kocenje noge u namazu

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

kocenje noge u namazu

Post od hurma » Pon Okt 04, 2010 8:16 pm

jucer, prilikom namaza, kocila se desna noga i opet sam osjetila tezinu tako da sam je jedva pomakla. da li je ovo znak na bolje inshAllah, jer mi se prije u namazu nije nista slicno dogadjalo. dok zikrim jeste, ali ne i u namazu, jucer prvi put.

Lane
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Jan 21, 2010 7:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: kocenje noge u namazu

Post od Lane » Pon Okt 04, 2010 10:21 pm

Hurma, posto vidim da imas puno pitanja, preporucujem ti da iscitas temu "Samolijecenje", al natenane, ako vec nisi. Ako budes pazljivo citala, trebace ti neka 2-3 sata, mislim da ce ti nakon toga biti dosta stvari jasnije.
Nadam se da ces prijedlog shvatit dobronamjerno. :)

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: kocenje noge u namazu

Post od akhi » Uto Okt 05, 2010 2:12 am

Hurma, ne zaboravi da smo mi svi na forumu ipak u stanju da pogrijesimo. Od svakog uzimaj i oduzimaj osim od Muhammeda saws. Od poslanika saws samo uzimaj!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: kocenje noge u namazu

Post od Senad » Uto Okt 05, 2010 8:24 am

Esselamu alejkum

Hurma,, dobar savjet imaš od seke Lane. denispaša, naš brat je se svojski porudio, da ga Allah s.w.t. nagradi z a njegov trud, da približi i potakne na SAMOLIJEČENJE i razumjevanje samoliječenja.

Brat denispaša nije to napisao crno/bjelo ili toplo/hladno, ili samo da bi tek tako pisao na forumu. Njeovo iskustvo je dragocijeno a posebno, ko to može da prepozna unjegovom pisanju da zaista je želio da pomogne olakša svima kojim treba pomoć.

Razmjenio sam par e-mailova sa bratom denispaša , prekrasan iskren čovjek, vjernik. da ga Allah s.w.t. nagradi za njegov trud... AMIN

Esselamu alejkum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: kocenje noge u namazu

Post od akhi » Uto Okt 05, 2010 9:00 am

Bismillahi! Senade, u jedinoj priznatoj vjeri kod Allaha swt, Islamu, sve ti i jeste crno na bijelo, tj jasno. Allah Subhane je ovu vjeru ucinio svojom miloscu jasnom i lahkom! O Islamu se ne smije pisati na osnovu svojih strasti ili osjecaja, vec samo na osnovu dokaza tj. Kurana i sunneta! Nema mjesta za ljudske dodatke! Hadis: Haram i halal su jasni, a sve izmedju njih su sumljive stvari. Klonite se sumljivih stvari kako biste bili spaseni!

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: kocenje noge u namazu

Post od hurma » Uto Okt 05, 2010 12:44 pm

kao sto vidite novi sam clan, a prije nego sam postala clan, citala sam postove, i ovo o samolijecenju, i procitala sam ''Poslanikova Medicina", i "Kur'anska Hamajlija", "Knjiga Uputa", "Ne Tuguj", "Zastita od dzina i sejtana u svjetlosti Kur'ana u Suneta'' i jos mnogobrojne clanke na internetu, poslusala mnoga predavanja. I je li grijeh sto trazim pomoc ili savjet od moje brace i sestara? Ako jeste, nek mi dragi Allah oprosti, a vi mi halalite na dosadi, necu vise dosadjivati. Izvinjavam se.

