Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

IslamSunni
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 9:31 pm

Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od IslamSunni » Pon Nov 29, 2010 12:51 pm

es selamu alejkum.

ja sam sestra iz krajine i imam 26 godina, unazad 4 godine postepeno osjecam tegobe, koje su u tih zadnjih 4 godine postale jace i intenzivnije. pokrila sam se u svojoj 21-oj godini. tada sam se osjecala lijepo a pogotovo na svom namazu. kroz pubertet sam pocela imati probleme sa bubuljicama ali mi se to pogorsalo i preslo u velike podnjojite bubuljice. jednom me je cak u mojoj mozda 18-oj ili 19-toj godini iz sna probulila vrtoglavica. usred noci sam se probudila i sva se soba oko mene okretala. odletila sam do wc-a kako god sam mogla, mislila sam da cu povratiti ili nuzdu obaviti od sve te muke, al nista, cak ni na silu nisam mogla povratiti, tad sam bila u gostima kod strine.

nakn tog mi je znalo takvo nesto jos da se dogodi, mozda 2 do 3 puta, tad bih citav dan prelezala. kad sam se pokrila nisam imala takvih poteskoca neko vrijeme. al mozda nakon godinu dana je pocela neka tegoba u meni, nisam ustajala na sabah namaz, jer sam bila nikakva, na fakultetu sam cesto prespavala jutarnja predavanja... pocelo je onda polako i to da mi se odjednom znalo smuciti, tokom sjedenja na predavanjima sam cesto osjecala kao da me nesto otpozada zanese, kao da se onesvjestim, tad bi mi dolazilo da bih povratila ili isla na toalet, al nista.

pocele su mi i tegobe sa glavom...moj otac bi mi govorio eto sto sam se pokrila, sta sad?(nikako nije bio za moje pokrivanje i tu sam imala iskusenje) cesto nisam imala apetita a pretezno sam lezala. kad sam obezbjedila knjizicu, jer do tad nisam imala zdravstveno osiguranje, otisla sam doktoru. prije toga moram napomenuti da mi je jednom toliko bilo slabo da sam bila i u hitnoj. kada me je tu doktor malo priupitao "zakljucio" je kao da mi je to od vratne kicme. isla sam onda doktorima i vadila nalaze, prvo krv i mokracu, potom slikala sinuse, vadila bris nosa i grla...pri cemu sam morala jos radi neke bakterije u nosu da pijem 15dana antibiotike. tek nakon svega toga i nikakvog poboljsanja doktorica mi je dala da uradim snimak vratne kicme, jer sam je napomenula da je to doktor reao u hitnoj sluzbi, a ona je mislila da me je uhvatila promaja. kad sam taj snimak uradila, imala sam kao neki mali problem tu, al nista strasno. isla sam na fizikalne terapije, al nista. tu me je moja fizioterapeutkinja uputila dermatologu radi lica i neuropsihologu, jer je nemoguce da je problem radi vratne kicme. kod dermatologa sam vadila hormone, al su bili dobri elhamdulillah kao i sve do sada. kod neuropsihologa je bila ista teza da je sve od vrata te da je cirkulacija u pitanju, pila sam dosta nekih lijeova, pocevsti od antibiotika, ginka, bosaurina, b-vitamin kompleksa, cobala, sulpirida itd. al mi to nista nije davalo poboljsanje, najvise sam pila ginko jer su govorili da je cirkulacija. uradila sam i kolor dopler gdje su pregledate krvne zile koje idu kroz vrat u mozak, i bio je nalaz dobar! kako da mi cirkulacija nije uredu? al taj dotor kaze: imate staracku bolest!!! neuropsiholog mi je dao da uradim nalaz ociju i eeg, oba nalaza su bila elhamdulillah, al i dalje trebam dolaziti na kontrolu i piti tablete koje ne pomazu nimalo. pricala sam neuropsihologu kako cesto u grlu imam osjecaj da me nesto stegne, krenem da povratim al ne moze, a nikakva mucnina tu nije u pitanju. promijenila sam i glavnu doktoricu uradila jos koji krvni pregled, na sto mi je nova doktorica rekla sve je elhamdulillah i po nalazima sam zdrava... ocaj me uhvatio!!! lose mi a svima sam zdrava!!! ni na fakultet vise nisam mogla da idem...

odlucila sam uraditi rukju. prva rukja od jednog sejha mi nista nije rekla, jer sam dva puta isla na ucenje, a on mi je samo rekao "ima tu nesto"... kad sam od njega bila uci dosla i kad sam klanjala namaz, ja sam se sva tresla, na sedzdi su mi se sve noge tresle.

nakon tog sam bila i kod kiroprakticara, on je rekao da vrat puno utice na sve, al ipak sam ja imala simptome koji stim nemaju nikakve veze.

