KAKO POKVARITI SIHRE I SPALITI DZINA U KUCI

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
VRATNIK555
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Dec 05, 2011 11:01 pm

KAKO POKVARITI SIHRE I SPALITI DZINA U KUCI

Post od VRATNIK555 » Čet Jan 26, 2012 12:48 am

Hafiz Sulejman Bugari kaze ako ucis AJETUL KURSIJU 42 puta na casu vode pokvarices sihre i spaliti dzina u kuci.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: KAKO POKVARITI SIHRE I SPALITI DZINA U KUCI

Post od Haris » Čet Jan 26, 2012 6:07 am

Nije nužno da se uči određen broj, ali bolje je što više..

Senad_te
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Nov 22, 2010 5:13 pm

Re: KAKO POKVARITI SIHRE I SPALITI DZINA U KUCI

Post od Senad_te » Uto Jan 31, 2012 1:30 pm

Ako je to dobro kao sto kazete, sta treba da se uradi onda sa casom vode? Dali treba vodu popiti ili... ??

Lajla
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Jan 24, 2012 9:56 am

Re: KAKO POKVARITI SIHRE I SPALITI DZINA U KUCI

Post od Lajla » Uto Jan 31, 2012 4:05 pm

Eselamu Alejkum.

Ja sam skoro procitala negdje na netu,kaze :

"Ako je neko pogoden dzinskim napadom,ili sihirom,neka uzme casu vode i na nju nauci 41x Ajetul Kursiju,i popije tu vodu,ozdravit ce Insallah"

Koliko je to tacno,ne znam,a i ne vjerujem,jer ja sam zadnje 3 veceri evo ucila pa nije upalilo !
Idalje isto stanje (Katastrofa ziva)

Selam.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: KAKO POKVARITI SIHRE I SPALITI DZINA U KUCI

Post od Enes » Uto Jan 31, 2012 5:05 pm

Utopljenik se hvata za slamku pa i narod u nevolji se povodi za onim sve sto cuje.
RAzumljivo je da je svakom njegov prolbem najveci ali treba biti realan i iskren.Puno ljudi ide od istoga do zapda mijenjajuci svoje rodno mjesto u potrazi za zaradom, radi sticanja imetka(nafaka je od Allaha odredena i ona se ne moze promijeniti) a vrlo je mali broj onih koji idu iz jednog mjesta u drugo radi sticanja Allahovog zadovoljstva.
Koliko se svi trudimo i radimo u jednom mjesecu da bi zaradili platu koju mozemo potrositi u seknudi i zaduziti se jos vise.....a ocekujemo da samo ucenje ajetul kursije rijesi brdo problema???
Moze li tako, zapitajte se iskreno svi?
Upravo tako, nema carobni stapic, sta vam je ljudi?NEmoj da pored ociju bude slijepi...da gledate a ne vidite....
Pa ima li kakav lijek u medicni pa da samo popijes tabletu i da nestaje bolest?
Pa i zub kad izvadite traje duze, nego prouciti 41 ajetul kurisju!
Islam je zivot a bolest je posljedica koja moze bit uzorkovana iz vise razloga a iskusenja od Allaha na prvom mejstu.
Svi koji misle da ima carobni broj ucenja odredenih sura i tome slicno da to ne postoji.
Ovo moze pomoci samo u slucaju uroka i eventualno u slucaju da je dzin u tijelu putem ograme-usao iz licne osvete.
A sve ostalo sto je posljedica sihra, je bajka da cete to tako lako rijesiti.

Ovaj svijet nije stvoren za uzivanje, nego sredstvo do konacnog cilja, a taj cilj je Dzennet.Niti jedan rezultat ne dolazi preko noci.
I vocar kada zasadi biljku, bez obzira na zelju i ljubav da to voce rodi sto prije...preko noci ne rada...''svaki nagovještaj ima svoje vrijeme...'' (en'am, 67 )...treba godinama ulagati trud i sredstva pa tek ocekivat da da prve plodove a kojima se svi radujemo.

