili dva da potrebnu pomoč, Allah to može ako hoče ali njegova mudrost je iznad naših prohtjeva a na nama je da dokažemo naše vjerovanje u njegovu moč i njegovu jedinstvenu vlast pored koje druge nema.Ali 'Imran -- Imranova porodica

Medina - 200 ajeta

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Elif Lam Mim.

2. Allah je - nema boga osim Njega - Živi i Vječni!

3. On tebi objavljuje Knjigu, pravu istinu, koja prethodne potvrđuje, a Tevrat i Indžil objavio je

4. još prije, kao putokaz ljudima, a objavio je i ostale koje rastavljaju istinu od neistine. One koji u Allahove riječi ne vjeruju čeka teška patnja; - a Allah je silan i strog.

5. Allahu ništa nije tajna ni na Zemlji ni na nebu

jahja
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Maj 25, 2005 12:17 pm

Post od jahja » Pet Jul 15, 2005 4:58 pm

Salam!

Neka vas dragi Allah nagradi za vas trud braco i sestre. Ovo sto sam procitao je upravo ono u sto sam sumnjao. Uzasno, sta je sve narod u stanju da ucini da bi se dokopao "ovo malo Dunjaluka".

Preporucio sam prijatelju da posjeti ovu stranicu i procita napisano. Nadam se da ce ga A.dz uputiti na pravi put i da ce se ostaviti tog tzv "pecata sretne kuce"

Mirsad
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pet Jun 03, 2005 2:41 am
Lokacija: Atlanta, GA USA

Post od Mirsad » Pet Jul 15, 2005 7:21 pm

jahja napisao:Salam!

Neka vas dragi Allah nagradi za vas trud braco i sestre. Ovo sto sam procitao je upravo ono u sto sam sumnjao. Uzasno, sta je sve narod u stanju da ucini da bi se dokopao "ovo malo Dunjaluka".

Preporucio sam prijatelju da posjeti ovu stranicu i procita napisano. Nadam se da ce ga A.dz uputiti na pravi put i da ce se ostaviti tog tzv "pecata sretne kuce"
Reci ti svom prijatelju da on uzme Kur'an u ruke
pa nek pocne citati, neka klanja jer nista bolje nema
sto ce te oraspoloziti i uljepsati mu dan, tek onda ce da
zna sta je to stvarno MIR i SRECA u kuci

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Ned Jul 17, 2005 1:51 am

Selam alejkum

Nije problem sestro za za 3 X
Halal bilo za postiranje web stranice
Razlog sto sam onako postupio i zamolio da se vise ne postavlja ta stranica od bilo koga je iz tog razloga, sto poznajem ljude koji su stalno posjecivali ovu stranicu i shvatili mnoge stvari na koncu konca otisli u posjetu kod sihirbza.
Pa tako da ne bih ko se okoristio doticnom stranicom na los nacin ja sam zamolio da se ne postira
Selam od
Emira

xxxfatimaxxx
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 3:37 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Esselamu allejkum

Post od xxxfatimaxxx » Pon Jul 18, 2005 1:51 pm

Na jednoj strani imamo meleke koji stalno slave i velicaju Allaha dz.s.,dok s druge strane ,imamo sejtana koji je proklet i koji nagovara na zlo,dok je covjek u sredini tih zbivanja,SLOBODAN DA SE BORI IZMEDJU DOBRA I ZLA. :roll: :roll: :roll: :roll:

Odgovori