Reon "akhi"

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Reon "akhi"

Post od akhi » Uto Nov 30, 2010 2:46 pm

Kazna za zinalucarku van braka kao sto si ti je sto udaraca bicem, protjerivanje iz mjesta boravka i NEMOGUCNOST DA SE IKADA UDAS ZA CESTITOGA BEZ OBZIRA JESI LI SE POKAJALA(jasni treci ajet sure An-Nur)!!! Kazna za tvog partnera je ponistenje braka i KAMENOVANJE DO SMRTI! Zinalucar izlazi iz vjere svojim cinom i za to djelo je kazna DZEHENNEM, osim ako ga Allah Subhane ne oprosti! Ti ne mozes viae stupiti u brak sa cestitim muslimanom! Moras potencijalnom suprugu reci istinu i naci sebi supruga koji je isto zinalucar koji je se pokajao, JER BI U SUPROTNOM (ako bi nekome slagala) CIJELI ZIVOT SVOJ ZIVJELA U ZINALUKU! PRODALA BI AHIRET ZA DUNJALUK!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trazim savjet... pomozite

Post od Haris » Uto Nov 30, 2010 3:08 pm

Toliko o saburu i "ne trehanju".

Jedne prilike nas dragi Poslanik s.a.v.s. reče ashabima: ni jedan čovjek neće ući u Džennet ako mu Allah ne da svoje milosti. Upitaše ga: Zar ni ti Božiji Poslaniče? Odgovorio je: Ni ja.

Znači ne govori se tu samo o zinalučarima. I o tebi se radi, i o meni. Ako nju čestiti musliman prihvati kao ženu? Zašto ne onda?

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Trazim savjet... pomozite

Post od akhi » Uto Nov 30, 2010 4:19 pm

Ne moze je prihvatiti jer mu je strogi haram i takav brak nije ispravan! Ajet 3. sure An-Nur je jasan i ne ostaje mjesta za pripisivanje drugog znacenja!

Brate, prije nego sto budes ulazio u diskusije, prvo se vrati na Kuran, hadis i knjige fikha! Lahko se danas moze u pdf-u za nekoliko sekundi naci sta treba da se nadje!

Selam alejkum!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trazim savjet... pomozite

Post od Haris » Uto Nov 30, 2010 4:50 pm

Ne sjećam se da sam ušao u diskusiju, samo upitao šta ako. Dao si mi odgovor. Zadovoljan sam.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Trazim savjet... pomozite

Post od akhi » Uto Nov 30, 2010 5:09 pm

Dobro, brate, da te Allah Subhane nagradi, amin!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

HITNO!! Potreban savjet

Post od Haris » Uto Nov 30, 2010 11:09 pm

Malo ću otići offtopic.

akhi brate, samo te želim pitat nešto u ime Allaha ako nije problem da odg.
Ne želim sukob. Samo me interesuje.

Da li si odgojen u vjerskoj porodici, tj. da su ti roditelji oduvijek praktikovali vjeru i da si ti tako odgojen, ili si nekad lutao pa si došao tobe?

hurmin gospodin
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Okt 31, 2010 1:46 pm

Re: Trazim savjet... pomozite

Post od hurmin gospodin » Sre Dec 01, 2010 12:29 am

Ama akhi brate, da Allah dragi tebi jednom dadne pamet. Zena se javila, trazi pomoc, a ti odmah da je ubijemo, bez savjeta, pomoci ili bilo cega. Napravila je gresku, shvatila sta je uradila, pokajala se, treba joj pomoc kako da se vrati na pravi put, put Islama, a ne odmah je ubiti, i mentalno i fizicki, svi mi znamo iz knjiga sta su bludnici zasluzili, ali nije nase da mi sudimo, nego da posavjetujemo ako mozemo. A Allah je taj koji ce suditi i kaznjavati kako je ko zasluzio. Samo fin savjet ako imas daj bolan ljudima, a ne napadaj odmah. Dosta im njihove muke.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: HITNO!! Potreban savjet

Post od akhi » Sre Dec 01, 2010 5:08 am

Selam alejkum, Harisaga!

Prema BiH arsinima, definitivno je prvi slucaj!

Prema islamskim-drugi...

