Pitanje vezano za uticaj dove i selam Muhamedu

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
ela
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Jan 28, 2011 7:52 pm
Lokacija: Zavidovici

Pitanje vezano za uticaj dove i selam Muhamedu

Post od ela » Sre Feb 23, 2011 9:54 pm

Es selam alejkum.1. Procitala sam na jednom sajtu dovu u kojoj izmedju ostalog pise i sledece : " Dragi Allahu, spasi me zle sudbine zapisane i podari mi dobro.." pa me interesuje da li tj. u kojoj meri dova moze da utice na nasu zapisanu sudbinu i odredjenje, u smislu promene ? 2. Na istom sajtu sam procitala da je lepo petkom prouciti posle sabah i podne namaza 100x " Allahu moj blagoslovi Muhameda i porodicu Muhamedovu i ubrzaj njihovo izbavljenje ". Zanima me moze li se to prouciti na nasem jeziku, verujem da je lepse na arapskom pa ako neko zna prevod, bila bih mu zahvalana.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje vezano za uticaj dove i selam Muhamedu

Post od Haris » Sre Feb 23, 2011 10:47 pm

Pazi, svaku dovu lijepog sadržaja je fino doviti. Čak u suri Nas, koju učimo svaki dan se kaže: "Tražim zaštitu Gospodara ljudi, Vladara ljudi, Boga ljudi, od zna šejtana napasnika, koji unosi zle misli u srca ljudi, od džina i od ljudi." Ovdje dovimo i tražimo zaštitu.
Onda sura Felek. "Utječem se Gospodaru svitanja, od zla onoga što On stvara, i od zla mrkle noći kada razastre tmine, i od zla smutljivca kada smutnju sije, i od zla zavidljivca kada zavist ne krije."

Ili dova u namazu: "Allahume Rabbena atina fidunja hasaneten ve fil Ahireti hasaneten vekina azabenar".
Nisam tačno siguran u prevod ali mislim da je: Podari nam dobro na ovom (dunjaluku) i na onom (ahiretu) svijetu i sačuvaj nas kaburske patnje (azab).

Takođe, u salavatima. "Allahume salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed, kema salejte ala Ibrahime ve ala ali Ibrahim ineke hamidun medžid." se kaže: "Allahu sačuvaj Muhameda i njegovu porodicu, kao što si sačuvao Ibrahima i njegovu porodicu." i td.

Možda sam ofulao u prevodima, ali to je ta suština.

Tako da je lijepe dove lijepo i treba doviti što više, pa 1 ili 100 puta, neće smetati broj.

Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Re: Pitanje vezano za uticaj dove i selam Muhamedu

Post od Dado » Čet Feb 24, 2011 7:17 am

Haris napisao: Ili dova u namazu: "Allahume Rabbena atina fidunja hasaneten ve fil Ahireti hasaneten vekina azabenar".
Nisam tačno siguran u prevod ali mislim da je: Podari nam dobro na ovom (dunjaluku) i na onom (ahiretu) svijetu i sačuvaj nas kaburske patnje (azab).
Selam Harise,

samo da dopunim. To je ajet iz Bekare, a ujedno i dova...

201. A ima i onih koji govore: "Gospodaru naš, podaj nam dobro i na ovome i na onome svijetu, i sačuvaj nas patnje u ognju!"

We Selam,
Dado

ela
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Jan 28, 2011 7:52 pm
Lokacija: Zavidovici

