Hitno pomoc problemi u braku

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

meleke
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:34 am

Hitno pomoc problemi u braku

Post od meleke » Uto Apr 27, 2010 1:01 pm

Ovo sam bila poslala moderatoru enesu pa cu i ovdje da postavim pitanje za sve odgovore unaprijed hvala.
Imam probleme u braku
i bila sam kod hodze koji je od povjerenja ali kad sam citala ovdje neke poruku da one hodze koji
pitaji ili gledaju u slike a traze ime i prezime muza zena da mogu jos pogorsati situaciju. Taj hodze je gledao preko slike a
pitao je za ime muzove majke i moje i datum rodjena od nas je trazio.
Dobili smo oboj hamajlije za stan i za nas ali imam osjecas da cak jos vise i cesce se svadjamo.
Bila sam kod tog hodze posto je meni napravila majka od mog bivseg da ludim za njegovom sinom. On je sve radio i sve sam trpila za tu vezu jel sam mislela uzecemo se tako je i bilo u planu ali neko od njegovi to nije zelio pa nas na silu rastavio. Kad sam odlucila da odem jer sam bila vise van sebi zivcana, omrsavila tuzna zalosno me bilo gledati nasla sam poslje toga muza za kog sam se udala.
Oni su onda poceli da prave meni i mom muzu da se rastavimo da nemamo djece itd. U tome mi pomogao taj hodza da nedoje do toga.
Ali poslje svadbe se stvar pogorsala taj hodza je reko da ce moj bivsi na svadbu poslati nekoga. Mozda nam je tada i napravljeno opet i ako sam imala zastitu i postupila nako kako mi hodza reka. Sta vi mislite od svemu ovome? Jer od svadbe pa nakon jedan mjesec. Moj muz se promjenio svadjali smo se zbog sitnica on mi nepokaze ljubav kako je to prije radio on je mene toliko jako voljeo a sada skoro nikako to i negovori nego kad ga natjeram. A uopste nije bio takav muz. Mozda je to tako u braku ali nevjerujem kod njega jel je uvjek govorio kako me voli kako je sretan da smo se sreli i tako slicne stvari. A ovaj hodza kod koga sam isla neprima vise narod zato sto je bolestan pa jedno vrjeme nece raditi. Bojim se da dodje do rastave braka molim vas da mi pomognete. Jer sam i trudna i nezelim da dodje do necega. Sta da radim kome da se obratim jel sam iz njemacke Sta vi mislite o svemu ovome??
Ja sam imala i prije toga hamjliju od toga hodze kad sam bila sa bivsim mojim skupa hamajlija da me cuva. Ali on mi reko da je tu hamjliju neko izpisao tako da nevrjedi. Neznam ni ja sta da vjerujem jer moj bivsi se od danas do sutra isto promjenio posto nenormalan skoro dvije godine sam trpila. Pa sad se bojim
da nebi slicno se desavalo mom muzu na odgovore vam hvala !!!!

Pozdrav

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od Haris » Uto Apr 27, 2010 3:02 pm

Eselamu alejkum meleke,

Prije svega da ti poželim dobrodošlicu, i molim Uzvišenog Allaha da ti olakša tegobe inšaAllah.

Na žalost, kako si i primjetila, mnogo je tih "pouzdanih" koji rade na sve i svakakve načine želeći time steći samo materijalnu korist.
Kao prvo, moram te upozoriti da sve što ti je taj hodža dao, tj. zapise, hamajlije i ostalo, spališ bez straha da će ti se nešto desiti. Dok budeš spaljivala, uči sura Felek i Nas, i uzdaj se samo u Allaha dž.š. i njegovu pomoć.

Takođe, druga stvar.
meleke napisao:Ali poslje svadbe se stvar pogorsala taj hodza je reko da ce moj bivsi na svadbu poslati nekoga.
Da li je moguće da neki čovjek, koji je isti kao i ti i ja, i svi mi, zna šta će se desiti unaprijed? Poslanici, Bogu najdraži ljudi takve mogućnosti nisu imali, pa zašto će "neki tamo" hodža.

