borba sa dzinima

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
bijeljinac
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jan 20, 2007 2:41 pm

borba sa dzinima

Post od bijeljinac » Sub Jan 20, 2007 2:54 pm

Esselamu slejkum braco i sestre imam jedno pitanje za vas.Jedan brat mi je radio rukju prije jedne hefte i poslije toga sam naravno bio umoran ali nepamtim kada sam poslije tolikog vremena konacno progledo na oci i kad je konacno prestalo drhtanje i unutrasnja borba.Medutim Allahovom s.v.t.a voljom juce je prokleti dzin ponovo usao u mene ali sada sa mnogo tezim stvarima.Gubim kontrolu nad tijelom jedva obavim namaz jer mi se tijelo klati i ljulja i jos puno toga.Ponavljam da nisam nemaran prema ibadetu i da se naravno uzdam u Allaha s.v.t.a.Isto je jos cudnije brat koji mi je radio rukju je odputovao tako da vas pitam sta mi je ciniti.Allah dz.s vas nagradio

Sumejja
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Apr 30, 2005 8:38 pm

Post od Sumejja » Sub Jan 20, 2007 9:53 pm

Eselamu alejkum we rahmetullahi we beraktuhu

Prvo drago mi je da vidim da ima jos vjernika iz bijeljine elhamdulillah.
Drugo sto se tice lijecenja od dzina da ti Allah dz.s olaksa i izlijeci te.Amin
Slican slucaj tvom je bio i sa mojom prijateljicom kojoj je ucena rukja pa je imam se vratio u svoje mjesto odakle je a nju je dzin opet navece napao. Posto imam nije u istom gradu njen muz ga je nazvao na telefon pa je tako ucio rukju na ozvucenje preko telefona. Prisustvovala sam tom ucenju ali nisam puno razumjela jer dzin je pricao na arapski a i imam. U svakom slucaju joj je bilo onda bolje smirila je se i dosla sebi i onda kad sam je pitala sjeca li se cega rekla je da se nesjeca sta je bilo sa njom. I onda je otisla da spava i sutredan je opet dzina napao i onda je muz vodio kod drugog imama u nasem mjestu. Bilo joj je bolje do skora kad je opet pocela da ima nocne more kao prije sto je imala samo sto nesmije da to kaze muzu da je nebi odveo opet na rukju.
Ti brate isto probaj sebi da sam ucis rukju ili da slusas ako nemas kome ici da ti uci rukju.

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

bijeljinac
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jan 20, 2007 2:41 pm

Post od bijeljinac » Ned Jan 21, 2007 2:01 pm

Esselamu alejkum,
Hvala ti sestro Summeja na ovom sto si mi napisala ali poslije aksama istog dana sam osjetio samo jedno olaksanje u cijelom tijelu a pogotovo u glavi.Pogledo sam oko sebe i sve je postalo odjednom cisto.Odmah sam pustio rukju i nisam vise reagovao na nju.Hvala Dragom Allahu dz.s koji me je izlijecio.Danas cijeli dan imama osjecaj da me pokusava opsjednuti ali tako mi Allaha dz.s uz njegovu pomoc cu i ovo podnijeti.A sto se tice nas iz Bijeljina ima nas elhamdulilahi sve vise i bice insaalah u dinu.Esselamu alejkum.

din786
Mlađi član
Postovi: 70
Pridružio se: Sub Jan 07, 2006 8:05 am

Post od din786 » Pon Jan 22, 2007 4:15 am

Es selamu alejkum,
Bismillah, brate zelim ti svako dobro i hair, da ojacas i pobijedis
dzinne svojim imanom i snagom iskrenog vjernika, amin.
Ako nije problem, ko tije ucio rukju i gdje ako mozes reci.
Dzazak Allah hair.
Selam Alejkum

samo polako
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:15 am
Lokacija: Sarajevo

Post od samo polako » Uto Jan 23, 2007 9:22 am

Esselamu alejkum.
drage sestre i braco, imam i ja slican problem, al ne znam, kome da se obratim i ne znam kako sama sebi da ucim rukju. mozel mi neko tacno opisat kako se to radi, u koje doba dana i jel se treba okrenut prema kibli isl.

hvala unaprijed na odgovoru i pomoci... i hvala Allahu dz.s.

bijeljinac
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jan 20, 2007 2:41 pm

Post od bijeljinac » Uto Jan 23, 2007 10:37 pm

Esselamu alejkum,
procitaj prvu stranicu sa ovog sajta nacin uklanjanja sihra i bice ti malo jasnije sta bi se trebalo uraditi.

Sumejja
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Apr 30, 2005 8:38 pm

Post od Sumejja » Sre Jan 24, 2007 12:21 am

Esselamu alejkum we rahemtullahi we berekatuhu

Evo imas i na ovoj stranici audio rukje od razlicitih ucaca Kur'ana i zikr sto se uci ujutro i navece pa poslusaj inshallah

http://saim11.tripod.com/sihr.htm

P.S. Brate iz bijeljinac imas li knjigu Ostri mac u borbi protiv zlih sihirbaza? U toj knjizi imas sta treba da radis poslije lijecenja da se zastitis od ponovnog ulaska dzina u tjelo.

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

samo polako
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:15 am
Lokacija: Sarajevo

Post od samo polako » Sre Jan 24, 2007 10:51 am

Pitanje vezano za ucenje RUKJU

Esselamu alejkum we rahemtullahi we berekatuhu Sumejja i bijeljinac,
kako ste me uputili,pronasla sam rukju i snimila. pravo lijepo od vas sto ste mi odmah odgovorili, da vas Allah nagradi!

ali jos ne znam:
- u koje dana je najbolje slusat ( pretpostavljam d se ne smije u vrijeme izlaska i zalaska sunca - ili nisam upravu?)
-jel trebam biti na sedzdi ili mogu slusati ucenje a da ne sjedim na jednom mjestu?
-negdje sam procitala da oci moraju biti zatvorene(?)
smijem li biti sama ( ne znam kakve su reakcije) i sta ako mi bude lose trebam li prekinut ili bas radi toga nastavit i koliko dugo dnevno i koliko dana treba da slusam rukju?
i ako ima jos nesto sto je vazno a ja nisam pitala?

ako bilo ko zna , neka mi odgovori i da ga Allah dragi nagradi za dobra djela!
vazno mi je!!!

bijeljinac
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jan 20, 2007 2:41 pm

Post od bijeljinac » Sre Jan 24, 2007 10:10 pm

Imam tu knjigu sestro al vjeruj mi da sam taj dan kad se on ponovo vratio uradio sav jutarnji i vecernji zikr i bio pod abdestom..To je bila jedna sekunda i gubis kontrolu.Molio sam dragog Allaha dz.s samo da mi jezik ostane ispravan da ne ucinim kakav sirk ni neznajuci.Esselamu alejkum.

ps. Rukju uci ujutro i navece.Budi pod abdestom,opusti se ,ako ti budu brze reakcije i bude ti plaho tesko ,prekini.I ne zaboravi da ispunjajes osnovne islamske duznost(namaz,zekjat post...) I da se klonis svih harama(alkohol, slike,...) I uzdaj se u jedinog Gospodara Milostivog i Samilosnog Allaha s.v.t.a.Esselamu alejkum.

samo polako
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 9:15 am
Lokacija: Sarajevo

Post od samo polako » Čet Jan 25, 2007 8:46 am

Bijeljinac, hvala ti mnogo,
InseAllah, ovih dana da mi Allah dz.s. bude na pomoci.
a i tebi da Allah dragi da, pa da ti bude bolje.

Esselamu alekjkum!

Odgovori