Re: Pitanje vezano za uticaj dove i selam Muhamedu

Post od ela » Čet Feb 24, 2011 3:17 pm

Hvala na odgovoru, ovo sam razumela vezano za salavat Muhamedu. Koliko i da li moze dova, ako dovimo nesto, npr. u zadnjoj trecini noci trazimo od Allaha nesto, a mi ne znamo sta je nama predodredjeno, da utice da promeni to sto je zapisano da ce biti ?? Npr. ako nas je snaslo nesto sto nam je tesko, lose, a dovimo da se to promeni, a mozda je zapisano da tako ostane, mi to ne znamo, mozda i nije, zato me zanima, mogu li nase dove da promene hajmo rec "sudbinu" ??? Da se ne desi sve kako je zapisano, i uopste me zanima, da li je coveku sve zapisano, kakav ce zivot da vodi, s kim ce da zivi, da se ozeni, hoce li imati dece, biti srecan itd. Da li je bas sve zapisano pa mi samo odzivimo to zapisano, u kojoj meri je nasa sloboda izbora, npr. posla, bracnog druga itd. ?? To me je uvek zanimalo? Znam da odprilike da je ono glavno zapisano kad cemo umreti, ono sto nas zadesilo nije nas moglo mimoic itd. A ta sloboda izbora me zanima koliko mi uticemo na to ili je i to sve zapisano ?? Moje misljenje je da nebi imalo smisla samo proziveti, cekati, onda sta je sa dovama ? Zar se ne kaze " Ima li neko da trazi da mu oprostim grehe oprosticu mu, ako neko ima da moli, da trazi nesto, dacu mu " U smislu da se dragi Allah odaziva.. Naravno ne mislim ovde na neke besmislene dove i tazenje neceg sto niej lepo i tome slicno.. Molim vas ako znate vise o tome da mi malo objasnite.. Svaki dan po internetu trazim odgovore na ta pitanja koja me muce. Znam da dzini imaju sposobnost da se brzo krecu i da mogu cuti neke tajne, pa ih meleci gadjaju, a oni to prenose npr. sihirbazima, ili ljudima koji se bave numerologijom, astrologijom i svim tim sto je zabranjeno i haram. Takodje znam da je greh verovati u to i da oni i lazu, ali znaju se tacno dogoditi stvari onako kako to ispricaju ljudi koji se tim bave. Zato pitam moze li dova, nase obracanje Allahu da promeni nesto sto je zapisano.. Dok jos nisam presla na islam, znala bi nekad da slusam od tih numerologa sta ce mi se desiti, pa se uplasim da ce mi u buducnosti biti tako, i desi mi se kako sam cula, naravno vise nikad ne citam te gluposti jer se bojim Boga i njegove kazne ne zelim da radim ono sto je zabranjeno, zahvalna sam mu sto me je uputio na pravi put, to je najveca milost za mene.. Ali jos uvek mi se nekad javi ta misao u glavi da ce mi se dogoditi to nesto lose sto mi je taj neki numerolog rekao..a prethodno predvideo nesto sto je se desilo posle. Znam i da dzini lazu, a sada kako redovno klanjam i kako sto vise upucujem dove Allahu da me sacuva toga da mi se ne desi to, pocela sam vise da verujem da mi se to nece dogoditi, da dragi Allah prima dove i pokajanje.. Zaista vise nikad nisam ni horoskop pricitala koliko se bojim niti mi pada napamet.Gledam sto vise da se klonim greha, i promenim u zivotu sto vise mogu. Zbog toga me zanima uticaj dove i do koje mere nam je odredjena sudbina a sta je nasa sloboda izbora? Dok nisam bila pogodjena sihrom nisam redovono svih 5 namaza klanjala, sada me strah da prespavam sabah, navijem dva alarma :) da bi bila sigurna.. Privodim kraju terapiju hvala Allahu. U neku ruku drago mi je sto mi se to desilo jer me je samo vise priblizilo veri.. Hvala vam na razumevanju.. Svaki odgovor mi dobro dodje.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje vezano za uticaj dove i selam Muhamedu

Post od Haris » Čet Feb 24, 2011 4:05 pm

Heh.

To je nekako i kompleksno pitanje.. "Što da se molim ako mi je određeno već sve..?"
Tako smo jednom sjedili ispred džamije, i jednom bratu (koji predaje u školi vjeronauku) je postavljeno isto pitanje, on je pogledao u mene i nasmijao se, te nije ništa odgovorio. A nisam ni ja htio ništa reći.

Možda imam pogrešno shvatanje, ali ja to ovako nekako vidim.
Uzmemo film, onaj ko ga osmisli, napiše ga, izrežira ga, odnosno stvori ga. Tako u radnji u filmu stvori i vrijeme dešavanja, i ono što će se desiti. (To je ako gledamo s vana filma, i gledamo na cjelokupni slučaj)
A sada uđemo u taj film. Glumci ne znaju šta će ih zadesit, da li će se sudarit autom, da li će ih neko ubit, napast, da li će se srest sa nekim i td. Pa znamo vidjeti u filmu da se mole (nebitno koja religija) da bude sve uspješno i td.