Dalje, dobre si stvari primjetila što se tiče slika i datuma. To je još jedna stvar kojom se odlikuju nepravilni "lječnici".

Zbog toga zahvali Allahu dž.š. jer ti je otvorio oči, i uputio te da tražiš odgovor dalje. Neko je godinama u problemima, a da i ne primjeti.

Postupi po uputama sa ove stranice: http://lijecenje-kuranom.com/download/audio.html

Čisto da se provjeriš još i potvrdiš stanje.

Ukoliko se uvjeriš u sve to, sa čovjekom porazgovaraj na fin način. Reci mu da ste pogriješili što ste išli tome hodži, da si našla ispravan način liječenja.
Napravi taj prvi korak, pa ćemo dalje sa uputama zavisno od toga kako se pokaže dogovor sa njim.

meleke
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:34 am

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od meleke » Sre Apr 28, 2010 7:47 am

hvala ti harise na odgovoru. Ali znas sta me cudi i nezelim da grjesim dusu za tog hodzu. Jer kad sam bila sa bivsim stvarno
nisam bila vise normalna i da napustim svoje najblize kao u transu sam bila. On ljeci sa
kuranom reko je znam ga odavno.
da mi je zapise (papire nesto napisano na arapsi jezik) to sam morala paliti u vodu stavit i stvarno mi bilo bolje posle toga svega. Znaci pomogao mi je on.
A za sastitu mi dao hamaljije za mene muza stan to je jedan trokud nesto uvezano i sljepljeno sa ljepilom. Znaci imali smo zastitu ali se svadjamo zbog sitnica nemozemo skupa da pricamo. zato sam pomislila ili mi opet neko pravi ili se stvar bas sto sam isla i radila to kod hodze pogorsala.
Jedno vece sam ja sanjala mene i bivsog kako se slazemo a on mi vidje stomak da sam trudna i izbode me nozem. Isto vece moh muz sanja nas sa djetetom u jednom

parku kako se igramo a posle mu prilazi covjek i kazemu nije to tvoje djete u sledecem trenutku mene vidi sa drugim covjekom na klupi. Iste vece moja mati
sanja drugaricu od mene rekla joj je cak i ime i u snu joj rece da je ona tuzna zato sto ja imam sve i dobro mi sve ide i kako sam ljepa. Sta to moze sve da znaci? Moram da recem da ja i muz imamo dosta zavisni ljudi oko nas a nista nikom necinimo. Moram da navedem da sam i trudna a citala sam bas ovde da se more pasti u nesvjest tokom slusanja rukje. Moram i da navedem da nisam islamske vjeroispovjesti. Nadam se ipak da me sada necete na jedan naci da odbacite i nadam se da za mene i ako nisam muslimanka ima spas. Molim vas za iskrenu pomoc. I jel se meni uopste moze pomoci?od mog bivskog (musliman) majka se bavila sa nabacivanjem ona je govorila da pomaze ljudima u kuci je gledala u grah i karte i uvjek su joj dolazili dosta naroda. Molim vas za pomoc. Znam da je u svakoj vjeri ovo grjeh veliki i zato sam potrazila na ovu stranicu pomoc od vas.

Pozdrav i unaprjed hvala (p.s. izvinite na gramatiku odavnoooooo sam u njemackoj pa lako se zaboravi jezik nazalost!!) :))

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od Haris » Sre Apr 28, 2010 8:40 am

To je, možda, samo prividno pomoglo. Samo ti to sve zapali. Nema smetnje što si nemuslimanka, jer Kur'an je objavljen cijelom čovječanstvu, i niko te neće odbacit, jer to nije odlika muslimana, vjernika.

Za snove ti ne znam reći, jer treba znati, tj. imati taj dar, tumačenja snova.