ove godine sam u aprilu uradila rukju kod jednog imama, prvi put kad sam bila kod njega nije mi ucio radi zauzetosti, al me je je samo pitao o cemu se radi, sta sam sanjala, sta me muci, otkad imam problem sa kozom itd. na osnovu tog je rekao da vjerovatno nesto ima, al bi on da dodjem opet da mi prvo prouci rukju. dugo je vremena proslo jer je on imam i cesto zauzet a i moj prevoz do tamo nije bio obezbjedjen. kad je napokon uspjelo da odem odraditi rukju, ja sam bila sretna da cu napokon znati dali je u tom problem ili ne. kad sam otisla njemu ucio mi je u dzamiji. ja sam stojala pri ucenju. ubrzo nakon sto je poceo, osjetila sam da mi od nogu prema gore pocinje tjelo da se trza i trese. sto je duze ucio ja sam se ukocila kao kamen. pritislo me je na prsima i stomaku. jedvo sam disala, na glavi sam osjetila isto kao da mi se nesto ispod krece. tokom ucenja je i na nasem jeziku ponesto govorio, od cega na primjer i da ako je sihir u pitanju da padnem nazad, sto se i dogodilo. on me je uhvatio i sjela sam na stolicu. dalje je ucio, tijelo se malo opustilo al su rue dalje bile ukocene. govorio je da dzini koji zele da napuste tijelo predju u desnu ruku. sve sam osjecala u sebi, ipak je ostalo nesto i u lijevoj ruci. na desnoj mi je ruci bocnuo iglom na prste. to je uradio i na lijevoj ruci. kad mi je rekao da otvorim oci bile su mi vlazne i nisam mogla doci sebi da sam takvo nesto osjetila. poslije sam mu govorila kako sam ubjedjena da imam tesku bolest(tumor mozga), jer me to uvijek muci. on je meni rekao da ja na to vise ne mislim, da to mene dzin ubjedjuje, ja moram prihvatiti da je to sihir u pitanju.

prije nego sam bila kod njega ja sam puno molila Allaha da mi pokaze sta mi je. svasta sam sanjavala. jedno jutro me iz sna probudilo kao da je bilo realno. sanjala sam osobu iz moje porodice, kod nje smo bile u kuci, ona me je grdila i svasta mi govorila, u tom sam vidjela njen lik pred mojim i u oci me gledajuci rekla mi je : ja sam ti napravila sihir!
to nikome nisam govorila, sve do tad dok mi nije ucena rukja, jer me je imam pitao dal sam sta vidjela tokom ucenja. rekla sam mu da nisam, al mi je ta osoba prosla kroz glavu.

sjetila sam se da je ta osoba tokom mog skolovanja u srednjoj skoli nama spominjala nesto kako da muskarac za nama ludi. ja sam se njezinom unukom druzila, tako da smo se jednom nasle kod drugarice i njezina majka nam je teko to ispricala, ja tad nisam znala sta je sihir, al sam znala da je to nesto ruzno i da je gadno te da ne treba na taj nacin pridobiti ljubav nekog momka. sjetila sam se da kad ona takvo nesto zna, sta bi jos mogla da zna. moja mama je meni tad pocela da govori sve se boji da ta osoba nema stim veze, jer mnogi su za nju govorili da nesto zna.. al ne kao trac vec je to kod mene u porodici bilo izmedju mame i babe, jer su se oni uvijek pazili i bilo im je po ponasanju te osobe dosta sumnjivog.

meni je imam dao naucenu vodu da pijem, na svaki ezan po fildzan. pila sam vodu, vodu sa ruzinim listovima, vodu sa rotkvicom, vodu sa soli, vodu prije koje sam morala pojesti kasiku meda, vodu u kojoj je bio med.. jedino mi je tokom pijenja ove vode sa medom malo nesto djelovalo.. proliv, al sam se osjecala uzasno.

ucio mi je imam jos 2 puta rukju, al nije bilo kao kod prve, posto voda nije puno djelovala odradio je to jos ta 2 puta u vecem razmaku. druga rukja je trajala dugo, jer se nista na meni nije prepoznalo, kao da nista nema. on se sam cudio. stavljao mi je pod nos i neki mirisnjivi kamen. kur'an na stomak, udarao me po glavi sa kur'anom i u predjel stomaka. jer ja osjecam i zarenje i stezanje u zelucu.

cudno mi je bilo jer mi je imam rekao, po svemu tome ja to imam dugo i da ce lijecenje potrajati, dok je nekad sam izgledao zacudjeno sto to ne djeluje. ja jos vise imam sada problema jer mi je tesko, u glavi kao da mi nesto zivce steze, kao da me nesto presjece, naidje mi to moram leci, a ide mi se i u wc. imam dosta problema sa vjetrovima, a pogotovo kad to naidje. treca rukja je bila takva da sam isto na ledja pala, al opet ne kao na prvoj gdje sam bila kao kamen.

danas klanjam na stolici, a ceto i lezeci radi svog stanja, sabah namaz mi je i dalje problem, radi mog stanja, jer kad navece napokon zaspem to mi je jedini trenutak gdje ne osjecam tegobu. nekad ne mogu da spavam od neke uznemiranosti u meni, lupanja srca i trnjena citavoga tijela. ja se inace dosta trzam, a ponajvise trza mi u nogama, i noge mi trnu. ja nemam neko odredjeno vrijeme kad se to dogadja jer me odjednom snadje, kad mislim da mi je bolje, kao da me neto opahne i odmah mi je slabo, vuce me da legnem. sva se unervozim i samo pokusavam da se umirim da mi to prodje.

