Glavobolje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Glavobolje

Post od aljo78 » Pet Avg 27, 2010 8:37 pm

Selam Alejkum

Pitanje Lijecim se dugo vremena ili bolestan sam vec duze vremena od sihra/dzina i primjetio sam da sa mnogo bolje nego prije .Naravno od namaza pa dalje ,popravio sam se Elhamdulilah.
U poslednje vrijeme u namazu bilo kojim drugim vrstama ibadeta pogotovo posle ikindije i vrijeme aksama imam jaka trzanja i ucestale glavobolje pa pritisak u glavi za neizdrzati cak dodzem do te situacije da nemogu vise slusati ucenje ili da ibadetim .Umorim se tako da je za nepovijerovati vise psihicki ne fizicki .I lijeva strana lica ili usta pa cak i vrat u namazu zatezu ili krive.
Braco i sestre iznemogao sam nemam ni fizicke a ni psihicke snage a i dalje se borim i jedva ustrajem i na teravijama namazu .
Puno sam i smrsao pa sad neznam dali je to med ,voda ,ulje ,cajevi ,listovi sidra itd.I jos nesto kad mi je jedan brat iz mesdzida ucio ovdje dzinica se javila i jos 4 tvero ali su ovi konvertovali i izasli i ona je presla navodna ali nemoze da izadze radi sihra i da je tu 13 godina ako nelaze i poslata da me unisti .

Na rubu sam snage i Molim Allaha da mi se smiluje i izlijeci .

Allah vas nagradio za odgovor .

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Sub Avg 28, 2010 10:37 pm

Nepostavi pitanje Halalite

Zar je moguce da su ovakve glavobolje i bas ovoliko da udara u glavu ?Jel to znaci da se nastanio-la u glavi ?Sta uraditi ako jeste ?

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Glavobolje

Post od akhi » Ned Avg 29, 2010 10:48 am

aljo, procitaj postove koje sam napisao kani na temi ispod. Prvenstveno se trebas popraviti u vjeri, imati teweku tj. oslonac na Allaha swt, a Allah swt je taj koji lijeci! Ucini kufr u tagute ako nisi jer je to prije sehadeta. Ostavi se hram jela i pica-na ovo mnoga braca ne obracaju uopste pozornost! Trebas znati od koga kupujes hranu-ako je neko Bosnjak, u vecini slucajeva nije musliman. Reci cu ti da svaki 33 Bosnjak, otprilike, obavlja namaz! Bez namaza nejma islama! Uci vise Kur' an, ostavi se kamate, kocke, bluda svih vrsta, radi vecernji i jutarnji zikr, idi u provjeren dzemat gdje se ne rade novotarije, primjenjuj el wela wel bera i onda ocekuj Allahovu awdz milost. Selam alejkum muslimanima!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Glavobolje

Post od Senad » Ned Avg 29, 2010 5:24 pm

akhi napisao:aljo, procitaj postove koje sam napisao kani na temi ispod. Prvenstveno se trebas popraviti u vjeri, imati teweku tj. oslonac na Allaha swt, a Allah swt je taj koji lijeci! Ucini kufr u tagute ako nisi jer je to prije sehadeta. Ostavi se hram jela i pica-na ovo mnoga braca ne obracaju uopste pozornost! Trebas znati od koga kupujes hranu-ako je neko Bosnjak, u vecini slucajeva nije musliman. Reci cu ti da svaki 33 Bosnjak, otprilike, obavlja namaz! Bez namaza nejma islama! Uci vise Kur' an, ostavi se kamate, kocke, bluda svih vrsta, radi vecernji i jutarnji zikr, idi u provjeren dzemat gdje se ne rade novotarije, primjenjuj el wela wel bera i onda ocekuj Allahovu awdz milost. Selam alejkum muslimanima!
Esselamu alejkum

Šta ovo znači ofarbano?! u kontekstu pitanja,, ,,

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Glavobolje

Post od akhi » Ned Avg 29, 2010 6:16 pm

Treba da ti je jasno... Poslusaj komentar knjige tewhida skinut s :..?"#4%.com i razjasni si, inshaAllah, ako imas nedoumica.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Glavobolje

Post od Senad » Ned Avg 29, 2010 8:51 pm

Esselamu alejkum

MA neka si mi zdrav i živ daj pojasni ovaj tvoj odgovor ,pročitaj šta si napisao pa mi razjasni, možda je ostalim jasno ali meni nije.
Aljo postavio pitanje
aljo78 napisao:Zar je moguce da su ovakve glavobolje i bas ovoliko da udara u glavu ?Jel to znaci da se nastanio-la u glavi ?Sta uraditi ako jeste ?
A ti mu odgovaraš
akhi napisao: Ucini kufr u tagute ako nisi jer je to prije sehadeta.
Iz ovog tvog pisanja sam razumio da aljo treba da prvo učini kufr pa ponovo šehadet da izgovori,,bar si tako napisao,,,

Ucini kufr >>> ova je poziv da aljo učini kufr/nevjerstvo
pa ga zatim opet još jednom podstičeš riječima>>>> ,,ako nisi jer je to prije sehadeta

Ako se radi o gramatičkim greškama onda kontaktiraj administratora da ti to ispravi ili mi pojasni...
Eselamu alejkum

ado_88
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Uto Jun 17, 2008 9:39 pm

Re: Glavobolje

Post od ado_88 » Ned Avg 29, 2010 9:11 pm

Stvarno i mene zanima sta ovo znaci :
akhi wrote:
Ucini kufr u tagute ako nisi jer je to prije sehadeta...
Pojasni nam molim te ,ako nije problem?Kako se moze neko pozivati na cinjenje kufra?Ne razumijem...halali mi, ako sam pogresno shvatio!

