Šejtanovi prilazi srcu

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Dec 19, 2005 8:27 pm

AbuAmRibnFadL napisao:Allah ti dao svako dobro moj imenjace,Molim Allaha da te ucvrsti na istini,jer tragas za Istinom,znas brate napisao sam u komentaru kojeg poslije izbrisah rad fitne koja moze nastat iz mog komentara.Napisah o onom Psu Homeiniju lanetullahi alejh i o onoj dovi koju je ostavio svojim scenadima u amanet u kojoj stoji psovanje ashaba i da se ta dova cini na sedzdu,al mi ne ide u prilog kasnije trpit komentare ostalih ,koji ce nakraj navest druge i dovest do brisanja komentara i Istine.Nije svaki Bradonja Veliki Musliman,i Nije svaki Musliman Mu`min,da se je vjera mjerila po bradi, popovi bi bili najveci vjernici.Al eto neki nasi ahmaci vjeruju da se pod plastom Islamska Drzava Iran podrazumjeva Islam i Muslimani,ali od Islama oni imaju samo pocetnu tacku slova I.Zato se odricem ovakvih prica na ovakvom Forumu.

Rekao je Allahov Poslanik saws.Ne bojim se Vjernika niti se bojim
nevjernika,bojim se onih koji nisu ni vjernici ni nevjernici.

Esselamu alejkum!

Ja neću da vjerujem da je ovo napisao jedan učač rujke :roll: :?

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Dec 19, 2005 8:41 pm

Da brate Senade vjeruj da sam ja napisao ovo i budi ubjedjen,da je to Istina sto sam Napisao. Evo ti da tvoje ubjedjenje bude jos cvrsce.

http://allaahuakbar.net/shiites/beliefs ... f_iran.htm
u ostalom stoji po njihovim knjigama

Prenosi El-Kulejni u djelu El-Kafi (634/2), koje slovi kao najpouzdanija knjiga kod njih od Ebu Abdullaha da: "Kur’an s kojim je dosao Dzibril Muhammedu (s.a.v.s.) ima sedamnaest hiljada ajeta", a broj ajeta u Ku’anu, kao sto je poznato, je nesto vise od sest hiljada. El-Kulejni je napisao posebno poglavlje u svojoj knjizi i nazvao ga "Niko nije sabrao Kur’an osim imama". Tu spominje sest rivajeta, od kojih je rivajet i Dz’afera el-Dz’afija koji kaze da je cuo Ebu Dz’afera da kaze: "Niko osim lasca nece tvrditi da je sabrao cijeli Kur’an i niko ga nije sabrao niti upamtio onako kako ga je Allah (dz.s.) objavio, osim Alije ibni Ebi Taliba i imama poslije njega.
Od Ebu Dz’afera se prenosi: "Da nije oduzeto od Allahove knjige, ne bi bila skrivena duznost prema nama."
Cak su poceli izmisljati neke nove sure tvrdeci da su izbacene iz Kur’ana. Njihov sejh Et-Tebersi kaze: "Nedostaju sure, a to je sasvim tacno, kao sura El-Hikd, sura El-Ha’l i sura El-Vilaje."


Tako su pojedine Allahove ajete podesili za proglasavanje ashaba nevjernicima i licemjerima. El-Kulejni u djelu: "Furu’ul-Kafi" prenosi tumacenje sljedeceg ajeta: "Boze, pokazi nam tu dvojicu od dzina i ljudi koji nas zavodise!", kaze: (Rekao je dvojicu, a jedan od njih je bio (dzinn) sejtan.
Kaze El-Medzlisi: "Dvojica, tj. Ebu Bekr i Omer, a "neko" asocira na Omera tj. dzinn koji se spominje u ajetu je Omer i nazvan je tako zato sto je dijete proizaslo iz bluda ili zato sto u svojim zavjerama i prevarama slici sejtanu. Boze sacuvaj!
O Allahovom govoru: "Ima sedam vrata..." El-Abbasi prenosi od Dz’afera ibni Muhammeda da je rekao: "Dzehennem ce imati sedam vrata, prva vrata ce biti data nasilniku Zurejku (Ebu Bekru), druga Omeru, treca Osmanu, cetvrta Muaviji, peta Abdul-Meliku, sesta Askeru ibni Havseru, sedma Ebu Selami i oni ce biti ta sedmera vrata za dzehennem za one koji su ih slijedili".
Prenosi se od Ebu Dz’afera ovako tumacenje o slijedecem ajetu: "I zabranjuje razvrat, ruzna djela i nepravdu." Razvrat je Ebu Bekr, ruzna djela su Omer i nepravda je Osman!?"