ja ne znam sta da radim, ne znam sta da mislim, ne znam kud da idem i kome da se obratim(osim dragm Allahu). znam da nam je duznost da trazimo lijek ali ja ne znam dalje, tom imamu vise ne idem, jer mi je cesto djelovao odbojan kada sam ga zvala, kao da me ne zeli primiti, a podrske nemam od porodice, jer sama se time borim i sutim, a samo slusam od njih kako me grde, kako samo lezim, kako nista ne radim, godine prolaze, cak mi govore da sam umislila i da se ne borim stim vec sam se prepustila, a Allah najbolje zna kako mi je tesko, kako se borim koliko mogu i kako mogu ovisno o situaciju. ne zelim nikome ovo sto ja osjecam. nije to bol negdje u ruci ili nozi, to je tegoba u glavi, gdje kad osjecas takvo nesto sprijecava te da ista drugo mozes. ja kad stojim na nogama osjetim neku labavost, jer mi se uvijek nesto u nogama trese, trne mi ili trza na nekom mjestu. nekad se ti trzaji mogu malo vidjeti, ali cesto to samo ja osjetim. nikome Allaha mi dragog ne zelim ovo sto je meni. ja ne znam sta me je pogodilo. ne znam jesam li sta pojela ili je nesto drugo. citala sam o sihirima da se nadju i uniste, al ja ne znam sta je kod mene u pitanju. molim dragog Allaha da mi iko ko ikakvog znanja o ovome ima da savjet ili kakvu preporuku. pa da se i ja tim znanjem okoristim. ja sam bespomocna a podrska od ljudi mi nedostaje, samo dragi Allah moje muke razumije.

nebi isla bilo kome ko lijeci rukjom, jer znam za danasnji vakat, ovom imamu gdje sam bila nemam zamjerke jer nije nista uradio sto je u protivnosti serijata jer je samnom uvijek neko bio u dzamiji, ali tu me sprijecava to da idem njemu, jer ima nesto u meni, djeluje kao da mu je iman slab, on se rukuje ljudima i zenama, i ima ponekih jos situacija gdje iman nemoze biti jak, a Allah najbolje zna. kako da se neko slabog imana bori stim, ako je to kod mene zastarjelo..modza eto tih 10godina.... ne znam sta ce samnom biti ali sam ocajna i hitno mi treba pomoc, ja ucim sta znam, i zikrim, slusam kad mogu suru bekare, jedvo i nesto procitam, ali nimalo mi nije dobro.uvijek me nesto na glavi vuce, zanosi, a i to sto osjecam u tijelu, ti pokreti i trnjenje. sta da radim?? nagrada Allahu ko me posavjetuje gdje da nadjem lijek!!!! selam alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od Haris » Pon Nov 29, 2010 2:17 pm

Eselamu alejkum,

Ne znam šta da ti kažem osim da se držiš zikra, abdesta, namaza, slušanja Kur'ana i tako sličnih situacija. Možeš i sebi sama naučit na vodu, med, maslinovo ulje.
Puno dove, jer dova se ne odbija.

Allah zna najbolje koji je hajr u tome što se oteglo toliko.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od Senad » Pon Nov 29, 2010 3:17 pm

Esselamu alejkum

Ovoje primjer kako treba opisati problem,još samo fale imena učača kod kojih je išla.
Sestro neradiš ti to doslijedno,permanentno i sigurno je da trebaš da odeš kod šejhova koji imaju iskustvo .

Tebi mnogo toga ne dostaje u liječenju ili nisi spomenula. MAšaAllah došla si na pravu adresu. Ovaj forum će ti sigurno pomoći a do tebe je koliko ćeš se potruditi da sve sprovedeš što sew bude tražilo od tebe.

Nisi ti za doktora,ali morat ćeš da koristišusluge doktora dok ti to sve ne uzmeš u svoje ruke onako kako treba,, To ti moraš sve da spržiš ako je u tebi i oko tebe. Da bi sve to postigla moraš sebi pomoć strpljenje, namazom,zikrovima dovama,,
Tebi treba malo više vremena da sve to isčistiš izorganizma, fitoterapija, apiterapija, savjeti nutricionista, preproku šejhova,,,mnogo,mnogo truda u početku treba uložiti,, inšaAllah riješit ćeš se tog belaja.

AKo se ti ne budeš trudila nema tog šejha koji može ti riješiti probelm, InšaAllah ovdje ćeš dobitisigurno dosta korisni savjeta od članova foruma .

Esselamu alejkum

IslamSunni
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 9:31 pm

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od IslamSunni » Uto Nov 30, 2010 10:58 am

hvala vam puno, moji clanovi porodice nevjeruju ba svi da mi je toliko tesko, cak mi govore, nemozes se ti samo baviti islamom, citaj nesto drugo. ja sam prvo bila kod sejha aburezaka u sarajevu dva puta. rekao je samo ima tu nesto. al tokom ucenja je znao i telefonirati mobitelom.

kod drugog imama sam bila gdje sam osjecala taj grc tj. ukoceno stanje i ostalo, al nebi ime spominjala, jer mi se cinio poslije prema meni odbojan i imala sam osjecaj da ne zeli da mu vise dolazim jer je to uvijek bilo namrgodjeno, iako me je put kostao do njega, ja se izvinjavam sto mu nisam mogla puno odvojiti za uslugu(nije imao cijenu), al mnogo dozivljavam da je ovaj dunjaluk napravit samo za bogate, jer zalosno je to da neko nekoj manje imucnoj osobi ne pomogne u ime Allaha s.w.t.

moja porodica ne shvata da mene to toliko muci, ja samo lezim i sutim, a njima djelujem da sam lijena, a srce mi puca radi njihovog misljenja, cak kad vidim mamu kako radi, a ja lezim tesko mi je Allaha mi!!! ja mlada nista neradim, a ona se pati! trnutno popijem lijek za smirenje. cak mi je jedna sestra rekla da je jedan arap u sarajevu rekao da ljudima sa sihrom treba davati lijekove za smirenje. ja nisam za to, al eto nadam se da ce biti lakse, pijem ja i naucenu vodu te med i maslinovo ulje, sve ja pokusavam sta nam je dragi Allah dao. citala sam mnogo o tom, i sta sama mogu da ucinim. meni je jednostavno tesko da samo zelim spavati da nista ne osjecam, al cak i tad me znaju probuditi losi snovi...