I ovo vrijeme koje teče je moralo bit stvoreno.
Nama je to neshvatljivo, ali Allah Uzvišeni je iznad svega toga, nije dio vremena koje prolazi. Nego je sve statično kod Njega. Njemu su i prošlost, i sadašnjost i budućnost kao nama sadašnjost.
Ne znam, da budem iskren. Tako ja to vidim, i nekako sam sebi preveo tako, jer nisam ni ja našao odgovor.

Ako zamisliš sve to kao film i način na koji je kreiran, možda uspiješ sebi prevest u misli.

Allah zna najbolje..

Možda ima neko objašnjenje sa vjerske strane, ja bih volio da čujem..

A činjenica je da dobročinstvo (prema roditeljima posebno) produžava život. Ti samo moli..
Sličan slučaj je sa dovom istihare namaza. Možeš pogledati ovdje: http://www.lijecenje-kuranom.com/teksto ... hara-namaz

Kažemo približi nam ako je dobro, ili udalji ako je loše po nas.. iako je određeno. Znači dužni smo tražit zaštitu.

ela
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Jan 28, 2011 7:52 pm
Lokacija: Zavidovici

Re: Pitanje vezano za uticaj dove i selam Muhamedu

Post od ela » Čet Feb 24, 2011 5:30 pm

Eh upravo sam dobila na e mail jedan odgovor vezano za to pa me zanima sada Vase misljenje . Evo odgovora : "A na pitanje: da li dova može promijeniti sudbinu odgovor bi glasao ovako. Bilježe Tirmizi i Hakim u hadisu kojeg prenosi Selman, radijallahu anhu, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Ne odbija kader (ono što je određeno) osim dova, niti produžuje život osim dobročinstvo". Tirmizi i Albani ga ocjenjuju dobrim iako u senedu hadisa ima slabosti i bliže je da je slab. S tim da ovaj hadis potvrđuje ono što prenosi Abdullah ibn Omer, radijallahu anhuma, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Zaista dova koristi u onome što se desilo i u onome što se nije desilo, pa je na vama Allahovi robovi da dovite". Bilježi ga Hakim a Albani ga ocjenjuje dobrim. Prema tome, na osnovu ovih hadisa nema smetnje da čovjek dovi kako bi promijenio sudbinu. S tim da napomenemo da se pod mijenjanjem sudbine ovde misli na to da je Allah, dželle še'nuhu, odredio da će neka osoba doviti i da će se tom dovom promijeniti ono što on misli da mu je sudbina a ne da će on bukvalno sa dovom promijeniti ono što je već određeno." Ovo deluje ohrabrujuce, da dova moze uticati na ono sto ce se desiti, mislim u pozitivnom smislu ?

MoAzrael
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Sep 22, 2013 8:55 am

Re: Pitanje vezano za uticaj dove i selam Muhamedu

Post od MoAzrael » Ned Sep 22, 2013 9:07 am

Selam Bratco i Sestre I Ela tebi ovo pishem ,znaj i ove Dove jako pomaze ih proucavati mogucnosti!

- Molitva za Murad - Treba Allaha hvaliti i uciti, cak i kad nitko nije postigao svoje usluge
Izmoli to du'aa nakon Fajr molitve. To ce vas zaštititi od bilo kojeg zla i nesrece do sljedeceg jutra.

U ime Allaha,Milostivog, Samilosnog.
O Allahu! Blagoslovi Mohammeda i obitelji Mohammedovu!

O Allahu! Blagoslovi Mohammeda i obitelj Mohammedovu,
i uzmi poslove moje snabdevanja u svoju ruku!
Uzmi me u Tvoju zaštitu, dopusti mi da udjem u tvoju nesavladivu zaštitu.
Žudim za tvojom velikodušnom sigurnost. izpuni me i nauci me
sa znacenjem savršene sigurnosti pod tvojom zaštitom.
Garantuj mi svoju sigurnost kao milost,dozvoli mi
Tvoju sigurnost kao poklon i raširi tvoju milost i dobrotu tvoje široke podrške podpomoci.
Napravi jednostavno dostupiti tvoju pomoc za mene, i nedaj da
ima prepreka izmedu mene i tvoje pomoci u ovom svijetu i u sljedecem Svjetu.


