UKRADENA ARABIJA

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
ebubesiir
Mlađi član
Postovi: 77
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 4:24 am
Lokacija: kairo
Kontakt:

UKRADENA ARABIJA

Post od ebubesiir » Pon Jan 30, 2006 7:18 pm

Oni su kao havaridi o kojima je Poslanik, s.a.v.s., rekao:
”Izlazice iz vjere kao sto strijela ( nakon ulaska ) izlazi iz tjela zivotinje. Oni ce ubijati Muslimane a nece uznemiravati one koji obozavaju idole. Ako budem Ziv u vrijeme kada se oni pojave, ubijacu ih kao sto su ubijani ljudi iz ( plemena ) Ad”. Buharija

ZASTO O MUSLIMANI SUTITITE NA OVA ZLODJELA

Nakon dugo vremena Vitez od Ukradena Arabija, Fahd, dopustio je posjetu zapadnim turistima. Koji je razlog promjene sluzbenog stava ovog Kraljevstva, koji je dosad vize izdavao samo hodocasnicima i provjerenim «nevjernicima» biznismenima, mozemo samo nagadati. Ono na sto ce vas se podsjecati na svakom koraku je da zemljom vlada 77godisnji kralj Fahd cije slike vise doslovce svugdje, u svakom ducanu, hotelu, muzeju…(Titin drug). «Meleki ne ulaze u kucu u kojoj ima neka slika» (BUHARI, MUSLIM, i TIRMIZI) i «Dosao je Dzibril kod Muhammeda (s.a.v.s.) i rekao: «Jucer sam dolazio, ali ti nisam ulazio zbog tri razloga; u kuci se nalazio pas, zavjesa sa nepozeljnim likovima, a kip je bio smjesten na ulaznim vratima» (BUHARI, MUSLIM)

Ne samo da je njegova slika u drzavnim objektima nego je svoju sliku stavio i na novac tako da bi otjerao Meleke iz citave drzave.

Prenosi ibn Abbas r.a. da je Poslanik usao u Kabu i pronasao unutra slike (Poslanika) Ibrahima i Merjeme. Na to je rekao:”Sta je to sa njima?”Oni su vec culi da meleki ne ulaze u kucu u kojoj ima slika...” (BUHARI)
Cak i u Allahovoj kuci nece biti meleka ako unutra ima slika.

Prenosi Anas r.a. ”....Poslanik joj je (Aisi r.a.) rekao: ”Skloni to s mojih ociju, jer mi njene slike jos uvjek dolaze u misli dok klanjam” (BUHARI)


U gradu Dzeda na Crvenom moru atmosfera je kao na Azurnoj obali: prebogati seici voze Rolls Royce i Ferrarije, nose Rolexe i Ray Ban naocale, a zene u bikinijima trce pjescanom plazom. Ovakav tretman dobijete ako ste kafir, murtad ili fasik, a za mudzahide ( Allahaove miljenike ) sasvim je druga prica.

Slijedi prica koju nam je ispricao mladic, vjerni veteran iz Dzihada u Afganistanu, koji je bio zatvoren u Ar-Ruwai Zatvoru u Dzedi i koga je Allah s.w.t. spasio.

Otisao sam nazad u Kraljevstvo ( Ukradene Arabije ) u potrazi za sigurnoscu i tisinom. Potrazio sam tretman za amputiranu nogu koju sam izgubio u Afganistanskom Dzihadu. Smjestio sam se u Dzedi. Zivio sam blizu bolnice u malom stanu brinuci samo o lijecenju moje noge i lijecenju mojih rana.

Poslije bombe u Rijadu, probudilo me je snazno kucanje na mojim vratima. Oslonio sam se na moje stapove ( stake ) trceci da otvorim ali sam stigao da ih vidim razvaljena. Kucaci su provalili u stan. Pomisli sam da su lopovi. Povikao sam na njih: ”Ko ste? Sta hocete od mene? Bilo ih je jedanest, clanovi Mabahetha ( Saudiska Tajna Sluzba ). Bacili su me na pod, pretrazili moj stan i prvrnuli ga naglavacke ali prije toga su mi stavili lisice koje sam ima oko dva sata. Svo vrijeme samo su trazili, nisu ostavili nista ili nigdje ne pretrazeno, ukljucujuci i cjevi u kupatilu. Onda su uzeli ono sto su htjeli od knjiga i kaseta i poveli me s njima, zavezanog. Putovanje je potrajalo osam mjeseci punih tuge i jada.