hvala vam puno, i ako ko moze sta pomoci, nagrada je od Allaha!!!!inshallah

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od sadaka » Uto Nov 30, 2010 1:45 pm

Selam alejkum Sestro

Sestro ,ti nisi izgubljena,kao sto naslov tvoje teme nosi,ti si samo na iskusenje od Dragog Allaha i veoma si hrabra i ustrajna ,InsaAllah uvek takva da budes.
U jednoj familji ,kada Drasgi Allah iskusa jednu osobu sa nekom bolescu,ostali u familji misle da je to samo iskusenje te osobe ,a ne i njima ,sto je to veoma pogresno.
To je taj veliki bonus sejtanov ,kada ostali u familji zanemare tu osobu u svakom smislu rijeci.Ostali u familiji ,bez obzira o kome se radilo ,Roditelji,muz,deca,zena itd . Naravno ako govorimo o njihovoj losoj strani naspram toj njihovoj voljenoj osobi koja je opsihirena ,ide se do te mjere, Ili ce ta osoba po svakoj ceni i to odmah ozdravi ili neka ta osoba razmisli malo ,kako da se on ili ona skloni sa njihovog terta ,jer njima to stvarno smeta :( ,neda njima da dobro zive,da rade ,da se vesele :P itd.Kada ta opsihirena osoba ili osoba koja na iskusenju sa nekom drugom bolescu to primeti ,onda se u toj osobi stvara jos vece dodatne poteskoce ,sto za tu osobu nije nikako dobro.
Znaci u ovoj etapi duela sa sejtanom ,vidimo odmah ,koji je tu pobednik a ko gubitnik.

Druga etapa duela sa sejtanom ,koja daje veoma vidljive i uspesne rezultate naravno Allahovom voljom i miloscu a to je,kada familjija od te osobe stavi sebe u polozaj prvog stepena hitne pomoci,naravno to se podrazumeva u smislu ,kao prvo, potpora toj osobi u svemu na tom iskusenju u kome se ta osoba nalazi,dati do saznajna ,da ta osoba nije sama u toj borbi ,sto to toj osobi veoma mnogo znaci,da ce Imanski biti veoma snazna i u cinjenu Ibadeta Dragom Allahu jos jaca ,zajedno sa tom osobu.

Sestro ,budi uveka 24 sata sa abdestom i namaz klanaj tacno u svoje vreme.
Ovo mnogo ubija sejtana i dzine,to njima mnogo smeta i u tome budi nepokoljebljiva.

Sto se tice Ucaca rukje ,prepurucio bih ti da ides kod Enesa adminstratora ovog sajta.
I ne napustaj ovaj forum nikako,uvek ces na njemu uvideti da ima mnogo sta ,sto to sve ide u tvoju korist,samo sto to sve moras dosledno do kraja,kako zahteva praktikovati.

Da te Dragi Allah olaksa,kako na ovom svetu ,tako i na onom .
Amin.
Selam alejkum i sve najlepse ti zelim iz sveg srca.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od akhi » Uto Nov 30, 2010 1:47 pm

Selamu alejkum, sestro!

Nekoliko savjeta...

Imam kojemu si isla nije ispravan! Nemoj vise nikada njemu ici jer je najvjerovatnije sahir, a Allah najbolje zna!

Posto si iz Krajne, otidji sejhu Bilalu Bosnicu, koji je iskusan raki, tj ucac! Sejh je iz Buzima, ali je cesto u Bihacu. Broj mozes zatraziti na moj pm.

Onda, sestro, kako sam skontao, nisi udata... Udaj se sto prije za cestita i dobra vjernika(moze ti Bilal i to srediti:), mnogima je pomogao), inshaAllah! Daleko ce ti biti lakse potpunog imana jer samo brakom se moze upotpuniti iman i otkloniti odredjene tegobe, kako fizicke, tako i psihicke!

Pravi cajeve od zalfije, maticnjaka, gloga, bosiljka, zare, djumbira, kajenskog papra, cimeta te dosta crnog i zelenog. Pronadji na netu recepte tako sto ces ukucati naziv na eng pa onda tea remedy u google-npr. ginger tea remedy.

Da nas Allah Subhane pomogne u hajru, amin!

Selam alejkum!

IslamSunni
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 9:31 pm

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od IslamSunni » Uto Nov 30, 2010 2:15 pm

sejh aburezak mi je isto rekao da se udam cim prije mognem, al kako se udati kad sam kao zena nesposobna za svaki vid radnje koju moram da obavljam kao prema suprugu, tako i prema kucanskim poslovima.

o ucacu iz buzima nisam nista cula, al jesam o mogima iz cazina i iz okolisa, za koje imam sumnje jer su mi drugi savjetovali da idem al sam radi mog znanja zakljucila sa su sahiri, dosta sam citala. moj brat koji zivi u inostranstvu je jednom bio samnom kod tog imama bas da ga provjeri i da ga malo kroz neka pitanja provjeri. njemu su braca preporucili da me odvede kod memeda karamujica koliko se sjecam, ali radi njegove nemogucnosti dolaska nikud neidem, a tom imamu sam odlucila da prestanem ici, jer sam vidjela da on sve bazira na vodu a rukju slabo uci, mislim da mi je to druga dva puta ucio radi reda, jer sam bila dosadna. i nije znao dalje al nezna sta da mi kaze.

