Ponestaje mi snage

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Ponestaje mi snage

Post od aljo78 » Čet Okt 08, 2009 4:09 am

Selam

Kako bi kod ucaca prije mijesec i po dana negdje polovicom ramazana nakon sto sam se ispovracao .Koliko toliko mi je lakse bilo da sam mogao i da postim do kraja rmazana mijeseca a i da obavljam namaz.Prosao je ramazan ja se drzim jos hvala bogu namaza i klonim se svega sto je lose. I ako ne klanjam u odredzeno vrijeme onda naklanljam a naravno ne svaki dan dana naklanjavam drzim se sve da je u svoje vrijeme .Primjetio sam da mi je lakse Elhamduliah .Prije spavanje legnem pod abdestom i naucim ajetul kursiju ,ihlas.felek,nas puhnem i protljam se po citavom tijelu sem na stidnim mijestima legnem na bok i proucim dovu i zaspem i nesanjam nista ruzno Elhamdulilah.
Eh kad zikrim posle namaza i kad ucim dove pogotovo veceras bas je me je bacalo te sam legao popio vodu sa curukotom naucenu sa ajetul kursjiom ihlas felak nas poceo slusati rukju i naravno simptomi su bili tu.Da neidem dalje opsirinije .A prekjuce sam slusao u po bijela dana dva puta rukju i ispovaracao sam se ziv ali sve po malo pljuc po plljuc ali se nakupilo i posle toga sam se fino osijecao nekako jacim hrabrijim sigurnijim alo malo i nervoznim i od tog dana nekako nisam ni cigare zapalio odlucio sam i nju da bacim a sta mislim kad kazem i nju pa naravno i alkohol sam konzumirao neka mi Allah Dz.s oprosti vec prije ramazana i nemislim vise da konzurimam to.
Najvise osijetim da mi se manta i da hocu zeludac da povratim kad slusam rukju i nije uvijek isto sve zavisi koje je vrijeme dana a i reakcije nekad jace nekada slabije .

Braco i sestre ponestaje mi snage ali ja se evo borim sa ovim sejtanom dzinom svaki dan zajednom uz pomoc Allahovu .
Eto bas taj dana kad sam se ispovracao negdje napocetku rukju sam se smijao grohotom iako sam se osijecao posle toga veoma dobro nije sasvim izaslo iz mene .
NIsam sigruan da je ovaj Ucac to dobro uradio mada jeste ucio sve vrijeme ali najavise je ucio u sebi i ponekad koju na glas i jos u mraku ,stavi prst na moje celo i uci ili mi drzi desnu ruku i uci .Pa vi presudite sta mislite .

HVALA uNAPRED I NEKA VAS ALLAH DRAGI NAGRADI .

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ponestaje mi snage

Post od Haris » Čet Okt 08, 2009 8:39 am

Budi strpljiv, imaj sabura. Lijek nije kod učača nego kod Allaha swt. Ja samo morao nekoliko puta ići učaču dok se to nije riješio, i osjetim se lakše a nakon par dana još gore. Učač može raditi na dozvoljen i ne dozvoljen način. Jasno se zna koji je koji. A takođe, da napomenem, jedan od simptoma je i taj da te šejtan/džin ubjeđuje da ti taj učač nije od pomoći, te da ideš drugom.

Sve ima svoju svrhu pa i to, što toliko traje. Možda te Allah iskušava duže, da bi ti kasnije nastavio sa ibadetom, a ne čim se budeš osjećao dobro, da napustiš namaz.

Ako te od Allaha neka nevolja pogodi – pa, niko je osim Njega ne može otkloniti; a ako ti kakvo dobro podari – pa, samo je On Svemoćni (Al An'am, 17)

Kada čovjeka snađe nevolja, on Nam se moli: ili ležeći, ili sjedeći, ili stojeći. A čim mu nevolju otklonimo, on nastavlja, kao da Nam se nije ni obraćao molbom zbog nevolje koja ga je bila zadesila. Tako se nevjernicima čini lijepim ono što rade. (Junus, 12)

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Ponestaje mi snage

Post od aljo78 » Čet Okt 08, 2009 3:43 pm

Selam

Hvala na odgovoru ,nastojacu da se pridrzavam namaza jer doistinu mi je dosta pomoglo .
Ja sebi dosta pustam rukju sam a vijerovatno ako se neizlecim sam onda cu u Bosnu kod Enesa na proljece .Inshalah

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Ponestaje mi snage

Post od aljo78 » Sub Okt 10, 2009 7:50 pm

Evo bas malo prije sam opet pustio sebi rukju i ispovraco sam se ziv jutros kad sam radio bilo je crnkansto(u maloj kolicini)sa zutom bojom neznam dali je od crkutovog ulja sa vodom naucenom (ajetul kurija x7 ihlas x 7 felek x7 nas x7 ) Maloprije sam naucio na vodu i ispovracao sam zuckasto i sve sam prozdrigivao duboko .Lakse mi je hvala Bogu svaki put kad obavim Elhamdulilah . Ali nije zavrseno (Moze li jos ko pojasniti sta jos da uradim )?
Navece sam probao ali jemnogo teze i strasnije .Nemam neki ruzni snova hvala Bogu .Klanjam ,zikrim, potarem se po citavom,tijelu nakon procenih dova i suri prije spavanja .

