Skidanje sihra

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

majda
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Avg 17, 2009 7:34 am

Re: Skidanje sihra

Post od majda » Pon Avg 17, 2009 5:29 pm

Uopste ne znam sta ova ili ovaj NENSI radi ovde?
zar mora da bude na bosanskom da bi se razumeli?
meli ne obaziri se na nensi sto se mene tice i makedonski je ok ja ga razumem.
a nensi koliko sam ovde,a veoma malo i koliko sam procitala ,a procitala sam 99%tema uvek spominje tamo neke zvezde pa se cudim kako mu/joj ne zabrane pristup jer naslov tacno kaze o cemu se radi.Hvala Allahu sw koji je njegovom miloscu dozvolio da postoji i ovaj forum i da se oni koji ne znaju nesto ili nista mogu necem nauciti.
molim dragog Allaha sw da brata-sestru nensi uputi na pravi put,da shvati pravi smisao onoga cime se bave oni koji otvaraju zvezde,da uvidi ko leci ispravnim putem,onako kako islam jedino nalaze,a to je rukjom.Hvala Allahu sw pa nam je dao ljude koji se time bave i koji nam pomazu.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Skidanje sihra

Post od Haris » Uto Avg 18, 2009 8:53 am

Nazalost, polako i forum gubi svoju svrhu. Ovaj sa crvenim imenom ce bas biti ljut na vas kad procita.
Recimo u ovoj temi, koja se naziva "Skidanje sihra", zadnjih nekoliko postova govori o tome odakle je ko, kako ko pise pravopis, gdje ko grijesi, kako se pozdravlja i sl., sto nema veze sa sihrom...

Koliko se samo sejtan veseli tome sto vas obmanjuje da se besmisleno raspravljate, a niste nista postigli, nit ste kome pomogli.

nensi
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 11:33 am

Re: Skidanje sihra

Post od nensi » Uto Avg 18, 2009 5:00 pm

_Musliman napisao:Nazalost, polako i forum gubi svoju svrhu. Ovaj sa crvenim imenom ce bas biti ljut na vas kad procita.
Recimo u ovoj temi, koja se naziva "Skidanje sihra", zadnjih nekoliko postova govori o tome odakle je ko, kako ko pise pravopis, gdje ko grijesi, kako se pozdravlja i sl., sto nema veze sa sihrom...

Koliko se samo sejtan veseli tome sto vas obmanjuje da se besmisleno raspravljate, a niste nista postigli, nit ste kome pomogli.
točno imaš pravo!!!

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Skidanje sihra

Post od Sunna » Uto Avg 18, 2009 6:34 pm

Es Selamu alejkum wrwb,

Brate Musliman, de ne padaj u razocarenje s tim " na zalost gubi ovaj forum svrhu..." Znas li onu uzrecicu " Bilo je vukova i duzih repova " Pa ocigledno je da ima zbunjenih i frustriranih osoba. Hajr Inshalla. Al da znas da je ovde dolazilo poprilicno zbunjehih osoba koji bi mozda i fizicki da se s kim obracunaju. Mislim da se radi i o toleranciji administratora. Ima se ovde puno toga skontati i nauciti. Da Allah uputi i izlijeci, Amin

Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Re: Skidanje sihra

Post od Farshi_turaab » Uto Avg 18, 2009 7:48 pm

_Musliman napisao: Koliko se samo sejtan veseli tome sto vas obmanjuje da se besmisleno raspravljate, a niste nista postigli, nit ste kome pomogli.
Iskreno, mislim da se šejtan više veseli kad insan upadne u širk, a ove nasihate koje nensi daje za onog neupućenog u stvari sihra, mogu biti kobni, jer lahko može da zaluta onako očajno tražeći lijeka za svoju bolest. I po meni, ovo je vid pomoći, jer insanu ukazuješ na ono što je hajr.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Skidanje sihra