prije nego sam radila rukju sam sam je skinula sa interneta i slusala, pri tom sam imala san o odredjenoj zeni. moja prica je duga. mama moja je uz mene al ne zna kako mi pomoci, dok moj otac i drugi brat slabo vjeruju da je to razlog, vise misle da sam umislila sebi sve. to potice od tog, jer ja praktikjem vjeru a oni ne, niti se zanimaju za te stvari, moje iskusenje je i to bilo.al sad je elhamdulillah, ipak njihovo znanje je minimum. brat koji praktikuje vjeru je daleko, pa mi malo moze pomoci,al i on mi nije na pocetku cjerovao dok nije bio jedom samnom. on je govorio da su poslanici a.s imali drugacija iskusenja nego mi. i nije vjerovao da ja imam sihir, al moj je problem i taj da ja jos mislim da imam bolest a ne sihir, mislim da imam oboje, i medicinsku bolest a i sihir zajedno!!! ja klanjam namaze na vrijeme, jer se nikad ne zna sudbina te mi je to na prvom mjestu. jedino me sabah muci, jer mi bude lose i ne mogu ustati a i cesto je razlog tome da kad cvrsto spavam nemam tegobe...znam da to nije opravdanje nikakvo i svjesna sam toga. ja cesto sanjam ruzne snove. cak mi je radi nekih snova imam rekao da imam znake zaljubljenosti dzinna i radi svoje koze. brat mi se bojao da idem nekom, jer mnogi bi mi mogli nesto uraditi. samo vm jos zelim reci da kad sam jednom isla(uvijek je ucio u ikindijsko vrijeme) taj glavni imam nije sam dosao u dzamiju da ezan ci(pusta kasetu) nego je dosao neki momak koji je ucio ezan, a imam nije bio tu za vrijeme namaza vec u kuci, brat mi je odmah rekao da to nije uredu, kako tako neko moze time da se bavi, kad mu iman mora biti jak, a on ne dolazi redovno na namaz!!!a glavni je imam.

hvala vam svima!!!! da vas Allah swt nagradi!!!!

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od akhi » Uto Nov 30, 2010 2:33 pm

Zasto si nesposobna za brak? Iz teksta mislim da nisi! Ne vidim nikakvu zapreku da se udas...



Nastavi ici samo Abdurezaku ili Bilalu Bosnicu(ukucaj u google B.B). Mogu ti dati nj broj tel, ako zelis, na pp.

IslamSunni
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 9:31 pm

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od IslamSunni » Uto Nov 30, 2010 3:00 pm

iz mnogih razloga, jer ja nisam u mogucnosti mnogo toga da radim... nije lijepo da to sad spominjem a i stid me je radi Allaha da pricm o tome. Aburezak mi je daleko da mu idem...a i nebi njemu.

zasto bi muz htio imati zenu kraj sebe koja je puna problema licnih i radi njih nesposobna, a nije mu u stanju ni oprati, ni skuhati, ni ocistiti i jos mnogo toga!!! ja se borim vjerujte mi al je to sve iz dana u dan teze podnijeti, a Allah najbolje zna da se borim i trudim!!! ja sam uvijek imala stah od muskaraca, te kad imam osjecaj da me pogleda prepanem se, a pogotovo kad ide neko zamnom(od muskaraca) a vise nigdje nikog, uvijek sam imala osjecaj da me neko prati i pomatra, bez razloga, ali sam to osjecala. nikad nisam smjela sama da idem van kad se smrkne, a ni sada, cak sam se bojala sama biti u kuci, tad sam isto to ocjecala, a i dan danas me to prati. da Allah sacuva. sve je to pocelo nekako od moje 16-te godine... dok su moje kolegice hodale momcima, ja njima nisam vjerovala i nisam to htijela(sto smatram da je to od Allaha, cak iako je sihir, imalo je svoj razlog, i danas mi je to drago), al valjda mi je Allah kroz stanje htio pokazati da je doslo vrijeme da trazim pomoc!!! Allah sve najbolje zna i sve vidi, elhamdulillah na svemu i veoma sam zahvalna sto je to nekad tako bilo, i zaista mislim da je Allah htio da ja pocnem traziti lijek, da je vrijeme da se izlijecim, nije lahko, al inshaAllah ce iako kroz veliku muku to da prodje. duram i sutim kad mi je lose, bitno je da nikog ne teretim, jer dosta ljudi imaju problema, a kad nekog zamolim za pomoc, dobijem po nosu da nisam jedina koja ima problema. ja sam citala cak da osoba moze umrijeti od toga, zato hitno trebam rijesenje, jer necu da pred Allahom polazem racun, zasto sam samo sjedila i nisam trazila lijek. mi smo odgovorni i zaduzeni da trazimo lijek za bolesti koje imamo, ja sam dosta procitala na ovom formu, i cak situaciju gje je ospisuje kao sto je moja, i tu sam procitala da se radi o zastarjelom sihiru.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od Haris » Uto Nov 30, 2010 3:04 pm

akhi napisao:Selamu alejkum, sestro!

Nekoliko savjeta...

Imam kojemu si isla nije ispravan! Nemoj vise nikada njemu ici jer je najvjerovatnije sahir, a Allah najbolje zna!

...
Ne poteži pušku akhi! Šta ako on to nije?? Teško tebi onda.. Ja nisam ništa vidio u njegovom radu što bi navelo do toga. Ili sam dio preskočio.. Možda čovjek zbog nekih svojih ličnih stvari i obaveza ne može da se bavi time..