Sve stvoreno kreće se i odvija po Allahovoj volji, Njegovom zakonu: „To je Allahov zakon koji odvazda važi, a ti nećeš vidjeti da se Allahov zakon mijenja.“ (Prijevod značenja El-Feth, 23.)

Allah kad nesto kaze budi i ono bude, ali da bi postigli Allahovo zadovoljstvo, morate biti iskreni i iskreno se pokajati a Allah dobro zna sta je u vasim srcima.MOrate svako ponaosob poraditi na sebi i sam sa sobom svesti racun na kraju svakog dana pa da vidite sta ste zaradili i kako cete pred ALlahom racun poloziti.
A da bi mogli da svedete racun sami sa sobom morate da imate odredeno znanje: sta je dozvoljeno, sta je zabranje, sta Allah voli, sta izaziva Njegovu Milost, sta Njegovu srdzbu....samo ucenjem 41 put ajetul kursije ili nekod drugog ajeta i da nestanu svi problemi.....tesko...osim ako ste usitni iskreni.A Allah prima pokajanja robova svojih.


Ne sumnjam ni najmanje da to moze biti lijek pa i samo jedanput da se prouci ali se mora biti iskreno do kraja i ostati iskren i dalje a ne samo u jednom momentu.

Druga stvar, uznemirava vas komsija, imate li pravo da ga ubijete samo zato sto vas uznemirava?
Rijetki su oni koji se usude tako nesto a zato slijede poslejdice...pa kako tako lako potezete pitanje ubiti dzina, spaliti ga itd???
Je li i to mislite da je dovoljno ja to zelim i hajde ubij ga?
Allah je dao da to moze, pa bujrum ko misli da je to olako i da nece odgovarati pred Allahom za takvim cinom.

Molim Uzvisenog Allah da nas obavije Svojom Miloscu i zastiti od Njegove srdzbe!

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: KAKO POKVARITI SIHRE I SPALITI DZINA U KUCI

Post od samko » Sre Mar 27, 2013 7:24 am

sellam alejkum svima,ja sam cuo od hfz bugaria na litru vode prouciti 70x ajetul kursiju,univerzalna terapija,piti to cesto i uciti cesto 70x ajetul kursiju na flasu vode,jer taj sihr ako zastari tesko ga ocistiti,al treba klanjati,uciti kur'an,imati lijep ahlak,poznavati dobro tedzvid,ne moze covjek ucit ajetul kursiju a ne klanja,itd...itd.Pa i Fatiha je rukja.Ako da Allah dz.s lijek fatiha ce te izljeciti.Sto vise terapija to bolje,kad pijes vodu na koju su uceni kur'anski ajeti ili maslinovo ulje,ili med,polako se topi sihr,jer on se zalijepi svugdje,slusajte brata Enesa on je iskusan lijecnik,ima dobre savjete

elhamdulillah1357
pisem pomalo
Postovi: 24
Pridružio se: Pon Mar 21, 2016 8:57 pm

Re: KAKO POKVARITI SIHRE I SPALITI DZINA U KUCI

Post od elhamdulillah1357 » Sub Mar 26, 2016 9:39 pm

Ako je komsija u kuci naravno da cemo ga ubiti..Dokaz za to je da je omer radijAllahu anhu vidio pomeranje u krevetu i odmah macem probo podigao krevet i vidio coveka i tako ga ubio,otisao je do poslanika salAllahu alejhi ve selem,isprico mu sta se desilo,na sta je resuluLLAH alejhi salatu ve selam odgovorio"A sta je radio u tvojoj kuci".Isti slucaj sa dzinnima ako nas napadaju da nas ubiju,guse ili sto je najgore cast oduzmu...Ne bi ih kur'an dzabe przio,cak ih spaliti moze zasto?Zato sto su u haramu kao sto ih ferid orahovac spaljuje cesto...Kolko znam odbrana je dozvoljena pa ili ce se dzinn u bijeg dati ili ce po svojoj zasluzi spaljeni biti.Oni biraju ne mi,mi samo otpor pruzamo.