Samo ti uradi po uputi, pa da utvrdiš stanje.

meleke
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:34 am

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od meleke » Sre Apr 28, 2010 9:05 am

hvala ti harise. Ali me cudi kako to moze da pomogne na trenutak pa onda tako nesto. A i sve je znao i pogadjao. Nevjerovatno da to ima.
Najvise me cudi kako to u neko vrjeme da pomogne a nakon duzeg perioda da narodu odmogne. To me uvjek fasciniralo takvi ljudi. Znam da je grjeh.
Ja sam mislila da se on umjesto mene moli i tako da mi pomaze pa i to je od boga.

Znaci da skinem tu audio. Ovdje sam citala da trebam biti pokriveno cjelo tjelo? Jel mi moze biti majka uz mene?
I jos jedno pitanje sta da izgovorim ako neznam nista kad palim te hamajlije?

Znam da je kuran za cjelo covjecanstvo ali sam mislila da mi nemoze pomoci jer neznam da ga citam niti da
se pravilno molim. Kako onda da mi pomogne. Jel mozda bolje da idem nekome ko to praktikuje? Ako imate neke adrese u njemackoj molim
vas da mi dadete. A muci me i to kako posle da se zastitim i zli ljudi kada neznam vi ovdje znate svi kako sam citala sta
treba i kako da se molite naravno to je vasa vjera nebi biko ni ljepo da se nezna. A sta ja poslje toga da radim? Da se zastitim zli ljudi a vjeruj te ima ih mnogo.
+Pozdrav

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od evlad67 » Sre Apr 28, 2010 9:06 am

Selam
koliko ti je dobra ta drugarica sto je majka sanjala?
Iste vece moja mati sanja drugaricu od mene rekla joj je cak i ime i u snu joj rece da je ona tuzna zato sto ja imam sve i dobro mi sve ide i kako sam ljepa.
Pazi, nije mi cilj da bacam sumnju na tvoju drugaricu ni slucajno, al da nema mozda "urokljivo oko"??? I to je moguce!?

Meni se nekako cini, da nasem narodu u njemackoj je previse dobro, i ko da nemaju svojih problema bave se tudjim problemima, a ako i nema neko problema, onda mu oni pripreme koji, onako usput "zu null tarif" za dzabe!!!!
Ni sam nisam znao koliko u Ger. ima nasih "zapisnicara" a tek te njihove tarfe, uffffff!!
Tacno mi je bilo doslo da jednog sto bude u Ingolstadtu a poznat je svima da hoce napravit zapis, za sve sto mu platis, da ga javno napanem, al pomislih, kasnije sam tek nadrljo od njega i okanim se te namjere!

A to za ucenje, sta treba da ucis, sto ti je Haris reko, to mozes nac u svakom Ilmihalu ili slicnoj knjizi, i naravno u Kuranu, to su zadnje dvije sure iz Kur'ana, kratke su i nisu velike niti teske za citat.
Samo, mislim, da treba da uzmes abdest ako budes Kur'an uzimala, i ako budes ucila te sure dok nistis zapis.
Dali ti je muz musliman, izvini sto pitam, al ako jest onda bi on to trebo znat!

evlad67

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od bajro17 » Sre Apr 28, 2010 9:58 am

evo kako to da ti pomogne na trenutak i nestane:
ako ima sa tobom sejtan onda posto taj hodza suradjuje sa nekim drugim sejtanima ili stupi u kontakt sa tvojim pa se dogovore ali ne trajno ili su njegovi jaci pa tvoje nadjacaju i to nije trajno vec privremeno i onda taj period osjcas olaksanje
a kako sve zna o tebi on zaduzi neke sejtane da te prate i istrazivaju o tvome zivotu pa tako oni mu sve govore i ti pomislis daa on zna ono skriveno sto je potpuno netacno zato bolje odakni od njega nikakva korist ti nemoze od njega doci

meleke
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:34 am

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od meleke » Sre Apr 28, 2010 10:33 am