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od akhi » Uto Nov 30, 2010 3:07 pm

Najprije da si preskocio dio o udaranju Kuranom zene strankinjw po stomaku i glavi! BESTIDNO I VELIKI GRIJEH! Rukovanje sa zenama? Neobavljanje namaza??

IKRE, BRATE, IKRE BISMI RABIKE!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od Haris » Uto Nov 30, 2010 3:23 pm

Pa ne vjerujem da je šamaro ko motkom preko leđa. Znam ti ja još efendija koji se rukuju sa ženama u nekim situacijama, pa hajde. I dalje rade ko hodže. To jest možda zamjerka, ali ne mora značit da je sahir. A koliko sam ja upućen po tekstovima sa ovog weba sahir je onaj koji pravi sihre, tj. sihrbaz. Možda nije dobro objašnjeno značenje riječi.
A jesi li ti siguran da on nije klanjao namaz? Možda je u kući klanjao.. Ne leti brate..

IslamSunni
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 9:31 pm

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od IslamSunni » Uto Nov 30, 2010 3:46 pm

ja mislim isto da je on klanjao u kuci, a on je glavni imam medzlisa citavog grada. on je meni jednom dok sam sjedila stavio otvoren Kur'an na stomak, a kad me je udarao istim nije me on dirao, i jednom kad mi je trebao uciti rukju moja kolegica nije bila zavijena i rekao je da nemoze sam samnom da udje, pri tom joj je od zene nabavio da se zavije(a ja nosim hidzab), dok je jedna moja nepokrivena kolegica isla njemu i nije niko bio sa njom, a njoj je ucio bez ikog drugog prisutnog. on uci u dzamiji i zakljuca vrata i prozore, po mom vecina hodza se rukuje sa zenama starijim ili nepokrivenim, a kod pokrivenih oni imaju rastojanje. kad me je prvi put za snove itd, ispitivao bila sam sa mamom ne sama, ali i radi toga sto ja znam da nesmijem snjim biti sama, a i isto vazi kad sam isla na rukje, taj jedan put mi je prijateljica zaboravila da moram uci u dzamiju pa nije imala nista uza se, a ja nikako nisam htijela da budem sama sa njim.

ja samo mislim da taj imam, a Allah najbolje zna, ima slab iman da bi se suocio sa dzinima... jer dzini znaju skim imaju posla. kad sam citala o robkinji za vrijeme omera r.a. sve mi je ukazalo na to, tzin ju je napustio dok je on bio ziv, jer je znao njegovu r.a. poboznost, a kad je preselio na onaj svijet on se vratio u dzinkinju.

ovaj imam zna uciti da se ukaze dali je sihir, al mislim da dalje vise ne moze pomoci, samo sto ga je vjerovatno sramota to da kaze, jer tada bi priznao da mu iman nije dovoljno jak.

on ima kao glavni imam u gradu dosta obaveza, a radi i u skoli, al ja sam se uvijek po njegovom terminu orjentisala, ne on po meni, on da ne zeli nebi se time bavio, a drugo je to sto se time bavi!!!!! vecina imama kad idu raditi mimo dzamije to im je zarada, a i rukja spada u to. stoga, nebi se bavio time tek tako ako je zauzet. al rekao mi je da ima neki nermin u cazinu sto isto uci rukju pa sad ko zna, ja ga ne poznajem.

uglavnom imam mi nista nije rekao sto se islamom ne podudara, ali ja njemu neidem vise jer mislim da ne zna vise od tog i ne moze(IMAN)..... on je meni rekao da se klonim osobe koja je to uradila i nista od nje da ne uzimam, al je interesantno dok sam ja pila vodu, ona nam je dosla u novi stan, a u starom je mozda bila 2 puta, nije nikad htijela da dolazi a dobro se slagala mamom. tad mi je imam rekao da ona osjeti nesto dok ja pijem vodu i da njoj nije dobro, pa sam ja pomislila kad je bila ovdje da je dosla sa razlogom, jer nakon sto su otisli odmah me je protjeralo, nije mi bilo dobro, on je rekao da je ona mogla obnoviti sihr... nikad mi nije rekao da zna ko je napravo, ili da zna gdje je, ili kada, jednostavno mi je rekao da kazem to porodici jer je moguce da je nama svima htijela da naudi, tj.preko mene!!!

da Allah sve one nagradi koji svojoj braci i sestrama u vjeri koji i praktikuju vjeru hoce da pomognu, jer lahko je nasamariti one koji ne praktikuju, al treba pomoc i onima koji to rade zarad Allaha

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od hurma » Sre Dec 01, 2010 12:11 am

Eselamu alejkum,
draga sestro nisi izgubljena, nemoj tako da razmisljas. A postovana braco ne skrecite pojedini sa teme, ne raspravlja se o imanu ucaca, nego joj treba pomoc. Isla, nije joj pomogo, ne idi vise i tacka. Nadji ko je ispravan pa kad imadnes mogucnosti otidji kod pravog ucaca.

U medjuvremenu, a sve sto ti pisem, pisem iz mog iskustva kroz sta sam prosla- prvo, forum je pravo mjesto gdje si dosla, jer meni je dosta pomoglo, i savjeti i iskustva, i lijepa rijec. Nisi sama. Znam kako ti je. I ja i vecina forumasa koji su prosli kroz isto.

Neko ti je vec napiso, stalno pod abdestom budi i na vrijeme namaz obavljaj. Ako su samo farzovi, i to je u redu, poslje akoBogda, kad malo ojacas, bices u stanju i sunete klanjati. Vidjesec, to samo dodje, Allah dragi te jaca iz dana u dan. Samo se drzi ibadeta.

