pitanje vezano za terapiju!!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

IslamSunni
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 9:31 pm

pitanje vezano za terapiju!!

Post od IslamSunni » Uto Feb 22, 2011 1:56 pm

es selamu alejkum...

ovako, mene zanima kada se nauci na vodu, da li je ispravno donalijevati vodu na vec naucenu vodu, jer neki to propagiraju da se moze kao npr. da se prouci 73 puta ajetul kursijja i da se nadolijeva voda, dok sam citala u jednoj knjizi da to gubi svoj bereket... ja sam isto pila neku terapiju da 100ml naucene vode donalijem jos u flasu od 2l vode... da li je to sad ispravno ili ne, jer je za mene bilo nekog smisla u tome da voda gubi bereket ako se nadolijeva u nju!!!?????

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Haris » Uto Feb 22, 2011 7:56 pm

Esselamu alejkum,

Možeš približiti posudu sa vodom ustima tako da dah pada na vodu i učiti po 3 puta Fatihu, Elif Lam Mim, Ajetul Kursiju, Ihlas (Kulhuvallahu), Felek, Nas, Kafirun te nakon svakog učenja određene sure puhnuti u vodu.
Može se dosuti voda, ali možeš ponavljati svakih nekoliko dana učenje na vodu, i radi samog zikra dok to učiš..

IslamSunni
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 9:31 pm

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od IslamSunni » Sre Feb 23, 2011 7:57 pm

jel to znaci da nema problema u donalijevanju na naucenu vodu???

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Haris » Sre Feb 23, 2011 8:00 pm

Nema. A Allah zna najbolje...

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od lavica21 » Pet Feb 25, 2011 11:18 pm

I ja sam prije donaljevala vodu, dok mi nije rekao ucac rukje da to neradim, vec da kad potrosim naucenu, ucim na novu vodu jer je tako bolje.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od hurma » Pet Feb 25, 2011 11:45 pm

Kao sto kaze Haris, Allah nabolje zna, ali i meni je Almin reko da mogu razmutiti naucenu vodu sa obicnom, isto tako med da ramucivam sa vodom i pijem, da mi sto duze traje. I jos uvjek imam i vodu i med od Almina. Ali opet, Allah najbolje zna.

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Sunna » Sub Feb 26, 2011 12:59 pm

Es Selamu alejkum wrwb,

Hurma, bas tebe trazim da te pitam kako si? Citala sam tvoje prijasnje postove; Od Almina sam dobila Tefsir (i to svoj iz kuce mi dao ) i gomilu knjiga o islamu. SubhanAllah, neki ljudi vrate se kuci od takozvanih ucaca rukije s hamajlijama a neki s knjigama o islamu. Ovom prilikom molim Allaha dz.s. da ga nagradi (Almina) onog dana kad mu to najvise bude trebalo i da ga a bratom Enesom uzme u Svoj hlad onog dana kad drugog hlada ne bude bilo osim Njegovog. Amin.
Kako ide s dovom a na nos vazduh da uzimas? Koristis li i maslinovo ulje? Mene puno glava boli i osjecam veliki umor. Zamolila bih te da mi se javis privatno jer ja ne znam kako, izgleda da ja nemam tu funkiju a ne bih Enesu zbog toga vrijeme da uzimam.
Selam i svaki hajr/sestra Sunna

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Haris » Sub Feb 26, 2011 2:46 pm

Ej. Nemoj zaboravljat nas sa tom dovom o hladu :D

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Sunna » Sub Feb 26, 2011 4:38 pm

:) Prvo mi objasnite kako se salju privatne poruke pa nastavljam s dovama..inshalla

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Haris » Sub Feb 26, 2011 4:49 pm

Odeš na nečiji profil. Npr. možeš to tako što klikneš na ovo PROFIL ispod poruke. Tj. od korisnika kojem želiš slat poruku. Zatim na profilu imaš PP. I onda opleti, naslov i tekst.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od hurma » Sub Feb 26, 2011 9:16 pm

Alejkumu selam,
evo ti ovde ta dova; ja mislm da za ovo pitas. Sve od rijeci do rijeci iz Alminove knjige. Mozda prodje jedno 10-15 minuta dok ne podjes osjecai reakcije, mozda ne. Ja ih dmah osjetim, dok podjem sa dovom.
I Amin na te tvoje dove o hladu, naravno Haris i na tebe se odnosi. Jesam li uvjek pisala da i ti brat Senad, pored Enesa, uvjek fino odgovorite na pitanje.
@Sunna pogledaj imas li privatnu poruku.


" Efikasnim se pokazalo i ucenje dove BISMILLAHI EWELIHI WE AHIRIHI ( u ime Allaha na pocetku i na kraju). Ucenje ove dove uveliko iscrpljuje dzina koji boravi u tijelu bolesnika i prisiljava ga da odustane od svojih namjera. Dova se uci tako sto bolesnik kljanja 2 rekata, zatim sjedne i stavi ruke na koljena, udahne duboko na nos i ponavlja ovu dovu. Kad mu ponestane daha zatvori usta, ponovo udahne na nos i krece iznova. Ponavljanje dove traje unaprijed odredjeni vremenski period (bez prilagodjavanja reakcijama). Pozeljno je da uz bolesnoka bude neko ko poznaje ovu materiju da ne bih doslao do nezeljnih posljedica. Predhodno se nauci na vodu jer u toku ucenja bolesnik moze osjetiti temperaturu, vrtoglavicu, zadebljanje jezika, glavobolju, drhtavicu, mucninu, pritisak u psima ili glavi, plac, a sve je to cilj za sprecavanje nastavka tretmana.
Bitno je napraviti sistem lijecenja (npr. uciti 3 puta dnevno, poslje sabaha , ikindije i jacije; tretman ponavljati svaki dan; period ponavljanj dove ograniciti na pola sata ili duze)"" Iz knige "Kur'anska Hamajlija" autor Almin Omerasevic.

