Sihiri na nakitu

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
azra67
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Maj 10, 2010 10:23 pm

Sihiri na nakitu

Post od azra67 » Pon Maj 10, 2010 10:30 pm

Selam,

Bila sam kod jednog hodže i rekao mi je da neko ko mi je poklonio nakit na njemu ima sihira.
I na neki način je istina da se sve bukvalno u životu zatvorilo i dešavaju se neki belaji.

Pa bih molila pomoć,kako se može učiti na taj nakit(srebrene ogrlice,narukvice,minđuše) da spadnu sihiri,ili to treba uništiti,baciti?

Hvala,neka vas Allah dž.š. nagradi.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sihiri na nakitu

Post od Haris » Uto Maj 11, 2010 2:30 pm

Selam,

Da li ti je taj neki hodža rekao po nekom svom nahođenju ili je tokom učenja džin to rekao?

azra67
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Maj 10, 2010 10:23 pm

Re: Sihiri na nakitu

Post od azra67 » Uto Maj 11, 2010 5:09 pm

Ma ne samo me je onako pitao,dok je pravio neke zapise. :shock: :shock:
Kaže imaš neki nakit,ko ti je poklonio?Nešto je naučeno na njih.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Sihiri na nakitu

Post od senci » Uto Maj 11, 2010 8:07 pm

Spali sa bismilom i neidi tome "hodži". Ako imaš problema idi pravom učaču rukje, koji lječi kako je lječio i naš poslanik Muhammed s.a.v.s.

Te spletke izmedju šejtana i ti vračara neka budu daleko od nas. Amin.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sihiri na nakitu

Post od Haris » Uto Maj 11, 2010 8:50 pm

Eto kao što ti je rečeno, spali ako se može, ako ne može, rabij čekićom ili nekim tvrdim predmetom, da pukne.

I znači, pisanje zapisa i otkrivanje stvari a da mu nisi rekla da imaš nakit. To su ti osobine sihrbaza.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Sihiri na nakitu

Post od Enes » Uto Maj 11, 2010 9:12 pm

Grijesite ljudi, lako potežete riječ sihbaz za nekoga, nemojte tako.
Krupne su to rijeci, to moze da bude zakljucak kroz iskustvo, kroz praksu pa je covjek rekao....
a najbolje je, ono sto je sumnjivo, spaliti.Ako je u pitanju neka vrijedna stvar, onda je potopiti u naučenu vodu pa da odstoi neko vrijeme u istoj.
Jer nije sve tacno sto dzin kaze da se na svakoj stvari nalazi sihr, koju on spomene...tako da je i dzin rekao, ne treba slijepo slijediti njegovu izjavu.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sihiri na nakitu

Post od Haris » Uto Maj 11, 2010 9:47 pm

Čovjek, u pravu si :)

Prenaglili smo.

Mada mi i nije cilj da optužim tog nekog. Samo sam naveo da su te osobine, osobine sihrbaza. Barem kako se do sad to spominjalo.

A Allah najbolje zna...

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Sihiri na nakitu

Post od senci » Sre Maj 12, 2010 7:42 am

Zato si ti tude Enese da nas ispraviš. Na oto što si kazao nisam ni pomislio. MašAllah neka te Allah dž.š. nagradi.

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Sihiri na nakitu

Post od bajro17 » Sre Maj 12, 2010 12:37 pm

a i ne mora i ako je sihrbaz da je na nakitu kozna bezveze covjek rekao i ti odm bacis a mozda i nije a nakit vrijedan :)

azra67
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Maj 10, 2010 10:23 pm

Re: Sihiri na nakitu

Post od azra67 » Sre Maj 12, 2010 2:27 pm

Hvala na odgovorima.
Nego mi nije bilo jasno kako za svaki slučaj na tom nakitu proučiti nešto,pošto ne znam ako se uči. :mrgreen:
Došla sam kod hodže da tražim pomoć jer mi se sve "začepilo" tako naglo,pa možda je i od tog nakita.Bog zna najbolje,neću ni da se griješim.

Ali više ni sama nisam sigurna od čega je.
Zapisa uza se nemam,niti mi je neko poturio u kuću...jedino imam negdje jedan zapis od malena što sam nosila,ne mogu da ga pronađem a trebala bih ga spaliti....

a lanac sam uzela od jedne osobe iz familije,i platila sam ga jer mi je bila želja da kupim lančić...ako me shvatate.

Visoko
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 1:53 pm

Re: Sihiri na nakitu

Post od Visoko » Uto Jul 20, 2010 10:36 am

Enes napisao:Grijesite ljudi, lako potežete riječ sihbaz za nekoga, nemojte tako.
Krupne su to rijeci, to moze da bude zakljucak kroz iskustvo, kroz praksu pa je covjek rekao....
a najbolje je, ono sto je sumnjivo, spaliti.Ako je u pitanju neka vrijedna stvar, onda je potopiti u naučenu vodu pa da odstoi neko vrijeme u istoj.
Jer nije sve tacno sto dzin kaze da se na svakoj stvari nalazi sihr, koju on spomene...tako da je i dzin rekao, ne treba slijepo slijediti njegovu izjavu.
Selam alejkum,
Sta se uci na vodu da se nakit/zlato potopi u tu naucenu vodu ako je receno da sihiri imaju na nakitu?Da li je bolje baciti nakit ili zakopati negdje ili je dovoljno da se uradi ovo sa naucenom vodom?
Hvala
Selam alejkum

Odgovori