Mi svi ''oboljeli'' smo slucaj svak za sebe, ali sigurno imamo jedno zajednicko. Da u pocetku saznanja o bolesti, najvaznije nam je -''Ko je to uradio?'' I sama sam taka bila. A to je velika greska, sto vise grijeh. Jer insan osjeca srdzbu, ljutnju, samosazaljenje, a ne konta, jer mu dzini pomute pamet, da je to Allahovo odredjene, da je to Njegova MILOST, OPOMENA robu, a ne kazna. Pusti sta sanjas, to nije vazno.

Druga stvar, vrlo vazna ,je strpljenje, sabur. Pomiri se sa svojom situacijom i Allahovom odredbom, i vidjeces da ce sve odmah poceti ici lakse. Kazem ti opet, pisem iz licnog iskustva. Sve ove gore navedene greske i sama sam radila.

Znam da nije lako, ali moras se natjerati. Ustani pa malo po malo nesto uradi. Postavi sebi cilj, napravi raspored da imas za sve. I za ibadet, i za procitati nesto, poslusati neka predavanja, uradi nesto sitno po kuci. Ali sta god radis, radi u ime Allaha.

Ovo je bolest, to moras prihvatiti, i kao sto dijabeticari moraju u odredjeno vrijeme uzimati inzulin, tako i ti namaz, zikr. I moras znati da nece proci za jednu noc. I ta borba nije laka. Bude finih dana, ponadas se sve je u redu, a ono oonda iznenada, samo odjednom te spuca ponovo, bilo kojim napadom, zavisi sve od slucaja do slucaja.

Svaku noc u krevet idi pod abdestom, uci Ihlas, Felek, Nas, Ajetul-Kjusiju u ruke, puhni i potari tijelo. 3X. Slusaj i pustaj u kuci "Bekaru''. I opet kazem, strpljenje i pomirenje sa situacijom su najvazniji.

Evo i ja se odavno borim sa tim, kroz svasta sam prosla, radim sve sto sam ti napisala da radis, ali oni opet ponekad ''napadaju'' Hvala Allahu, nije strasno ko prije, ali desi se. Neku noc legla, proucila sta trebam, i vidim nije nesto u redu, struji kroz mene sve jace i jace. Podjose ruke se dizati, onda me smota u klupko, hocu da povratim a ne mogu, i sto je najgore, ne mogu se sjetiti ni jednog ajeta ili sure da proucim. Ali muz je meni velika podrska sto mi puno znaci, pomazemo jedno drugome.

Kazes tebi samo mama vjeruje, neka onda i ona sto vise dovi za tebe i tvoje ozdravljenje. A probaj ubjediti i ostale da ti ne izmisljas. Ti najbolje znas svoju porodicu, pa pridji im na nacin na koji mislis da je najbolje. nemoj kriti i nositi svoje tegobe u sebi. I sta ti god treba, jer znam da u pocetku svak ima 100000 pitanja, pitaj, ili ovako javno ili privatno na poruku. Samo se nemoj predavati, jer znaj da svako spominjanje Allaha dzinima puno smeta, przi ih. Neka ti je to uvjek u glavi. I neka ti je uvjek u glavi, da je Allah na tvojoj strani, i uz Njegovu pomoc, i Njegovom voljom bice sve u redu.

Selam.

IslamSunni
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 9:31 pm

Re: Sta da radim?? Izgubljena sam!!!

Post od IslamSunni » Sre Dec 01, 2010 12:08 pm

sestro u islamu puno ti hvala na tvojim rijecima i na podrsci... da te Allah nagradi inshaAllah!!

namaze obavljam (osim sabaha) u svoje vrijeme dok nastupi!! a i pocela sam se truditi sa sabahom, citav ramazan sam ustajala ujutro, al mi nije bilo lako ni na sehur ustajati! odmah me hvata po glavi problem i nervoza naidje, nemogu mirno sjediti na mjestu. suru Bekare slusam elhamdulillah odavno jos, pustam sebi na mp3. zikrim sto god znam, a i obucavam se koliko god mogu i sa interneta, ako nesto nisam znala, to mi je dodatno znanje elhamdulillah.

kod mene je recimo stvar u tom, sto kad bi mene neki napad spopao, moji nebi znalis sta da rade, jer niko ne zna nauciti ni na vodu. a ja kad njima pocnem pricati o islamu naidjem na zid, onda to izbjegavam, jer radi njihovog neshvatanja ja ih nista ne mogu nauciti ili im reci.

zalosno je al je ljudima u danasnji vakad dunjaluk bitniji, tako da se malo zabavljaju Allahom Svemilosnim, Samilosnim! slusala bi ja i rukju, bez obzira na iskustvo, ali s obzirom da u mojoj kuci niko ne zna kako se time nositi, oni nebi znali sta da rade, ked bih se recimo ukocila ili nesto slicno tome.

iz razloga sto se ja puno trudim, i borim time, oni upravo i misle da sam ja dobro, jer ja nepokazujem bas toliko ako mi je nesto. i to ima svoj razlog, jer opet ista prica, ako sta kazem, bila sam kod doktora i sve je aferim!!! za njih je znak da sam dobro, a ja onda ocigledno foliram, izbjegavam rad i jos mnogo toga... trudim se ja da i radim, jer dugo ja to imam, nije da se ne borim, al mi je sa vremenom to postalo jace, sto me je navelo da se vama obratim, jer sam citala ovdje na forumu prije nego sam odlucila da se registrujem.