Doduse imao sam neki san sinoc da sam otisao kod ovi starih poznanika koji su se opijali do bola i nisam se osijecao dobrodosao tamo u snu .Pa sam se istusirao i otisao vani i nije mi bilo auta nigdje trazio sam ga i kasnije nasao daleko sav zaljepljen u plakatima te si vakav te si nakav te nevaljas te ovo te ono ocistio samto i sijeo u auto i susretnem se sa neki poznatim kolegom od prije koji je tamnog lica bio i on mene pita sta je to sa tvojim autom a ja mu kazem da se neko zeza sa mnom i tu se razidzemo.

Ako moze koji savjet jos da da i ako moze da protumaci san .

HVala Allahu i neka vas Allah dz.s nagradi dzenetom.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ponestaje mi snage

Post od Senad » Sub Okt 10, 2009 9:05 pm

aljo78 napisao:Evo bas malo prije sam opet pustio sebi rukju i ispovraco sam se ziv jutros kad sam radio bilo je crnkansto(u maloj kolicini)sa zutom bojom neznam dali je od crkutovog ulja sa vodom naucenom (ajetul kurija x7 ihlas x 7 felek x7 nas x7 ) Maloprije sam naucio na vodu i ispovracao sam zuckasto i sve sam prozdrigivao duboko .Lakse mi je hvala Bogu svaki put kad obavim Elhamdulilah . Ali nije zavrseno (Moze li jos ko pojasniti sta jos da uradim )?
Navece sam probao ali jemnogo teze i strasnije .Nemam neki ruzni snova hvala Bogu .Klanjam ,zikrim, potarem se po citavom,tijelu nakon procenih dova i suri prije spavanja .

Doduse imao sam neki san sinoc da sam otisao kod ovi starih poznanika koji su se opijali do bola i nisam se osijecao dobrodosao tamo u snu .Pa sam se istusirao i otisao vani i nije mi bilo auta nigdje trazio sam ga i kasnije nasao daleko sav zaljepljen u plakatima te si vakav te si nakav te nevaljas te ovo te ono ocistio samto i sijeo u auto i susretnem se sa neki poznatim kolegom od prije koji je tamnog lica bio i on mene pita sta je to sa tvojim autom a ja mu kazem da se neko zeza sa mnom i tu se razidzemo.

Ako moze koji savjet jos da da i ako moze da protumaci san .

HVala Allahu i neka vas Allah dz.s nagradi dzenetom.
Esselamu alejkum

Ako si mislo da ćeš se toga riješiti još juče presani tako razmišljat.
Namaz, zikrovi dove, i postavi sebi prioritete, Gledaj sebe kroz islam gdje su nedostatci otklanjaj jedan po jedan, step by step. NAvest ću primjer; ako si recimo imao nekada krivu zakletvu Allahom, otklup jetri dana uzastopnog posta, ako si nekome dužan nešto trebaš nastojat da tovratiš ako si pod zavjetom onda treba da ispuniš to ako si u mogućnosti itd....

Pomozi sebi strpljenjem i molitvom zaista u tome je lijek, i nastoj da se umiliš Allahu s.w.t.
Pred spavanje jednu stranicu Kur'ana počitaj prevod i razmišljaj kao da se tebi to objavljuje i to isto na arapskom. kreni redom od fatihe i svaku noć po jednu stranicu , ali samo jednu. Što bi rek'o naš narod tanko a jednako.

Ako neznaš kur'ansko pismo eto ti zadaće da to naučiš mnogo je raznovrsna aktivnost u stjecanju dobra i da ti bude lijek pa prihvati se posla.
Ono što bi trebao da znaš napamet od sura i ajeta potrudi se da to naučiš ako neznaš pogotovo;, fatihu d a ne spominjemo, kjursiju obavezno, zadnja tri ajeta bekare, razne dove . AKo nemaš izdvojeno dove reci da ti pošaljem .