Prenosi El-Kulejni od Ebu Abdullaha da je rekao: "Mi imamo Fatimin mushaf." Ebu Besir upita: "Kakav je to mushaf?" "Taj mushaf je kao ova tri vasa Kur’ana, u njemu nema ni slova iz vaseg Kur’ana!"

Are Shia Kafir?

1. "Bad'ah" ALLAH tells a lie. (Asool Kaafi, Vol. No.1, Page No. 148. A Shia doctrine.)

2. All Imams are equal in rank and status to Prophet Muhammad (s.a.w.s). (Asool Kaafi, Vol. No. 1, Page No. 270)

3. There are seventeen thousand Ayah in real Qur'an. (Al Shafi, Vol. No. 2, Page No. 616)

4. Sahabah (R.H) became infidel by denying the divine right (Wilayat) of Hazrat Ali. First three caliph and other Sahabas became infidel by denying the divine right of (Wilayat) of Hazrat Ali. (Asool Kaafi, Page No. 420)

5. All the people rejected Islam after the death of the Prophet except three. Miqdad, Abu Zar and Salman Farsi. (Quran Majeed by Maqbool Hussain Dehlevi, Page No. 134)

6. "Difference between ALLAH and Ali". (Jila-ul-Ayoun, Vol. No. 2, Page No. 66)

7. We are the eyes of the God in his creature and the final authority in all human beings. (Asool Kaafi, Vol. No. 1, Page No. 145)

8. No one possess complete knowledge of Holy Qur'an except Imams. (Asool Kaafi, Vol. No. 1, Page No. 228)

9. Hazrat Abu Bakr (r.a) could not recite Kalma at the time of his death. (Israr-e-Muhammad, Page No. 211)

10. When Our Qaim (12th Imam) gets up, Humira (Ayesha) will be raised from the dead so as to be whipped her due punishment, and so as to avenge the daughter of Muhammad (s.a.w.s), Fatima. (Al Shafi, Vol. No. 2, Page No. 108)

11. Ali is God. (Jila-ul-Ayoun, Vol. No. 2, Page No. 66)

12. The Hujjat (Ultimate proof) of God can not be established without Imam. (Asool Kaafi, Vol. No. 1, Page No. 177)

13. "Changes in Qur'an for Drinker Khulafa-e-Rashideen". (Translation Of Quran Majeed by Maqbool Hussain Dehlevi, Page No. 479)

14. Shaitan was the first to sworn the oath of allegiance from Abu Bakr in the mosque. (Israr-e-Muhammad, Page No. 30)

15. "An accusation of poisoning to Prophet by Ayesha and Hafsa". (Jila-ul-Ayoun, Page No. 118)

16. Imams are God. (Jila-ul-Ayoun, Vol. No. 2, Page No. 85)

17. Imam knows his hour of death and his death is in his control. (Asool Kaafi, Vol. No. 1,Page No. 258)

18. Pakistan is mentioned in the Original Holy Qur'an, present Qur'an is meaningless. (Hazaar Tumhari Das Hamari, Page No. 554)

19. It is infidelity (Kufr) to doubt about the infidelity (Kufr) of Hazrat Umar. (Jila-ul-Ayoun, Page No. 63)

21. Abdullah Ibn-e-Saba maintained the indispensability of Imamat and claimed that Ali was the true lord. (Anwaar-e-Naumania, Vol. No. 2, Page No. 234)

