prelazak na islam

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Ned Apr 03, 2011 7:45 pm

POMOĆ OD OSOBE KOJA LIJEČI KURANOM MOLIM ZA OSOBE NE MUSLIMANE,HITNO JER JE STANJE ALARMANTNO ALLAH VAS NAGRADIO,JA SAM ZBOG ISTOG PROBLEMA MORALA PREĆI NA ISLAM JER JE BIO UVJET DA ME LIJEČE NA KRAJU SU ME DOVELI DO STANJA ZAMALO LUCIDNOSTI,MENE I MOJU OBITELJ.JA NISAM NIKAKAV LIJEPI OSJEĆAJ IMALA OD KADA SAM PREŠLA NA ISLAM SAMO KOŠMARE NOĆU,STRAHOVE OSJEĆAJ PRISUTNOSTI VIŠE OSOBA I O ISLAMU NEZNAM PUNO NO OVO ŠTO SADA PROŽIVLJAVA MOJA OBITELJ DALEKO JE OD LIJEPOG TAKO DA NE SHVAĆAM KAKO JE MOGUĆE DA ČOVIJEK ISPUNI SVE A NA KRAJU ZAMALO POLUDI OD TIH TAKOZVANIH SIHIRA ŠTO LI JE TO VEĆ I KOME DA SE OBRATIMO DA NAM POMOGNE NO BEZ IKAKVIH VRAĐBINA

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Ned Apr 03, 2011 8:04 pm

mislim da ti je najpametnije ovdje postaviti pitanje,
num.almin@yahoo.com

ostale odgovore potrazi na www.n-um.com

Allah svt te uputio

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od Enes » Ned Apr 03, 2011 8:41 pm

Kako ''fino'' sto ti je ponudio Islam ''spasio'' te odmah svih zivotnih problema...
Ovo je odlican primjer svima na forumu, koji na prvi post, odreaguju, primi Islam bit ces spasen!
treba ljudska srca pridobiti a ne hvatiti ih u nevolji i tjerati ih ne nesto dok ni sam nisu svjesni sta im se desaje!
Sta sad?
Ti prihvatila islam, prblem nisi rijesila cak i gore stanje nego je bilo!
CIsto sumnjam da vise imas finu predstvu o Islamu....

Tesko je sad ista reci uradi to i to pa ce ti biti dobro, jer sad vec sumnjas u sve i svasta.
Prvo, ustini moras da razmislis o svom stanju, o svom nijetu(namjeri) prelaska na Islam.
Onaj ko ti je ponudio da tek tako prihvatis Islam, trebao je da zna da se djela vrednjuju prem namjeri... a tvoja namjera je bila da se spasis problema, da sve nestane, k'o carobnim stapicom uklonjeno....a nije problem nestao....
Da li li je tvoje srce usitinu ubjedeno da je samo Allah Bog i da je Muhamed a.s Njegov rob i Njegov poslanik?

Ako si prihvatila Islam, ja ti preporucujem da prvo spoznas islam, ne samo da to izgovoris rijecima, nego da se potrudis da to istinski sprovedes u djelo.
Trebas da znas da onaj ko vjeruje u Allaha ce na sve vece i vece muka nailaziti.....
taj neko je trebao da Vam kaze i sljedece:
"Vi cete sigurno biti iskušavani u imecima vašim, i životima vašim, i slušacete doista mnoge uvrede od onih kojima je data Knjiga prije vas, a i od mnogobožaca. I ako budete izdržali i Allaha se bojali, pa - tako treba da postupe oni koji su jakom voljom obdareni." (Prijevod znacenja - Ali Imran, 186.)
"da bi vjernike lijepom kušnjom iskušao, - Allah zaista sve cuje i sve zna." (Prijevod znacenja - El-Enfal, 17.)

Ako ste prihvatili Islam, vi fino abdestite, i klanjajte, dovite Allahu da vam pomogne i da vam da izlaz iz stanja u kojem se nalazite.
Morate se smiriti i svatiti da niti jedan problem nije dosao preko noci niti ce tek tako nestati.
Ne lutajte previse i ne trazite puno pomoci od ljudi, ljudi dijele savjete a sami nisu prosli slicno, pa tesko da vas netko moze potpuno razmujeti...svi ce vam reci ma nije to nista hajde otrgni se....a svakom je njegov problem najveci.

