KAKO NASTAJE BOLEST !

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

KAKO NASTAJE BOLEST !

Post od Senad » Čet Okt 06, 2005 8:38 pm



Esselamu alejkum!

Za one koji traže lijeka


KAKO NASTAJE BOLEST

Strah,zebnja,negativne misli snažniji su od virusa. Pola posla virus je završio kada se sretne s tako načetim organizmom.

Da li ste primjetili da, kada ste neraspoloženi, depresivni ili ljuti, obično dobijete i gripu.
Znate li da u toku cijelog dana kroz naš mozak prođe između 60 000 i 100 000različiti misli? A ako misli ljutnje ,srdžbe ili bezizlaznosti ne eliminiramo u roku od dvije sekunde, pokrenutćemo iz centra za emocije niz endrokrinih mehanizama koji će nam uništiti vlastiti imunitet.
Imuni sistem je zaštita organizma koja mu pomaže da prepozna razne viruse, bakterije, parazite i da ih uništi.

Najčešće bolesti koje se jave uslijed slabog imuniteta su prehlade, alergijska oboljenja, autoimune bolesti i maligni tumori.
Komponente imunog sistema ( T-limfociti ) nastaju u koštanoj srži, sazrijevaju i diferenciraju se u timusu (grudne žljezde ), slezani i linfnim žljezdama. Iz njih se oslobađaju u krvotok, a iz krvi se mogu vratiti u matične organe.
Najvažnije ćelije u imunom sistemu su leukociti (T-B-limfociti ). A da bi njihovo prisustvo i efikasnost bili u mogućnosti da nas brane , moramo se i mi o tome brinuti. Kako ?

POMOĆI SAM SEBI

Svima je poznato da pretjerano pušenje,uzimanje alkohola, potisnuta agresija, bezvoljnost, nepravilna ishrana , fizička neaktivnost i napetost uništavaju bjela krvna zrnca.
Jednom dnevno se oznojiti trčati, fizički se aktivirati! Povećanjem tjelesne temperature šire se krvni sudovi pa je brži dotok limfocita na napadnuto mjesto.

JESTE LI ZNALI
• ..... da svaki čovjek posjeduje maligne ćelije. Pitanje je samo imuniteta hoće li se one ispoljiti kao karcinom ili će ih uništiti naš odbrambeni sistem.

• .......da biološki maligna ćelija živi u organizmu i do 15 godina prije kliničke manifestacije


• ......da čak 80 % stanovništva naše planete ima jednu vrstu virusa poznatog pod imenom EPSTEIN virus , koji kod slabog imuniteta izaziva određeni tip leukemije.

ZAKLJUČAK

U postovima koje čitamo nailazimo na slijedeća stanja kod onih koji traže lijeka:
Strah, zebnja, agresivnost, negativne misli, ljubomora, zavist, mržnja, cigarete, alkohol, droga, alergije, bolovi u određenom djelu tijela, trnci, nesanica, treperenje ispred očiju, halucinacije, osjećaj gađenja, povraćanje, trzanje tijela, gubljenje ravnoteže, tupi bol, plač, suze teku same, tuga, problemi sa gutanjem , gušenje, aritmija srca, povišen krvni pritisak, drhtanje, ružni snovi, neplodnost, malokrvnost, štitnjača, ukočenst dijelova tijela, itd.

ČUVANJE JE BOLJE OD LIJEČENJA

Šejtan je uzrok mnogih bolesti, ako ne i većine, jer je on žarište zla i izvor nereda. Bolesti koje uzrokuje šejtan mogu biti duševne i organske. Iako su na izgled njihov uzrok bakterije, mikrobi i virusi, u stvari, sam šejtan je taj koji unosi / upuhava te otrove.
E'UZU BILLAHISSEM'IL-'ALIMI MINEŠŠEJTANIRRADŽIMI MIN HEMZIHI VE NEFHIHI VE NEFSIHI

Uzvišeni kaže:<< I spomeni Našeg roba Ejjuba kada pozva Gospodara svoga: ?Uistinu me šejtan dotiče bolešću (nusb) i mukom (azab)! Sura Sad ,41
Nusb je bolest, a azab je posljedica zlobne boslesti. Uzrok tome je šejtanski dodir. Kao da je šejtan izvor pošasti. On prenosi infekciju na čovjeka kao rezultat svoje zavisti i svog doticanja ( dodirom-mess ) čovjeka.

>>Onome ko se bude slijepim pravio da ne bi Milostivog spominjao, Mi ćemo mu šejtana natovariti, pa će mu on nerazdvojni drug postati<<< sura Ez –Zuhruf, 36

ŠEJTAN JE UPORAN I SPORO GUBI NADU


USLOV BEZ KOJEG SE NE MOŽE

Uzvišeni kaze: >> Mi objavljujemo u Kur'anu ono što je lijek i milost vjernicima, a nevjernicima on samo povećava propast<<< el-Isra ,82.

Da bi spriječili i liječili moramo se aktivirat. Kako ?

• Redovno namaz obavljat pa makar samo farzove
• Zikrovi i dove- za zaštitu i opuštanje
• Pravilna i zdrava ishrana - obavezno koristiti voće- povrće, apiterapija i fitoterapija
• Fizički se aktivirat
• Zdrav, neisprekidan san, bez košmara i dovoljno dug
• ......................................................................................
• .......................................................................................


I na kraju možemo reći , da smo mi jedini krivci za nastajanje bolesti. Nemar i zapostavljanje obaveza ostavljaju prostor šejtanima da vršljaju po našem nervnom sustavu.
UZROČNIK nastajanja straha, zebnje, agresivnosti ,negativni misli i svega nabrojanog jesu šejtan.