22. According to Shia's nothing can remain hidden from the Imams, they have a complete knowledge of past, present and future. (Asool Kaafi, Vol. No. 1, Page No. 260)

23. Qur'an was ascended in four parts whereas present Qur'an is consist of three parts. (Shia Aur Tehreef-e-Quran, page No. 62)

24. Those who deny the first of Hazrat Ali Caliphate are infidels. (Anwaar-e-Naumania, Vol. No. 3, Page No. 264)

25. Ayesha was an infidel women. (Hayat-ul-Quloob, Vol. No. 2, Page No. 726)

26. We neither accept that God nor Prophet whose successor is Abu Bakr. (Anwaar-e-Naumania, Vol. No. 2, Page No. 278)

27. Imam posses more attribute than a Prophet posses. (Asool Kaafi, Vol. No. 1, Page No. 388)

28. The present Qur'an is abridged where as the Original Qur'an is kept by Imam Mehdi. (Hazaar Tumhari Das Hamari, Page No. 553)

29. Abu Bakr and Umar were more tyrant than Shaitan. (Haq-ul-Yaqeen, Page No. 509)

30. Imam Mehdi will punish Ayesha with strips. (Hayat-ul-Quloob, Vol. No. 2, Page No. 901)

31. "An acceptance of separate Kalma". (Asool-e-Shariat Fee Aqaid-ul-Shia't, Page No. 423)

32. To hide secret and to weep on the operations of Imam is Jihad. (Asool Kaafi, Vol. No. 2, Page No. 226)

33. Shaikheen (r.a) refused to accept the Qur'an which was compiled by Hazrat Ali (r.a). (Fasal-ul-Khitab, Page No. 64)

34. Hazrat Abu Bakr and Hazrat Umar among seven doors of the hell. (Haq-ul-Yaqeen, Page No. 500)

35. Ayesha and Hafsa were hypocrite and infidel women. (Hayat-ul-Quloob, Vol. No. 2, Page No. 900)

36. "An acceptance of alteration in the Kalma Tayyibah". (Shia Mazhab Haq Hai, Vol. No. 2, Page No. 57)

37. Fourteen Imams of Shia's (infallible), the masters of this Universe are desecration of all Prophets and Angels. (Jila-ul-Ayoun, Vol. 2, Page No. 29)

38. Qur'an was eaten by God. (Min Kitab-ul-Burhan Fee Tafseer-ul-Quran, Page No. 38)

39. Imam Mehdi will order, the digging out from grave, the dead bodies of Shaikheen, make them alive and will be punished. (Haq-ul-Yaqeen, Page No. 371)

40. "Ayesha was hypocrite". (Hayat-ul-Quloob, Page No. 867)

41. To ask for help from Ali is not a polytheism but a way of the Holy Prophet (s.a.w.s)". ( Hathi Kay Daant Khanay Kay Aur Dikhanay Kay Aur, Vol. No.2, Page No. 41)

42. Imam Mehdi will kill all the Sunni Scholars. (Haq-ul-Yaqeen, Page No.527)

43. The main compilers of Qur'an interpreted changed corrupted and perverted the Holy Qur'an. (Al-Ehtijaj, Page No. 257)

44. Abu Bakr, Umar, Usman and Muawiyah are like idols, they are worst of all the creatures of God. (Haq-ul-Yaqeen, Page No. 519)

45. Ayesha was charged of committing open vulgarity. (Qur'an Majeed by Maqbool Hussain Dehlevi, Page No. 840)

46. Kalma Tayyibah without Ali Wali ULLAH is false. (Shia Mazhab Haq Hai, Page No. 2)

47. Hazrat Abu Bakr and Hazrat Umar were the followers of Shaitan. (Quran Majeed by Maqbool Hussain Dehlevi, Page No. 674)

