ISTINA I MILOST UZVISENOG-SNOVIDJENJE

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
muhidin76
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Maj 13, 2010 10:40 am

ISTINA I MILOST UZVISENOG-SNOVIDJENJE

Post od muhidin76 » Čet Maj 13, 2010 11:44 am

Eselamun alejkum draga braco i sestre.Zelim vam sve najbolje za Vas iz Mudrosti Gospodareve.Moja zivotna prica koja se veze uz milost Svevisnjeg pocinje od mog ranogdjetinstva a sve to nisam umio da razjasnim ni sam sebi jer nisam imao valjanog ucitelja vjere koji bi me poducio o nasem Gospodaru Poslaniku i Knizi.Mnogo snova koje sam usnio u ranoj mladosti kao djete od 4-9 godina su mi se obistinile tako da sam dozivljavao da u odredjenim momentima unaprijed po 10-tak minuta znam sta ce se desiti.Miloscu Alahovoj izgubio sam oca na pocetku rata ovo kazem jer nas Gospodar je sve odredio kako ce se desiti.Kao milost i nadoknada od Gospodara prema meni i mojoj braci i sestri dobili smo mnogo nesta a sad tek to vidim ,jer ranije nisam imao vjeru i znanje koje danas imam elhamdulilah.Ja sam po zavrsetku rata poceo da radim u policiji pa poslije sam presao i trenutno radim u zatvoru,a da nisam nikog trazio da intervenise kako se to tako danas zove "stela",vec me Moj Gospodar Alah iz svoje milosti stavio na takvo odgovorno mjesto ,gdje ja danas pokusavam ljude koji dolaze u takvu ustanovu pomoci da izadju iz zablude i da se klone losih djela.Moj prvi susret sa namazom bio je u ratu .Nisam htio da ucim od hodža jer sam vidio da ima ih da im se a i meni Alah smiluje povode za ruznim djelima neznajuci sto je tako da je samo jedan covjeku neprijatelj sto danas znam mocan i odvodi ljude u stranputicu.Poslije toga sam zapostavio namaz jer su mi kolege pocele da se smiju kako sam los sta ima lose ako oni popiju koju sto ne probam i ja sto sam i ucinio.Nakon toga poceli su problemi odvajam se od supruge majke kuce i idem da radim u zatvoru koji je udaljen od moje kuce nekoliko sati voznje.Ne mogu da stignem nista da uradim teskoca za teskocom pocinjem da pijem ne kontrolisano,ni sam ne znam sto.U pocetku je to bilo iz razigranosti i ukrasavanja onog sto nije lijepo a poslije svaki put kad odem sa smjene sam pio ne redovno zbog daljine i oskudice novca nisam dolazio kuci.Trazio sam krivca za to moje stanje dolazilo mi je da ubijem i sefa sto me ne vraca u moje mjesto boravka .Po zakonu sam imao sve a nista uz sve to ne razumne kolege koje su mislili da sve znaju a samo su se dodvoravale sefu .Nije bilo iskrenosti u njima.Bili su u istim belajima kao ja al nisu marili .Mogao sam milijun puta izgubiti posao al Alah me drzao u milosti.

Alahova milost je ucinila da sam sreo covjeka koji je pio i9sto kao ja al je bio stariji od mene 20 godina .On je bio u namazu prije tog stanja i tako smo mi poceli se druzit i uz pivo u njegovoj kuci razgovarati o Gospodaru sto nisam mogao s drugim ljudima.postajali smo sve blizi i blizi pice se pocelo umanjivat .pili smo po sve manje i manje i na kraju nam vise pice postalo ruzno al smo ga pili po jedno pivo al ne iz volje vec kao navika.

Jedne noci dosao sam kuci s posla stavio sam suru bekare-krava i slusao tako da sam i zaspao.Oko pola dva usnio sam san bio sam na sudu Strasnom tu sam vidio svog kurbana kojeg sam prvi put zaklao te godine iako sam jos pio a takodje i Gospodar me putem govorio da ne treba to itd.Dok mi je Gospodar sve ovo objasnjavao mene je nosio preko brda moj kurban koji se pretvorio u runo koje sam drzao i ono se mjenjalo sad je bilo od prvod crno a poslije bjelo te i crno i bjelo sivo itd.Spustilo me u jedan kanjon i Gospodar mi je rekao Ja mogu tebi dati svo bogastvo svjeta al znaj ovo je tvoje bogastvo pogledao sam stajala je tu neka cesma sa tekucom vodom.Probudio sam se u suzama i poceo klanjat i od tad nastojim svakom ispricat ovaj san i zelja mi je da to svima ljudima se desi .Odmah sam telefonom sa suzama pozvao svog prijatelja i vise nikad nismo popili a on je otisao mnogo dalje te noci dugo provodi u ibadetu.U poredo sa ovom pricom imam brata po krvi i vjeri koji je mnogo prije mene usao u vjeru a slicno mu se dogodilo kao i meni mada je on mladji od mene 7 godina .Alah mu je dao zavrsio je fakultet zaposlio se ozenio kupio stan i mi smo srecni i mislim najsrecniji spoznali smo Miloscu Naseg Gospodara Alaha dž.š.
Molim dragog Alaha da se Okoristite ovim i da nam Nas Gospodar pripremi dženet a mi da budemo Njegovi zasluzni robovi.AMIN Eselamun alejkum

Odgovori