Imam Ahmed rahimehullah

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Imam Ahmed rahimehullah

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Dec 27, 2013 4:58 am

Imam Ahmed rahimehullah je nakon dugog putovanja stigao u jednom mjestu.Usao je da se odmori u jednoj dzamiji,cuvar dzamije je ugledao Imam Ahmeda kako spava u dzamiji.Rekao mu je da nije mjesto za spavanje u njoj i da ode odatle.Imam Ahmed je bez rijeci ustao ne govoreci mu ko je, toliko je bio umoran da je otisao do vrata dzamije pa je tamo legao.Cuvar dzamije ga je uhvatio za nogu ne za ruku te ga je odvukao van dzamije i ostavivsi ga na ulici,u to prodje tuda pekar koji je isao na posao,i rekao mu dodji kod mene ja u ovo vrijeme pecem hljeb,pa dodji odmori kod mene dok ja budem pekao hljeb.Otisli su oboje ,Imam Ahmed rahimehullah leze da odmori,a pekar poce mjesit tijesto za hljeb,Onako odmarajuci Imam Ahmed rahimehullah ,cu pekara kako svo vrijeme izgovara,subhanAllah,estagfirllah,svo vrijeme je zikrio dok je mijesio i pekao hljeb.Ustade Imam Ahmed rahimehullah pa ga upita,Zar ti svo vrijeme dok peces hljeb zikris,pekar rece da,toliko zikrim i volim zikrit dok radim da ispunim vrijeme,i svaku dovu koju sam zelio Allah mi je ispunio osim jedne,molio sam Allaha da me sastavi sa nekim Imamom Ahmedom o kom se prica vec dugo vrijeme,da me sastavi sa Imam Ahmedom o kom sam cuo prelijepe stvari.Onda mu Imam Ahmed rece,Wallahi ovaj tvoj zikr i tvoj istigfar natjerale su cuvara dzamije da me izbaci iz dzamije i da me odvuce na ulicu kako bi me ti pronasao,Ja sam Imam Ahmed ,Allah subhanehu we te `ala je uslisao tvoju dovu...

Imam Ahmed je dao svom sinu za zadatak da nauci 40 000 hadisa napamet.proslo neko vrijeme kaze sin Imam Ahmedu,Babo ja naucih napamet onih 40 000 hadisa koje si mi dao za zadatak.Imam Ahmed mu rece ,elhamdulillah sine,sada mozes pocet uciti hadise jer svih tih 40 000 hadisa koje si naucio su DAIF.

Odgovori