48. Ayesha was not an American or European lady. (Haqeeqat-e-Fiqah Hanfia Dar Jawab Haqeeqat-e-Fiqah Jaffria, Page No. 64)

49. When God becomes happy, He talks in Persian, when He becomes annoyed, talks in Arabic. (Tareekh-ul-Islam, Page No. 163)

50. In Holy Qur'an (Fahsha) refers to Abu Bakr, (Munkir) refers to Umar, and (Baghi) refers to Usman. (Quran Majeed by Maqbool Hussain Dehlevi, Page No. 551)

Now my dear Readers you all only decide what should be the label of such people who are still propagating their false beliefs.






Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Dec 19, 2005 9:09 pm

Napisah o onom Psu Homeiniju lanetullahi alejh i o onoj dovi koju je ostavio svojim scenadima

Ja i dalje neću da vjerujem da je ovo napisao jedan učač rukje.


Ti postireš nekakvu englesku verziju. Koliko je meni poznato i "njihov" Kur'an ima isti broj sura i ajeta.

Da li je taj koji je to napisao što ti navodiš pojedinac ili masa pojedinaca. To jed diskutabilno , ali 7o miliona mu'mina stavljati u isti koš, brate pretjerosi da su upitanju i kršćani.

Brate klonise ganjanja takve "istine" po inim forumim, a pogotovo ovaj forum nije za tog tvog svatanja ma koliko bio upravu. Pa ako i ima razmjerica netreba takvim tonom se obraćat.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Dec 19, 2005 9:30 pm

Halali brate Senade tovarim te necim sto nemos nosit i sto jos nemozes svatit.

Necu Nastavljat.....ostajem pri onom sto sam napisao

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Uto Dec 20, 2005 5:18 pm

Selam alejkum

biče da sam ja među vama najmlađi. Ali da sam i najpismeniji to je novo ...

Vidite li vi koji je naziv teme. Kako ste vi došli sa teme koja govori u šejtanovim prilazima srcu na temu o EbuHanifi, pa Ezanu i završite na Šijama. Nema, vi ste ....... Sami dopunite. Vrlo lijepo je Yasin:

We alejkumu selam we rahmetullahi we berekatuhu

Evo vam jedno pitanje.

Šta mislite jesu li srđba ili srditost jedna od "rupa", kroz koju se može šejtan uvuči u ljudsko srce?

De vi se vratite temi. Isto tako možete kucati po testaturi preko privatnih poruka, s tim što mi ostali se nečemo smijat, plakat, čudit,...

selam alejkum

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Uto Dec 20, 2005 6:52 pm

i. Ali da sam i najpismeniji to je novo ...
:lol: :lol: :lol: :lol:

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Dec 20, 2005 7:56 pm

Mirza napisao:Selam alejkum

biče da sam ja među vama najmlađi. Ali da sam i najpismeniji to je novo ...
Vidite li vi koji je naziv teme. Kako ste vi došli sa teme koja govori u šejtanovim prilazima srcu na temu o EbuHanifi, pa Ezanu i završite na Šijama. Nema, vi ste ....... Sami dopunite. Vrlo lijepo je Yasin:
We alejkumu selam we rahmetullahi we berekatuhu
Evo vam jedno pitanje.

Šta mislite jesu li srđba ili srditost jedna od "rupa", kroz koju se može šejtan uvuči u ljudsko srce?
De vi se vratite temi. Isto tako možete kucati po testaturi preko privatnih poruka, s tim što mi ostali se nečemo smijat, plakat, čudit,...

selam alejkum

Esselamu alejkum!

Brate Mirza gdje si ti vido da je tema promašena. Ovo sve što je do sada napisanu ne odskače od teme, a da smo svi mi na ovom dunjaluku pod uticajem šejtana, dali kroz nagovaranja,došaptavanja ili ukazivanja to nemože niko da ospori zato i postoji dova SA kojom se štitimo. Ako je neko i pogriješio nešto dali hotimično ili namjerno , učinit će se teuvba kada se spozna da je se pogriješilo. Da nema suprotnih mišljenja nikada nebi znali šta je ispravno a šta ne . Znači imao haram i halal, imamo spoznaju i zabludu . Jedno drugo isključuje.

