Pitanje vezano za Hafiza Bugarija

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Karabaja
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 9:29 am

Pitanje vezano za Hafiza Bugarija

Post od Karabaja » Ned Nov 08, 2009 8:24 pm

Selma braco i sestre,

zanim me bavi l ise jos Hafiz ucenjem rukije i kakav je on?slusao sam ovu vasu rukiju i imao sam eke od simptoma.jos uvijek imam jako veliki pritisak u grudima.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Pitanje vezano za Hafiza Bugarija

Post od mesha » Pon Sep 06, 2010 3:59 pm

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
Bugari? Jel to onaj sto uci Kur'an uz muziku?
Jel to onaj sto kaze, evo imate moj Cd po toliko i toliko para, a otkad se to smije na Kur'anu zaradjivat?
Halali, ne znam...pitam.

ado_88
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Uto Jun 17, 2008 9:39 pm

Re: Pitanje vezano za Hafiza Bugarija

Post od ado_88 » Pon Sep 06, 2010 5:25 pm

Nemojmo "pljuvati" po nasoj braci i iznositi samo njihove negativne stvari ,jer svako od nas ima nekakvih mahana...pa jesil ikada slusao samo njegova predavanja,zaista su poucna ...

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Pitanje vezano za Hafiza Bugarija

Post od mesha » Pon Sep 06, 2010 5:41 pm

U Ime Allaha Milostivog, Samilosnog,
ne rekoh li ja, halali - pitam, ne znam?
Citam evo jednu knjigu, Serijatski hidzab se zove, na kraju tamo pise "mnoge 'vodje' muslimana ohalaljuju harame i odvode ljude sa pravoga puta, uceci ih da postupaju suprotno od prakse Allahovog poslanika s.a.v.s."
Razumijemo li mi islam? ne rekose mudri ljudi, a i sam prokletnik l.a. sta je muzika???
"takodje zanemaruju cinjenicu da dizab (zastor) podrazumijeva zabranu mijesanja musakraca i zena. Sve to dovodi do zalosnih scena koje su vrlo ceste u nasim dzamijama. Mladici i djevojke izmijesani izvode ilahije uz muziku..."
Za onoga koji ucini grijeh iz neznanja, pa se zatim odmah pokaje poslije toga, Allah s.v.t. ce oprostiti!
Dakle, cim se ucini grijeh - da se ucini pokajanje.
Nije mi za cilj da iznosim neke grijehe brace koje oni cine tajno a ja eto slucajno saznao, ali ako javno radi grijehe! e, jarane, nema im spasa.
Takvi su isti zidovi! Pa ucis li ti bar pet puta na dan Fatihu? A sta tamo kaze?
Jesul zidovi radili grijehe otvoreno? Jesul se pokajali?
Ako to on radi, neka se pokaje...ako pjeva uz muziku (a ja ne znam, zato pitah), neka se pokaje i odustane od toga i kaze ljudi, odustanite i vi!
Ako prodaje ucenje Kur'ana, pa zna se kakva mu je kazna ako se ne pokaje.
Pa ako je hafiz, pa sta...i zidovi znaju Kur'an napamet, pa bili arapima imami 30 godina dok se nije otkrilo ko su i sta su.
Cemu sto je naucio, ako radi grijehe javno?
Znaci li to ako je hafiz, a otvoreno grijesi, da mu niko ne smije reci, halo, ba:...grijesis! razmisli! pokaj se!" Il mu ja "hafiz" dalo za pravo da je bezgrijesan?

Sta mu to daje za pravo?Pa Poslanik s.a.v.s. je molio za oprost grijeha!!!!!

Evo ti: "Zar je poceo da se skida nakon sto su se u tu akciju potpunije angazirali penzionisani barski muftija hafiz Hasan Mavric, inace iz Ulcinja i ulcinjski imam Hamid Buzukovic" - izvor Serijatski hidzab, strana 60, Izdavac Kelimetul Haqq
eto ti primjera...za pametne, da razmisle.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Pitanje vezano za Hafiza Bugarija

Post od mesha » Pon Sep 06, 2010 6:52 pm

U ime Allaha Milostivog, Samilosnog,

Izvinjavam se zbog sirenja teme, pitade covjek Kakav je on...pa eto, htjedoh skrenuti paznju na to, ako je takav.

pcelica
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Jan 08, 2010 5:49 pm

Re: Pitanje vezano za Hafiza Bugarija

Post od pcelica » Uto Sep 07, 2010 8:34 pm

selam

Hafiz Bugari nikad nije snimio cd s muzikom, niti bilo kakav kolko ja znam. Uci ilahije striktno bez muzike.
prije je ucio rukje jedno vrjeme, ispravno, al to vise neradi radi drugih obaveza.

selam

Odgovori