hatma

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Gope
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Maj 13, 2006 4:40 pm

hatma

Post od Gope » Pet Jan 05, 2007 4:16 pm

sellam,udata sam vec tri godine prije godinu dana jedna starija zena je u moje ime hatmu oducavala cijelu noc od tada mi se brak rusi rastavljeno zivimo jel to ima nesto stim.htjela bi znati jel to nesto dobro hatmu nekom oducavati ili lose???????????????????

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: hatma

Post od Senad » Pet Jan 05, 2007 7:14 pm

Gope napisao:sellam,udata sam vec tri godine prije godinu dana jedna starija zena je u moje ime hatmu oducavala cijelu noc od tada mi se brak rusi rastavljeno zivimo jel to ima nesto stim.htjela bi znati jel to nesto dobro hatmu nekom oducavati ili lose???????????????????
Esselamu alejkum!

Neznam zašto si ovo stavila pod ostalo.

Kur'an treba praktično primjenjivat a ne da ti to neko drugi radi, pa i nije čudo što sejtan vodi kolo .

Testiraj se , imaš ovdje
http://lijecenje-kuranom.com/download/audio.html vidjet ćeš da li ima reakcije. Ako nebude bilo reakcije prihvati se namaza i praktičnog islamskog načina života, a ako bude reakcije onda treba posebno da se pobrineš i posvetiš svom problemu. Očito je da šejtani kolo vode, dok si sebi dozvolila da neko drugi odlučuje o tvojoj sudbini.

Svako dobro

Eselamu alejkum!

Gope
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Maj 13, 2006 4:40 pm

SELAM

Post od Gope » Pet Jan 05, 2007 8:31 pm

JA NISAM ZNALA ZATO,NEG JE TA ZENA TO MENI REKLA NAKON SEDMICU DANA,DA JE ODUCAVALA HATMU U MOJE IME CIJELU NOC,NEVOLIM DA SE BILO KO IGRA STIM ALI KASNO JE SAD PO MOM MISLJENJU.ZNAM DA MI NIJE DOBRO ZELILA AKO JE TAKO.HVALA NA ODGOVORU I POMOCI

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sub Jan 06, 2007 3:53 am

Selam alejkum

Nego se ti potrudi da naucis arapsko pismo pa sama da ucis hatmu...

Sumejja
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Apr 30, 2005 8:38 pm

Post od Sumejja » Čet Jan 11, 2007 3:28 am

Allahu Alem sta ta zena sto ti je ucila podrazumjeva pod hatmu :roll:

Gope
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Maj 13, 2006 4:40 pm

Post od Gope » Čet Jan 11, 2007 1:16 pm

sellam


Nemam pojma,to mi je svekrva uradila,saznala je da sam imala svadzu muzem,po njenom objasnjenu je bilo kako mi je rekla oducavala sam cijelu noc hatmu u tvoje ime,ja se zacudila.to je prije na sedmicu dana bilo neg da mi idemo u bosnu ona dole zivi, a mi podaleko pa smo osli dole zatim ona meni tako.sto je to oducavala da bi mi skupa ostali.a od tada sve se srusilo iako jedno bez drugog nemozemo nikako.zao mi je djeteta sto mi je to uradila da djete siroce snjenom hatmom osta.jer od tada on nevidi nikako nas okreno totalno ko da nikako nepostojimo ja i djete.

Gope
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Maj 13, 2006 4:40 pm

Post od Gope » Čet Jan 11, 2007 1:18 pm

sellam senade

izvini sto stavi tu na tu stranicu ali nisam znala gdje sam postavila to pitanje.tek kad napomenu me onda je kasno bilo.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Čet Jan 11, 2007 7:33 pm

Gope napisao:sellam


Nemam pojma,to mi je svekrva uradila,saznala je da sam imala svadzu muzem,po njenom objasnjenu je bilo kako mi je rekla oducavala sam cijelu noc hatmu u tvoje ime,ja se zacudila.to je prije na sedmicu dana bilo neg da mi idemo u bosnu ona dole zivi, a mi podaleko pa smo osli dole zatim ona meni tako.sto je to oducavala da bi mi skupa ostali.a od tada sve se srusilo iako jedno bez drugog nemozemo nikako.zao mi je djeteta sto mi je to uradila da djete siroce snjenom hatmom osta.jer od tada on nevidi nikako nas okreno totalno ko da nikako nepostojimo ja i djete.
Esselamu alejkum!