Uglavnom je se tvoj akhi mijenjao uceci o vjeri, a nije ni prije cinio velike grijehe, mashaAllah... Doduse, ne znam niti jedan takav slucaj. Uglavnom ljudi prodju i sito i reseto pa, ko sto ti kazes, dodju tobe.

Selam alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trazim savjet... pomozite

Post od Haris » Sre Dec 01, 2010 2:36 pm

Da to se podrazumijeva. Prije pojave Islama, logično je da su svi bili nevjernici, vjerovali u nešto deseto, ubijali djecu, pili alkohol, činili blud. To nije bio razlog da ne postanu najbolja generacija ljudi.

Ne možemo osuđivati tako. Onda moramo i njih osuđivati.

Ali dobro je, kako god. Tu smo da pomognemo i damo savjet koliko je u našoj moći.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: HITNO!! Potreban savjet

Post od Haris » Sre Dec 01, 2010 2:53 pm

Onda i ne shvataš kako je ljudima koji tek "ulaze" u Islam i vjerovatno je to razlog što napadaš odmah u startu bez razumijevanja.

Obično ljudima kada pogriješe, i žele da se pokaju, treba fina riječ koja im da još snage da se bolje uhvate za Allahovo uže, a pogotovo danas kad je i među našim muslimanima koji praktikuju od Ramazana do Ramazana, od džume do džume, i Bajrama do Bajrama, veliki procenat islamofobije zbog, kako vole reći, vehabija. I koliko god su bili udaljeni, sada su 2 puta više.

Znam slučaj kada je određeni, iz pravca tih skočio na jednog momka koji je šetao zagrljen sa curom. I uzeo mu ruku i otresao i kaže sklanjaj ruke sa nje. A hvala Bogu, psihologija sama po sebi i jest takva, pa šta je drugi rezultat utjecaja nego to da čovjek može još više zamrzit Islam. A da mu je prišao lijepo i rekao, brate, nemoj, grijeh je, de barem skloni se ispred nas, to što radiš nije ok, pa i najgluplji bi sebi rekao, pa hej vidi, možda bih trebao da se sklonim, možda ne bih nikako trebao to radit.

Ja nisam dobar musliman ako nekog uvrijedim, bilo na ovom forumu ili uživo.
Ja pretpostavljam da je to po konsenzusu sva 4 mezheba gdje se kaže nije musliman onaj čijeg jezika nisu mirni drugi muslimani.

Zato ako će neko na tebe skakat svaka 2 posta, i opominjat te za tvoju dobru namjeru, bolje šutit.

Selam.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: HITNO!! Potreban savjet

Post od akhi » Sre Dec 01, 2010 4:17 pm

Harise, pogresan ti je metod, definitivno! Mora se ljudima jasno dati do znanja na cemu su prema arsinima Islama i kako da postanu vjernici ako to nisu! Zlo treba prvo sprijeciti RUKOM pa jezikom pa srcem osporiti! Hoce li taj opet lahko dirati curu??? Nece, jelde... A, brzo dodje do zinaluka. Mozda je samo pet minuta od tog trena falilo....da uniste svoj ahiret! Da Allah Subhane nagradi tog brata na iskrenosti i hrabrosti! Malo je takvih!

Nema nista od davanja laznih nada! Mora se reci ISTINA!

P.S. Bio sam na cemu si ti...

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Trazim savjet... pomozite

Post od akhi » Sre Dec 01, 2010 4:21 pm

Oni nisu imali uputu! Vjera je odavno upotpunjena! Haram i halal su jasni!

Procitaj tekst na "Ostalo".

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Trazim savjet... pomozite

Post od akhi » Sre Dec 01, 2010 5:21 pm

Pogledaj, Haris sta se usudjuju govoriti tamo nek... Svasta, jelda?!

