Pogledaj neodgovorene postove | Pogledaj aktivne teme Danas je Sre Nov 22, 2017 9:10 am

Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
 nekoliko zanimljivosti 
Autoru Poruka
Mlađi član

Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Post nekoliko zanimljivosti
imam zelju da kazem nesto sto mirazgovaramo kad se sastanemo bude hodza i nas omladine pa smo razgovarali o nekim kur'anskim ajetima gdje Uzviseni Allah kaze:«I spomeni (Muhammede) kada reče tvoj Gospodar melekima: "Ja ću na Zemlji postaviti halifu." (Kur´an, sura El Bekare, 30. ajet)
ko je halifa? zar to nije Adem a.s. on je prvo bio u Dzenetu a Allah je odmah rekao:"Ja cu na zemlji postaviti halifu"
U suri (Al-Waqi'a, 75-82) se kaze: "I kunem se casom kad se zvijezde gube, - a to je, da znate, zakletva velika -, on je, zaista, Qur'an plemeniti u Knjizi brizljivo cuvanoj - dodirnuti ga smiju samo oni koji su cisti -, on je Objava od Gospodara svjetova. Pa, kako ovaj govor omalovazavate. Zar je citava korist koju uzimate iz ovog Qur'ana to da kazete da je laz?"
A vidi te da nas Allah obavjestava da ce Qur'an biti napisan da se nece non-stop uciti napamet jer mi nemozemo dodirnuti harfove koji nisu napisani eto ako mi jos sta padne na pamet da nadjem napisat cu vam ovdje

Čet Jun 25, 2009 6:21 am
Veteran

Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Post Re: nekoliko zanimljivosti
Kur'an se pisao i u vrijeme objave. Zar si zaboravio da je Muhammed a.s. imao pisara koji je mucao? 8)

Pet Jun 26, 2009 8:53 am
Profil WWW
Mlađi član

boga mi zaboravih ja sam u dosta knjiga citao da je napisan poslje muhammeda sigurno su mi davali lazne informacije tako i hodze vele ko zna kakvu su skolu zavrsili :D

Pet Jun 26, 2009 8:55 am
pisem pomalo

Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Heh, obojica ste u pravu :D samo što je brat bajro17 malo zaboravio :D Kur'an jeste pisan i za vrijeme Poslanika, saws, ali je sakupljen u jednu cjelinu tek nakon njegove smrti :)

Sub Jun 27, 2009 10:17 pm
Mlađi član

znam ja to ali sada me je nedavno udarilo auto boga mi pola se stvari ne sjecam vise pola sam brojeva zaboravio sto sam znao napamet

Ned Jun 28, 2009 5:39 am
pisem pomalo

Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Heh, molim Allaha da ti olakša i vrati te u prvobitno stanje :) Amin!

Ned Jun 28, 2009 10:55 pm
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Odgovori na temu   [ 6 Posta ]