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Avg 19, 2009 12:50 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

draga i cijenjena braco i sestre,Kad se kap otrova baci u neki bunar sva voda bude zatrovana,nadam se da je nensi pio iz tog bunara pa se i ne cudim njegovim komentarima..procitah njegove komentare pa mi njegove rijeci jos vise ojacase ubjedjenje u Allahovu Milost.da nensi Slazem se da je Allah Najmilostiviji..nema Milostivijeg od Njega,ali ovdje je problem jedan ,Kome je ALlah Milostiv?Jel Milostiv onome koji je okrenuo ledja od Njegove Upute i Njegovog puta ,onome koji je svaku mjeru u zlu prevrsio,onome koji je dotakao svaku vrstu shirka i harama ,onome koji ne mari sta je haram a sta halal,ili jeAllah Milostiv prema onome koji je samo Njega uzeo za zastitnika,koji samo Njwemu robuju i koji traze pomoc samo od Njega? Naravno Allah ne da "NIJE" Milostiv vec je I LJUT na takve osobe koje mu cine Shirk i pridruzuju mu ono sto Njemu ne dolici.kaze Allahov Poslanik Muhammed salallahu alejhi we selem,Halal je jasan i Haram je jasan ,izmedju halala i harama ima sumnjivih stvari ko sacuva sebe od tih sumnjivih stvari sacuyvace svoju vjeru i cast ,a ko se upusti u ono sto je sumnjivo upasce u ono sto je zabranjeno i haram i time ce ukaljati svoju vjeru i cast,Cilj ove vjere su Vjera u Allaha i pokornost Njemu u svemu onopme sto je zabranio i slijedjenje Allahovog Poslanika Muhammeda salallahu alejhi we sellem i svega onoga cime je Allah poducio Svoga Poslanika saws ,a Njegov Poslanik nas ,njegov Ummet.Kaze Uzviseni Allah,I reci,istina je od Vaseg Gospodara,pa ko hoce neka vjeruje ,ako nece nemora...Muhammed alejhi selam je ovu vjeru prenio onako kako mu je Allah uzviseni naredio pa je Allah uzviseni rekao ,Danas sam vam vasu vjeru Usavrsio,tako da nema potrebe da tamo neki sihirbazi dousavrsavaju ovu vjeru ,unoseci primese vatropoklonstva,Krscanstva ,jevrejstva i paganizma.Zar ne vidis Nensi da su sihirbazi slicni Krscanima i paganima i jevrejima i Vatropoklonicima,oni su jedan narod svi oni cine shirk Allahu,pa i samim hamajlijama koje saicnjavaju izlaze is okvira ALLAHOVE MILOSTI,na koju se ti pozivas.Allahov Poslanik saws kaze za osobu koja je ogrezla u Haramu,pa je opisuje kao osobu koje je podigle ruke ka nebu govoreci o Allahu o Allahu,a hrana mu Haram,odjeca mu haram,ogrezo u haramu,zar da se Allah smiluje nekome koji ustrajava u haramu svjesno znajuci da je haram.Govoris o Hamajlijama da su halal i da se mogu nosat,wallahi Lazes.jer kaze Allahov Poslanik saws da su mu dosli destorica koji su htjeli da mu se zakunu na vjernost,devetorici je dao ruku,a desetom nije,kada su ga upitali sto mu nedas ruku Allahov Poslanice ,rekao je On Muhammed saws,tako mi Allaha na sebi ima hamajliju,neka je skine i neka je pocijepa pa cu mu dati ruku,nakon sto je ovaj skinuo i pocijepao,Allahov Poslanik saws mu dade ruku i rece,TAKO MI ALLAHA.DA SI UMRO A NA TEBI BILA OVA HAMAJLIJA,NIKADA SE NE BI SPASIO DZEHENNEMSKE VATRE,u drugom slucaju neki je imao neku kao narukvicu od koze na ruci,pa ga je Allahov Poslanik saws,upitao..sta ti je to na ruci,a covjek rece,to me sititi od sl;abosti wehine,Muhammed alejhi selam mu rece skini to i baci sa sebe ,jer to ti samo povecava tvoju slabost,u jednoj drugoj predaji Allahov Poslaniksaws prije pohoda,poslao je jednog ashaba da skine svaku hamajliju sa deva i konja.Pozivas se na tamo neke "Muslimane"koji jedu svinjetinu i piju Alkohol,da su oni muslimani?????Oni samo nose muslimanska imena,i oni su samo muslimani tada kada zagrmi il se desi neki zemljotres,Branis njih a veci je haram nosat Hamajlije nego li pit alkohol i jest svinjetinu.Sta je bit hamajlije nensi.Bit hamajloije je da te odvrati od trazenja pomoci Allahu,to je cilj sejtana,da te necime zabavi i natjera da mislis na sve samo ne na Allaha,kako je bio primjer sa mladicem koji je zivio u mjestu gdje su ljudi odlazili nekom drvetu te tu trazili pomoc,otisao je ovaj sa sjekirom da to drvo presjece i presjece haram koji ljudi rade,al mu sejtan dodje,i nastade bitka izmedju sejtana i ovog pobioznjaka,pa ga pobiznjak savlada ,sejtan je znao da ako mu ovaj pobiznajek presjece drvo izgubice svoje pristalice,pa rece pobioznajku idi kod kuce nemoj sjeci drvo,ja cu ti svako jutro ostyavljat po jedan zlatnik pod jastukom,tako da ces vrijemenom odvratit ovaj narod da se nemoli drvetu.Nalazio je poboznjak svako jutro zlatnikee ispod svoga jastuka dok jedno jutro ne nadje nista,uze svoju sjekiru da prsjece drvo al ponovo sejtan dodje te zapoce borba,ovaj put je sejtan bio pobjednik,jer vise poboznjakov nijet nije bio iskren..tako nensi cisti svoje nijete jer koliko je vidim ti si odavno izgubio borbu,a kad izgubis borbu i prepustis se sejtanu,onda nestaje i Allahove Milosti.

