Kuranska Hamajlija..

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zaključana tema
Nela
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Dec 30, 2007 10:05 pm
Lokacija: USA

Kuranska Hamajlija..

Post od Nela » Sub Okt 02, 2010 12:27 am

Gdje i kako se moze nabaviti knjiga "Kuranska Hamajlija"- Almin O.?

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Kuranska Hamajlija

Post od akhi » Sub Okt 02, 2010 5:29 am

Cini mi se da su prije bili brojevi tel na glavnoj Enesovoj stranici. Izgleda se salje postom. Kontaktiraj sestru Hurmu jer je ona nabavila tu knjigu.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Kuranska Hamajlija

Post od hurma » Sub Okt 02, 2010 12:04 pm

meni je Almin dao knjigu na poklon kad sam bila kod njega, a ne znam gdje zivis,vidila sam na web strnici Slatki Sunet da imaju tu knjigu, ja sam vec neke narucila i dosle su mi nakon 2 dana, pouzdani su sve je u redu

Lane
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Jan 21, 2010 7:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Kuranska Hamajlija

Post od Lane » Sub Okt 02, 2010 10:39 pm

Ima ispred Fahdove dzamije u Sarajevu i u knjizari u haremu Begove dzamije - ako nije daleko.
Ili da neko kupi i posalje ti postom.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Kuranska Hamajlija

Post od mesha » Ned Okt 03, 2010 4:32 am

Haj ba, skeniraj to i cvokni u pdf pa na net da skinemo knjigu ko ljudi, pa da se osevapimo. I ja narucio neke knjige, od jednog sto ih prodaje, pa cekam evo 8 dana...insa Allah ce doci.Samo nemam skenera :-(
Sto imadoh knjizica u pdf, dadoh vam linkove.Sve dao, nemam vise,...zasad.Insa Allah

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Re: Kuranska Hamajlija

Post od Nihad » Ned Okt 03, 2010 6:47 am

Esselamu alejkum.
Knjigu Kur'anska Hamajlija mozes naci na mom web sajtu www.slatkisunet.com
IL USA..evo ti link direktno da ides na stranicu

http://www.slatkisunet.com/index/index. ... ductId=444

Lane
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Jan 21, 2010 7:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Kuranska Hamajlija

Post od Lane » Ned Okt 03, 2010 2:27 pm

Haj ba, skeniraj to i cvokni u pdf pa na net da skinemo knjigu ko ljudi, pa da se osevapimo.
A autorska prava?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kuranska Hamajlija

Post od Haris » Ned Okt 03, 2010 2:40 pm

Vjerujem da čovjek koji napiše to zarad nekog materijalnog dobra i razmišlja o autorskim pravima, a onaj koji to uradi da bi se neko okoristio, nešto naučio, i podijelio znanje, njemu je to i nebitno.

Da je autorskih prava u dobrome, ko da bi mi imali Kur'an u rukama :)

Isto tako, da je Enesu do autorskih prava, trebao bi ganjati po sudu one koji kopiraju sadržaj da ove stranice.

Lane
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Jan 21, 2010 7:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Kuranska Hamajlija

Post od Lane » Ned Okt 03, 2010 8:50 pm

Nakon sto napisah ovaj gornji post, trazila sam po doticnoj knjizi i nisam uspjela naci da igdje pise da je zabranjeno kopiranje i umnozavanje. Tako da more bit' bidne da si u pravu. Al bi mene ipak grizla savjest da stavim neciju knjigu na net na taj nacin bez da prethodno pitam autora.

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Kuranska Hamajlija

Post od Sunna » Ned Okt 03, 2010 10:38 pm

Es Selamu alejkum wrwb,

"Vjerujem da covjek koji napise to zarad nekog materijalnog dobra i razmislja o autorskim pravima.."
"Haj ba, skeniraj to i cvokni u pdf pa na net da skinemo knjigu ko ljudi..."

Pa vama ko da i ne treba ni autor ni autorska prava, samo vama sta treba - e to stavi na netet..onda trazite da izdavacka kuca direkt stavlja knjige na netet bez nekog materijalnog dobra.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Kuranska Hamajlija

Post od hurma » Pon Okt 04, 2010 1:17 pm

ja sam licno upoznala Almina, i kao sto rekoh dao mi knjigu na poklon, i rece mi: ''Tako mi Allaha, Allah zna zasto sam je napiso, nije radi koristi materijalne, nego da pomogne ljudima, a ove kopije, drugo izdanje, je narucio covjek kojeg sam izlijecio, i taj covjek je podjelio svojoj porodici i prijateljima, i ostavio i meni da dijelim narodu.'' Tako mi rece, zato se ne sekirajte za autorska prava, nego citajte, a Almina da Allah nagradi i na ovom i na onome svijetu. Amin.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kuranska Hamajlija

Post od Haris » Pon Okt 04, 2010 1:53 pm

Eto vidis :)

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Kuranska Hamajlija

Post od mesha » Pon Okt 04, 2010 3:13 pm

mah,mnogi preporucuju knjigu ostri mac...ali sad je dobih, i vala ne mili mi se nesto citat, ima neki za mene sumnjivih stvari, a ne znaci da sam ja u pravu, al ne prihvacam pisanje zapisa odobrenim i lijecenje sihira sihirom.
haman da je mnogo bolja knjiga od stulanovica, lijecenje kur'anom.
Samo ti skeniraj, pa nam podijeli.:-)

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Kuranska Hamajlija

Post od akhi » Pon Okt 04, 2010 3:22 pm

Selamun alejkum mesha. Sve zavisi kakvi su zapisi u pitanju. Neki alimi odobravaju potapanje cistog kuranskog teksta u vodu i pijenje te vode jer izgleda postoji predaja da su neki ashabi tako radili. Raspitaj se jos o ovome jer se bas ne sjecam dobro te mesele. Uglavnom to nije sihr. Po meni je taj postupak novotarija jer to Muhammed saws nikada nije radio i nije opste poznato da su ashabi to radili. Prioritetnije je uciti rukju. Selam alejkum

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Kuranska Hamajlija

Post od Enes » Pon Okt 04, 2010 6:42 pm

Selam alejkum
MasaAllah, sve sama ulema, nisam znao da smo mi Muslimani toliko obrazovani da za svaku stvar, svaki pojedinac ima fetvu za sve!
Ne bi plaho ulazio sa ulemom u raspravu al samo da vam kazem da nemate pravo skenirati i postavljati knjigu Kur'anska hamajlija da se vrs download ko kako stigne.
Ako sebi ne mozete priustiti pa kupiti knjigu, moze se dobiti knjiga i na poklon.
A to sto ste naumli zaboravite nemate dozvolu od autora.
Nista nisam sam htio da kazem al sam zvao Almina i objasnio mu i rekao da to ne radite.
ZAsto?
Pa zato sto ima onih koji ce to odmah iskoristiti i pripremiti knjigu i stampati i zaradivati.
A autosko pravo itekako treba postovati.

Zaključana tema