Nikada nisam moga ni pomisliti da bi neko moga izmisliti takav tretman ponizenja u zemlji dva sveta grada. Auto je stao ispred velike zgrade. Znao sam da je to ar-Ruwais. Zatvor je bio centrala Tajne Policije Dzede.

Unutar zgrade, docekao me je zatvorski cuvar koji je uradio rutinski postupak ”check-in” procedura od mjenjanja odjece do preuzimanja mojih privatnih stvari na cuvanje. Odveli su me u malu celiju ne vecu od 1.5 metra duzini i 1.0 metra u sirini. Tu sam ostao tri mjeseca. Nisam tu bio mnogo po dolasku kada su me odveli ured broj 1. Tamo sam sreo ispitivaca, “Abu Nayef”, koji je skoro unaprijeden u porucnika. On je bio unaprijeden, Ja vjerujem, za njegovu ustrajnost u ponizavanju Allahovih s.w.t. robova I njegovih kreativnih I dosjetljivih metoda u njihovom mucenju. Kasnije sam otkrio, da je “Abu Nayef” bio prvi punkt, nizi ispitivac, ali je ustrajan da ovo rutinsko ispitivanje licno obavi. On je onda predao slucaj nadredenom, slijedeci slucaj I sam, ili trazeci savjet I pravac od njegovog sefa, direktora zatvora, Zagzouga.

Stajao sam ispred njega, zavezan. Dva nadredena su stajala do njega. Njihova lica nisu imala izraza osim onih koja pokazuju strah i neprijateljstvo. On me upita: Jesi li ti jedan od onih koji su postavili bombu u Rijadu? Porekao sam svaku vezu sa eksplozijom. To je istina – Nisam znao nista o eksploziji osim onoga sto sam procitao i cuo u medijima.

Oni su poceli da me divljacki udaraju. Svako mjesto na mome tjelu moralo je dobiti svoj dio udaranja i boli za vrijeme ispitivanja. Moja odjeca je bila sva iscjepana. Sve ovo a moje ruke jos uvjek zavezane. Bio sam polu-go. Njihov apetit za mucenje bio je otvoren. Vidjevsi stanje u kojem sam bio, poceli su da koriste biceve i opremu koju nikad nisam vidio u svom zivotu. Sati premlacivanja da bi na kraju pitali isto pitanje ponovo i ponovo: ”Zasto si postavio bombu u Rijadu?” Nisam mogao nista drugo no poricati optuzbu. Nisam to uradio. Imao sam vrtoglavicu I na kraju sam se onesvjestio zbog onoga sto su mi servirali. Svaki put kada sam izgubio svjest, posipali bi me vodom da me probude. Nisam vise mogao da stojim. Pao sam na pod. Da slucajno nisu bili zasiceni i umorni mucenjem ove duse oni bi me dokrajcili toga dana. Oni su naredili strazarima da me odvedu u celiju. Dva trazara su me ubacila u celiju. Bio sam kao mrtvo tjelo. Nisam moga da se pomjeram.

Slijedeci dan su me ponovo odveli na ispitivanje. Pitali su me isto pitanje ponovo i ponovo. Svaki put kada bi porekao, oni bi me osinuli. Oni su ovaj put poboljsali metodu mucenja. Ruke su mi zavezali od ozada i visio sam sa metalne sipke kao gozbena zvjer spremna za pecenje. Ispitivanje je sad specijalna scena mucenja. Oni su me udarali po svakom djelu tjela sa bicevima i stapovima. Ponekad su to cinili grupno. Ponekad su se mjenjali. Oni su cinili Dzihad na putu Sultana i takmicili se ko ce mi prvi skinuti kozu. Ja sam u njihovim ocima bio us. Nisam moga da se oduprijem bilo kojem njihovom mucenju. Visio sam u zraku. Ruke su mi zavezali. Zemlja se pomicala. Moja dusa je skoro izasla trazeci pomoc od Stvoritelja protiv ovih zvjeri.