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Skidanje sihra

Post od siba » Sre Avg 26, 2009 7:30 am

Čitajući ovu temu dobila sam strah zbog toga što čuvam hamajlije u kući, efendija ju je podobro naplatio i rekao da je to zaštitna hamajlija za kuću i još dvije za djecu... rekao je da su potrebne meni i mužu iste taklve al eto meni kao i svakom roditelju bilo preče za djecu. Navodno nosim sihir više od 20 g pa i djecu rodila pod sihirom. Interesuje me samo hoćul to i dalje čuvati ili spaliti? Obavljam namaze, postim a izgleda da griješim stim. :?:

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Skidanje sihra

Post od bajro17 » Sre Avg 26, 2009 7:53 am

cuvati hamjliju i misliti da te ona stiti je sirk zato spali

Prolaznik
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 11:09 am

Re: Skidanje sihra

Post od Prolaznik » Sre Avg 26, 2009 10:24 am

nensi napisao:idi ti kod neki doktor prvo neznas govoriti prave bosanske rijeci pa si pametan,mene kad zaboli ja idem kod doktor a ne da citam te vase prazne savjete nisi ti muhamedov poslanik pa da znas sta je urok prelivanje zrna itd pa te molim da take stvari nekomentiras,ako je enes taj koji zna kome i kako da se obrati za pomoc nek sam osobno napise,ili od vas toliko nek ko uputi tu osobu na pravu adresu pod muslimanski se na kraju pozdravi alajhmanet a ne selam alekjum to je na pocetku pozdrava moj dragi brate ...lp...
Ovaj nensi je klasicni smutljivac i provokator , pomjesao je sve i svasta, daje odgovore bez znanja ....ukratko nensi providan si, kod muslimana ne prolazi to...zna se tacno sta je halal ili haram ...nemas vise potrebe pisati ...