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Milada » Sub Mar 26, 2011 6:58 pm

Haris napisao:Esselamu alejkum,

Možeš približiti posudu sa vodom ustima tako da dah pada na vodu i učiti po 3 puta Fatihu, Elif Lam Mim, Ajetul Kursiju, Ihlas (Kulhuvallahu), Felek, Nas, Kafirun te nakon svakog učenja određene sure puhnuti u vodu.
Može se dosuti voda, ali možeš ponavljati svakih nekoliko dana učenje na vodu, i radi samog zikra dok to učiš..
A de mi reci ako znaš?
Dali taj sihirbaz koji pravi sihr mora zakopati sihr blizu kuće ili to može bilo gdje?
I dali za svaki sihr koji sihirbaz napravi mora biti zakopan ili ga može recimo baciti negdje drugo?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Haris » Sub Mar 26, 2011 8:36 pm

Imaš slučajeva da se prospe nešto putem kojim često prolaziš, da pojedeš nešto, da ti se nabaci nešto na odjeću, te na određene stvari koje su uzete sa tijela. Kosa, nokti i slično. Vjerujem da ima slučajeva da se ne uradi ništa od navedenog, nego da se jednostavno naredi kome i gdje da idu džini.

A Allah swt zna najbolje..

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Milada » Ned Mar 27, 2011 9:20 am

Haris napisao:Imaš slučajeva da se prospe nešto putem kojim često prolaziš, da pojedeš nešto, da ti se nabaci nešto na odjeću, te na određene stvari koje su uzete sa tijela. Kosa, nokti i slično. Vjerujem da ima slučajeva da se ne uradi ništa od navedenog, nego da se jednostavno naredi kome i gdje da idu džini.

A Allah swt zna najbolje..
Uh....Hvala! jest se teško boriti sa svim ovim a pogotovo ako čovjek nije baš upućen. Pitam se samo kakvi su to ljudi i koliko samo oni imaju mržnje u sebi? A, čim se s tim bave,moje je mišljenje je, da sigurno znaju i posljedice toga što čine drugima! I to mi je zastrašujuće!

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: pitanje vezano za terapiju!!

Post od Milada » Ned Mar 27, 2011 9:34 am

hurma napisao:Alejkumu selam,
evo ti ovde ta dova; ja mislm da za ovo pitas. Sve od rijeci do rijeci iz Alminove knjige. Mozda prodje jedno 10-15 minuta dok ne podjes osjecai reakcije, mozda ne. Ja ih dmah osjetim, dok podjem sa dovom.
I Amin na te tvoje dove o hladu, naravno Haris i na tebe se odnosi. Jesam li uvjek pisala da i ti brat Senad, pored Enesa, uvjek fino odgovorite na pitanje.
@Sunna pogledaj imas li privatnu poruku.


" Efikasnim se pokazalo i ucenje dove BISMILLAHI EWELIHI WE AHIRIHI ( u ime Allaha na pocetku i na kraju). Ucenje ove dove uveliko iscrpljuje dzina koji boravi u tijelu bolesnika i prisiljava ga da odustane od svojih namjera. Dova se uci tako sto bolesnik kljanja 2 rekata, zatim sjedne i stavi ruke na koljena, udahne duboko na nos i ponavlja ovu dovu. Kad mu ponestane daha zatvori usta, ponovo udahne na nos i krece iznova. Ponavljanje dove traje unaprijed odredjeni vremenski period (bez prilagodjavanja reakcijama). Pozeljno je da uz bolesnoka bude neko ko poznaje ovu materiju da ne bih doslao do nezeljnih posljedica. Predhodno se nauci na vodu jer u toku ucenja bolesnik moze osjetiti temperaturu, vrtoglavicu, zadebljanje jezika, glavobolju, drhtavicu, mucninu, pritisak u psima ili glavi, plac, a sve je to cilj za sprecavanje nastavka tretmana.
Ovo sam negdje čitala davno pa se sad prisjetih!
Ovo se može raditi i sa surama kao što su Nas,Felek ,Fatiha itd. ali s tim se direktno vrši gušenje džina a što, kako piše nije baš najbolji način, jer nije dozvoljeno ubijati niti jedno živo biće, pa tako ni njih! Tako sam pročitala! Jedino je dozvoljeno tada ako uz veliku molbu neće da izađe!E sad ako ima još neko da doda na ovo Bujrum!
Bitno je napraviti sistem lijecenja (npr. uciti 3 puta dnevno, poslje sabaha , ikindije i jacije; tretman ponavljati svaki dan; period ponavljanj dove ograniciti na pola sata ili duze)"" Iz knige "Kur'anska Hamajlija" autor Almin Omerasevic.

Odgovori