Lane
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Jan 21, 2010 7:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: kocenje noge u namazu

Post od Lane » Uto Okt 05, 2010 2:25 pm

Ma ne dosadjujes, Boze sacuvaj, zato sam i rekla da se nadam da ces shvatiti dobronamjerno, a ne onako kako si ti pomislila. Halali ti. :)
Vec znam koliko je meni ta tema koristila, a nisam je samo procitala, vec sam je iscitavala 3-4 puta i svaki put mi se ucinilo da nesto prvi put citam i svaki put sam drugacije razumjela. Eto, samo zato, mislila sam da bi ti koristilo. I imas PM. :)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: kocenje noge u namazu

Post od Senad » Uto Okt 05, 2010 9:12 pm

hurma napisao:kao sto vidite novi sam clan, a prije nego sam postala clan, citala sam postove, i ovo o samolijecenju, i procitala sam ''Poslanikova Medicina", i "Kur'anska Hamajlija", "Knjiga Uputa", "Ne Tuguj", "Zastita od dzina i sejtana u svjetlosti Kur'ana u Suneta'' i jos mnogobrojne clanke na internetu, poslusala mnoga predavanja. I je li grijeh sto trazim pomoc ili savjet od moje brace i sestara? Ako jeste, nek mi dragi Allah oprosti, a vi mi halalite na dosadi, necu vise dosadjivati. Izvinjavam se.
Esselamu alejkum

Sestro,hurma,,ne tuguj,, i Poslanik a.s. je se savjetovao sa ashabima još je imao pored sebe Džibrila a.s.

Posatavi sebi pitanje! Kako bi razumjela to što ti se desilo da nije braće poput denisapaše, evo vidimo koliko se Haris trudi na forumu a idrugi.. da približe problem ,da se razumije i shvati i ukonačnici da se riješi.
" Najbolji ti je prijatelj onaj ko te necem nauci. (Buhari)

Lijek za neznanje je pitanje ,, živi u svom vremenu. Bolji ti je komšija u tvojoj blizini nego brat i sestra udaljini!

Ako si u bosni tvoja islamska zajednica ti je najpreča i tuti je lijek,
Ako nisi u bosni a iz bosne si opet moraš voditi računao o tvojoj islamskoj zajednici,,,

Zašto ti kažem tvoja islamska zajednica.. Jedno je sigurno bar sam se tako uvjerio iz dosadašnje prakse ,, bolje te razumije Enes kao pripadnik IZ BH nego tamo neki arap..ovo nije nikakvo podcijenjivanje ,,, Utvom podneblju za tebe je lijek.

Islam nije samo,stavi mahramu,klanjaj, zikri ,zatvori se u kuću , šuti,,,, sve to treba razumjevati. O ovom bise moglo raspravljat nadugočko i naširoko u pogleda zdravlja a da ne govorimo o pokornosti što je na prvom mjestu. OVdje govorimo o bolestima

Lahko je reći klanjaj , ali kako to klanjanje približiti onome ko nije nikada ušao u džamiju, nije babi klanjo dženazu,, ne zna šta je to abdest itd.

Mnoge kockice treba složiti da bi se mozaik ugledao, a to na ovakvom vemenu i nije baš lahko,pored silni iskušenja na dunjaluku dođeti, nekakv musliman i kaže ti ti si kajfir,subhanallah jer ne obavljaš namaz,nenosiš mahramu ,,, ti si kjafir jer pripadaš IZ, ne smiješ ovo ne smiješ ono,,

Sestro, razumjevanje bolesti zavane sihir i džinsko šejtansko idjelovanje obuhvata mnogo toga,mnoge aspekte života,posebno kada su žene u pitanju jer su one stub porodice,, ako je ona bolesna sve je bolesno , sve šteka,,,,

Slobodno pitaj za sve što te interesuje,pa ako i ne dobiješ odgovor Allah s.w.t. će ti sigurno naći neki izlaz.

Allah s.w.t. najbolje zna. Imaj čvrst oslonac na Allaha , pravilno razumjevati i ne bi trebalo da bude problema.
Sabura treba proći vremena da sa se sve to posloži u tvom razumu, tvom tjelu,

Esselamu alejkum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: kocenje noge u namazu

Post od akhi » Sre Okt 06, 2010 4:55 am

@Senad Tvoj post je pun potvora i mrznje prema sljedbenicima sunneta resulullaha saws. Muslimane, koji su govorili slicno tebi, je zadesila Allahova swt kazna odakle su se najmanje nadali! Njenu tezinu nisu, Allah najbolje zna, mogli niti zamisliti dotada! Ovo sam gledao vlastitim ocima. A, ti imas slobodnu volju, mashaAllah.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: kocenje noge u namazu