Da kazem da pocnete da slusate Kur'an, to moze izazvati jos vece reakcije....mislim da bi bilo najpametnije da odete do nekoga sa iskustvom, eto npr imate taj gore mail pa pokusajte da kontaktirate i Almina pa ako moze da vas on primi u skoriej vrijeme i neka vam polako objasni sve korak po korak.
Sve je drugacije kad se licem u lice razgovarate sa nekim nego ovako elektronskim putem.

Molim Allah da ti olaksa i pomogne.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od Senad » Ned Apr 03, 2011 9:17 pm

MAGDALENA napisao:POMOĆ OD OSOBE KOJA LIJEČI KURANOM MOLIM ZA OSOBE NE MUSLIMANE,HITNO JER JE STANJE ALARMANTNO ALLAH VAS NAGRADIO,JA SAM ZBOG ISTOG PROBLEMA MORALA PREĆI NA ISLAM JER JE BIO UVJET DA ME LIJEČE NA KRAJU SU ME DOVELI DO STANJA ZAMALO LUCIDNOSTI,MENE I MOJU OBITELJ.JA NISAM NIKAKAV LIJEPI OSJEĆAJ IMALA OD KADA SAM PREŠLA NA ISLAM SAMO KOŠMARE NOĆU,STRAHOVE OSJEĆAJ PRISUTNOSTI VIŠE OSOBA I O ISLAMU NEZNAM PUNO NO OVO ŠTO SADA PROŽIVLJAVA MOJA OBITELJ DALEKO JE OD LIJEPOG TAKO DA NE SHVAĆAM KAKO JE MOGUĆE DA ČOVIJEK ISPUNI SVE A NA KRAJU ZAMALO POLUDI OD TIH TAKOZVANIH SIHIRA ŠTO LI JE TO VEĆ I KOME DA SE OBRATIMO DA NAM POMOGNE NO BEZ IKAKVIH VRAĐBINA
Esselamu alejkum

Daj molim ti ako možeš detalje oko ovih ponuda za islam,?!! Gdje ? Kada,Ko ti je to tražio?

Jako interesantno!!!!

Enes abe aferim na ovom, dobro rečeno,

Kod: Obeleži sve

Kako ''fino'' sto ti je ponudio Islam ''spasio'' te odmah svih zivotnih problema...
Ovo je odlican primjer svima na forumu, koji na prvi post, odreaguju, primi Islam bit ces spasen!
treba ljudska srca pridobiti a ne hvatiti ih u nevolji i tjerati ih ne nesto dok ni sam nisu svjesni sta im se desaje!
Sta sad?
Ti prihvatila islam, prblem nisi rijesila cak i gore stanje nego je bilo!
CIsto sumnjam da vise imas finu predstvu o Islamu....

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Pon Apr 04, 2011 10:37 am

ukratko braću,tada sam živjela u inozemstvu,,,počele su strašne tegobe spominjali su nekakvih 12 đinova,tamo u švicarskoj je turski hođa tel.kontaktirao neku osobu u turskoj koja mi je avionom poslala neke zapise koje sam nosila oko vrata imam još to bojim se to sama zapaliti da ne dođe veće zlo,pila sam vodu u kojoj je pisalo nešta na arabskom pismu.palili su mi neke zapise koje sam morala udisati tada sam bila kao u nekom snu....poštivala sam nisam pila,jela svinjsko meso čitala sam kuran ali nisam klanjala jer nemam tko će mi pokazati a bojim se sama da nebi još nešto krivo uradila.reći ću vam samo da sam noćas vrištala od straha kuran mi se pomicao sam po stolu ja sam vrištala ali se nisam mogla pomaknuti da li je to moguće da ti duhovi idu dirati kuran ako je to sveta knjiga.po danu sam još kako tako ali čim se smrači ja imam strahove zima me prolazi od koje mi se ledi krv u žilama,takav strah ja vam nemogu opisati sa svih strana mi se nešto sumnja,mrmlja i kao da me koči i upravlja sa mnom grozno ima toga još no bojim se da mi nećete vjerovati.nemam nikog da nam pomogne živim u sjeverozapadnoj hr.onom gs alminu ili kako se već zove sam se obratila već.ja niti mogu pamtiti niti ništa ja sam zdravstveni djelatnik i na poslu moram funkcionirati no ni to neću uskoro moći

