Savjet za one koji traze pomoc!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Uto Mar 15, 2011 8:50 pm

Eh, znam da nije prijatno sve to gledati ali Enes ima na Youtube svoju rukiju koju može svako poslušati! :)

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Uto Mar 15, 2011 9:16 pm

Evo jedna dova za one koji žele sebi pomoći!

ER-REKIB-ALLHOVOG IMENA
JA REKIIBU ENTE-L-HAFIIZUL AZIIMU BIHIFZIKE ILAAH MIN EVSATIHIILEJHI VE ENTE SSELAMU LIMEN DŽUMIATI FADLIKE LEDEJHI.
VE ENTE LLEZILTENURIL-ESRARI VE TEKŠIFU-L-EBSARI VE TEA DILUL.
ERVAHI BIL ENVAR.ES ELUKE BI AZIIMI KUDRETIKE VE DŽELIILU KUVVETIKE EN TEDŽ ALNII MAHFUUZEN FII KULLI MELHUZ MA RUUDAN FII KULLI MA RUUDIN VE KUN LI ABDIKE REKIIBEN VE NESHREN VE HAFIIZAN VE BIMUNZIRU-LLATFI ALEJHI-HAZIREN JA MEN LEHU L-KUDRETI VE SSENAA-I JA RABIL ALEMIN.

NAPOMENA: proučiti ime Allahovo 323 puta a zatim i ovu dovu,nema sihra koji neće biti uništen.Pogotovo,ukoliko je sihr ukopan ili postavljen otrovnim talismanom ili olovom itd. Dova ovog ALLAHOVOG IMENA izričito je namjenjena za uništavanje svih vrsta sihira.
Ja sam je lično učila i probala!

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od akhi » Uto Mar 15, 2011 9:21 pm

Koliko vidim, dova nije sunnetska. Nema potrebe za njom. Imamo dovoljno efikasnijih, poslanikovih dova, bez sirka i novotarije.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Uto Mar 15, 2011 9:27 pm

Po čemu znaš da nije :)
Nije valjda da imaš sahih u malom prstu? :)

Meni su nekako najdraže one moje dove, kad ja dovim iz srca šta želim.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od akhi » Uto Mar 15, 2011 9:50 pm

Nema je niti u Buharijinom ni Muslimovom niti u Tirmizijevom sahihu, a ni u Ebu Davudovom, Nesaijevom i ibn Madzeovom sunnenu i Muawetti imama Malika takoder, kao ni u Rijadul salihiin imama Newewija, a niti u Musnedu imama Ahmeda. Potrazi.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Uto Mar 15, 2011 9:51 pm

Ma ne, samo pitam :)
Vjerujem ja tebi, divno da si hafiz toga :]

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Sre Mar 16, 2011 8:48 pm

Koliko razumjeh ti si siguran samo u one dove koje tebi su poznate i koje ti leže ,sve je to OK. ali ja znam da mi je pomogla.
Ja isto tako mislim da se mora dobro paziti i šta se sluša i šta se uči.
Netreba svemu vjerovati. Prvo provjeriti pa tek onda primjeniti!

Ako znaš za efikasnije dove ,reci koje su!
S ovom dovom što sam objavila ja sam htjela pomoći drugima,pa pomozi brate i ti nama!

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Sunna » Sre Mar 16, 2011 9:19 pm

Es Selamu alejkum wrwb,

Allah najbolje zna ali meni malo cudno : bas 232 puta je izuciti, i svaku vrstu sihra...? ima li mozda neki poseban dan ili mjesto gdje se uci ? koji su usovi prije dove, treba li osoba biti vjerski ojacana...Ja, hajr Inshalla.

Ovom prilikom da pitam da li neko zna nesto o knjizi " velika zbirka dova" od Zahid Mujkanovica. ( i ova knjiga mi je malo cudna ).
Selam alejkum/Sunna

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od akhi » Sre Mar 16, 2011 9:53 pm

Dovoljne su ti, sestro, dove iz knjizice "utvrda muslimana" ili hisnul muslim. Jutarnje i vecernje kao i zikrovi. Takodjer imas dvije sunnetske dove za ozdravljenje na pocetku i kraju Enesove audio rukje. Koristeci te dove slijedis sunnet, a te su dove najefikasnije protiv sihra.

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Čet Mar 17, 2011 6:27 pm

Suuna 323 puta samo Allahovo lijepo ime ER-REKIB pa tek onda dovu a naravno pod abdestom! Ja kada sam je proučila sanjala sam mjesto gdje je sihr zakopan.

akhi- daj molim te reci kako se dove zovu jer ja nemam te knjižice i naravno kako se zovu Enesove dove!
Ili gdje mogu kupiti te knjižice, radim pa nemam baš vremena da ih tražim!