Post od hurma » Sre Okt 06, 2010 11:01 am

SubhanAllah akhi, pa gdje ti vidis mrznju i potvoru u postu brata senada. Ko je protiv suneta i poslanika, estagfirulla, sta pricas. Sta ti je? Brat je u pravu. Znaci ako je nekoga zadesila nevolja, po tvome, nije bio dovoljno musliman. Pa o cemu se citavo vrijeme ''trubi'' na ovome forumu. KUSNJA od Allaha dragoga, jer nas nije zaboravio. Znaci voli nas Svevisnji i zeli nam dobro, i ne zeli da zavrsimo u vjecnoj vatri, nego nas sad cisti. A svi mi koje je nevolja zadesila smo zasluzili sigurno, a Allah najbolje zna. Pocinjem od sebe, rodjena sam ko muslimanka, oduvjek sam vjerovala u samo jednog Boga, postila, klanjala KAD BIH IMALA VREMENA, estagfirulla, vidis, odmah je tu greska. Nisam znala ni pola stvari koje sam naucila odkad me ova nevolja zadesila, i hvala Allahu i na toj nevolji i mojoj bolesti jer sam bila slijepa kod nekih stvari pa mi je otvorio oci. I sto rece Senad, o ovome bi se moglo pisati danima, a brate nije nase da mi govorimo ko je dobar musliman a ko nije. To je Allahovo dz.s.da on odluci. Muhamed a.s. nije u Islam pozivao prozivajuci narod, plaho i sa kritikom, nego blago o polako, i prije sam napisala, polako. Kap sto brat Senad rece, slozice se kockice Allahovom voljom.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: kocenje noge u namazu

Post od akhi » Sre Okt 06, 2010 11:25 am

Ti si moja Hurma i sada slijepa iako imas oci, Allah najbolje zna. Vidim, kreces polahko Senadovim stopama. Nemoj to ciniti, Allah ti se smilovao! Procitaj sestro zadnjih nekoliko postova ponovo, polahko. Elhamdulillah, znam kako je Muhammed saws pozivao u Islam. Nauci sta je el wela wel bera. Ako to ne praktikujes, nisi musliman/muslimanka konsenzusom svih pravnih skola.

Selam alejkum.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: kocenje noge u namazu

Post od hurma » Sre Okt 06, 2010 11:37 am

ne znam koliko ti je godina, ali mi djelujes jos ''zeleno'' ili je to mozda zbog mog sljepila, ali kao sto ti rece Allah najbolje zna.
a mi ovde nismo u pravnoj skoli, niti smo kakva ulema, samo obicni Boziji robovi, koje Allah dz.s. vraca na pravi put jer On je Milostiv i Samilosni i prasta svojim robovima, mi samo trazimo ovdje savjet i uputu, odgovor na neka pitanja, i konstruktivne kritike, iz kojih cemo nesto nauciti (ja do sad jesam naucila dosta hvala Bogu)
Naucila sam prvo da moras biti strpljiv. SABUR.Polako.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: kocenje noge u namazu

Post od akhi » Sre Okt 06, 2010 11:42 am

Dobro si rekla da niste ni u kakvoj pravnoj skoli, mashaAllah! Ta, u slijedjenju ste svojih strasti! Svako ce imati svoj hakk, inshaAllah. Molim Allaha da vas uputi, amin.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: kocenje noge u namazu

Post od hurma » Sre Okt 06, 2010 11:57 am

znas akhi mogao bih stati da vrijedjas i da pripazis sta govoris. kakvih strasti? o cemu ti pricas danas? znas, dodjem ovde na forum procitati sta pametno i korisno, ali se nadje takav pametnjakovic ko ti, koji mi jos vise unese nemir i nervozu. brate poenta ovoga foruma nije to. a ja sad ode, imam pametnijih posala, nego dangubiti ovde i slusati tvoje uvrede.
brate prije nego napises, razmisli.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: kocenje noge u namazu

Post od hurma » Sre Okt 06, 2010 12:27 pm

:shock: i kakve sve ovo veze ima sa kocenjem moje noge u namazu :?

Odgovori