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Pon Apr 04, 2011 12:54 pm

i što vam nisam rekla najvažnije morala sam se vjenčati sa osobom koju ne poznajem jer me taj đin silovao te su mi objasnili da je taj đin imao namjeru se vjenčati sa mnom i da je navodno taj bio komandant ostaloj 12 ici koji su me izluđivalivi ćete to bolje shvatiti o čemu se radi a nadam se da ćete i mene shvatiti koje muke sam prošla i prolazim.ovaj puta su agresivniji prema meni dišu mi za vratom tako bi to opisala pokušala sam slušati rukju sama ali sam vrištala i plakala imala osječaj da me nešto davi.bila sam kao izluđena.nemogu čuti da netko uči kuran tako da mislim da je moj problem veći no što sam mislila.prije su me nekako drugačije napastovali no ovo sad je puno opasnije i neznam kako ću još to dugo izdržati ja neznam moliti osim kelime šehadet,bismilu,abdest znam napraviti.sinoć sam čitala iz kurana neke ajete sama no to ih nije zadržalo dalje od mene još ih je čini mi se više razbjesnilo.u krevetu sam ponavljala stalno da me allah zaštiti od prokletog šejtana i onda neznam ni sama viknula sam od straha ALLAHU EKBER I TADA SU MI GURALI KURAN KOJI JE BIO NA STOLIĆU KRAJ MOJE GLAVE,STRAŠNO I PRESTRAŠNO ZA ČUTI AKAMOLI ZA PROŽIVJETI,TAKO DA SAD ZNATE SVE I SAMI PROSUDITE DA LI BISTE VI IKOME VIŠE VJEROVALI A POMOĆ MI JE NEOPHODNA

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od Haris » Pon Apr 04, 2011 12:58 pm

Što se tiče zapisa iz Turske, to možemo nazvati hamajlijama. Po hadisu Poslanika s.a.v.s. hamajlije su širk.
Širk je pripisivanje druga Allahu swt. I to je jedini grijeh koji Allah neće oprostiti. Preko svega drugog će preći.

Ukratko rečeno, ti se oslanjaš na taj zapis (hamaliju) i vjeruješ da je ona jedina pomoć. To bi značilo širk.
Više o hamajlijama u ovom tekstu: http://www.lijecenje-kuranom.com/teksto ... amajlijama

Dalje, udisanje nekih zapisa, nije mi ni to plaho poznato ali čim se radi o zapisima, nije se kvartat u to.

Na ovom linku imaš Ilmihal tako da možeš naučiti osnovne stvari o namazu, osnovne sure potrebne za namaz i dr.
http://www.lijecenje-kuranom.com/download/ilmihal.pdf

Što se tiče pomicanja Kur'ana, sasvim je moguće jer šejtani i džini mogu doticati Kur'an iako je to Sveta Knjiga.
Ima jedan tekst na ovoj stranici čini mi se, ne mogu sada pronaći ali govori o tome kako su neki pokazivali kako oni mogu nekom moći ili magijom pomjerati Kur'an (a narod je smatrao da džini i šejtani ne mogu dirati Kur'an što je još više uvjeravalo narod).
Pa kada su došli neki učili su Ajetul-Kursij tako da su šejtani bježali i nije se Kur'an pomjerao.

Kao što je iznad rečeno, nemoj misliti ako si prešla na Islam i izgovorila šehadet da je to ključ svega. Nije dovoljno staviti ključ, ključ moramo i okrenuti, ali takođe to mora biti pravi ključ. Ne pogrešan.

