Neznalica

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Prolaznik
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 11:09 am

Re: Neznalica

Post od Prolaznik » Pet Jan 15, 2010 12:04 am

Sunna napisao:Subhanallah...

Sjetih se kad stari ljudi uobicavaju reci : " jedna glava a hiljadu jezika "...
De sestro hava odi ti tamo na tu web stranicu kod brata Ajdina kako rece, mozda ti je tamo bolje pa se smiris tako. Hajr inshalla.
Upravu si , djelimicno je upravu sto se tice sirka, al sa ovakvim pristupom tesko je da da'wa urodi plodom...

Kaze Uzviseni : "Allahovom milošću, ti si blag prema njima; a da si osoran i grub, razbjegli bi se iz tvoje blizine. Zato im praštaj i moli da im bude oprošteno i dogovaraj se s njma..."

Srecem cesto bracu koja iz tolikog zara da upute druge, samo izazovu kontra efekat ... nedostaje nam fleksibilnosti, sabura, razumjevanja,..

Mudrost je kljuc uspjeha : "Na put Gospodara svoga mudro i lijepim savjetom pozivaj i s njima ne najljepši način raspravljaj! Gospodar tvoj zna one koji su zalutali s puta Njegova, i On zna one koji su na pravom putu.."

hava
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 9:43 am

Re: Neznalica

Post od hava » Pet Jan 15, 2010 12:29 am

Prakticaram se druziti samo sa onima ciji govor povecava moje znanje !
"Gospodaru naš, poduči nas onome što će nam koristiti, daj da se okoristimo onim što naučimo, i znanje nam povećaj“! amin
Draga djeco , allahimanet !!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Neznalica

Post od Haris » Pet Jan 15, 2010 12:49 am

I to je pošteno :)

Ali zamisli da to isto kaže onaj koji zna, a ti ne znaš.. Da li bi ikad naučila nešto novo?

Danya
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 4:56 pm

Re: Neznalica

Post od Danya » Pet Jan 15, 2010 8:56 pm

Subhanallah, Hava, sto si toliko arogantna, cim se neko ne slaze sa tvojim misljenjem, ti se odmah naljuti i ode. Al` s druge strane nekako te i razumijem, mozda su to i ti tvoji podstanari iz tebe, tada je covjek sklon da se brzo naljuti, misli da su svi protiv njega, oholi znanjem, sklon arogantnosti i ne daj Boze da mu ko proturijeci... :evil:
@nadanje
samo ti hrabro nastavi sa istrazivanjem i pouzdaj se u Uzvisenog Boga...

" Reci:On je jedan(jedini) Bog(Allah)
Allah je Utociste svakom
Nije rodio i rodjen nije
i niko Mu ravan nije." (Kur`an, Al-Ihlas 1-4)

Isa a.s. sin Merjemin, je Boziji poslanik i odani rob

"Ja sam Allahov rob" -ono rece (beba u kolijevci) -, "meni ce On Knjigu dati i vjerovjesnikom me uciniti

i ucinice me, gdje god budem, blagoslovljenim, i naredice mi da dok sam ziv molitvu obavljam i milostinju udjeljujem ,

i da majci svojoj dobar budem, a nece mi dopustiti da budem drzak i nepristojan.

I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih ustao!"

To je Isa, sin Merjemin, to je prava istina o njemu, onaj u koga oni sumnjaju.

Nezamislivo je da Allah ima dijete, hvaljen neka je On! Kad nesto odluci, On za to rekne samo:"Budi!" - i ono bude.(Kur`an, Meryem 30 - 35)

"Isaov slucaj je u Allaha isti kao i slucaj Ademov: od zemlje ga je stvorio, a zatim rekao: "Budi!" - i on bi.
Istina je od Gospodara tvoga, zato ne sumnjaj!" (Kur`an, Imranova porodica 59-60)