IZREKE MUDŽAHIDA UMMETA Pripremio: brat Hattab O vi Muslimani! Vi ste dugo vremena spavali, dovoljno dugo da bi tirani zagospodarili sa vama. Vi ste prihvatili da živite kao robovi i da se pokorite tiranima. Sada je došlo vrijeme da se pobunite i razbijete okove robstva." šehid Abdullah Azzam (Allah mu se smilovo) "Zaista su naše riječi mrtve, sve dok ne umremo za njih, pa one ostanu žive među živima." šehid Sejjid Kutub (Allah mu se smilovo) "Samo zato što sam u Faraonovoj kući, to ne znači da moram da šutim o Faraonu. Ovo nas Islam uči." šejh Ebu Hamza el- Misri (Allah ga izbavio) "Smrt je samo jedna, pa neka bude na Allahovom putu." Šehid Abdullah Azzam (Allah mu se smilovo)
"Mnogi su oni koji su izabrali život da bi umrli, a ja sam izabrao umiranje da bi živio." šehid Abdul Wehab, (Allah mu se smilovo), afganistanski Džihad "Otvori tvoja prsa pozdravljajući smrt na Allahovom putu i reci tvoje molitve prije nego se približiš tvojoj meti. Neka ti zadnje riječi budu, Nema boga osim Allaha i Muhammed je Njegov Poslanik. Onda, inšaAllah, ti ćeš biti u džennetu." šejh Usama bin Laden (Allah ga zaštitio) "Govoriti o Džihadu nije dovoljno; Ti moraš biti u borbi da bi raširio Islam..." sablja Islama šehid Hattab (Allah mu se smilovo) "Umirem kao što umire kamila. Umirem u krevetu, u sramoti. Neka oči kukavice ne nađu mira ni u snu." Zadnje riječi Halida ibn el-Welida, (sa kojim je Allah zadovoljan), Allahove Sablje "Zaista islamska istorija nije zapisana osim sa šehidskom krvlju, pričama o šehidima i sa primjerima šehida." šehid Abdullah Azzam (Allah mu se smilovo) "Muslimani nikada neće biti poraženi od drugih. Mi Muslimani nismo poraženi od naših neprijatelja, već umjesto toga mi smo poraženi od nas samih." šehid Abdullah Azzam (Allah mu se smilovo) "Glavna stvar koja nas sviju spriječava od odlaska u Džihad jesu naše porodice. Svi mi koji smo došli ovdje, došli smo bez dozvole naše porodice. Da smo mi poslušali naše porodice i otišli nazad kući, ko bi obavljao ovaj posao koji mi radimo? Svaki put kda nazovem moju majku, čak i i sada ona je tražila od mene da dođem kući, premda je ja nisam vidio zadnjih 12 godina. Ako bi ja otišao nazad da posjetim moju majku, ko bi nastavio ovaj posao?" sablja Islama šehid Hattab (Allah mu se smilovo) "Žena je ušla u džehenem radi mačke, koju nije nahranila, niti je ostavila (slobodnu) da luta i jede od zemaljskih darova...Pa šta ćemo mi reči našem Gospodaru za JEDAN MILIJON (Iračke) DJECE, UBIJENE, BEZ MOGUĆNOSTI ILI SNAGE (da se odbrane)!!! Zaista smo mi Allahovi i njemu ćemo se vratiti." šejh Usama bin Laden (Allah ga zaštitio) "Ja sam putnik koji traži istinu, ljudsko biće u potrzi za značenjem ljudskosti, i građanin koji traži dostojanstvo, slobodu, stabilnost i blagostanje u hladovini Islama. Ja sam slobodan čovjek koji je svijestan svrhe njegovog postojanja i poziva, uistinu, moja molitva i moje žrtvovanje, moj život i moja smrt, je sve za Allaha, Koji vodi brigu o svijetovima; On nema druga. Ovo mi je naređeno i ja sam među onima koji se pokoravaju Njegovoj Volji. Ovo sam ja. A ko si ti?" šehid Hasan el- Bena (Allah mu se smilovo), kada je jednom upitan od novinara da se predstavi. "Zaista je spavanje Mudžahida bolje od noćog namaza i posta onoga koji ostaje pozada" šejh i Mudžahid šehid ibn Nuhas (Allah mu se smilovo) "Perfekcija tewhida je pronađena kada u srcu ne ostane ništa osim Allah, i rob je ostavljen da voli one koje On voli i ono šta On voli, i da mrzi one koje On mrzi i ono što On mrzi, i da pokazuje prijateljstvo onima prema kojima je On prijatelj, i da pokazuje neprijateljstvo onima prema kojima je On pokazao neprijateljstvo, i da naređuje ono što On naređuje i da zabranjuje ono što On zabranjuje." citat od Ibn Tejmijje, bilježi ibn al-Qajjim, el-Madaridž [3/485] "Ne. Snaga pojedinca koja unistava snagu Zajednice nije snaga, to je zavjera. Ako zivis na Zapadu, treba da slijedis Islam, a Islam ti ne kaze da ako vidis tvoju bracu i sestre kako bivaju bombardovani od ljudi koji tebi daju hranu i pice ti trebas biti vise odan ovim ljudima nego Islamu. Takvu odanost