Moj problem traje ured 3 godine (za 2 mj.), a oko 2 i po se liječim. Ne mogu reći "odrekao sam se nekih negativnosti i to je to, izliječen sam".

Znam da je teško, čak i meni nekad kad me pritisne (iako to znam, i evo tebi govorim), ali pokušaj ne razmišljati puno o tome.
Prihvati se osnovnih načela Islama i počni izvršavati. Tako ćeš inšaAllah osjetiti poboljšanje, pa ćeš dobiti veću volju za borbom, a radi sebe ne smiješ posustajati.

Nemoj tražiti pomoć od tih sumnjivih hodža i kojekakvih biznismena.

Ako Bog da ako odeš kod Almina on će ti još detaljnije reći neke stvari i dosta toga ćeš shvatiti.

Pokušaj prihvatiti ovo kao nagradu, kao lijepo iskušenje, nemoj shvatati kao neku kaznu. Jer za svaku bolest ima lijeka, pa i za ovu. A poslije svega ćeš inšaAllah biti muslimanka i zahvaljivati Allahu što ti je dao to što je dao. Jer On swt najbolje zna šta je dobro za nas. I nikoga ne opterećuje preko njegovih mogućnosti.
Znam da zvuči neprihvatljivo za mozak "nagrada sa kojom se patiš".
Ali vjeruj mi, ako zapamtiš ovo što sam ti rekao, lakše ćeš se boriti sa svime, a i kad shvatiš to što sam ja shvatio nakon izvjesnog vremena, razumjet ćeš zašto sam ti rekao.

Uzmi primjer iz života, ti za 10 000 nekih novaca moraš raditi više nego za 500 istih.
Tako je i sa ovim. Računaj da se moraš više potruditi.
Nemoj razmišljati "idem da se izliječim, pa ćemo kasnije opet malo pijuckat, pa nakoso narezat mesa".
Razmišljaj puno više naprijed, razmišljaj o onom svijetu, da ti uz to što se liječiš ustvari radiš i za onaj svijet.

Nemoj se baviti pitanjima ko mi je uradio, zašto mi je uradio, što me mrzi, šta sam ja Bogu skrivila.. Od tog nemaš uspjeha, tako te šejtan još više baca u očaj da jednostavno gubiš volju za svim i da razmišljaš suicidno.

Kada naučiš klanjati, računaj da ćeš nekad, možda i često osjetiti mrskost, nećeš imat volje da klanjaš, klanjat ćeš neko vrijeme, pa 10 dana nećeš, pa ćeš klanjati jedan namaz dnevno, pa ćeš propuštati i sl.
Sve je to razumljivo pod utjecajem toga, jer pored šejtana (đavola) koji te odgovara od namaza svakako, još ti se na grbaču popnu i džini koji su došli sa tim problemom.

Najvažnije je da ostaneš sabrana i saburli (strpljiva).

Od tebe zavisi, ne od Almina ili bilo koga.

Ja molim Uzvišenog Allaha da ti olakša problem, pa da to krene na bolje inšaAllah. A već je krenulo jer si ovdje a ne sa kojekakvim biznismenima i zapisima.

A što se tiče zapisa, spali, ne oklijevaj.

I ne ustručavaj se pitati bilo šta. Tu smo.

Uređeno:

Korisni linkovi:

- http://www.lijecenje-kuranom.com/namaz
- http://www.lijecenje-kuranom.com/kako-klanjati-namaz
- http://www.lijecenje-kuranom.com/dodatak-kiraetu
- http://www.lijecenje-kuranom.com/video- ... jati-namaz

Uz to ne možeš pogriješiti i da hoćeš :D Sretno. :)