dedo mraz
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Nov 04, 2016 4:49 am

Re: KAKO POKVARITI SIHRE I SPALITI DZINA U KUCI

Post od dedo mraz » Uto Jul 23, 2019 12:35 am

ODLOMAK IZ KNJIGE HAFIZA ESADA AMINA"Između dva svijeta"

KAKO COVJEK MOZE UTVRDITI DA IMA DZINA U SVOME TIJELU?
Postoji vise nacina
1.Najednostavniji je da se uci dvije posljedne sure El-Felek I En-Nas I da proguta pljuvacku poslije proucene sure.Ukoliko u tijelu ima dzina, osjetiti ce vrlo brzo neke od sljedecih reakcija:mucninu,vrtoglavicu,nedostatak zraka,stezanje u prsima,probadanje,utrnutost nogu I ruku,nadimanje zeluca,tresanje u stomaku,titraji ispod koze,nagon na povracanje,zijevanje.Ukoliko se pojavi zijevanje,to je najlaksi oblik opsjednutosti I treba nastaviti uciti sve dok reakcije ne prestanu.
2.gusenje
Prouciti euzubismilu.Udahnuti zrak duboko I ispustiti ga maksimalno.Drzati bez udisanja 15 do 25 sekundi.Ukoliko je dzin u tijelu,on ce traziti zraka I sam napraviti pokret,jer ne moze iskoristiti nas udah zbog euzubismile.
3.meditacija
Zatvoriti oci I poceti sa euzubismilom.Zamisliti sebe u tavafu ili prislonjenim uza zid Kabe.Ne mijenjati misao par minuta.Ukoliko je dzin u tijelu,napraviti ce pokret jer I sama pomisao na mijesto u kojemu postoji visoka koncentracija pozitivnih ruhova,dovodi ga u ocajno stanje u kojemu ne mozeizdrazati pa tezi izlasku vani.
4.autodestrukcija
Zamisliti vlastito unistenje oblika raspada tijela u vatri,kiselini,velikoj presi I slicno.Ukoliko je dzin u tijelu dozivjece to kao pocetak vlastite destrukcije I reagirati,obzirom da se I sam nastoji identificirati sa covjekom cije tijelo opsijeda.
5.Sulejman,alejhiselam
Zamisliti sebe u drustvu Sulejmana,alejhiselam.Ako je dzin prisutan,reagirat ce strahom.
6.Sudnji dan
Zamisli stanje Sudnjeg dana.Ukoliko je dzin prisutan,dozivjet ce to kao realno I reagirati pokusajem da napusti to mjesto.
Zakljucak:
Dzin u ljudskom tijelu je konektiran na covjekov centralni nervni sistem,mozak.Bilo sto covijek da zamisli,on to dozivljava osobno,kao da se bas na njega to odnosi.Iz tih razloga sva razmisljanja i meditiranja moraju biti usmjerena tako da mu se pokvari raspolozenje.Dakle s euzubislom I oslobodite mastu.Masta je neunistivo oruzije protiv dzina.Naveo sam ovdje samo nekoiko nacina da bi moj cijenjeni citalac imao okvirne orjentire.Naravno da se sve ovo moze uz slobodnu mastu razviti I prosiriti,sto bi I bilo pozeljno.
KAKO IZBACITI DZINA IZ TIJELA?
Na samom pocetku zelim razbiti predrasude da je to moguce izvesti na lijep nacin,da ce on ili oni,jer ih obicno bude vise predomisliti ako ih covjek zamoli,zakune I slicno.Iznenadzenje I prepad su polovica obavljenog posla.To se moze izvesti I metodom gusenja ali je najednostavnije primjeniti meditaciju.Pocet euzubismillom,zamisliti napadaca koji je u tijelu kao siluetu covjeka,zamisliti sebe s nekim hladnim oruzijem kao noz,sablja,batina,sjeckasjekira I slicno,te ga"pocastiti"udarcima tako da uz svaki mora biti izgovoren tekbir(Allahu ekber)Treba ponoviti vise puta.Moguce je opsjeditelju dati I neki drugi zivotinjski lik,sasvim nebitno.Uglavnom lik koji njima mastom dajemo mora biti inferiorniji u odnosu na nas.Sta ce se desiti?Kao sto sam ranije spomenuo,dzin u tijelu covjeka je konektiran na centralni nervni sistem da bi kontrolirao razmisljanja I sam ubacivao sugestije tj da bi preuzeo komandu nad covjekom.Svaka misao koja ne odgovara njegovom mentalnom sklopu iritira ga I on reagira.Proces treba ponoviti vise puta cak I ukoliko se iza zatvorenih ociju pojavi vizija likvidiranog,obzirom da se vrlo cesto desava da ima vise napadaca koji su potpuno vizuelno identicni kao jaje jajetu(kopije)Postoje situacije da opsjednuti ima viziju jednog ili vise ociju koje ga posmatraju.U tom slucaju treba ih u masti s tekbirom(Allahu ekber) bosti ostrim predmetom I to sve raditi dok se ta vizija potpuno ne izgubi.