Što se tiče sna odlično , dobar san neidi u detalje . Nastavi tako i ustraj, biće teško , mukotrpno , trnovito , bude uspona, padova ali isplati se izdržat inša Allah, uspjeh je zagarantovan,
Kada ti se povraća pusti neka to ide, da li je bjelo, žuto crveno nemoj plaho obraćat pažnju neka se to čisti.
dosta izvorske vode ako imaš pogotovo ujutro malo neka je mlako i stavi kašiku meda razmuti i popiji, kiselo mlijeko redovno, dosta voća ipovrća , ribu bar tri puta sedmično jedi.
Piti maslinovo ulje tri puta na dan ili ga koristi sa salatom i limunom.


Sretno.

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Ponestaje mi snage

Post od Amraa » Pon Okt 12, 2009 12:52 pm

Esselamu alejkum,

imas li auto? Mozda bi trebao pretraziti auto da nije gdje sihir postavljen. Na to mi lici tvoj san, a Allah swt zna najbolje, to nije iz tumaca snova, nego mi je to proslo kroz glavu kad sam citala tvoj san. A inace koliko znam da je kupanje dobro inshaAllah ako si u snu sve od dijelova tijela oprao. Pretrazi sve u autu: ispod sjedista, u gepeku, ... gdje god bi se mogao gurnuti papiric. Mozda trebas da "ocistis" auto od toga ako ima sta u autu. Mozda ti je neko od tih starih poznanika sta napravio, Allahu a´lem.

Selam!

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Ponestaje mi snage

Post od aljo78 » Pon Okt 12, 2009 7:07 pm

Selam


Hvala na podrsci i savjetima nastojacu da se pridrzavam svega sa Allahovom dz.s pomoci A i auto cu pogledati ako je sta zatureno negdje .Citam Kuran po jednu stranicu a nekada i po dvije svaku noc prije spavanja naucio sam i ajetul kursiju i znam 3 sure ihlas felek i nas fatihu normalno i dove posle predaje selama .
Sino sam ucio rukju sam sebi bez slusanja i normalno efekti su bili tu da sam nekada morao da prekinem jer nisam imao daha da ucim dalje .
Na Ajetul kursiji i Es saffat me najvise pali .Ali se nepredajem .


HVala na podrsci i da vas Allah dz.s nagradi .

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Danasnje Stanje ucenje rukje

Post od aljo78 » Sub Okt 17, 2009 7:01 pm

Selam alejkum ve rahmetulahi ve berakatuhu

Danas sam slusao ucnje rukje od Bilala Bosnica i bio sam pri sebi(ali pod uticajem dzina ) samo kratko da navedem par stvaRI

1.Bolovi u stomaku
2.Povracao sam naravno opet uz povremeno podrigivanje .
3.Suze su mi isle na oci .
4.Pa sam kasnije i plakao i govorio da necu plao sam ko beba .
5.Kad je Bilal rekao da izadze zapomagao sam .Sta cu ja kad odem bez njega
6.Kad je Bilal upitao kako se zove rekao ili rekla je i ime svoje (Mej)
7.Rekao je na pitanje koga je posalo od Bilala Bosnica rekao je ime ali jedva (covijeka neznam ali mi je rekao ime Ishmar )
8.NIje rekao koliko je dugo u meni jer on je pitao bolesnika na video pod imenom ali ovaj se prokletnik nije odazvao ali kad je Bosnic upitao gde se nalazi rekao je u stomaku .A sta radi odgovorio je svasta .
9.Htijeo je da izadze a kasnije nije .
10.Krscanin je i nije htijeo primiti islam .
11.NIje izasao jos je tu .

Hvala Allahu sto me uputi na pravi put i da otvorim oci svoje jer sam bio skoro izludio .
Neka vas Allah dragi nagradi za uputu jer da nije bilo dobri vijernika i Milost Allahova nebi znao Sta je pravi put islama .

Dok sad vama pisem mene jos hvata u stomaku i pravi probleme .

Molim Allaha da mi da te jos koji savjet .

Neka se Allah smiluje svim robovima svojim i neka ih nagradi i uputi na pravi put .

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: Ponestaje mi snage

Post od bjela ruza » Sub Okt 17, 2009 11:13 pm

Selam alejkum,

Cijenjeni brate, prosla sam kroz gore stvari nego ti i mogu ti iz licnog iskustva da savjetujem sljedece stvari:

- Znaj da je Allah s.w.t vrhovni Gospodar svega pa i tvoje sudbine, on drzi konce u svojim rukama i sva moc i odluke su kod Njega, zato se potrudi da Mu udovoljis. On je htio sa ovim da te iskusa i da te ojaca. Vidjet ces da ces izaci jaci iz svega ovoga. Treba mnogo truda i izdrzljivosti ali se isplati. Postat ces bolji covjek, i bolji vjernik ako se drzis Allahovog uzeta i osaburis u iskusenju

- Znaj da su ova stvorenja slaba, Allah s.v.t im je dao priliku, iz samo Njemu poznatog razloga da rade to sto rade, oni su jako dosadni, tvrdoglavi i ustrajni u svome maltretiranju ali ti budi jos jaci i ustrajniji jer ti imas Gospodara koji te voli i koji ce se odazvati tvojim molbama prije ili poslije.

