Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
num
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 8:57 am

Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Post od num » Čet Feb 26, 2009 5:46 pm

Selam alejkum!

Pomozimo ove porodice, kojima je, zaista, potrebna nasa pomoc:

1. Samohrana majka u podrumu sa petero djece - Zavidovici

2. Porodica iz Srebrenice -samohrana majka sa troje djece, kcerka od 19 godina je oboljela o od tumora na mozgu, a i majka je veoma u teskom stanju. Otac djece je umro prije godinu dana od neimastinje.

3. Porodica iz Skoplja (Makedonija) - Zive u garazi u kojoj nema ni poda vec je beton obicni, nema struje, trenutno je zima i hladno je, a ispod tepiha imaju kartone. Povrh svega ovoga, sin im je bolestan i treba da se operise.

4. Mirsada sa sinom - bolesna majka iz Mostara sa, isto tako, bolesnim sinom. Jedva prezivljavaju, ponekad nemaju ni osnovnih zivotnih namjernica.

O ovim slucajevima mozete procitati vise na: http://www.n-um.com/?q=node/2139



"Oni koji udjeljuju imanja svoja i noću i danju, tajno i javno, dobiće nagradu od Gospodara svoga; i ničega se oni neće bojati i ni za čim oni neće tugovati." (Kur'an, 2:27)

Pogledajte power point : "Jedno dobro djelo" na: http://www.n-um.com/?q=node/2097

Pogledajte flash "Sadaka": http://www.n-um.com/?q=node/462

Selam!

H@n@
Mlađi član
Postovi: 68
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 9:21 pm

Re: Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Post od H@n@ » Sub Mar 07, 2009 2:56 pm

Kako pomoci...neki telefon, ziroracun,...

num
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 8:57 am

Re: Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Post od num » Sub Mar 07, 2009 3:33 pm

Selam Hana!

Odi na ovu adresu i nacices uputstva kako izvrsiti uplatu: http://www.n-um.com/?q=node/2139

Allah, svt, te nagradio svakim dobrom!

num
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 8:57 am

Re: Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Post od num » Čet Mar 26, 2009 9:25 pm

Selam alejkum!

Ova akcija je zavrsena i evo rezultata sakupljene pomoci:

Za ”Majku sa petero djece ” sakupljeno je 10.681 SEK (svedskih kruna) sto odgovara oko 960 €

Za ”Porodicu iz Srebrenice ” sakupljeno je 8.634 SEK sto odgovara oko 776,22 €

Za ”Porodicu iz Skopja” sakupljeno je 7.821 SEK sto odgovara oko 703,13 €

Za ”Mirsadu sa sinom” sakupljeno je 8.520 SEK sto odgovara oko 765,97 €
*****************************

Zapoceto je sa novom akcijom: http://www.n-um.com/?q=node/2234

Selam!

muslima iz hr
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Jan 23, 2010 8:40 pm

Re: Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Post od muslima iz hr » Sre Mar 10, 2010 8:36 pm

selam alejkum ja sam bila na stranici n-um i zelim da pomognem ali nerazumijem pod koju adresu da napisem giro i I BAN broj.
ja saljem iz inostranstva i ako zelim da posaljem preko moje banke direktno na drugu banku treba da ispunim giro iban ,ime prezime i punu adresu
od osobe kome se salje.Na stranici je upisan broj giro i iban ali ne i puna adresa osobe koja ce primiti taj novac.Onda ispod teksta za one koji zele da salju pismom stoji neka adresa ali sad ja neznam dali da tu adresu ukucam i kad se salje preko giro broja.Ako neko moze da mi pojasni .

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Post od Senad » Sre Mar 10, 2010 9:21 pm

muslima iz hr napisao:selam alejkum ja sam bila na stranici n-um i zelim da pomognem ali nerazumijem pod koju adresu da napisem giro i I BAN broj.
ja saljem iz inostranstva i ako zelim da posaljem preko moje banke direktno na drugu banku treba da ispunim giro iban ,ime prezime i punu adresu
od osobe kome se salje.Na stranici je upisan broj giro i iban ali ne i puna adresa osobe koja ce primiti taj novac.Onda ispod teksta za one koji zele da salju pismom stoji neka adresa ali sad ja neznam dali da tu adresu ukucam i kad se salje preko giro broja.Ako neko moze da mi pojasni .
Eseelamu alejkum
Seko ako sam ja dobro razumio ti ne uplaćuješ direktno na imena koja su navedena , a kojima je potrebna pomoć , već samo naznačiš na uplatnici da je za osobu XXXX, to se sve šalje na ime jednog brata Envera Fifica, ako sam dobro razumio ko šalje pismom, a ko šalje preko banke onda je to,,, Norrköpings unga muslimer,,,,,, a oni to kasnije rasčlanjuju i šalju kome je namjenjeno,,,,

Najbolje bi bilo da se PP ili e-mailom obratiš članu ovog foruma ,,,num,,, pa neka ti pojasni,,,, a možda će i da navrati pa će vjerovatno pročitat ovu tvoju želju,,,,

Allah te nagradio za tvoje nastojanje

Esselamu alejkum
p.s datum gornjeg posta sa rezultatima je Postao/la num » 26 mar 2009, 22:25 to je skoro prije godinu dana pa provjeri da li je aktualno,,,,

muslima iz hr
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Jan 23, 2010 8:40 pm

Re: Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Post od muslima iz hr » Čet Mar 11, 2010 10:00 am

akcija traje jos uvijek.Znam da se nesalje novac direktno osobama kojima je potrebna pomoc ali mi treba potpuno ime i prezime ulica broj poste i drzava od onoga koji sakuplja taj novac.tako trazi moja banka inace neposalje bez potpunih podataka,znaci nije dovoljno samo ime banke nego i sve ovo ostalo.poslala sam ja njima isto pitanje ali jos nema odgovora sigurno su prezauzeti.preko pisma ako saljem bojim se da ce netko da otvori .cekam jos koji dan pa ako nista necujem od njih poslat cu inshAllah garantno pismo sa sadakom.

JasminEmira
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Jan 04, 2013 8:21 pm

Re: Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Post od JasminEmira » Sre Jan 09, 2013 5:29 pm

selam alejkum
Posto su mi zavidovici naj blizi dalimi neko moze reci neki nacin ili adresu kako da pomognem toj sestri u zavidovicima voljan sam pomoci na neki nacin.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Post od Haris » Sre Jan 09, 2013 6:27 pm

Ovo je već staro, bilo je nekih akcija, učestovale i televizije i šta ti ja znam, i smirilo se to. Ne viđam nikog od njih.

JasminEmira
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Jan 04, 2013 8:21 pm

Re: Pomozimo - cetiri potresna slucaja

Post od JasminEmira » Sre Jan 09, 2013 9:35 pm

Selam alejkum
Halali skoro sam se prikljucio na forum a nisam neki strucnjak sa kompijuterom.
Ali ako bude sta ovog tipa pomoci rado bih ucestvovao pa koliko toliko a i otici direkt nekome odnjeti pomoc nije problem ima lijep krug brace koji bih pomogli pa bujrum.

Odgovori