O Allahu, blagoslovi Muhammeda i obitelj Muhammedovu,
i dodijeli mi dovoljno, uspješne, elegantne, prostrane i zaštitne sigurnosti;
koja jaca moje Tjelo i udove,
i bijes na ovom svijetu i sljedecem pomaže.
Garantuj mi sigurnost i zdravlje
savršene vjere, cistih namjera,
Uspjeha u mojim naporima,
poštovanja strah od tvoje snage strašne
da bi se tvoje zapovijedi hrabro poštivale ;
i da se izbjegne ono što se racuna kao neposluh Tebi;


O Allahu! Garantuj mi dovoljno sredstava,
koje ce me držati na životu u ovoj godini, a iz godine u godinu,
za obavljanje Hajj i Umrah,
da bih posjetjo grobnice tvoje glasnika (Casni Poslanik) i njegova Ahlul Bayt
[Garantuj mi tvoj blagoslov. milost i Tvoje milosrde na njega i njegovu obitelj. Mir na njega i njih sve zauvijek]

Akzeptiraj i prihvatiti moje akcije,
i drži ih s stobom, kao podizajucu ostavicu.
Napravi moj govor za hvalu, i zahvalnost pripada Tebi
Spominjem tvoje memorije i pjevam hvalu tvoju.
i pusti neka mi postavito moje srce na pravom putu tvoje vjere.
Zaštiti mene i moju djecu od opasnosti
prokletog Shaytaana
otrovnih životinja i gmazova,
Neukusnih i podli ljudi naloga;
i zaštititi mene i moju djecu
zlo Sotone i pobune,
tvrdoglavih i arogantnog bogatstva ;
i zaštititi mene i moju djecu
od patnje (ukupno) od
zastrašujuce i brutalne
slave i vulgarne, beznacajne i snažne
izbliza i iz daleka;
zaštititi mene i moju djecu
od podmuklog zla i od
džinna i ljudi,
koji su rat vodili/vode protiv tvog Poslanika
i njegovog Ahlul Bayta;
i ukloni od nas zla nasilja,zlu silu svaku
za sve što je pod tvojom kontrolom.

Uistinu, tvoj put je pravi put.
O Allahu! Blagoslovi Mohammeda i obitelj Mohammedovu,
i ne dovodi ništa, što je izmuljeno urotom
potajno protiv mene od odvratnih
Svadalica/Smutljivaca (pod sotonskim utjecajem)
i silom ga /ih ucjeraj u njihove vlastite prijevare
zastri izmedu njega/njiha i mene Zavese,
tako da njegove/njihove oci me nevidu
njegove/Njihove uši me ne cuju,
njegove/njihovi jezici ne govore o meni,
i da bude/u odvlastceni
od moci shvatanja i znanja
i da bude/u sprijecen/i ,
Da uzrokuje/u zlo, zkroz koju ce njegov/njihov vrhunac i moc
biti uništen/a, njegova/njihova oholost postaje manja,njegov/ njihov autoritet bude slomljen,
Njegova/Njihova bahatost bude razriješena;
i zaštiti me od njegove/njihove opasnosti,
njegove/njihova zla,njegovog/njihovog liko ubojstva, njegova/njihovih navoda,
njegovih/njihovih optužba, njegove/njihova zavist, neprijateljstva njegove/njihova
njegovih/njihovih planova i njegovih/njihovih prijateljia i navijaca
Uistinu, Ti si Svemocan Allahu

- Dua Ahl-ul-Thughour -

U ime Allaha Svemilosnog, Samilosnog!

O Allahu, blagoslovi Muhammeda i njegovu obitelj, te ojacaj Vojsku muslimana, Svojom Moci. Podržaj njihove branitelje (sprijeda), kroz svoju snagu, i prespi ih s darovima Tvojim bogatstva.

