Kamene kugle

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Nunny
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 1:08 pm

Re: Kamene kugle

Post od Nunny » Ned Jun 07, 2009 9:47 am

Stotine kamenih kugli su dokumentirani u Costa Rici, u rasponu veličine od nekoliko centimetara do preko dva metra u promjeru. Gotovo svi su od granita. Naucnici kazu da nisu prirodnog porijekla, za razliku od kamenih kugli u Jalisco, Meksiko za koje kazu da su te monolitne skulpture proizvod ljudske ruke.

Ove kuglena Costa Rici izgledaju bas kao i ove iz Zavidovica

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Kamene kugle

Post od Enes » Ned Jun 07, 2009 12:58 pm

ma Boga mi nisam ucio, niti mi je bilo naum da ucim...mislim nisam uposte razmisljao da je to takvo mjesto gdje se treba paziti...
:D

Nunny
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 1:08 pm

Re: Kamene kugle

Post od Nunny » Ned Jun 07, 2009 1:28 pm

hehe vjerujem ti ... nebi se ni ja sjetila ali jednostavno me prica na forumu ponukala da pomislim kako treba trazit zastitu kada se vidi nesto tako cudno... a bas izgleda prelijepo voljela bi to da vidim uzivo...

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Kamene kugle

Post od mesha » Sre Okt 06, 2010 5:07 pm

hajd da i ja jednu lupim, sta imamo od toga ako i znamo cemu sluze, zasto i kako?Sto se to covjeka tice?
Ocito nije ljudskih ruku djelo, samo belaja mozes imat od toga, a zar nam nije i dosta belaja kojega imamo a da ni iz kuce ne izadjemo....znam, znam...znatizelja, al sta ako te znatizelja odvede u propast? Sa znatizeljom oni pocinju dozivati duhove jer su gledali filmove...pravdanje znatizeljom nije opravdanje..i mene zanima, to nam je u prirodi ljudskoj, al sta cemo kad saznamo?nista...koju cemo cijenu platiti za to?eeee, to je vec drugi par rukava.Tako da cu ja svoju znatizelju zadovoljit sa onim da se okanem onoga sto me se ne tice.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kamene kugle

Post od Haris » Čet Okt 07, 2010 2:56 pm

Heh, i ti mesha kad lupaš, bas lupaš :lol:

Sebi postaviš pitanje, "Šta se čovjeka tiče to što postoje piramide?".

Absolutno ništa, osim da se divi kako su ljudi bili spretni prije 3000 godina il kad već, i da žale ovaj današnji narod koji to vjerovatno ne bi uspio ni uz pomoć mašina, i da pojedinci iskoriste priliku kao prihod od turističke posjete.

:D

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Kamene kugle

Post od mesha » Čet Okt 07, 2010 3:00 pm

ma nisam na to mislio, ako je vec jasno da je to nesto vezano sa dzinima, da bi se oni tamo mogli skupljat, dernecit, meni je to vec dovoljan signal da ne turam nosinu dje mi nije mjesto. Sve i kad bih saznao zasto su napravili te kugle, kako i od cega, pitam se cemu bi mi koristilo to znanje? sta mogu sa njim uradit? mogu gurat kuglu ko sizif, il onaj balegar..kako se uzme.
Ne kazem da nije zanimljivo, al licno ne bih se bas previse petljao oko toga, oni koji hoce, bujrum.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Kamene kugle

Post od Haris » Čet Okt 07, 2010 3:06 pm

Niko i nije rekao da ima veze sa džinima. :)

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Kamene kugle

Post od mesha » Čet Okt 07, 2010 3:13 pm

ja se izvinjavam, meni je izgledalo ko da ima.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Kamene kugle

Post od mesha » Čet Okt 07, 2010 4:06 pm

evo jedne tajanstvene kugle, al opet ima i neke veze sa dzinima :-)
http://www.youtube.com/watch?v=SSWyCQCm ... re=related

Odgovori