HASBUNALLAHU VE NI'MEL –VEKIL. ( Dovoljan nam je Allah i divan je On Gospodar)

LA ILAHE ILLA ENTE SUBHANEKE INNI KUNTU MINEZZALIMIN ( Nema boga , osim Tebe, hvaljen neka Si! A ja sam se zaista ogriješio prema sebi)

VE UFEVVIDU EMRI ILALLAH ( A ja Allahu prepuštam svoj slučaj )

ENNI MESSENIJEDDURRU VE ENTE ERHAMURRAHIMIN ( Mene je nevolja snašla, a Ti si od milostivih najmilostiviji)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Okt 17, 2005 8:06 pm



NERVNI SISTEM ( Komentar Kur'ana 4:56 )

Nervni završeci i osjećaj bola. Ne tako davno se vjerovalo da je cijelo tijelo osjetljivo na bol i nije bilo poznato da u tijelu postoje posebni živci koji su receptori bola.
Moderna nauka je utvrdila da postoji oko 15 centara za različite tipove nervnih senzacija. Medicinski stručnjaci su podijelili osječaj bola u tri grupe: površinski, duboki i složeni. Površinski je specifičan za dodir, bol i toplotu. Što se tiče dubokog osjećaja, on je karakterističan za mišiće i zglobove. Anatomija je pokazala da su nervni završeci za bol i toplotu vrlo bliski, i da su nervni završeci za bol obilato prisutni u koži. Tako je koža najvažniji dio čovječijeg tijela vezan za osjećaj bola, zbog postojanja brojnih nervnih završetaka.
Danas je specijalistima vrlo dobro poznato da duboke opekotine uništavaju nervne završetke, tako da osoba koja gori poslije toga ne osjeća nikakav bol.
Kako je takva informacija mogla biti poznata u vrijeme Muhammeda a.s. kada se u to vrijeme Kur’anu pripisivalo ljudsko porijeklo? Kur’an izričito navodi da će čovjeku biti davana “nova koža” da bi iskusio bol, povezujući na taj način gubitak kože sa gubitkom nervnih završetaka koji prenose intenzitet bola. O svemu ovome Kur’an nas informiše prije 1400 godina kada ljudi nisu znali ništa o dubokim i djelimičnim opeklinama i njihovom anastezijskom efektu.
Koža je centar osjetljivosti na opekotine. Tako, ako kožu vatra potpuno sagori, onda više nema osjetljivosti. Ovo je razlog što će Allah nevjernike na Sudnjem danu kažnjavati tako što će im s vremena na vrijeme mijenjati kože, kao što On, Uzvišeni i Slavljeni kaže u Kur’anu:
One koji nevjeruju u dokaze Naše Mi ćemo sigurno u vatru baciti: kada im se kože ispeku , zamjenitćemo im ih drugim kožama da osjete pravu patnju . Allah je , zaista silan i mudar. ( En _Nisa 56 ) ( kraj komentara)


Svi mi osjetimo promjene koje se dešavaju na našoj koži. Često smo u prilici da čujemo kako se koža naježi kada neko uči Kur'an, nekome se koža naježi kada čuje nekakvu muziku, kada vidi nekakav prizor, itd.

Ako slušamo Kur'an pa nam se koža naježi kažemo kako taj i taj lijepo uči kur'an, ako čujemo pjesmu kažemo da je dobra pjesma, ako vidimo nekakav prizor pa nam se desi da se koža naježi reakcija će biti pozitivno-negativno zavisi o čemu se radi. Da li smo se ikada zapitali šta je to ? I zbog čega nastaje?

Oni koji su iskusniji vezano za liječenje Kur'anom i koji imaju spoznaju o dzinsko šejtanskom djelovanju znaju dobro da to šejtani-dzini rade. Nemora značiti da je čovjek opsihiren ili da se radi o dodiru, jednostavno prisutan je tu. Jedina zadaća mu je da čovjeka skrene sa pravog puta.

Komentar gore navedenog ajeta jasno nam govori , zbog čega šejtani koriste taj nervni sustav.

Zavisno od situacije , kako smo već rekli reagovatćemo pozitivno ili negativno. Taj osjećaj može oslikavat: radost, tugu,bjes, nemir, strah.

E'UZU BILLAHISSEM'IL-'ALIMI MINEŠŠEJTANIRRADŽIMI MIN HEMZIHI VE NEFHIHI VE NEFSIHI

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Okt 25, 2005 7:25 pm


LIJEČI SE KUR'ANOM

Kur'an je lijek i milost


Kur'an je savršen lijek za sve duševne i fizičke bolesti, i za sve dunjalučke i ahiretske bolesti. Međutim, nije svako dostojan i osposobljen da traži lijek u njemu. Kada se bolesnik upotpunosti izliječi njime, tako što ga upotrijebi za svoju bolest, sa iskrenošću, vjerovanjem, potpunim prihvatanjem, čvrstim uvjerenjem i ispunjavanjem potrebnih uvjeta, bolest ga nikada neće pobjediti i nadvladati. A, kako mogu bolesti pobjediti govor Gospodara Nebesa i Zemlje i koji kada bi se na planinu spustio raspolovio bi , ili na zemlju , procijepio bi je. Nema ni jedne bolesti, ni duševne a ni fizičke, a da Kur'an ne ukazuje onome kome je Allah darovao razumjevanje Njegove knjige, na način njena liječenja, njen uzrok i zaštitu od nje. Koga Kur'an ne izliječi, neće ga ni Allah izliječiti. Kome on ( Kur'an) ne bude dovoljan neće mu ni Allah biti dovoljan.

Odgovori