Brate Mirza vrati se na početak posta što je brat Yassin postirao i kreni redom čitat .
U svemu ovome došlo je , ako možemo tako reći do sukoba mišljenja , da upotrijebim termin spoznaja bio bih možda grub. Dobro bi bilo da imamo više razumjevanja jedni za druge. Između ostalog , pošto si ti eto kako kažeš......

......Ali da sam i najpismeniji to je novo ... IZNESI SVOJU FETVU I BIĆE OK. :wink: :lol:


Esselamu alejkum!

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Sre Dec 21, 2005 5:48 pm

Istina je da čovjek netreba i nesmije biti tvrdoglav i slijediti slijepo sve što mu se nudi a druge mrziti njemu neistomišljenike .

Islam kao Božija objava je sasvim jasna i mi možemo imati samo neke male razlike u Fikhu kao što su : gdje držati ruke u namazu itd, ali sve ono što nam je Poslanik a.s. ostavio u emanet od Allaha dz.š. možemo nači u zbirci vjerodostojnih hadisa zato je jasno Senade da su Šiiije odstupile od toga i zato svako zdrav musliman neželi da bude dio te izdaje.

šiije neka lutaju po svom Iranu pusti mo ih.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sre Dec 21, 2005 9:37 pm

Esselamu alejkum!

Da se mi vratimo forumu onako kako treba i da vidimo kako možemo pomoći , prije svega sami sebi i onima koji traže pomoć, savjet, preporuke itd.


Primjetio sam da seke na forumu ubjedljivo vode , neznam koji je reztultat ali je primjetno :wink: :lol: , u traženju pomoći i ispada da su hrabrije od braće koja posjećuju forum a kojima je potrebna pomoć. Nemaju hrabrosti da iznesu svoj problem a kada se sretnemo onda ih sve interesuje :wink: :lol: :lol: :lol:

Nadam se da me seke neće pogresno svatiti :wink: :lol: ( dobar je i ovaj Emirov zelembać :mrgreen: )

Esselamu alejk

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Čet Dec 22, 2005 9:04 am

es-selamu alejkum,
kada čemo diči svoj glas protiv Tekijskim narkomana, kada?
nemogu da vjerujem da netko ko tvrdi i galami da je musliman govori,GOVOROM MRŽNJE!

zar pored ajete koji govore o lijepom i hadisa koji govore o lijepom i neko ko ih čita :wink: ,može da govori ovakvim jezikom
dali ima hadis koji huška,braću protiv braće?
kemo,nemoj dozvoliti da izgoriš u neostvarenoj želji,saburom i polakoćom se stvari rješavaju.

gdje piše da se neko mora mrziti,vrijrđati,napadati itd?
zar je to lijepi odgoj islamski?
želim ti svako dobro i neka je milost Svevišnjeg na nas.

iza takvih ljudi koji vrijeđaju, malo ko će da stane ako imalo u glavi ima.

liepa riječ je jača od svakog mača,(oružja),zato se naoružaj i u bitku kreni.

el-Fatiha

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Čet Dec 22, 2005 6:34 pm

danes brate razmisli malo, ja ako mrzim ,mrzim zbog Allaha dz.š. i njegovog Poslanika, ja ako volim ,volim zbog Allaha dz.š. i njegovog poslanika , ako je Allah dz.š. i njegov Poslanik išta drugo mrzili to je i bio razlog da se objavi Kur'an , baš radi ljudske zalutalosti .