Bio sam u boljem stanju od ostalih zatvorenika. Neki nisu imali ni odjecu na sebi poslije mucenja ili ”przenja” zvjeri. Oni bi dirali njegove privatne djelove i stavljali u njegovu straznjicu sta su god htjeli.

Sve ovo, a oni se smiju kao da se zabavljaju oko logorske vatre.

Drugi dan su me odveli u moju celiju. Bio sam u gorem stanju od onoga za vrijeme zabave ranijeg dana. Przenja I zabave su se nastavile kasnije sve dok “Abu Nayef” nije postao umoran. On me je poveo kod svoga sefa Zagzouga. On je imao njagori jezik, I Kufr govor. On je proklinjao Seri´at, Vjeru I njene sljedbenike. On je prokleo Ucenjake i ispravne. Sjecam se kako je tretirao Vjeru I kako je on opisao Seri´at ( Allahov Zakon ), sa najgorim od najgorih rijeci, koje su me, Allaha mi, povrijedile i zaboljele vise od fizickog mucenja. Osjecao sam se bezpomocno da velicam Allaha u vtrenutku kada On voli moje velicanje. On je, sa svim ovim, prijetio da ce me silovati.

Posto su ispitivaci osjetili da sam bezpomocan slucaj, jer ja nisam imao veze sa eksplozijom u Rijadu, poceli su da me prisiljavaju da priznam da sam jedan od Tekfiraca, onih koji ne samo da kazu da su nasi danasnji vladari nevjernici, vec koji idu dotle da tvrde da je i Ulemma i drustvo kao cjelina u stanju nevjerstva. Oni su htjeli da me natjeraju da priznam da sam napadao sa oruzijem neke posebne civilne mete.

Kasnije sam saznao kada su me odveli u zajednicku celiju da su svi mladici koji su bili pod optuzbom bili prisiljeni da priznaju da su Tekfir i da su izvodili oruzane akcije. Ovo je postovanje za gradane Saudije. A od ne-Saudijaca su trazili da priznaju jednu od dvije stvari: ili da rade za obavjestajnu sluzbu njihove zemlje ili da pomazu oruzanu borbu u svojoj zemlji. Svako ko je mislio da ce ga neka od ovih opcija spasiti mucenja bio je prevaren.

Shvatio sam i to da je broj zatvorenika sa osjecajem za dobro i zlo bio prevelik. Izgledalo je kao da je svaki mladic koji je pokazao neku vrstu vjere bio zatvoren u ar-Ruwaisu. Otkrio sam da su od nekih mladica i njihove supruge bile zatvorene. One su bile ispitivane od divljih zvjeri. Bio sam ispunjen sa bijesom i bezpomocnocu. Ovi ispitivaci nisu imali morala ili etiku ponasanja pri ispitivanju njih da ne napadaju njihove zene. Ja sam samo moga traziti Allahovu pomoc i zastitu za njih. Neki zatvorenici su mi rekli da su im prijetili da ce dovesti njihove zenske clanove porodice i silovati ih ako ne priznaju. Otkrio sam takoder da je nekoliko zatvorenika sakupljeno u jednoj sobi, goli, svi muceni dok drugi gledaju da bi ih jos vise ponizili i obescastili. Takoder sam saznao da je Gehenna koju sam ja vidio bila nista u poredenju sta su drugi vidili.

Bilo je i onih koji su gledali kako im cupaju nokte sa ruku i nogu. Bilo je i onih kojima su zabranjivali da spavaju danima. Jos uvjek se sjecam izgleda zatvorenika kojem je bilo zabranjeno da spava 9 dana. Oni bi ga osinuli svaki put kada bi sjeo ili pokusao da spava. Njegov mucitelj je bio tu pored njega kako bi bili sigurni da nece spavati. Jadni covjek je izgubio zivce i poceo da histericno place od cega jos uvjek pati. U zajednickim celijama, vidio sam i cuo ono sto niko nikada nebi mogao da vjeruje. U koncentracionom logoru vidio sam grupu Mudzahida; onih na koje ni jedan Arap ne bi mogao uperiti prstom osim sa postovanjem i cascu zbog njihovih zasluga i pozrtvovanja na Allahovom putu.