- Pridrzavaj se ucenja i slusanja Kur'ana, zikra, nocnog namaza, uci redovno dove i trazi pomoc od Allaha, udjeljuj sadaku jer ona je jako bitna i odbija zlo. klanjaj dobrovoljni namaz makar po dva rekjata i pri tome ostaj dugo na sedzdi, to ih rastura. Obozavaj Allaha iskrenom poboznoscu i kloni se svih harama, otstrani iz kuce sve sto je haram i jedi halal hranu. puno zikri jer to ojacava covjeka pa ces tako osnazen moci praktikovati i druge stvari koje su teze. Ne zaboravi da je kljuc tvog ozdravljenja samo u Allahovim rukama i cvrsto se u Njega pouzdaj.
Postajat ces sve jaci i jaci i sihir ce konacno nestati. moze potrajati dugo, ali ne gubi nadu i znaj da se iza svega sto nekad izgleda mucno krije neki hajr.

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Ponestaje mi snage

Post od aljo78 » Uto Okt 27, 2009 4:06 am

Selam svima

Danas sam slusao rukju Bilala Bosnica i ispovracao sam dusu iz sebe sve zivo najvise crnila je bilo tako je smrdilo da je nemoguce cak mislim da je bilo malo i pljuvacka krvi.
Malo me je to zabrinulo nisam mogao kako treba da jedem posle ,imao sam osijecaj da je vatra iz stomaka izasla pa kroz disne puteve do grla sve mi gori jedva sam nesto mogao sazvakati pa sam odustao od teze hrane pa sa samo supu jeo .
Sada nakon par sati mi je lakse u grlu .
Najvise me je zabrinulo bol u grlu i ono malo krvi .Ovo je dosad najteze sto sam doziveo od simptoma .

Hvala Allahu sto me uputi na pravi put i hvala vama na podrsci .

Jos nesto imao sam par noci san da mi otac ofarbao stan citav i da su posle toga zidovi bili zlatne boje .Znali ko to da protumaci .

edenskivrtovi
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Uto Mar 28, 2006 10:04 am

Re: Ponestaje mi snage

Post od edenskivrtovi » Uto Okt 27, 2009 7:20 am

aljo78 napisao:Selam svima

Jos nesto imao sam par noci san da mi otac ofarbao stan citav i da su posle toga zidovi bili zlatne boje .Znali ko to da protumaci .

selam,
s obzirom da je zlato materija koja ne hrdja, san bi mogao imati lijepo znacenje po pitanju tvog duhovnog stanja.

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Ponestaje mi snage

Post od aljo78 » Uto Okt 27, 2009 1:02 pm

Selam i Hvala na tumacenju sna .


Dali je ovo lose sto povracam ovoliko ?

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Ponestaje mi snage

Post od Amraa » Uto Okt 27, 2009 1:06 pm

Mislim da samo moze biti dobro inshaAllah, jer koliko mi je poznato da se insan kroz to cisti od bolesti.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ponestaje mi snage

Post od Senad » Uto Okt 27, 2009 4:39 pm

aljo78 napisao:Selam svima
Jos nesto imao sam par noci san da mi otac ofarbao stan citav i da su posle toga zidovi bili zlatne boje .Znali ko to da protumaci .
Esselamu alejkum

Zlato simbolizira neku brigu ili nešto što je nepoželjno ,kao što je bolest i gubljenje imetka.

Obrati pažnju da ti u stanu ili kući neizbije požar što se tiče materije , obzriom da imaš problema sa sihirima i da bi kuća u tvom slučaju mogla da simbolizira tebe,moguće je da ima veze sa tim tvojim povraćanjem , nastajanje požara/ džini su stvoreni od vatre/ , izbacivanjem i ostale tegobe koje prate takvo stanje. Piji naučenu vodu za gašenje požara, med da popraviš stanje organizma jer ništa bolje nema od meda z a popunjnavanje praznina kad se sihiri izbacuju van

HAjr inšaAllah. Dobor je to što povraćaš samo naprejd , Kada ti se steknu uslovi skokni do Enesa na rukju i neka ti dadne bobice. Sretno bošnjače :P

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Ponestaje mi snage

Post od aljo78 » Uto Okt 27, 2009 8:03 pm

Hvala Allahu i hvala vama na brzim odgovorima i nastojacu uz Allahovu Pomoc da ostaem na Allahovom putu .
I ako Bog da Inshalah da skoknem do Enesa to ce biti ako bog da na proljece mozda i prije .

Odgovori