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Pon Apr 04, 2011 1:44 pm

allah vas nagradio no ja nemogu funkcionirati ovako a najveći je problem što su mi se previše blizu koliko god ja to želim netko treba sa strane da mi pomogne.na kuran su jako razdražljivi i na učenje kurana tek kad sam uzela pravo kuran u ruke su postali jako napasni pogotovo noću,i pitanje za brata enesa bi bilo ŠTA DA UČINIM POŠTO DRUGI TJEDAN IDEM NA OPERACIJU I BIT ĆU ANESTEZIRANA LIJEČNIK JE ISLAMSKE VJEROISPOVJESTI NO NE DRŽI SE VJERE.MOŽE LI MI SE DOGODITI JOŠ VEĆA NESREĆA NA OPERACIJII DA LI BI BILO PAMETNO POZVATI HOĐU PRED OPERACIJU DA MI PROČITA NEŠTO ILI BOLJE NE S OBZIROM NA MOJE STANJE.SAD ME STRAH UOPĆE IĆI NA TU OPERACIJU A MORAM.NOĆAS SAM MALO ZASPALA I ONDA ME PROBUDI NEŠTO I STALNO NEŠTO HODA OKO MENE GREBE ME A ČAK IMAM 2 MODRICE NEZNAM ODAKLE ,JUTROS SAM NAŠLA

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

prelazak na islam

Post od musliman.v » Pon Apr 04, 2011 1:53 pm

Evo posto vidim da su ti uglavnom sve rekli mozda se i od mene nesto okoristis.Posto si pocetnik u vjeri imaj u vidu da ne mozes klanjati i citati Kuran za vrijeme menstrualnog ciklusa,a mozes biti pod abdestom jer je to zastita muslimana od jos brojnih kojih ima.Znaci budi pod abdestom sto vise jer je i to jedan dio ibadeta i gledaj kad krenes navece spavat budi pod abdestom jer melek (anđeo čuvar) nece dati da budes izlozena novim napadima dzina i sejtana.Isto tako ako si udata nakon sexualnog odnosa sa muzem okupaj se tj. gusul i ponovo uzmi abdest.Nemoj se opterecavati nekim dovama za abdest jer se uci bismila pri uzimanju istog,i ako ti je mjesto gdje ga uzimas a vjerovatno jest kada i mjesto gdje se vrsi nuzda onda u sebi izgovaraj bismilu jer se Allahovo ime ne izgovara na mjestima gdje se vrsi nuzda.Proguglaj malo po netu i skini suru el-bekare na arapskom i pustaj je najmanje svako 3 dana,a mozes pustit i fatihu prije nje i one su prve dvije.Jer nakon ucenja ove sure 3 dana pa cak i u baštu ti nece Allahovom voljom zli dzini i sejtani pric kući i nece ti se pomicat stvari po kuci.Trebas jos izbacit slike na kojima se isticu likovi ljudi i zivotinja i ako pogotovo jos ako su izbliza naslikani i isticu se i crte lica oči itd. izbaci krstove ako ih imaš i ako drzis psa i njega izbaci iz kuce i tako ces napravit pristup melecima da se nastane u kuci i da imaš i cuvare jer imaju pisari i cuvari.Ne moj bjezat iz sobe u kojoj uce sure jer trebas se navikavat iako ti ne godi jer kad dodes kod učača rukji i budes slusala uzivo reakcije su puuuno vece i dzini trpe veliku bol.Mozda ce ti sad u pocetku terapije biti vrlo tezak period i mozda budes čula nekakva pucketanja i neces moci zaspat do kasno,pa mozes nabavit nekog čaja za spavanje i prouči ako nista fatihu na vodu i pij i stanje ce se pomalo stabilizovat.Daljnje upute ces dobit od učača,a u BIH i ma nekoliko poput Enesa,Almina itd. Esselamu alejkum

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Pon Apr 04, 2011 1:56 pm

I ZAPALITI SE NE USUDIM TO SAMA DA MI JOŠ GORE NE POSTANE,JA SE NA TU HAMAJLIJU NE OSLANJAM KAO ŠTO STE NAPISALI A TADA NISAM ZNALA ŠTO JE ISPRAVNO A ŠTO NE ,MISLILA SAM DA SU TO LJUDI KOJI POŠTUJU SVOJU VJERU I ZNAJU KAKO ĆE MI POMOĆI NO ETO DOVELI SU ME DO ZIDA I DO TOGA DA SE BOJIM SAMA SEBE,SADA JE KASNO TRAŽITI ŠTO JE KAKO JE TREBAM POMOĆ BOGA I TO MI JE JASNO NO NE REAGIRAJU NA NIŠTA SAMO SU SVAKI DAN SVE OPASNIJI

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Pon Apr 04, 2011 2:34 pm

agdalena, kosmare i ostalo imas poradi toga sto te sejtan odvaraca od Islama. Sama si rekla, toga prije nije bilo. Razmisli o ovome.