bajro17 napisao:evo kako to da ti pomogne na trenutak i nestane:
ako ima sa tobom sejtan onda posto taj hodza suradjuje sa nekim drugim sejtanima ili stupi u kontakt sa tvojim pa se dogovore ali ne trajno ili su njegovi jaci pa tvoje nadjacaju i to nije trajno vec privremeno i onda taj period osjcas olaksanje
a kako sve zna o tebi on zaduzi neke sejtane da te prate i istrazivaju o tvome zivotu pa tako oni mu sve govore i ti pomislis daa on zna ono skriveno sto je potpuno netacno zato bolje odakni od njega nikakva korist ti nemoze od njega doci

nevjerovatno!!!! Sta sve nema na ovom svjetu. Kazem vam jedno vrjeme mi bilo super dosla sam sebi posto sam gledala kao u prazno.
Ali eto ima skoro pola godina zbog sitnica se svadjam sa covjekom a i on je posta nerazuman. Katastrofa.
evlad67 napisao:Selam
koliko ti je dobra ta drugarica sto je majka sanjala?

nije bas dobra durgarica ok je znademo se vec dugo ali nedruzimo se cesto.

Meni se nekako cini, da nasem narodu u njemackoj je previse dobro, i ko da nemaju svojih problema bave se tudjim problemima, a ako i nema neko problema, onda mu oni pripreme koji, onako usput "zu null tarif" za dzabe!!!!
Ni sam nisam znao koliko u Ger. ima nasih "zapisnicara" a tek te njihove tarfe, uffffff!!
Tacno mi je bilo doslo da jednog sto bude u Ingolstadtu a poznat je svima da hoce napravit zapis, za sve sto mu platis, da ga javno napanem, al pomislih, kasnije sam tek nadrljo od njega i okanim se te namjere!

ja sam bila kod hodze u minhenu ali on je uvjek potvrdio da ljeci kuranom znaci to su ferse iz kurana. zato sam ja isla inaca ja nevjerujem u te neke trave ili konce ili da se nosi so i hljeb za srecu ili kakvi jos gluposti ima. Kod njega mislila sluzi za Boga i zato sam to radila jel bog je jedan.

A to za ucenje, sta treba da ucis, sto ti je Haris reko, to mozes nac u svakom Ilmihalu ili slicnoj knjizi, i naravno u Kuranu, to su zadnje dvije sure iz Kur'ana, kratke su i nisu velike niti teske za citat.
Samo, mislim, da treba da uzmes abdest ako budes Kur'an uzimala, i ako budes ucila te sure dok nistis zapis.
Dali ti je muz musliman, izvini sto pitam, al ako jest onda bi on to trebo znat!

Eto vidis tu vec pocinju moji problemi ja neznam nista od tome. Niti sta je abdest ili slicno zato bi voljela da to neki mi uci ali ima takvim dosta koji nemaju pojma u tome je moj problem. Nema problema za pitanje ne nije mi muz musliman on je svabo a nevjeruje u nista i to je zalosno. On i nevjeruje u ove stvari koje sam mu pricala nosi tu hamajliju nezna ni zasto. Voljela bi da otvorim da vidim sta je unutra ali nebi ni to razumila sigurno je nesto ispisano ali na arapskom. Neznam ni ja sta da radim. A nezelim ni sebi ustvari nama da naudim jer nemam iskustva u tome a jos nosim djete udata sam nezelim da doje do rastave.
evlad67 napisao:Meni se nekako cini, da nasem narodu u njemackoj je previse dobro, i ko da nemaju svojih problema bave se tudjim problemima, a ako i nema neko problema, onda mu oni pripreme koji, onako usput "zu null tarif" za dzabe!!!!
ovo je ovdje ziva katastrofa svi oni idu kod ti "zapisnicara" a i bave se da drugim naskode. Ljubomora velika.
evlad67

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od evlad67 » Sre Apr 28, 2010 10:46 am