ODLOMAK TEKSTA lijecnika Kur'anom iz bosanske krajine
Tekst napisao Džemal A. - lijecnik Kur'anom iz bosanske krajine.
Neke od metoda pronalaska sihra Ovdje ću navesti neke od metoda koje koristim u svom radu za pronalazak sihra, a koje su se pokazale učinkovitima: Ustrajna borba i dova Allahu Ovo zasigurno preporučuju svi učači rukje. Puno puta se desilo da ustrajnom borbom, dovom i nadom u Allahovu milost, čovjek dobije odgovor od Allaha u snu ili na neki drugi način kao npr. da toliko oslabi džina da sam uputi čovjeka na mjesto sihra. Kao i prilikom učenja same rukje kada džin više nemože izdržati mučenje i prizna gdje se nalazi sihr. Voda na koju su učeni Kur'anski ajeti Svaki put kad učim rukju nastojim pacijentu naučiti na vodu. Savjetujem ga da uzme čašu učene vode i prelije u špricu (plastična flaša u kojoj najčešće bude voda za staklo) na tu čašu učene vode doda obične vode do vrha šprice. Tako neće puno potrošiti učene vode koju će piti kao terapiju. Tome može dodati i kašiku soli jer so nagriza, a to pomaže kod uništenja sihra, posebno ako je sihr napravljen na prljavu vodu kojom nam neko našprica kuću. Špricat će cijelu kuću osim wc-a. Kupatilo ili wc dobro je detaljno očistiti jakim sredstvom za čišćenje. U toku špricanja pratit će reakcije svih oboljelih u kući ako ih ima više. Može doći do raznih reakcija ukoliko se desi da pošprica sihr: mučnine, povraćanja, bolova, trnjenja tijela i sl. Posebno obratiti pažnju na okvire vrata , namještaj i ćoškove soba.Takođe treba da obrati pažnju nakon špricanja dali osjeti kakav smrad kao da gori guma, ako to osjeti sigurno je pošpricao sihr. Neka taj dio dobro pretraži, ako ništa sumnjivo nebude našao neka ponovi špricanje više puta po tom mjestu možda je sihr pošprican pa se i nevidi. Isto tako može da provjeri svoju odjeću, obuću i druge lične stvari. Često kod osoba koje se imaju puno problema, a dugo se liječe sa malim pomacima na bolje sihr ili više njih bude na odjeći, poprskan ili neki konac
negdje u šavu često drugačije boje od tvorničkog konca. Zato odjeću treba detaljno pregledati. Pored špricanja unutar kuće spricanje može uraditi i okolo kuće. Nasut će veliku kantu čiste vode, zasoliti i dodati par čaša učene vode. Špricat će okolo kuće a može i zid kuće. Laser Mnogi su možda čuli za ovu metodu kada je u pitanju pronalazak sihra ali je nisu probali. Laser je jak izvor svjetlosti, najčešće crvene boje. Koristi se u građevini kod raznih mjerenja, u mnogim aparatima. Danas je puno raširen u dječijim igračkama. Samo Allah zna koliko je puta ova metoda uspjela kada je u pitanju pronalazak sihra. Neznam do kraja kako i na koji način laser utiče na sihr, ali znam da džinima jako smeta vjerovatno puno više nego kad nama neko laser usmjeri u oko. Laserom tražimo tako da svijetlimo polako po cijeloj kući, odjeći,nakitu,autu, dvorištu