Buncanje prije smrti

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Ned Okt 23, 2005 9:53 am

MuzikaHaram napisao:
medina22 napisao:Esselamu alejkum

Ja imam dva pitanja u vezi ove teme.Naime ja sam znala jednu stariju zenu koja je na dan svoje smrti cijeli dan govorila da ce umrijeti.Govorila je stvari kao ovo je zadnji put da me vidite,dodji te mi u posjetu da se vidimo zadnji put itd,tu istu noc je preselila.Moje pitanje je,dali covjek moze znati prije kad ce umrijeti?

Drugo pitanje je u vezi sna.Vec nekoliko puta sanjam rahmetli nanu.U snu sam svjestna toga da je ona umrla.Prvi put sam sanjala jednu sobu i nju vidjela u sobi, onda mi je prisla i zagrlila me.Moje pitanje je dali je moguce da umrle osobe kontaktiraju zive u snu,ako nije onda sta znace ovi snovi?

selam
Eudhu bil-lahi minesh shejtani radim bismil-lahir rahmmanir rahim
Es selamui aleikum ue rahmetulahi ue berekauhu

Medina sestro

Moje misgjenje je da ljudi koje su blizu smri na neki nacin "osjecaju" na sebi, a ne da znaju. Osjetiti i znati mije isto. U vezi sa ovako nesto omer r.a u jednu proverbu je reknuo: "Kad Allahov rob nesto pozeli ubrzo ce to i "osjetiti" -sto znaci da ce mu se zelja ispuniti. Da napomenem i to da ova rijec Omera r.a nema veze sa time, naneo sam primjera radi.
-Kad je moj babo presjelio zvao je svu rodbinu prije smrti kao da je osjecao da ce umret i mome bratu zatrazio halal.

Sto se tice pitanja u vezi sna,kontakt sa umrlim ne da je "nemoguc"vec to je Sejtanska Spletka da ti cinis Allaha sirk. Znaci: dinovi imaju sposobnost da se pretvaraju pored na zivotinje tako i na ljudska bica. Pa tako se dinn pretvorio u tvom slucaju na rahmeti nanu.
moj savjet je:
nemoj mnogo obracat paznju na snove.
ako sanjas nesto LIJEPO zahvali se Allahu
a ako ne onda trazi Allahovo utociste od sejtana.

es selamu aleikum selam ue rahmetullahi ue berekatuhu
¨

Esselamu alejkum

Hvala ti brate na odgovoru puno mi je pomogao

Imam jedan komentar u vezi tvog odgovora na drugo pitanje kad si rekao da se dzin pretvorio u rahmetli nenu.To me posebno zanimalo..ali ja sam isto tako na mnogo mjesta citala a i cula sam od osoba koje dobro poznaju islam,da je moguce kontaktirati sa umrlim osobama preko sna(jedino preko sna) i da je dzin jedino u pitanju ako ti se "prikaze" mrtva osoba uzivo,to jest ako ti se pricini da si vidio osobu koja je vec umrla.Zar nije istina da nase duse napustaju tijelo dok mi spavamo i zato na taj nacin postoji mogucnost da kontaktiraju sa dusama mrtvih osoba.

RAMO
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 9:41 am
Lokacija: Slovenija

Post od RAMO » Uto Okt 25, 2005 11:27 pm

Esselamu Alejkum svim na forumu.

Za sestru Medinu !

Sestro moj savjet bi bio .da za svoju rahmetli nanu proučiš koju dovu i uputiš je dragom nam ALLAHU uz molbu da joj oprosti grijehe jer to tvojoj rahmetli nani neće naškoditi .
Ja mislim .da si svoju rahmetli nanu puno volila , i ona tebe dok je bila živa pa zato je i sanjaš.Pošto sama kažeš da si u snu svesna da je ona mrtva pa proubaj proučiti Elhamdulillahi 3 puta dok ti se prikaže njen lik pa ako je prokleti džin nestaće.





Selam svima.

Odgovori