Islam naziva zavjerom." šejh Ebu Hamza el-Misri (Allah ga izbavio) "Islam ne može prihvatiti nikakvo mješanje sa džahilijetom. Ili će ostati Islam, ili džahilija; nikakva pola-pola situacija nije moguća. Komanda pripada Allahu (swt), a ako ne onda džahilijetu; Allahov Šerijat će preovladati, a ako ne onda ljudske strasti: "Pa ako ti se ne odazovu, onda znaj da se oni povode jedino za strastima svojim. A zar je iko gore zalutao od onoga koji slijedi strast svoju, a ne Allahovu uputu? Allah, doista, neće ukazati na Pravi put narodu koji sam sebi nepravdu čini" /Al-Qasas: 50/ "Zar oni traže sud džahilijeta? A ko je od Allaha bolji sudija narodu koji čvrsto vjeruje"? / Al-Ma´ida: 50/ šehid Sejjid Kutub (Allah mu se smilovo) "Allah, s.v.t.a., kaže: "Zato se bori (O Muhammede) na Allahovom putu, pa makar sam bio, a podstiči i vjernike". ( Nisa`: 84 )Zato je Džihad važeći akt obožavanja (Allaha, dž.š.,) i on je dozvoljen u bilo kojem vremenu. To je škola koja odgaja mu`mine i to je simbol koji proizvodi i donosi Al – Qai`da Al – Areeda (široku i dugačku, prostranu bazu) na koju mnogi šejhovi čekaju, zuje o tome, i postavljaju kao uslovom za početak Džihada. Zbog ovoga, Džihad se ne smije prekinuti niti ga Ummet smije ignorisati. Slično tome, kao što ni Zekjat neće prestati da se daje ako nema Halife ili iz bilo kojeg drugog razloga." Šejh Ebu Muhammed el-Maqdisi (Allah ga izbavio) "Dozvoljeno je za Muslimana da se bori sam protiv neprijatelja, kao što nam pokazuje Ebu BekraEs-Sidik, r.a., njegovom izjavom u vezi mišljenja po pitanju Heretika (o.p. ljudi koji su odbili da
plate Zekjat prvome Halifi na šta im je on r.a. objavio rat)." Šejh Ebu Muhammed el-Maqdisi (Allah ga sacuvao) HADISI O BRATSTVU ALLAHA RADI ______________________________
Prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Kada čovjek uči dovu za svog odsutnog brata, melek govori: 'Neka je i tebi isto sto i njemu tražiš." (Ahmed i Muslim) i "Dova brata za drugog brata koji je odsutan se ne odbija." (Muslim) Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: “Nećete ući u Džennet sve dok ne budete vjerovali, a nećete vjerovati ako se ne budete voljeli.” (Muslim, 53) Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: “Doista će Allah na Sudnjem danu kazati: “Gdje su oni koji su se voljeli u Moje ime, danas ću ih staviti u Svoj hlad, a drugog hlada, osim mog hlada, nema.” (Muslim, br. 2566) Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: “Vjernici su kao zidovi zgrade, jedan drugog podipuru.” (Buharija i Muslim) Ebu Hurejre radijallahu ‘anhu, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, rekao: “Ne zavidite jedan drugom, ne mrzite se međusobno, ne okrećite leđa jedan drugom, ne namećite se u kupovini, nego, o Allahovi iskreni robovi, budite prava braća. Musliman je muslimanu brat, on ga neće oštetiti, niti potcjeniti, niti ga na cjedilu ostaviti. Takvaluk je ovdje i pokaza na svoja prsa, tri puta. Dosta je čovjeku zla da omalovažava svog brata muslimana. Sve što je vezano za muslimana haram je drugom muslimanu, njegova krv, njegov imetak i njegova čast.” (Muslim) Ibn Omer prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, rekao: "Musliman je muslimanu brat: ne nanosi mu nepravdu, ne uskraćuje mu njegova prava i ne ponižava ga. Čovjeku je dovoljno zla to što nipodaštava brata muslimana. Ko pomogne svome bratu muslimanu u nevolji, Allah će njemu pomoći u njegovoj nevolji, ko otkloni nedaću jednog muslimana, Allah će njemu otkloniti jednu od njegovih nedaća na Sudnjem danu. A ko prikrije nedostatke (mahane) jednog muslimana, Allah će prikriti njegove na Sudnjem danu." (Buhari i Muslim) Od Ebu Hurejre radijallahu ‘anhu se prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, rekao: “Musliman ima pet obaveza prema muslimanu: uzvratiti mu na selam, obići ga bolesna, klanjati mu dženazu, prihvatiti njegov poziv i reći “Jerhamukellah” kada kihne.” (Buhari i Muslim) "Nema čovjeka muslimana koji će stati u odbranu časti svoga brata, a da Allah neće uzeti Sebi u obavezu da ga zaštiti od Džehennemske vatre na Kijametskom danu." (Ahmed)