ili bilo na kom mjestu na kome bi mogao biti sihr. Kada svjetlo lasera naiđe na sihr bolesnik treba osjetiti neke od reakcija (trnjenje, bol, nervozu, gubljenje svijesti i sl.) u svom tijelu jer sihr i džini su povezani i reaguju na tu svjetlost. Kada uz Allahovu pomoć otkrijemo neka od mjesta na koja bolesnik reagira kada ih prelazimo laserom ta mjesta ili stvari treba više puta provjeriti jer ako su u pitanju lukaviji džini znaju nekad i glumiti reakcije da bi zavarali čovjeka. Ako laserom pregledamo dvorište, radimo to onda kad sunčeva svjetlost nije previše jaka, jer je svjetlost lasera manje učinkovita kao i svako drugo svjetlo po danu. Metoda zamišljanja Ova metoda je manje učinkovita nego prethodne ali desilo se više puta da ljudi pomoću nje pronađu sihr. Najčešće ovo koristim za vrijeme same rukje, a može neko pokušati i kod kuće. Nakon proučene rukje kažem pacijentu dok drži oči zatvorenim, da zamisli da joj gori cijela kuća i dvorište. Neko ostaje miran a neko reagira plačem, drhtanjem i sl. Neko uopće nemože to zamisliti a drugi opet znaju vidjeti sliku kao da stvarno gori. Nekad kažem osobi da zamišlja dio po dio kuće da gori ili dvorišta na taj
način locirajući sihr. Jer džinima smeta da zamišljaš kako gori mjesto na kome je sihr i na to reagiraju. Ili im kažem da zamisle laser u mislima i s njim pretražuju dvorište ili kuću. Džini djeluju nas naš razum raznim vesvesama, a i mi možemo djelovati na njih razmišljanjem ako se dovoljno koncentriramo. Npr. u toku rukje kažem pacijentu da čvrsto zamisli da je u Mekki pored same Kabe, Allahu na sedždi i da Ga moli za oprost, pomoć i lijek. Nakon toga znaju uslijediti velike reakcije džina. Ili također učeći rukju, pacijent se muči da povrati, krene pa stane. Nekad povraćanje ubrzam kad kažem pacijentu da zamisli da je njegovo tijelo vulkan. Da „oni“ gore u njemu jer ih je Kur'an zapalio i bježe kao lava iz vulkana. Zanimljivo je napomenuti da neke osobe same osjete mjesto sihra ali nisu toga uvijek svjesne. Nekad osjete kao da ih vjetar udari u nekom djelu kuće ili dvorišta , a to može ukazivati da je tu sihr. Dešava se i to da neku svar u dvorištu ili kući neznajući zašto previše simpatišu (npr. vazu cvijeća) ili mrze (npr. dio namještaja) i jedno i drugo može značiti da je tu sihr, naglašavam ako je to osoba zavoljela ili zamrzila nekako odjednom bez stvarnog razloga. Pored svih navedenih metoda, Allahova odredba bude da se neko neizliječi, jer samo Allah liječi, a mi smo oni koji Ga za pomoć i lijek mole. Netreba gubiti nadu u Allahovu milost i treba biti svjestan da će Allah promijeniti naše stanje na bolje kad se mi promijenimo prema Njemu, tj. Njegovim naredbama i zabranama. Kada se sihr pronađe može se upotrijebiti bilo koja od metoda koje su spomenute u literaturi za njegovo uništenje. Šta smeta džinima u tijelu Hidžama Hidžama je sunnet Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, a uopće jedan od najboljih lijekova. Bilo da se radi o fizičkom zdravlju bilo o bolesti izazvane uticajem džina. Posebno je korisna kod zastarjelih slučajeva. Kod nekih pacijenata ogroman je broj džina, a dugo su vremena proveli u tijelu pa i preko 30 godina. Jedna hidžama nekad zamjeni 10 termina rukje kod