Dobar hafiz bi se namučio za jednu noć proučiti čitav Kur'an. MIslim da je zadnje najbrže vrijeme da se prouči Kur'an nešto iznad osam sati, nisam baš siguran.
Čisto sumnjam da je ta žena hafiza, al hajr Inša Allah,
Nekrivi nikoga osim sebe;
LA ILAHE ILLA ENTE SUBHANEKE INNI KUNTU MINEZZALIMIN ( Nema boga , osim Tebe, hvaljen neka Si! A ja sam se zaista ogriješio prema sebi)( El – Enebija, 87)
Nemoj plaho nasjedat na to da ti svekrva nešto podmetnula, treba to dobro sve izvagat pa onda reć, ovaj ili onaj.

Svako dobro.
Esselamu alejkum!

Gope
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Maj 13, 2006 4:40 pm

Post od Gope » Sub Jan 13, 2007 1:17 pm

ej da mi nije rekla nebi sumljala u to ali znam da je ta zena za sve kriva.zasto da sebe krivim ja nikom lose nikad nista uradila nisam a mene ako nepodnosi njen problem.

Eminna
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 7:00 am

Post od Eminna » Sub Jan 13, 2007 3:03 pm

Gope napisao:ej da mi nije rekla nebi sumljala u to ali znam da je ta zena za sve kriva.zasto da sebe krivim ja nikom lose nikad nista uradila nisam a mene ako nepodnosi njen problem.


Zahvala Allahu subhanehu ve te 'ala salavat i selam na Poslanika sallallahu alejhi we selleme njegovu casnu porodicu ,ashabe potom sve one koji ga budu slijedili do Sudnjeg dana.

Esselamu'alejkum we rahmetulahi we berekatuhu ....

Tebe postovani brate Senade Allah Uzviseni da nagradi svakim hajrom ovoga i buduceg svijeta amin.

Draga sestro "gope" sve sto nam se desi sami smo sebi krivi ja sam seko svatila elhamdullilah da sam se sama prema sebi ogrijesila ucinila Tewbu elhamdullilah i Allah subhanehu ve te 'ala mi se smilovao hvala Allahu. Moje udaljavanje od Allahove knjige Kur'ana i Sunneta poslanika sallallahu allejhi we sellem bili su uzrok moje patnje na dunjaluku ...estakfirulah kako sam samo bila neznalica i kako sam samo bila daleko /duboko odlutala ...Allah subhanehu ve te'ala voli one koji se kaju ..raduje se pokajniku elhamdullilah ja sam jedna od onih koji su se pokajali istinski Allahu Uzvisenom ..elhamdullilah sva ta tegoba koja se skupljala godinama ..hvala Allahu nekoliko godina nazad posvetila sam se sebi (svome nefsu) elhamdullilah niko mi nista nemoze uciniti lose ako mi moj Gospodar zeli dobro ...nema onoga kobi mi dobro ucinio ako me moj Gospodar zeli kazniti ....sestro budimo jedni od onih koji se puno kaju koji se ciste .....Allah subhanehu ve te 'ala ce se odazvati svakom od nas ..nasoj molbi ...sestro moli Allaha Plemenitog da ti se smiluje ...molicu Ga i ja za tebe ins Allah bice hajr ...... Islam ne dozvoljava sumnju, kod mu'mina nema sumnje u brata/sestru muslimanku .Allah Uzviseni trazi iskrenost od nas ..zato ne dozvolimo ni trun sumnje da imamo pri sebi ...Esselamu 'alejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Jan 15, 2007 6:45 pm

Gope napisao:ej da mi nije rekla nebi sumljala u to ali znam da je ta zena za sve kriva.zasto da sebe krivim ja nikom lose nikad nista uradila nisam a mene ako nepodnosi njen problem.
Sestro postavi se u situaciju da ti je to tvoja mati ispričala.......Trebaš dobro to provjerit. Svakako situacija se može pogoršat, a to najbolje znaju oni koje se liječe sto se tiče učenja Kur'ana i praktikovanja vjere jer jednostavno to džini i šejtani ne podnose. Ja nekažem ništa o tome koje i šta je, treba to provjerit, ali moraš da znaš da dova majke se prima . Ja želim da vjerujem da je ona učila Kur'an (hatma) tu noć za vaše dobro, a što ste vi džinima dozvolili da vas razvaljuju to je nešto drugo. Svakako sestro sve što nam se loše desi samismo krivi LA ILAHE ILLA ENTE SUBHANEKE INNI KUNTU MINEZZALIMIN ( Nema boga , osim Tebe, hvaljen neka Si! A ja sam se zaista ogriješio prema sebi)( El – Enebija, 87)

Provjeri to dobro, uzmi testiraj se pa ćeš vidjet šta ima ili nema, to što ti kažeš da niokome nemisliš zlo to treba tako da bude, ali te to neoslobađa namaza i islamskog koncepta življenja.

Svako dobro, svakako ti možeš pridonijet da se prevaziđu te nesuglasice . InšaAllah zamisli sebe kada budeš svekrva al budi iskrena .....

Esselamu alejkum!

Odgovori