hava
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 9:43 am

Re: Neznalica

Post od hava » Sub Jan 16, 2010 3:00 am

Danya

esselamu alejkum
prvo :
.Sto se tice mog stanja , vrlo je moguce da me "moji dzini " cine arogantnom , ali ja se maksimalno trudim da ih onesposobim na vise nacina- svojim redovnim i nafila namazima , zikrom , dovama , ucenjem , proucavanjem i slijedjenjem Casnog Kura'na i razgovorima sa pametnim i ucenim ljudima koji ne uvode novotarije i koji ne slijede obicaje i pretpostavke nego samo ono sto je potvredjeno Kura'nom i sunetom. Zato sam ovdje napravila racun , da razmjenjujem iskustva i povecam znanje , ali se sad , sa jedne strane kajem a sa druge radujem , jer napokon vidim da nemam nikakve koristi ovdje.. recimo , niko mi adekvatan niti strucan u polju lijecenja nije konkretno odgovorio na pitanja u prvobitnim postovima ali zato su me saletili neadekvatni i priuceni clanovi sa foruma ko' copor pasa , divljih i gladnih , kada sam rekla svoje misljenje koje oni ne prihvataju; malo si pobrkala pojmove ko je ovdje lovac a ko lovina . Borba s nefsom, kao i borba sa šejtanom je stalan proces. Osaburit cu ,svakom svacije !
drugo:
Ne bjezim ja nigdje , ja samo ne zelim da se upustam u daljne besplodne rasprave , pogotovo ne sa neznalicama. jer ko god se s neznalicom raspravlja , na gubitku je . to ne vodi nikud . moja jedina izjava iz moje "glave" je bila da smatram nelogicnim da se osoba koja ne vjeruje u Allaha lijeci Allahovom knjigom . Sve ostalo sam potkrijepila citatima iz Kura'na i hadisa . A komentari su na te citate bili ..jedna glava hiljadu jezika i sl. -ko ima hrabrosti raspravljati se i davati komentare o Allahovom govoru - neka izvoli , ne zelim biti saucesnik u tome . Ono sto je objavljeno za mene je svetinja pa makar se to nekome ne svidjalo i makar to druge vrijedjalo.
Moj " Bog " je Allah dz.s., govorim o njemu onako kako On o sebi govori i kako je o Njemu govorio Njegov Poslanik, s.a.v.s. Sve ostalo je stranputica . I da me se pogresno ne shvati , nisam nacionalista . Islam priznaje razlicte narode i nacije i zato poziva ljude da se medjusobno upoznaju. Znaci , ne treba mijesati kruske i jabuke .
Da pripadnike razlicitih vjera pitas da opisu boga u kog vjeruju vidjela bi ogromnu razliku između tih njihovih bogova i Uzvisenog Storitelja.
U vecini slucajeva ti njihovi opisi boga bili bi, s islamske tacke gledista, vrijedjanje Allaha. I vi evo imate priliku da upoznate prijateljicu -nadanje- pa je zamolite da opise svog boga i njegova svojstva .

Neko ovdje rece da u islam treba lijepo pozivati, a ja , kao ,imam los pristup !
Sasvim je jasno da ovdje nikog i ne pozivam na islam jer smatram da ste vecina vec u njemu. Oni kojima je to ovdje cilj, neka lijepim pozovu -nadanje- da izgovori sehadet ili razmisli o prelasku na islam . i neka ona zanemari sve moje postove i citate, kako joj i drugi preporucuju , da se ne bi jadna uplasila i ruzno mislila o islamu ili muslimanima samo zbog jedne Have....

trece:
meni osobno ne smeta sto se drugi ne slazu sa mojim misljenjem , svako ima pravo da prihvati ono sto mu odgovara , mene vise od toga zanima ishod u toku i nakon lijecenja.
Posto znam da nije dovoljno otici na tretman istjerivanja dzina iz covjeka rukjom i misliti da si trajno izlijecen , nego da treba i sprijeciti da se dzin opet vraca a to se postize jedino islamskim praktikovanjem - sto vise pod abdestom , istigfar , redovan namaz, nafila, zikr jutrom i s veceri..i da ne nabrajam ono sto i vecina ovdje zna...
sada me zanima sta bi ste njoj preporucili nakon lijecenja rukjom - da klanja, zikri, ne jede svinjetinu, ne drzi ikone i slike po kuci itd. ili 100 ocenasa ?- stvarno me zanima !!

I zanimljivo je da se svako ko smatra da se musrik moze lijeciti rukjom hvata za jedan te isti hadis o grupi ahsaba koji su lijecili pleme fatihom. Fatiha je lijek , lijecnik smije naplatiti lijecenje , to bi bila poruka hadisa ; nigdje ne procitah o vjeri plemena ! postoji li i jedan drugi hadis koji govori na tu temu ?? Koliko znam u Kura'nu se na mnogo mjesta spominju musrici i njihov status , pa cu i ovaj svoj post zavrsiti jednim takvim kura'nskim ajetom -

- "A naredjeno im je da se samo Allahu klanjaju, da Mu iskreno, kao pravovjerni, vjeru ispovjedaju, i da molitvu obavljaju, i da milostinju udjeljuju; a to je – ispravna vjera. Oni koji ne vjeruju izmedju sljedbenika knjige i mnogobosci, bice, sigurno, u vatri dzehennemskoj, u njoj ce vjecno ostati; oni su najgora stvorenja..."
mahsuz selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Neznalica

