Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

ADA11
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 8:57 pm

Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od ADA11 » Pon Nov 02, 2009 9:06 pm

Sellam za pocetak

Dugo sam tragala za ovom vrstom foruma gdje bi mi neko naucen mogao ako nista dati svoje misljenje ako ne i savjet.
Nikad prije nisam vjerovala u sihre i zapise. Mozda i sad ne vjerujem.
Pitanje odnosno prica glasi ovako.

Imala sam vezu sa momkom 8 mjeseci. Slagali smo se i vise nego super, planirali brak djecu i sve ostalo. . Jedini problem (ne nama) nego njegovoj mami je bilo to sto sam ja par godina starija od njega. Cinila je sve da nas rastavi nije islo. unazad mjesec mu je umro odnosno preselio na ahiret otac. Prvih 7 dana nakon smrti je bio ok samnom, u meni trazio podrsku i sve ostalo. Na dan sedmine ocu je sasvim neocekivano napisao u poruci da zeli da prekinemo vezu i od tad se ponasa prilicno abnormalno. Trudi se svim silama da me povrijedi, nasao je dan poslije jednu djevojku pa ju je ostavio te nasao ponovo drugu. Iznimno se sretno ponasa a sa tim mislim na izlaske, koncerte, slusanje muzike i slicno iako mu je otac tek mjesec dana mrtav. Mene kad vidi ponasa se normalno kao da nista bilo nije al cim ode ponovo postane grozan. Da li moze biti da je na dan sedmine ocu neko mu nesto ucinio odnosno zapisao il kako se to vec cini i ako jeste sta ja kao neko ko ga i dalje voli mogu da pomognem?

Hvala

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od Haris » Uto Nov 03, 2009 9:57 am

Uh, teško je to. Da bi se on "provjerio", a u gorem slučaju i liječio, mora pristat na to, jer ti ga ne možeš natjerati, ne možeš ga vući za sobom kod nekog. Ako na to sumnjaš, što ne mora da znači da je to, pokušaj stupiti u kontakt sa njim i razgovarat, ako to ne ide, traži vaše zajedničke prijatelje, neka mu neko drugi priđe, objasni i razgovara o tome. Bez valjanih rezultata, dobrih ili loših dalje i ne možemo pričat, s tim da nije član porodice koji odbija i sl. i kojem možeš "podmetnuti" naučenu vodu, puštati Kur'an i td. Znači, prvo pokušaj stupiti u kontakt direktno ili preko nekog, pokušaj razgovarati mimo oboljenja, nego kao dvije odrasle osobe, o vama, vašoj vezi i td. a dalje nameći to, jer možda to i nije to.

A Allah najbolje zna...

ADA11
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 8:57 pm

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od ADA11 » Uto Nov 03, 2009 11:46 pm

A kako ide to lijecenje, sta taj neko blizi njemu moze ustvari da uradi? I hvala ti mnogo na odgovoru.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od Haris » Sre Nov 04, 2009 1:15 pm

Pa taj bliži bi trebao da tog mogućeg bolesnika uputi razgovorom, ponudi mu liječenje i td., ali u slučajevima kada bolesnik odbija onda se mimo njegovog znanja obavljaju stvari kao što su špricanje kuće, kreveta, odjeće i td. naučenom vodom, puštanje Kur'ana kada osoba nije prisutna, davanje oboljelom hrane ili vode na koju je naučeno i sve što bi moglo imati efekat.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od Senad » Sre Nov 04, 2009 3:43 pm

ADA11 napisao:A kako ide to lijecenje, sta taj neko blizi njemu moze ustvari da uradi? I hvala ti mnogo na odgovoru.
Esselamu alejkum

Sestro gledaj svoja posla i pusti to neka ide svojim tokom, nemoj se na njega obazirat živi normalan život. AKo je bilo grešaka u toku vašeg ašikovanja traži oprost od Allah s.w.t. , ako želiš tačno d a znaš kako će se stvari odvijati onda uzmi abdest klanja dva rekita nafile i zamoli Allah s.w.t. da ,, ako je taj momak za tebe da ti ga približi ako nije da ga udalji od tebe i slobodno traži da se to riješi što prije,

Obzirom da nisi upućena u ljudsku psihu ,pogotovo nisi na nivou spoznaje kako se sve to odvija po pitanju transcedentnopg svijet bolje ti je nemoj se upuštati u bilokakve kombinacije oko toga da mu pomogneš jer se može do drugačije odraziti i napravit ćeš veće belaje i probleme.

Tvoja destinacija je Allah s.w.t. Onaj koji sve može njemu se obrati i gledaj da sebe popraviš glede vjere i opšteg poimanje islamskog načina življenja. Ako taj momak bude za tebe Allah s.w.t. će njega da približi tebi .
Što se tiče tebe same ako titreba pomoć slobodno ovdje traži i brini se za sebe, ta misija o kojoj ti razmišljaš i želiš da ostvariš po svaku cijenu je mač sa dvije oštrice

Sretno

Esselamu alejkum

ADA11
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 8:57 pm

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od ADA11 » Sre Nov 04, 2009 7:59 pm

Sellam Senade. Jel mogu privatno nekako stobom pisati?