takvih slučajeva ako se tako može reći i porediti radi pojašnjenja učinka hidžame. Oni koji žele više saznati o hidžami dosta materijala je dostupno na internetu. Masaža Džinima jako smetaju udarci ili masaža tijela. Po cijelom čovjekovom tijelu nalaze se krvni sudovi po kojima se kreću džini ukoliko uđu u čovjekovo tijelo. Posebno za onog koji ima više tegoba jako je dobro da nabavi masažer za tijelo i na taj način oslabi džina ili ga potpuno izbaci do idućeg tremana rukjom. Na taj način će ubrzati proces liječenja. Dobro je izmasirati cijelo tijelo ali najčešće: desno i lijevo duž cijele kičme, vrat, ruke u ramenima do lakta, sredinu prsa, lijeva strana plućnog krila oko srca, stomak, vanjski dio bedara, listovi u nogu. Gdje je tkivo zdravo masažer pri normalnom pritisku nebi trebao boljeti, a gdje se osjeti bol tu treba nastaviti jer su tu prisutni džini. Savjet roditeljima Podsjećam vas, braćo i sestre, da je šejtan naš vječni neprijatelj i da stalno moramo biti na oprezu. Veliki broj pacijenata kojima sam učio bila su djeca, raznih uzrasta. Ako nemogu nauditi nama napadaju onoga kome mogu. Sve to dešava se putem direktnog uznemiravanja ,uroka, zavisti ili sihra. Jako je bitno da se u našim kućama uči Allahova knjiga u kojoj je lijek za sve. Podstičimo svoju djecu da uče Kur'an ili zavisno od uzrasta barem kraće sure za zaštitu. Posebno danas dešavaju se nesporazumi između roditelja i djece. Počesto uzrok tome jeste šejtan koji djeluje na vaše dijete, a mnogi su to kroz razgovor priznali kazavši kako ih svaki roditeljski savjet jako nervira. Nakon učenja djete se potpuno promijeni. Za one koji nemaju mogućnost da odu na rukju neka se sami bore dozvoljenim sredstvima. Dobra stvar za one koji posjeduju dvd, kopjuter i sl. da stave kantu ili posudu sa vodom pored zvučnika tako da zvuk udara direktno u vodu i puste učenje Kur'ana a nakon toga može cijela porodica trošiti tu vodu. A možete je i sami naučiti onim što znate od Kur'ana. Voda je Allahov dar i pamti Kur'anske ajete na taj način postaje ljekovita. Neka
nam je svima Allah na pomoći. Amin! tekst napisao Džemal A. - lijecnik Kur'anom iz bosanske krajine


Možete staviti 2 zvučnika i kanister sa vodom između njih.Zvučnici treba da su čvrsto prislonjeni uz kanister,najbolje ih je pritegnuti uz kanister sa konopcem ili ljepljivom trakom.Zvučnici treba da su okrenuti prema kanisteru.
Vodu možete staviti u malu kapi za oči flašicu i nositi sa sobom kao hamajliju.

Odgovori