Post od Haris » Sub Jan 16, 2010 4:01 am

A šta je sa muslimanima koji ustvari nisu muslimani? Koji imaju muslimansko ime, i rođeni su u muslimanskoj porodici, a ne praktikuju vjeru ni najmanje, čak šta više, čine grijehe.. šta sa njima? Učiti rukju ili ne? Ipak su muslimani :lol:

hava
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 9:43 am

Re: Neznalica

Post od hava » Sub Jan 16, 2010 10:52 am

Haris napisao:A šta je sa muslimanima koji ustvari nisu muslimani? Koji imaju muslimansko ime, i rođeni su u muslimanskoj porodici, a ne praktikuju vjeru ni najmanje, čak šta više, čine grijehe.. šta sa njima? Učiti rukju ili ne? Ipak su muslimani :lol:
Harise....tvoj smajlic puca od smijeha ....bolje bi mu bilo da place....

Jasno sam u u jednom svom postu navela : Fatiha, dova , rukja je sama po sebi lijek, ali da bi bila djelotvorna zahtijeva dobru prijemcivost kod pacijenta..
Isto tako zabranjena hrana i pice anulira njeno djelovanje.

Posto ni svaki musliman nije mumin , dejstvo lijecenja kod takvih ljudi ( muslimana koji nije mumin -vjernik ) je vrlo upitno , da ne kazem , beskorisno.

Kako ti je to promaklo ??? Ili ti nije promaklo ,samo mozda nisi znao sta znaci rijec - mumin ?!

Boziji Poslanik a.s. je neznanje nazvao bolescu a znanje je ucinio lijekom za tu bolest .

Kura'n nije objavljen samo da bi se ucio i izgovarao , nego i da bi se analizirao , razumijevao i primjenjivao !!
Mahsuz selam.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Neznalica

Post od Haris » Sub Jan 16, 2010 2:18 pm

Hajde sestro, živa ti meni bila. Ovo nema smisla. Haman su svi glupi ovdje, a ti pametna. Da bi tuđe znanje podcjenjivao moraš i ti nešto znati..

Selam.

hava
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 9:43 am

Re: Neznalica

Post od hava » Ned Jan 17, 2010 12:46 pm

Haris napisao: Da bi tuđe znanje podcjenjivao moraš i ti nešto znati..
Selam.

Istinu si rekao !!
Eto Harise napokon da se ti i ja u necemu slozimo !!
mahsuz selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Neznalica

Post od Haris » Ned Jan 17, 2010 3:56 pm

Pardonišem ako sam nekog podcijenio, pošto je to sad na moj račun. Od početka ove teme svi prisutni i ja pokušavamo samo reći da se rukja može učiti i nemuslimanima, dok ti uskačeš sa nekim bratom Ajdinom o kome i ne znamo ništa (barem ja) i vršiš predavanja o istoj temi. Shodno tome (po tvome), može se reći da nemusliman ne smije prihvatiti Islam samo zato što je nemusliman. A možda bi to bila jedna od stvari koje bi ga potakle da izabere vjeru Islam.

Nikad ne znamo gdje se krije ona prava stvar za nas.

A Allah najbolje zna..

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Neznalica

Post od bajro17 » Pon Jan 18, 2010 12:55 pm

evo i ja nakon duzeg vremena da se malo javim hava sestro sto si rekla da je fatiha sama lijek po sebi nije Allah je lijecnik za svaku bolest a fatiha je u tom slucaju dova

hava
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 9:43 am

Re: Neznalica

Post od hava » Pon Jan 18, 2010 1:15 pm

bajro17 napisao:evo i ja nakon duzeg vremena da se malo javim hava sestro sto si rekla da je fatiha sama lijek po sebi nije Allah je lijecnik za svaku bolest a fatiha je u tom slucaju dova
Zahvaljujem sto si mi ukazao na gresku, to mi je promaklo napisati ,jer smatram da svi znamo da se samo po sebi podrazumijeva da je sve u Allahovim rukama i s Allahovom dozvolom ,- Allah daje kome hoce i uzima od koga hoce - pa zbog toga sam to izostavila.
selam

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Neznalica

Post od bajro17 » Pon Jan 18, 2010 1:17 pm

ima puno ajeta koji govore da je kur'an lijek vjernicima ali ima jedan koji govori da je lijek svim ljudima ali mi se neda sada traziti pa ako nadjem zalijepit cu

Danya
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 4:56 pm

Re: Neznalica

Post od Danya » Pon Jan 18, 2010 4:41 pm

Mozda si mislio na suru Junus 57.ajet

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Neznalica

Post od bajro17 » Pon Jan 18, 2010 6:03 pm

eh da to sam mislio pa tako da ne treba govoriti ovome nemoze pomoci ovome moze sve je u Allahovim rukama ali je bitno koliko ce biti izljecen vremena

Odgovori