RIM
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 12:40 pm
Lokacija: Njemacka

Re: Skidanje sihra

Post od RIM » Uto Sep 01, 2009 8:20 am

Eselamu Alejkum draga braco i sestre,

evo procitao sam ovu temu i htjeo sam da vam kratko kazem svoje misljenje. Ja sam bio isto u velikim problemima, imao sam 2 dzina u sebi i godinama sam se raznim metodama ljecijo. Bio sam kod toliko puno hodja, ljecnika, bioenergicara, itd. Tada su me dzini koji su bili umeni vodili, a ja nisam znao. Mislio sam da sam ja to. Nosio sam isto Hamajlije, zapise, itd. Elhamdulillah pa sam dosao na ovaj forum i hvala braci i sestrama koji su mi pomogli i uputili na pravi put.

Ja sam bio toliko strasljiv da skinem hamajliju sa sebe. Kad sam je skinuo, sam se treso od straha. svakakve misli su me spopadali, itd. poceo sam da redovno klanjam i sto je naj vaznije, shvatijo sam da je samo ALLAH uzviseni koji lijeci. Niko drugi. Sihir, dzin, magija itd. nemaju moci ako Allah nedopusti. A ko nosi hamajliju i kaci jos sta drugo o sebi, trazi boga mimo Allaha. A to nije dobro.

Braco i Sestre, ja sam se rjesijo, hvala neka je Allahu dz.s. svih tekoba. Zato sto su mi braca i sestre na ovome forumu pokazali pravi put i Allah s.w.t. dao da ga shvatim. Vi morate da znate, da dzini i sejtani nece nista postovati osim zakon Allahov. To znaci mora biti ispravan nacin ljecenja. Nemoze se ljeciti sa hamajlijama. Oni to ne postuju i dalje djeluju. Ja sam nosio godinama hamajlije. Pa pomogne za mjesec, pa ista situacija nastana. Bacao sam pare kroz prozor. Idite kod brata Enesa ili kod nekoga drugog koji ispravno ljeci Kuranom i uci Rukju. Obratite se Allahu i klanjajte 5 Namaza, idite na Dzumu, postite za Ramazan, itd.. Postanite Mumini. Molite Allaha za oprost, jer sve sto se zbiva, je sa njegovom dozvolom. I nikada nemojte zaboraviti, Allah je taj koji ljeci a ne neki hodza ili drugi.

Nikad negovorite nekome svoj datum rodjenja i ime majke. To netreba nikoga zanimati. I neotvarajte zvjezdu, to je grjeh. Jer samo Allah zna, i on dopusta da mi znamo koliko on hoce. Izbacite sve hamajlije iz kuce i sto nosite i obratite se Allahu i nekome ko ljeci Kuranom. Ja znam da je to za neke jako tesko. Ali nemojte zaboraviti, i meni je bilo tesko. Mjesec dana sam sumnjao i strahovo, ali sam bio jaci i Allah me je pomogo.

Neka vam je svima mubarek Ramazan i da nas Allah sviju uputi na pravi put,
RIM

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Skidanje sihra

Post od siba » Sre Sep 02, 2009 10:35 am

Hvala rim, vjerujem da je tako sada kada se osjećam dobro a bilo je trenutaka kada nisam znala šta da činim. Bolest mi razarala cijeli organizam i ja bih tražila spasa, odlučim da odem nekom tamo hajde neću sada pominjati ime kažu čuvenom hodži koji sa 17 terapija liječi. Prilazim mu ordinaciji i učim po 3 puta ilhas, felek i nas rekoh da mi nebih naškodio ako je sihirbaz a opet me šejtan zavara i dado mu dosta svoga teško zarađenog novca za te hamajlije ijako sam se sa njim raspravljala da je to grijeh. Što mi je naj žalije da sada ne mogu pronaći tu kućnu hamajliju da je spalim jer je nema na tom mjestu gdje sam ju stavila. Šta učiniti?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Skidanje sihra