ja sam od pocetka rekla sebi da je to Allahova odredba, i nista mene nemoze snaci bez Njegovog dopustenja, jer Islam je vjera i daje svome robu odgovore na pitanja. ja kad sam otisla kod zadnjeg imama na rukju, i kad mi se to pokazalo, ja sam njemu poslije rekla da znam da mi je to odredba i da nista nije mimo Allahove volje, on je meni na to rekao da se pustim toga, jeste to tako, al da trebam da znam da mi neko nezeli nikako dobro, i da mi mnogo zeli nauditi s obzirom da je to odavno napravljeno, mozda od moje 16-te godine. mene to nije zanimalo. s obzirom da sam i sanjala tu osobu, ja sam joj isla u posjetu, a nikom nisam nista govorila, jednostavno nisam mogla da ne odem, kad sam se vec nasla tu, a covjek njen je velik rod, bio slab i ja sam isla, bez ikakve zlobe i mrznje, al je jesam posmatrala!! samo sto tu ima situacija kad sam bila kod nje, gdje nista nisam htijela, al sam kahvu popila, sutradan sam imala tegobe kao nikad u zivotu. imala sam mnogo muku i povracanje, samo mi se u wc islo, al je sve postalo voda, uzasan miris, sve je bilo tako gadno. ja se nisam tom osobom ni zamarala niti me ta osoba zanima, al cinjenica da se time bavi, a u islamu je to smrtna kazna, mene je to povuklo!!!

ima mnogo faktora u mom zivotu sto ukazuju na to, al je to nebitno, jer od Allaha je da On meni ukaze, a ja shvatam sve, cak shvatam zasto je to djelovalo kod mene, i zasto je Allah dopustio da me to pogodi, nisam ja ocajna u smislu "zasto bas ja", jer Allah kad svog roba voli, On ga iskusa, jer valja zaraditi Dzennet inshaAllah.

ja se sa svoje strane trudim iz dana u dan, i dan mi se cini kao godina, a godina mi prodje kao da sam je prespavala. ja radim sto je u mojoj mogucnosti, ali isto tao kao sto je doktor u medicini instrument za ozdravljenje, kao n.p. u operaciji, tako i meni treba "instrument", da istjera koliko toliko to iz mene... jer Allah voli da ga mi molimo, al ima ljudi koje je on pocastio velikim imanom, i koji se znaju boriti sa "tim" neprijateljima, svakako da ozdravljenje dolazi od dragoga Allaha i kad Allah dragi to odluci. nisam ja od onih sto misle da ucac izlijeci, jer bitne su Allahove rijeci koje on izgovara a one su Allahov Govor!!!

tad kad se to kod mene desilo ja sam bila mlada i nisam puno znala o vjeri, sem da se ne jede svinjetina, da je alkohol zabranjen!! znala sam za namaz, al ja nisam tad bila upucena u to, niti sam rezmisljala o tom, al sam uvijek govorila prijateljicama alkohol je zabranjen i bila im kao neki moralni narednik, sto im je bilo dosadno, tad mi je jedna rodica rekla da cu se sigurno jednog dana "zaviti", a meni je to bilo smijesno... tad sam ja pocela imati jake probleme sa kozov, vid bubuljica ali jos mnogo gore, sve podgnjojito, al u odredjeno vrijeme u godini mi se extra to pojavi!! kad sam krenula put islama, naucila sam se tako voljeti, a do tad sam patila, jer sam ipak djevojka, niko me nece takvu, jer je djevojkama ljepota ukras, a mene je to u tudjim ocima cinilo ruznom, plakala sam nocima radi toga... al hvala dragom Allahu, ja sam od Njegove Milosti prema meni pocela da gledam svijet drugacijim, i shvatila da ce mene pravi vjernik voljeti radi moje ljubavi prema Allahu, a ne radi moje ovofunjalucke pojave. dosta sam iskusenja imala kao svako drugi od nas...elhamdulillah na svemu tome, covjek od toga ojaca, ali sam tek nakon pokrivanja i moga veceg znanja o islamu i vecoj poboznosti pocela da osjecam te tagobe postepeno, a vjerovatno je to od tog, sto dzine-sejtane boli sjecanje na Allaha!!! da me Allah nije uputio, samo On zna sta bi bilo!!! elhamdulillah me je uputio islamu, i sto sam vise naucila sve mi je teze bilo, sad osjecam samo da mi iman nikako ne napreduje, a ja se trudim, isla sam u skolu za zene u kojoj se uci o islamu, o Kur'anu... morala sam prekinuti, jer sam osjetila kad hodam, da sam kao "pijan covjek"... sve mi se pomjera.. prestala sam ici, jer je bilo podalje pjeske a nisam imala pratnje, vec sam sama isla. to mi je tad bilo tesko, jer sam napokon ucila Kur'an, koji sam zeljela da naucim, jer kao djete nisam stim odrasla, a veoma mi je to vazno... nemojte misliti da sam se predala radi naziva koji sam dala kao naslov!!! IZGUBLJENA ZNACI DA NIKAD NE ZNAM SIGURNO DALI SAM MEDICINSKI BOLESNA ILI IMAM SIHIR, U TOME SAM SE UVIJEK DVOUMILA!!!

es-selamu alejkum dragi moji, da vas sviju dragi Allah nagradi na OBA svijeta i da vam da ozdravljenje!!! i ono sto je za vas najbolje, a pored toga nista boljeg nema..amin

Odgovori