O Allahu, blagoslovi Muhammeda i njegovu obitelj, i množi njihove (branitelja prednje) petlje broj oružja, cuvaj njihov teritorij i brani njihove redove, ujedini u redovima, urediti njihove poslove, poslati ih pomagala u cvrstu fazu, mogu jamciti dovoljnu opskrbu oni podržavaj ihs pobjedom, pomažuci ih sa strpljenjem, domišljatost, i daj im trikove.

O Allahu, blagoslovi Muhammeda i njegovu obitelj, te im dati znanje o tome što oni ignoriraju, i nauciti ih što oni ne znaju, i pokazati im ono što oni ne vide!

O Allahu, blagoslovi Muhammeda i njegovu obitelj, i neka ih zaboraviti kada susrecuci svoje neprijatelje, uništiti to lažni i zabludu svijeta, od srca misao divan imovine, raj pred njihovim ocima, i pokazati im što imate za oni su spremni - neuništiv kuca casti, lijepe houris, sve tece rijeka, svih vrsta napitaka, uz sve vrste vocaka -
tako da oni ne podnesu ostavku ili ne bježati pred neprijateljem!

O Allahu, blagoslovi Muhammeda i njegove obitelji, i time uništiti svoje neprijatelje, (odrezati njihove nokte), odvajajuci ih od njihova oružja, snaga / uništiti sigurnosti iz nj srca, drži ih podalje od svojih zaliha, oni zbuni ih na njihovim putovima, izrezati ih iz njihovih spašavanja i iz vojnih pojacanja od njih, smanji njihov broj, ispuni njihova srca sa strahom,
držeci im jezik od govora, uništiti one koji su iza njih, da služe kao znak za one koji dolaze nakon njih tu degradaciju, da uništiti nade za one koji dolaze nakon njih!

O Allahu ucini da utrobama njihovih žena budu nerotkinje, suha bedra od njihovih ljudi, uništiti uzgoj konja i goveda, i neka nebo kiša na njih nepada i nije rijec o njima, i da neraste na njhovoj Zemlji ništa.

O Allahu, i time ojacati moc ljudi islama, poticati jacaj njihove gradove, množi njihovih stvari, daj im olakšicu njihovoj borbi da služe tebi, i u njihovim ratu biti sami sa tobom, tako da u svakoj regiji ovoga svijeta, nitko osim tebe bude služen, i nicije celo trlja prašinu, osim za tebe O Allahu (Sujud).

O Allahu, pošalji muslimane iz svake regije protiv pogana, skojima su suoceni. Ojacaj ih sa Melekima , dok se idolopoklonci nedaju u bjeg ili dok nebudu ubijeni na tvojoj zemlji, ili dok nisu uhvaceni, ili dok ne prihvate da nema Boga osim Boga, osim tebe, jedinog koji nema partnera!

O Allahu, impliziraj neprijateljie tkoji su takoder u svim podrucjima i regijama zemlje, i drugih idolopoklonicki naroda, cija imena i svojstva su nepoznati

O Allahu neka pogani ne dodju do granice muslimana i sprijeci (idolopokloncima), gnjeciti (muslimane), te ih drži podalje da su protiv (Muslimana) da se gomilaju, te ih ucvrsti (pogane idolopoklonike) u odstupanjem !

O Allahu oduzmi iz njihova srca sigurnost i snagu iz tijela, odvrati im srca od ratne varke, slabi njihova tijela, tako da oni nisu u stanju boriti se s ljudima, napravi ih da su previše kukavice da se afirmišu protiv pobjednika. Pošalji protiv njih jata Meleka s grubost i ozbiljnost, kao što ste ucinio u borbi na Bedru, pa da sa time uništiš njihove želje, ženji njihove trnje, i raspršuj njihov broj

O Allahu, uništiti njihovu vodu i hranu s bolešcu, uništiti njihove gradove, njih zali s problemima, nek su sprijeceni od strane suše, njihove dionice stavljaj ih u najsiromašnij i najudaljeniji regiji, izkljucavaj ih iz njihovih tvrdava, i bombardirati ih redovito bolnom gladu i bolesti!