Post od Haris » Sre Sep 02, 2009 3:30 pm

Samo se drži namaza, ibadeta, zikra, a evo hvala Allahu swt imaš priliku i posta. Klanjaj sabah i akšam namaz obavezno, a i ostale (sabah nas štiti od šejtana od jutra do mraka, a akšam namaz od mraka do jutra), i bez brige si. Hamajliju ćeš spaliti onda kad je nađeš, a ako ne uspiješ naći, zamoli Allaha da ti ukaže na mjesto na kojem se nalazi. Obično ono što ne tražimo i za šta zaboravimo, ubija nas u oči, a ono što tražimo, kao da je u zemlju propalo.

Allah dž.š. će ti ukazati i pronaći ćeš ako On to bude htio.

zbunjena
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 1:45 pm

Re: Skidanje sihra

Post od zbunjena » Pon Sep 14, 2009 9:48 am

majda napisao:Uopste ne znam sta ova ili ovaj NENSI radi ovde?
zar mora da bude na bosanskom da bi se razumeli?
meli ne obaziri se na nensi sto se mene tice i makedonski je ok ja ga razumem.
a nensi koliko sam ovde,a veoma malo i koliko sam procitala ,a procitala sam 99%tema uvek spominje tamo neke zvezde pa se cudim kako mu/joj ne zabrane pristup jer naslov tacno kaze o cemu se radi.Hvala Allahu sw koji je njegovom miloscu dozvolio da postoji i ovaj forum i da se oni koji ne znaju nesto ili nista mogu necem nauciti.
molim dragog Allaha sw da brata-sestru nensi uputi na pravi put,da shvati pravi smisao onoga cime se bave oni koji otvaraju zvezde,da uvidi ko leci ispravnim putem,onako kako islam jedino nalaze,a to je rukjom.Hvala Allahu sw pa nam je dao ljude koji se time bave i koji nam pomazu.
Draga Majda,
ja sam svim svojim bicem protiv tih zvjezdara, njihovih fora i fazona, ali nije tvoje mjesto da osudjujes. Biti musliman znaci pomoci i onom koji i vjeruje i nevjeruje, ko je na pravom putu i onome koje sa njega skrenuo(neka im se dragi Allah smiluje i njima i njihovim familijama i vrati ih na pravi put InshAllah). Pravo da sudi stoji samo sa onim Jednim koji nas je sve stvorio :oops: .

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Skidanje sihra

Post od senci » Pet Nov 06, 2009 8:01 pm

Esselamu alejkum.

Evo, da se javim, da znate sta se zbivalo od vasi savjeta. Danas mogu reci hvala dragome Allahu subhanehu we te ala, da me je usmjerio na pravi put. Puno sam dobio znanja oko Islama, oko namaza, oko nevidljivog svjeta džinova i šejtana. Spalio sam sve to što mi je taj sihirbaz-proklet bio dao.

Obavljam 5 dnevni namaza i nikad elhamdulilahi nisam se bolje osjećao. Otišao sam i na rukju. Sa pomoć Allaha subhanehu we te ala izašo sam izlječen. Bili su u pitanju i šejtani i džini. Sad se samo mogu nasmijati mome strahu, kako sam se bojo spaliti hamajliju i kako sam se bojo, da ću poludit od toga.

Islam sam imo dubuko u srcu ali me je prokleti šejtan zavaravo i dao mi misliti, da je to sve laž.

Za buduće, ko bude čito temu, neka se boji samo Allaha subhanehu we te ala i nek od njega traže spas.

I još ovo prije preseljenja na ahiret našeg poslanika Muhammeda salallahu alejhi we selem su bile: NAMAZ, NAMAZ, NAMAZ.

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Skidanje sihra

Post od meli » Sub Nov 07, 2009 11:00 pm

ELHAMDULILLAH

Odgovori