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Ned Avg 29, 2010 10:38 pm

Selam alejkum

Bas sad neznam nista .NIje ni meni jasno .Pogledacu na toj stranici sta znaci kufr u tagutu.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Glavobolje

Post od akhi » Pon Avg 30, 2010 2:21 am

tagut je sve oni sto se obozava mimo Allaha swt, i zadovoljno je time. Procitajte moje poruke i postupite tako, inshAllah!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Glavobolje

Post od Haris » Pon Avg 30, 2010 1:52 pm

Čovjek je napisao da učini kufr u tagute (tj. nevjerstvo u tagute), da se okrene Allahu dž.š.

Objašnjenje taguta:

Kao najispravniji stav o pitanju definisanja značenja termina “tagut“ citiraćemo riječi Ibn-Džerira Taberija koji u svom tefsiru kaže: “Ono što smatram ispravnim o pitanju definicije ´taguta´ jeste mišljenje da je ´tagut´ svako onaj ko se pobuni protiv Allaha, dž.š., pa postane predmetom obožavanja mimo Allaha, dž.š., bilo njegovom tiranijom ili prisilom, ili da ga drugi dragovoljno prihvate za božanstvo. Predmet obožavanja može biti čovjek, šejtan, idol, kip ili bilo šta drugo. (Ibn-Džerir Taberi, 21/3)

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Uto Avg 31, 2010 12:16 am

Esselamu alejkum we rahmetulahi we beraktuhu
Sve je to meni jasno i to je Elhamdulilah ucinjeno podavno vec Allah najbolje zna.
Ali sta mi nije jasno sto me imam ta napinjanja u dijelu glave i pozadine vrata i usta .Tresem glavu da je toliko nepodnosljivo od silnog napinjanja pa cak i glava pocne boliti me brzo umori .
Oslanjam se na Allaha Elhmduliah da se neoslanjam nebi se dijelomicno bolje osijecao .

Hvala Allahu dzelesanuhu sto me uputi na pravi put i molim Allaha da uputi svakog na ispravni put i da jedini put Ispravni Od Muhammeda s.a.w.s .

Selam Alejkum

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Glavobolje

Post od elma np » Sre Sep 01, 2010 5:07 pm

selam alejkum,ako ne koristis ovu terapiju ja bih ti preporucila da pocnes.prouci 7 puta El-Fatihu,7 puta El-Ihlas,7puta El-Feleq,7 puta En-Nas,7 puta ayetul kursi na 1 litar vode,zatim na 1kg meda i na 1 litar maslinovog ulja.vodu pij cesto,po 1 supenu kasiku meda 3 puta na dan na sabahu,aksamu i pre spavanja,maslinovo ulje pij po 1 supenu kasiku na sabahu i pre spavanja.sa maslinovim uljem se mozes mazati pre spavanja sve od stomaka gore i sve od kolena dole.slusaj suru el beqare na cd svaki sabah i aksam.meni je to preporucio brat abuamribnfadl da ga Allah nagradi dzennetom firdewsom inshallah,puno mi je pomoglo.ako imas pitanja bolje da se javis bratu enesu ili abuamribnfadl jer su oni kvalifikovani za lecenje kur`anom,mi ostali samo po nesto znamo.da ti Allah dz.s pomogne i izleci inshallah

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Čet Sep 02, 2010 12:26 am

Selam Alejkum

Allah te nagradio I sve ostale .Probacu Inshalah da ustrajem u ovoj vrsti terapije jer imao sam nesto slicno tome mada nisam siguran bio bas u detalje terapije.

Molim Allah Dzelesanuhu da izlijeci sve svoje robove iskusane ovom bolescu i da nagradi one koji pomazu u lijecenje dzenetom najveceg stepena.
Amin

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Čet Sep 02, 2010 11:56 am

Samo da upitam da li iko ima ovakve simptome u predijelu glave i pozadine vrata .U namazu kad duze stojim kuci ili masjidu ili kad ucim dugo takve teske napade u glavi dozivljavam da covijek poludi da imam osijecaj da cu da se onestvijestim svakog trena od udaraca.I to mi je sad ucestalo.

s_1__2
pisem pomalo
Postovi: 24
Pridružio se: Sub Feb 06, 2010 7:55 pm

Re: Glavobolje

Post od s_1__2 » Čet Sep 02, 2010 5:22 pm

selam aljo mi smo se davno culi ja sam piso od svoji problema kazemti izadi iz kredita ako si u kreditu nemoze ti niko pomoci to je broj 1 drugo hranu jedi iz kurana trece pi caj od bosiljak i ruzmarin alovere sipak drenjak lijeci se hurmama jedi po 7 hurmi izutra orginal mene je jedan brat lijecio iz califonije selam

Odgovori