Slabo je formatirano-bolje na :..?"#4%.com

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Trazim savjet... pomozite

Post od Senad » Sre Dec 01, 2010 5:54 pm

Esselamu alejkum!


Evo zašto ne treba vjerovati ovakvim tipovima koji vide crno bjelo, a prosipaju hadise i ajete ko iz rukava. OVo je od tebe sramota akhi osim ako si ovdje da unosiš smutnju.. Ovo mi liči na šejtane koji sjede po busijam i prisluškoju ,pa kad anešto i čuju onina to dodaju još stoti nulaži,,, kud će ti pamet kakav šejh ,,što sam ga ofarbo u crveno. Bruka!!!!!!!!!!!!
Akhi napisao:"Mnogi su oni koji su izabrali život da bi umrli, a ja sam izabrao umiranje da bi živio." šehid Abdul Wehab, (Allah mu se smilovo), afganistanski Džihad "Otvori tvoja prsa pozdravljajući smrt na Allahovom putu i reci tvoje molitve prije nego se približiš tvojoj meti. Neka ti zadnje riječi budu, Nema boga osim Allaha i Muhammed je Njegov Poslanik. Onda, inšaAllah, ti ćeš biti u džennetu." šejh Usama bin Laden (Allah ga zaštitio) "Govoriti o Džihadu nije dovoljno; Ti moraš biti u borbi da bi raširio Islam.
Samo budale mogu ovo napisati što je boldovano ,, umjesto Allah ga zaštitio trebalo bi da stoji Allah ga uputio napravi put ..

Sramota od vas ako ste vjernici da ovo radite kada je jasno koje taj što sam ga ofarbao ,,, sramota,,,,

Uzgred da se kaže da u Afganistanu ne ratuje za rad vjere i šerijata već zbo 95 % svjetske proizvodnje drogom, oni koji se kriju iza vjere i "šehida" neka ih je stid što kaljaju vjeru ..

Tebi akhi toplo preporučujem da se što prije udaljiš sa foruma da ne truješ teme koje su postavili registrovani članovi..Otvori sebi ako hoćeš topic i razvaljuj, grli se i ljubi sa onim što sam ga u crveno ofarbao,,

Bruka živa od ovih "što su samo oni na pravom putu"

Harise daj molim te ovo prebaci negdje drugo da se tema oslobodi od ovih gluposti da se vratimo pitanju .

p.s. nije mi jasno akhi zašto ne primjeniš praktično ovo što si napisao ispod ove rečenice HADISI O BRATSTVU ALLAHA RADI _

Esselamu alejkum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Trazim savjet... pomozite

Post od akhi » Sre Dec 01, 2010 7:05 pm

Senade, post je bio cisto informativnog karaktera, radi ibreta. Ipak nisi shvatio...

Nista, sta ces...

Znas li onaj dogadjaj iz sire kada covjek kaze Omeru ra:volim te u ime Allaha! Omer odgovori:mrzim te u ime Allaha!

Svako ima svoje uzore....

Odgovori