Da bi se zastitila, trebas redovno obavljati namaz, kao prvo. Ako ne znas uciti, mozes i knjigu u rukama drzati, dok klanjas.

Onda, sto vise slusati ucenja Kurana i ezana. Pusti ezan cijeli dan i noc u kuci da uci. Skini sa interneta npr ezan iz Medine. Ucenja skini sa :..?"#4%.com. Slusaj Enesovu audio rukju 1x pred spavanje i po ustajanju. Problemi ce biti u pocetku nekoliko dana, inshaAllah, veci, a onda opadati, inshaAllah!

Sto se tice pomjeranja predmeta i sl., moguce je da haluciniras. Posto ne znas ajetul kursijj, ako krene, uci Euzubilu i bismillu (znas?) i onda Jaasiiiin vise puta. Vise a i i znace duzine npr. Jaa ti je kao njemacko da ili nasa licna zamjenica, znaci oko dvije duzine. To je prvi ajet sure Jasin, 36. sure.

Na kakvu operaciju ides? Je li porodjaj? Prije operacije izgovori sehadet, a do tada svakako klanjaj.

Zapise MORAS spaliti! Nemas se sta bojat, napolje izidji i spali. Nemoj udisat. Napravi veliku vatru, baci sa bismillom i udalji se!

Ti sto su ti radili hamajlije nemaju veze sa islamom!

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Pon Apr 04, 2011 4:07 pm

idem na drugi op.zahvat ne na porođaj.....rukju ne mogu slušati,jasno sam vidjela da se sveta knjiga miče.....znam što sam vidjela okrenuli su je nakon što su je izgurali.na tom zapisu je nacrtano nešto kao zatvor.i papir je jako dugačak imam čak i neki kao oklop od srebra na kojem piše moje islamsko ime a šta sa time i može li se pogoršati ako se to zapali,izvinite nekako bi se lakše osjećala da mi brat enes kaže da li to zapaliti ili ne

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Pon Apr 04, 2011 4:19 pm

znam za abdest i za to kad smijem kad nesmijem učiti kuran tj dirati ga,muža nemam osim onog kojeg sam imala tj tako su rekli da se moram za njega udati da me taj nebi napastovao više,ni neznam gdje je taj čovjek,teoretski znam puno o islamu no znam da to nije dovoljno,nažalost tih kipova koje si spomenuo ima minimalno 30 u kući a i slika....ja njegujem osobu u njegovoj kući i tu i spavam i nemogu to makivati iz btuđe kuće šta sada?i to sam primjetila već da me ti kipovi iritiraju no mislila sam da je od straha pa me sve smeta.psa nemam znam da u islamu pas mora biti ispred kuće.i pod abdestom me diraju to njima nije izgleda problem,znam da je allah gospodar svega pa tako i njima

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Pon Apr 04, 2011 4:45 pm

Kao prvo, ti si imala posla sa nekim nemuslimanima. To nema veze sa Islamom sto su ti govorili. To JE LUDOST! Cisti sirk i sektastvo. Gdje si ti bila? Ime i prezime toga/tih i mjesto?! Nema prisile u brak u Islamu!

To srebro moras izobliciti maljem ili u kotlovnici na koks. Imas dosta visokih peci u tom dijelu Hr pa vidi da negdje to bacis.

Ti si se izgleda zavukla u neku sektu... Imas li ti porodicu?

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Pon Apr 04, 2011 4:51 pm

pa kakva sad sekta nemoj te me ljudi strašiti pa svaki nešto drugo mi kažete ja sam se u đamiji vjenčala s njim ako to uopće i je bila đamija sad više ništa neznam imam roditelje i braću kakva sekta sad ja nisam ništa znala ali ako sam izgovorila kelime šehadet onda to nije sekta

Odgovori