Vidio sam poznatog Hassana EL-Srihia ( ucesnika Operacije ’Lav Vjere’ u Afganistanu ) koji je doveden iz Pakistana i dostavljen Rezimu. On je bio predmet najgorih mucenja Sultanovih sluga da prizna da je postavio bombu u Rijadu. I pored cinjenice da nikakva veza nije pronadena sa njegovom umjesanoscu u eksploziju, bilo blisku ili dalju, on je jos u zatvoru. Niko ga ne spominje u vanjskom svijetu, niti su ga vlasti tretirale pravedno.

Znam jer sam bio tamo, da je Palestinski Profesor Muhammed Jusuf Abbas koji je bio voda Sejha Abdullah Azzama u Maktab Khadamat el-Mudzahid, bio zatvoren.

Abu Abdulaziz ’Barbaros’, covjek koji je bio na prvoj liniji Dzihada u Bosni, koji sad ima skoro pedeset godina, koji se mnogo zrtvovao u ispunjavanju duznosti obavljanja Dzihada na Allahovom putu, i on je takoder bio zatvoren.


Znam jer sam bio tamo, da je postojala posebna celija sa imenom: ”Celija Onih koji prave nered” pripremljena specijalno za one koji nece da suraduju sa ispitivacima. Celije je smjestena izvan glavne zgrade kod ar-Ruweis Komleksa na jakom suncu. Imala je kupatilo koje nije imalo izlaza. Zbog ovoga su sva izbacivanja ostajala na mjestu okupljajuci insekte i naj gore mirise. Ovako to izgleda za one koji su prosli pored toga, a kako li tek izgleda za one koji zive u tome?


Ovo me podsjeti na drugi problem od kojeg smo svi patili. Omjer soba za odmor na sprem zatvorenika je mali. Mi smo morali da stojimo u redu sa obavljanje nuzde. Mi smo se navikli da obaljamo nuzdu jedni pred drugima u zajednickoj celiji. Ovo sam cuo od svjedoka i ono sto sam vidio od fizickih i emotivnih ozuljaka u meni koji me jos proganjaju. Cak i poslije premjestanja u zajednicku celiju. Nisam bio posteden mucnja. Svaki od nas bivao je odveden dva put sedmicno najmanje na przenje zvjeri. Za vrijeme svakog mucenja ispitivaci bi izmislili nove price, nove optuzbe, od krijumicarenja oruzijem, do oruzanih operacija sa ’x’ ili ’y’ pa do Tekfira.

O moja Muslimanska braco dobro otvorite oci, i usi, i sva druga cula, a zatvorite usta prije nego sto osudite onu bracu (da su tekfir, havaridzi i sl.) koju je Allah s.w.t. odredio i ojacao, koja nareduju da se radi dobro a zlo zabranjuju sa rukama.


I pored svega ovoga, ispitivanje mucenjem i sluge Sultana i njihovo nadanje su osudeni na propast. Kroz mucenje i zrtvovanje dolazi Allahova pobjeda. Nisam nikada cuo nikoga da se zali i da mu je zao jednog jedinog dana u Dzihadu, ili da smatra da je Dzihad razlog njegovog mucenja od ruku onih koji se ne boje Allaha. Neki su pokazali najbolji primjer otpora i snage. Hassan el-Srihi je bio glas svih: kako je za vrijeme mucenja uci Kur´an i zikrio. Tako bi radio dok ne bi prestali da ga muce. Povratila bi mi se sigurnost posto bi njega vidio. Poslije svega toga sto sam vidio, ljude koji su priznali na TV, ili ovih koji su izbaceni u stampanoj mediji nisu bila nista drugo nego prisiljena priznanja i rad ispitivaca koji su natjerali njihove zrtve da potpisu ono sto su oni napisali. Ako vidite ove ljude u takvim nehumanim uslovima, ne postoji niko ko bi moga vjerovati ono sto (Saudiska) vlast tvrdi i kaze.