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od akhi » Čet Mar 17, 2011 7:16 pm

isnul muslim mozes posvuda kupiti.

Dove se zovu uglavnom zastitne dove ili dove za izlijecenje. Samo, moras ispravno izgovarati-samo s arapskog, ne vrijedi transkripcija!

Dove na oocetku i na kraju Enesove rukje su sunnetske, a jednu je Dzibril ucio poslaniku saws.

Transkribirano (izgovor cuj od Enesa):

Allahumme raben-nasi, ezhebil be'se vesfi entes-Safi, la sifae illa sifauke sifaen la jugadiru sekamen.

Bismillahi erkike, Allahu jesfike, min kulli dain ju'zike ve min kulli nefsin ev ajnin hasidin Allahu jesfike. (Dzibril ucio)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Čet Mar 17, 2011 8:47 pm

akhi napisao:Dove se zovu uglavnom zastitne dove ili dove za izlijecenje. Samo, moras ispravno izgovarati-samo s arapskog, ne vrijedi transkripcija!
A šta ti negdje gore sjediš u kancelariji i listaš zamoljene dove pa znaš koje se odbijaju, a koje prihvataju :mrgreen:
Tačno si me nasmijao.

Pa zar nije rečeno da se ni jedna dova ne odbija. Samo se neka ispuni ovdje, neka na ahiretu, ili se onaj koji moli zaštiti kolika je ta dova. (Ili je nešto slično rečeno, upotpuni me, nisam siguran. Ti kao sahih men moraš znat.)

Šta to onda dalje znači, da ako ja zamolim npr. "Allahu podari mi zdravlje", da se to ne pika zato što nema negdje među dovama?
:D

Adnan
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Feb 23, 2011 12:44 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Adnan » Čet Mar 17, 2011 9:01 pm

Haris napisao:
Milada napisao:Evo pregledah sve linkove od svih vas što ste objavili ali neki mi se nisu mogli otvoriti,neznam zašto!
Imam jednu primjedbu,većina vas je dala linkove iz drugih zemalja ,što nije loše ali meni se baš sviđa rukija od Enesa.
Lijepo uči a glas mu je jako prijatan za uho (slušanje)! Toliko!
Jest, baš prijatno.
A da vidiš frajera, k'o od brda odvaljen :P

Ja došao sa prijateljem, veli mu Enes, ja učim, ti slušaš, ako hoćeš možemo se i pobit :mrgreen: :mrgreen: :lol:

i sta bi :D ko je bio jaci :mrgreen:

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Sunna » Čet Mar 17, 2011 9:44 pm

Es Selamu alejkum,
Napisah jedan post malo prije ali nema ga da je postiran, nadam se nisam ga kome privatno poslala. Halalite.
Sestro Milada, kontam da si zauzeta, puno radis, mozes li odgovoriti od koga se prenosi, iz koga izvora je ta dova i bas tih 323 puta ucenje Allahovog lijepog imena. To da si to sanjala ili da si se i izlijecila manje je vazno od toga od koga se to prenosi. To neka univerzalna dova?! Kako narod ne zna za to?
Ima li neko drugi da odgovori na ovu temu-zasto bas toliko i toliko puta to i to Allahovo ime dva puta dnevno ( zavisi), iza namaza ovog ili onog...
u knjizi koju sam napomenula u prethodnom postu, ima dova lijepog sadzaja i logicnog, kad samo takozvana "Nur dova" i na kraju da se napise ime majke...Estakvirullah. Jos sam pod laganim sokom da kazem.
Selam/sestra Sunna

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Čet Mar 17, 2011 9:47 pm

Adnan napisao:
Haris napisao:
Milada napisao:Evo pregledah sve linkove od svih vas što ste objavili ali neki mi se nisu mogli otvoriti,neznam zašto!
Imam jednu primjedbu,većina vas je dala linkove iz drugih zemalja ,što nije loše ali meni se baš sviđa rukija od Enesa.
Lijepo uči a glas mu je jako prijatan za uho (slušanje)! Toliko!
Jest, baš prijatno.
A da vidiš frajera, k'o od brda odvaljen :P

Ja došao sa prijateljem, veli mu Enes, ja učim, ti slušaš, ako hoćeš možemo se i pobit :mrgreen: :mrgreen: :lol:

i sta bi :D ko je bio jaci :mrgreen:
Haj šuti, zakolutao si očima :P

Odgovori