Mozes li nam rec ime tog hodze u Minhenu kod kojeg si bila?
Ovdje ima dosta iskusnih ljudi na forumu oni mogu ti rec dali je taj hodza ispravan ili ne, a i meni bi mozda ta informacija valjala, da nebi i ja kojim slucajem kod njega zaluto?!

evlad67

meleke
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:34 am

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od meleke » Sre Apr 28, 2010 11:08 am

da ti iskreno kazem strah me da recem njegovo ime jel nikad se nezna mozda je on na jedan nacin uz mene
pa da nebi mi bilo gore. ja nemam nista lose od njemu da kazem u tom trenutku mi je pomogu i povratlila sam se u zivot i
neku normalu. mozda to i nije do njgea sto se svadjam sa muzom.

on je napravio te zapise prije pola godine.

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od bajro17 » Sre Apr 28, 2010 11:18 am

jesi li ti muslimanka posto nisam citao od pocetka malo je velik post pa mi se nije dalo citati :) ali samo da ti kazem nema on sta biti sa tobom to je nemoguce jer nemoze jedna te ista materija biti na dva mjesta

meleke
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:34 am

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od meleke » Sre Apr 28, 2010 12:32 pm

ne nisam muslimanka. zato se pitam kako da nastavim dalje. Kad poslusam tu rukju. I ako budem imala simptome. Rekli su mi da spalim hamjlije.
a kako i dalje da se cuvam sejtana i uroka? Kad ne praktujem islam. Zar nije grjeh da to radim ako malo znam od islamskoj vjeri i nacinima
molitve. Post kao i receno nisam muslimanka.

meleke
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:34 am

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od meleke » Sre Apr 28, 2010 12:37 pm

Haris napisao: Dok budeš spaljivala, uči sura Felek i Nas, i uzdaj se samo u Allaha dž.š. i njegovu pomoć.
1. jel mi mozes napisati to ili gdje da nadjem da igovaram. Sta ako neizgovorim tacno?
2.Hamajlije prvo da spalim jel se one pale u stanu ili van kuce?
3. Dali prije da slusam rukju a onda da spalim ? Ili kako

Harise bilo bi mi drago da odgovoris

Pozdrav

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od bajro17 » Sre Apr 28, 2010 12:52 pm

spalis bilo gdje i prospes niz vodu pepeo ili negdje gdje niko ne hoda zakopas u zemlju samo upisi u google felek i nas i dobit ces kako se uce i onda poslusaj rukju upalis rukju moras prije toga biti cista ako si imala mjesecno pranje ili intimne odnose sa covjekom prvo se okupaj kada se okupas isperi tri puta usta i nos i ako budes slucajno obavljala neku nuzdu operi se(mislim spolni organ ili tjelesni otvor zavisi od nuzde) e onda nadji kako se uzima abdest i uzmi abdest lezi zatvori oci i pusti da uci rukja(Napomena: ova rukja nije za lijecenje vec samo za testiranje dali imas neku bolest koju prouzrokuje nevidljivi svijet) e tako slusaj i ne opiri se i ne boj se samo se boj Allaha dz.s. e onda ako bude reakcija javi se na forum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Hitno pomoc problemi u braku

Post od Haris » Sre Apr 28, 2010 6:53 pm

Pozdrav, nisam bio tu, ali vidim da su se braća potrudila da pomognu. Kao što kaže bajro17, spališ i pustiš na neko mjesto gdje se ne hoda, ili niz vodu. Takođe te je uputio šta radit ako je vrijeme ciklusa ili odnosa. Bilo bi poželjno da neko bude kraj tebe dok učiš, u slučaju nekih komplikacija, mada ne mora značit da ih može bit. I kao što ti rekoh, a i bajro17 pojasnio, prividna je pomoć, i trenutna iz tog razloga, što je njemu bitan profit, pa zna da ćeš opet doći. A i niko ne može molit za tebe. Svaki čovjek je zaseban i za sebe se bori.

Na ovom linku ti je ilmihal, u njemu je sve osnovno o Islamu.

http://rapidshare.com/files/381272491/ilmihal.pdf.html

Odgovori