Ja molim Svemoguceg Allaha, sa svom Njegovom Snagom, da ukloni nesrecu i bjedu primjenjenu nad ljudima zemlje Haramajin, jer to je sada zatvor za svakoga onoga koji hoce (Islamsku) obnovu, ili da pomogne uvodenje Seri´ata (Allahovog Zakona), jer jednom, ova zemlje je bila mjesto sklonista za one koji su potlaceni.

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pon Jan 30, 2006 8:26 pm

Svaki musliman je potencijalni cilj Iblisa tako da mi možemo biti zti koji mogu uraditi ta djela zato nepostoji muslimanska organizacija koja je stala Iblisu u kraj sem što imao Mumina na svakom mjestu koji se bore protiv Iblisa svaki dan a borbe se gube i dobivaju , šejtan se najviše raduje bitki u kojoj pobijedu a ta bitka se zove KAKO ZAVADITI DVA MUSLIMANA IMA JEDAN HADIS UKOJEM SE KAŽE DA POSTOJI 70 VRSTA KAMATA NAJMANJA KAMATA JE KAO KAD BI MUSLIMAN UČINIO ZINALUK SA SVOJOM MAJKOM A NAJVEČI STUPANJ KAMATE 70 JE MUSLIMAN KOJI ŠIRI FITNU MEDŽU MUSLIMANIMA.

ebubesiir
Mlađi član
Postovi: 77
Pridružio se: Pon Jan 23, 2006 4:24 am
Lokacija: kairo
Kontakt:

Post od ebubesiir » Pet Mar 10, 2006 11:40 am

sta mislis brate stim fitnu medzu dva muslimanima?ciljas na mene mozda sirim fitnu medzu muslimanima.nije tako jer ako mislis saudiju muslimansku drzavu onda si pogresio ona nije muslimanska drzava jer ne sudi ALLAHOVIM ZAKONOM i ona je nevjernicka drzava koja pomaze ALLAHOVIM neprijateljima da se bore protiv islama za to ima puno dokaza.i pazi kad kazem saudija ne mislim na muslimane u saudiji pa da ispadne da proglasavam nevjernicima muslimane utjecem se ALLAHU od toga nego saudiski rezim.ALLAH da ga otkloni i da spasi muslimane od njegovog zla.a sejtan dovoljno je uradio sto je muslimane okrenuo od ispravnog izucivanja ALLAHOVE VERE.znaj brate najvelika greska je neznanje ljudi.cvek bez znanja moze da cini sve grijehove,a da ne zna ili da se pravi da ne zna.ALLAHA MOLIM DA NAM PODARI ISPRAVNO ZNANJE I RAD PO NJEMU I DA UMREMO KAO PRAVI MUSLIMANI

ZemZem
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Maj 11, 2005 1:36 pm

Post od ZemZem » Pet Mar 10, 2006 11:48 am

De nam malo o egiptu,reci nam o plazama tamo,sta radite po pitanju toga,kakav je rezim vase vlade tamo,i sta vi poduzimate po pitanju toga.I da volis Dzennet toliko koliko pricas o mudzahidima ne bi bio za kompjuterom,vec tamo gdje su ridzali,ALlah te nece pitati za fasike saudije vec o tebi samome sta si uradio sa svojim zivotom,kako si potrosio vrijeme,pare,mladost,zdravlje,jesil koga pozvao u islam od tih fasika.Osim sto jedes meso svih tih koje spominjes.

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Sub Mar 11, 2006 11:30 am

selam alejkum

govoriti istinu nije nikad bila smutnja niti širenje smutnje. To je jednostavno istina.

A što se tiče Saudijskog režima. Mislim da se mora izvoditi pritisak na taj sistem i tjerat ga da se mijenja. Sam od sebe se taj režim neče promijeniti. Treba da se zna da su muslimane zlostavljali. To treba biti zapisanao i prepričano. To nesmije da umre. Neka bude opomena budučim generacijama.



selam alejkum

Odgovori