Šta imamo danas medzu muslimanima??????? jedno rasulo moj Danes i nered, uzmi malo prouči poznate učenjake koji su širili Islamsko znanje medzu muslimanima i zbog čega su napredovali , napredovali su zato što su imali disciplinu i red u svom narodu , gledali su da ako trn ima na putu da ga što prije uklone sa puta a danas balvani nam se spotiču oko nogu i još KAŽEMO MA NEKA NEMA VEZE , PUSTITE IH DA NAM I DALJE POTURAJU BALVANE ISPOD NOGU PUTEM KOJIM IDEMO, POČET ČE NAM TRNJE I EKSERE POTURATI U VJERU I POD NAŠE NOGE DA NE BI IŠLI U DZAMIJU NA NAMAZ JER TIME OMETAMO NJIHOV MIR U ZADIMLJENIM TEKIJAMA PUSTIMO ŠIIIJE NEKA ŠIIRE SVOJ RAK U UMMETU NEKA NAS TRUJU.

MA NEMA TU KOMPROMISA TREBA DOSTA PROLITI KRVI DA BI NAM ALLAH DZŠ. OPROSTIO NAŠ NEMAR.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Čet Dec 22, 2005 8:27 pm

es-selamu alejkum,
uzmi malo prouči poznate učenjake koji su širili Islamsko znanje medzu muslimanima i zbog čega su napredovali , napredovali su zato što su imali disciplinu i red u svom narodu

ja i jesam uzeo u obzir učenjake i nikako zulumaše,pa kao što si naveo zbog njihovi osobina su uspjeli,a nikako nisu govor mržnje širili.
ja jesam da se netko iskritizira argumentima naravno(istinom),a nikako govorom mržnje i bez šanse za dijalog.
riječ je ta koja ubija, odnosno prosvjetljuje nema potrbe za ubijanjem,prolijevanjem krvi

evo primjera;ako netko kaže la illahe ilallah i potom opsuje Boga ,etagfirulah,
ja nemam razlog da ga mrzim nego naprotiv da ga volim i još imam OBAVEZU da mu kažem ,objasnim, odnosno da SE MAKSIMALNO POTRUDIM DA NAĐEM NAČIN KAKO DA GA ODVIKNEM TE ILI TAKVIH LOŠIH NAVIKA

zašto volim,zbog la illahe ilallah
zašto obaveza da mu objasnim i da se potrudim oko toga ,zbog la illahe ilallah

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pet Dec 23, 2005 9:09 pm

To je ibadet kojeg muslimani upražnjavaju u svom svakodnevnog života ALI KADA TO DODZU NEPRIJATELJI NA VRATA DA BI TI UBILI SESTRU ILI BRATA HOČEŠ LI ZIKRITI PREED NJIHOVIM SABLJAMA ILI ČEŠ SE BRANITI D NJIH? HOČEMO LI OSNOVATI ISLAMSKU DRŽAVU ( TAMO GDJE JE MOGUČE) UVODEČI RED I MIR ONAKO KAKO JE ALLAH DZ.Š. NAREDIO ILI ČEMO PUSTITI SVAKAKVE JADOVE DA NAM GAZE VJERU SVOJIM ZAKONIMA KOJE NEMA U KUR'ANU I POSLANIKOVOM SUNNETU.

NEMOJ ME POGREŠNO SHVATITI I GLEDATI ME KAO EKSTREMNOG KOJI ŽELI SAMO TUČI NEGO TI OBJAŠNJAVAM KOJI SU USLOVI DA BI SE USPOSTAVILA JEDNA ZDRAVA MUSLIMANSKA ZAJEDNICA U KOJOJ MOŽEMO NA MIRU DA IBADETIMO ALLAHU DZ.Š. ZATO TI KAŽEM DA MUSLIMANI MORAJU POVRATITI HALIFU DA BI IMALI SVOJ KAKO VJERSKI TAKO I BRATSKI ODNOS PREMA SVIMA NAMA ALI SA OVAKVOM SITUACIJOM DANAS TREBA DOBRO ISKLOFATI TEPIH.

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Ned Feb 05, 2006 1:52 pm


Odgovori