O Allahu, ako ratnik ljudi tvoje Vjere protiv(poganih, neprijateljia) ratuje, ili borac sljedbenika tvoje tradicije se protiv njih bori ,napravi tako da je tvoja religija najvišlja i tvoja stranka Najjaca , i tvoja stvar najpotpunije bude, odobri mu olakšicu u njegovim poslovima, daj mu podršku sa pobjedom sigurnom, odaberi za njega, drugove, ojacaj mu kicmu , prelijte ga sa životnim snabdenjem,
neka uživa blaženstvo, zamrzavaj vrucinu ceznenjem njegovim , odobri mu utocište od tuge samoce, neka suzbije želju (memorije) sa svojom ženom i djecom, dati mu dobru namjeru podrži ga sa dobrom stanjem
, neka se zaštita njegov saputnik, oslobodi ga od kukavicluka ga inspirira s hrabrošcu, mu dati snagu, mu podršku uz pomoc, nauciti ga na pravi nacin i standardima sunneta, pokazati mu liniju u svojoj odluci, ukloniti iz njega licemjerje ga ocistiti potraga za slavu, i neka njegova razmišljanja i sjecanja, njegova usamljenost i njegova prisutnost, da je za tebe jedino!

Kada je stoji pred hordama neprijatelja , onda degradiraj njih u ocima njegovim, smanji njihovo znacenje u njegovom srcu, daj mu preokret da Vlada nad njima, a ne preokret, da oni trijumfuju nad njim!
Ali ako to uciniti pecat sa srecom i muceništvo se potvrdi (Martyrum), onda neka je nakon što je tvoje neprijatelje, iza borbe uništio , ili uhvatani , ili kada su granice muslimana sigurne, ili tvoje neprijatelje potuce i se daju u bjeg .

O Allahu,ako musliman treba zauzeti položaj kao borac ili vojnik, onda se brini o onima koje je ostavio iza sebe, pomogni im s dijelom njegove vlasti, podrži ga sa opremom, oštri ga za borbu (i slati u tu svrhu molitve s njim) i štiti njegovu cast u njegovoj odsutnosti, ga nagraditi s platom na razini mjere, te mu nadoknaditi taj cin s velikodušnom naknadom, kojom je u , koji je poslao prije nego što je i radost za ono što mu je dano -
sve do trenutka u kojem ste ga donijeti na velikodušnosti, koji ste dodijelili njemu i velikodušnost, koju ste pripremili za njega!

O Allahu, a ako jedna stvar u pitanju islama muslimana tužnim cini, ili idolopoklonici ga muce, i on namjerava da se bori, ali sprijecit od slabosti i nedostatak mu o tome, ili nesreca ga zaustavi ili prepreka mu neka od njegove želje neda, onda napiši njegovo ime medu službenicima, te ga nagradi sa platom od borca, upiši ga u red medu (Martyrere) mucenike i pravedne!

O Allahu, blagoslovi Muhammeda, tvog slugu i Poslanika, i njegovu obitelj, blagoslovi više od bilo koje drugog blagoslova, najvišljim pozdravom svih pozdrava, blagoslov bezkraja, bezbrojno , kao najsavršeniji blagoslov, tkoji su tvoji Prijatelji (Vodje) uspjeli dobiti, jer Ti si najsamilosniji, Svevišnji, pocetak kraja, tkoji ponovo oživljava, koji cini ono što želi!


Molitva za stanje pravedne i Casne Države



U ime Boga Milostivog, Samilosnog

O Bože naš, mi te molimo za plemenitu (casnu) državu (i njezinu izgradnju),

Skojom ceš podici Islam i njegove sljedbenike i poniziti licemjerja i smutljivce i njihove pristaše.

Skojom ceš nas napraviti poslušnim tvome Pozivu i Putokazom na tvom Putu Izdignutom

Skojom ceš nama darovati Cast ovoga Života i Svjeta i onog Svjeta i Casnim u njima

MoAzrael
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Sep 22, 2013 8:55 am

Re: Pitanje vezano za uticaj dove i selam Muhamedu

Post od MoAzrael » Ned Sep 22, 2013 9:08 am

Jazak Allah Khair
Maselam

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Pitanje vezano za uticaj dove i selam Muhamedu

Post od kenan79 » Ned Sep 22, 2013 10:52 am

@MoAzrael, odakle ti ove dove?

Odgovori