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od medina22 » Sre Nov 04, 2009 8:57 pm

klanjaj hadze namaz(namaz zelja),,meni je hvala Allahu pomoglo,a klanjala sam taj namaz svako vecer po 2-3 puta.Jedino ti je potrebna potpuna iskrenost i sabur

ADA11
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 8:57 pm

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od ADA11 » Sre Nov 04, 2009 11:13 pm

Mene je malo sramota reci al ja ne znam klanjati i nisam sticajem okolnosti mnogo upucena u vjeru:( zato bi zeljela sa nekim ko je naucan pricati i privatno pa ko ima zelje neka mi se javi.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od Senad » Čet Nov 05, 2009 8:09 am

ADA11 napisao:Sellam Senade. Jel mogu privatno nekako stobom pisati?
Alejkumu selam

Što se mene tiče meni semožeš obrati bilonakoji način svimoji kontakti su dostupni ispod mog profila. Osjećaj se slobodnom da se i ovjde obatiš ništa se nemoj ustručavat. Nije grijeh neznat ali jeste grijeh ustrajat u neznanju.....

Samo da se nadovežem na gore moje pisanje; sestro budi sretna da ako su u pitanju sihiri kod tog momka , da su tebe zaobišli, neću da potenciramko je ,šta je, to napravio ali ako je u pitaju bilo kakvo spravljaje sihira onda neizostavno, a Allah s.w.t. najbolje zna tu se ubacuje džin kojeg nimalo jednostavno nije se riješiti......Toplo ti preporučujem da poradiš na sebi i da sebe zaštitiš i naoružaš znanjem, lijepim ponašanjem, okitiš se moralnim vrijednostima i da sutra inšaAllah možeš svoju djecu odgajat u duhu islama , a ne da iz neznanja ideš kod kojekakvih sihirbaza pa da na taj, zabranjen po islamu način, riješavaš svoje probleme.

Sretno

Esselamu alejkum.

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od evlad67 » Čet Nov 05, 2009 8:11 am

Selam aleikum
medina22 napisao:klanjaj hadze namaz(namaz zelja),,meni je hvala Allahu pomoglo,a klanjala sam taj namaz svako vecer po 2-3 puta.Jedino ti je potrebna potpuna iskrenost i sabur

nisam znao da se hadze namaz moze za jednu noc klanjat vise puta, jesil i na istu zelju klanjala ili svaki put za drugu zelju, i jesi klanjala vise od 2 rekata odnosno koliko si rekata klanjala,
ja znam da se klanja 2 rekata, al neznam dalise moze hadze namaz i sa vise rekata klanjat!!!???

Selam aleikum!

evlad67

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od medina22 » Čet Nov 05, 2009 9:37 am

zasto bi bilo pogresno klanjati vise puta?

ADA11
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 8:57 pm

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od ADA11 » Čet Nov 05, 2009 1:31 pm

Senade pokusala sam ti se obratiti privatno al nece da posalje poruku no...Nisam mislila ici nikom osim Hodzi ovdje gdje zivim i to cisto da bi popraicala sa njim jer se i sama osjecam lose, a tim mislim da imam bolove u predjelu zeludca, glavobolje, snove u kojima sanjam svaku noc da mi momak o kojem sam pisala nanosi psihicku bol i slicno. Pa sam mislila informativno posavjetovati se kod nekog odnosno Hodze u gradu gdje zivim.

A sto se tice momka sigurna sam 100 % da mu je neko naprvaio nesto da bi ga odvojio od mene. Mozda grijesim dusu al cak mislim da je to njegova mati jer je na svaki nacin pokusavala da nas razdvoji pa joj je to ocito bio zadnji potez. Momak se prije prekida ponasao toliko ovisno o meni. Ljubav je bila nemoguca do te mjere da je plakao iz dana u dan od neke navodne srece sto me ima. Onda se to preko noci promjenilo i sad to sve vise lici na mrznju . Citajuci o znacima i simptomima sihri vidjeh da sve to stoji kao neka naznaka.. osim tog kao sto rekoh ponasa se prilicno cudno, izlazi, smije se pa cak i taj koncert na kojem je bio prije 40 dana sto je proslo od smrti oca mu.

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od medina22 » Čet Nov 05, 2009 5:12 pm

popricaj s momkom i otidjite zajedno kod nekog hodze,,jer ako je sve to tako onda bas imas razloga za sumnje.Ako se to ne izljeci nece samo od sebe proci

ADA11
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 8:57 pm

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od ADA11 » Čet Nov 05, 2009 5:45 pm

Problem i jeste sto on vise nije ista osoba i sto se tesko snjim pricat moze...

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pitanje za nekog ko je upucen u nesto slicno.

Post od Senad » Čet Nov 05, 2009 6:14 pm

ADA11 napisao:Problem i jeste sto on vise nije ista osoba i sto se tesko snjim pricat moze...
Esselamu alejkum

Sestro , gledaj svoja posla imaš ti problema veći od toga šta se sa njim dešava. Uspostavljaj svoj namaz, dok ti to sve naučiš i uspostaviš Allah će tebi poslat nekoga ko te zaslužuje.

Iz gore tvog posta može se doći do zaključka da ti imaš svojih problema nakojima moraš poraditi. Ako se budeš zamarala sa tim momkom ostat ćeš bez zdravlja.

Već od sutra počni da uspostavljaš namaz, traži do Allaha s.w.t. da te uputi u vjeru da ti olakša stanje.

Esselamualejkum

Odgovori