prelazak na islam

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 7:42 am

nećete mi vjerovati no ja inače volim začinjenu hranu no sada 5 dana samo kava mi odgovara jučer sam baš nešto spremala s đumbirom jer inače prije sam voljela no sad mi smrdi nemogu ga namirisati nisam mogla podnijeti to.misliti ćete da sam malo šašava no molim vas korak po korak da mi objasnite kako ću si pripremiti načitanu vodu jednostavno nemogu se koncentrirati evo upravo sada mi se noge trzaju nesmotreno.molim vas za onu knjigu koju ste mi preporučili točan naziv autora da bi je mogla naručiti.i maslinovo ulje mi je majka stavila neki dan u salatu ja sam je napala čemu to,zašto sam tako reagirala inače na majku sam jako agresivna trenutno točnije rečeno nemogu je vidjeti a ona je moj prelaz na islam prihvatila i pazila zbog hrane sve mi pripremala po uputama mojim no sad i ona mi je rekla da sam kao pocoprana

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 8:01 am

i nemogu na suncu biti odmah pobjegnem

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 8:07 am

To sto ti se gade ulje i zacini je zato sto dzini u tebi ne podnose tu hranu pa te sprijecavaju da je konzumiras, naravno.

Majku isto tako najvjerovatnije ne mozes gledati radi njihovog utjecaja. Dzini najvjerovatnije zele time da prekines odnos sa majkom i da te tako indirektno odvrate od Islama. Izvini se majci, zagrli je i poljubi je sa osmjehom.

Naucena voda.

Uzmi abdest, uci na arap. sure koje znas, tako da posuda bude ispred tebe i da dah ide u vodu. Prije svake sure ucu Euzubilu i bismillu. Po zavrsetku puhni triput u vodu sa bismillom. Zcaci bismila, puhni (3x).

Za hisnul muslim treba da svi znaju u svim knjizarama. Autor je Seid el-Kahttani. To su poslanikove saws dove za zastitu. Autor je sabrao najosnovnije iz zbirki hadisa. Mozes je naci na internetu na eng. Ima jako dobru transkripciju ako tecno govoris eng. U google: hisnul muslim .pdf

A, noge ti se trzaju jer su se izgleda dzini uplasili.

Da te Allah pomogne u dobru, amin.

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: prelazak na islam

Post od musliman.v » Uto Apr 05, 2011 8:38 am

Akhi jedna ispravka ako ne smeta,a to je kod onih raznih recepta koje si nabrojao i naucena voda da se naspe u kadu.Ipak bi ta voda zavrsila direktno na necistom mjestu tj u kanalizaciji i to nije kao kada se konzumira pa prode odredeni proces.Magdalena ponavljam opet neboj se nego i ti njih muči jer ne mogu ti naudit previse ako to Allah ne dozvoli.Tako koristeci terapiju mozes ako nista jedan dio sihra odstranit uz Boziju pomoc bez ucaca rukje,a to moze izaci prilikom vrsenja nuzde ili da ti se desi i da se malo izpovraćaš i bude onda malo lakse.To sto ne trpis na suncu to ti je malo od glavobolje,neispavanosti i vjerovatno sto dzini vole tamna mjesta. Eselamu alejkum

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: prelazak na islam

Post od elma np » Uto Apr 05, 2011 8:40 am

Magadalena procitala sam tvoje postove i zelim ti reci da sa ove stranice slusas savete od akhi,enesa i abuamribnfadil,oni su jedini koji ti mogu dati pravi savet.Meni sve ovo lici na to da ti je prijateljica napravila te sihre pa da te dokrajci dala ti te informacije o tom turcinu,i bas su te izgleda vencali sa dzinem,sto kaze akhi to nije brak,oni su neki sektasi bili.Zapali sve zapise,cega se bojis?Moras se bojati samo Allaha dz.s a nikakvih dzina i sejtana,i ja sam bila pod sihrima godinama,jos uvek mi neke osobe prave sihre,ali sam elhamdulillah odlicno.Ne mogu mi nista.Trudim se da sve ispravno radim,Godinama koristim terapiju uceni med,maslinovo ulje i voda.Naucis 7x el fatiha,7x el feleq,7x el nas,7x el ihlas,7x ayetul kursija na vodi medu i maslinovom ulju,ja to uvek koristim,nisam prestala ni kad sam se izlecila jer se uvek neko nadje da pravi nove sihre.Budi uvek pod abdestom,nemoj razmisljati puno o strahu od dzina,nemoj traziti pomoc ni od kakvih hodza koji pisu zapise,sama sebi mozes najvise pomoci.Potrudi se da naucis da klanjas,nemoj posustajati da kazes nemozes nauciti te sure na vodi,medu i ulju,nego vec danas to nauci i pocni koristiti,pij casu vode,kasiku meda i kasiku ulja posle sabah namaza,casu vode i kasiku meda posle aksam namaza,i pred spavanje casa vode,kasika meda,kasika ulja.Mozes naucenu vodu piti umesto obicne vode,prskaj sa malo vode svoj krevet i svoju sobu gde spavas tako ce dzini bezati odatle,prskaj posle sabah namaza,posle aksam namaza i pre spavanja,kada spavas spavaj na desnoj strani,obavezno sa abdestom,proci dove pred spavanje,pustaj suru beqare dzini beze od sure beqare,bice ti tesko u pocetku,sigurno ces i sanjati osobe koje su ti napravile sihre,ali nemoj se plasiti,kada spavas obavezno ostavi svetlo ukljuceno,nemoj spavati i mraku.Eto za sada toliko od mene.Nadam se da sam ti malo pomogla,jer i ja sam bila mnogo plasljiva u pocetku kada sam saznala za sihr,znam sve ko mi je pravio i ko mi jos pravi ali nista mi nemogu.Samo pravim putem idi i bice sve u redu.I nikako nemoj muziku slusati ma ni jednu minutu,dzini vole muziku,to ce biti jos gore za tebe ako se lecis a nekada slusas muziku.Ako imas pitanja posalji pp ili pitaj javno. :wink:

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 8:48 am

molim te ti meni pošalji privatnu poruku ja pokušavam pa ne ide nažalost

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: prelazak na islam

Post od musliman.v » Uto Apr 05, 2011 9:00 am

Elma np. mozda bi ti se trebao zahvaliti u svoje pa i u Harisovo ime zbog toga sto kazes cije savjete da slusa,a nasi su kao nistavni.Ti si haman sve napisala sto je vec napisano na ovoj temi samo si ponesto ubacila sa drugih.Nas trud ako tebi ne vazi onda nemoj me potvarat jer joj nista nisam pogresno napisao i mozes se uvjeriti tako sto ces procitati,a Allah opet najbolje zna.al eto nea veze HALALOLSUN :) i eselamu alejkum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 9:18 am

Nema smetnje za kupanje naucenom vodom. Daj dokaz iz Kurana, sunneta ili knjiga fikha za suprotno.

Evo ti jedna analogija, jer izgleda jedino analogije shvacate. Tijelo osobe koja je dzunub je cijelo necisto. Takva osoba se ne smije kupati naucenom vodom?! Evo jos jedna: voda je voda, znaci H2O i opet edan dio vode ostane neapsorbiran (a to je naucena voda) pa izidje sa stolicom bez IKAKVE PROMJENE. Znas li da je je poslanik saws okupao naucenom vodom u kojoj je bio zdrobljen sidr (biljka Zyzyphus Spina Christi)?

Voda se koristi za CISCENJE, ona cista i cisteca. Vidi poglavlja o teharetu. Ne pisi bez znanja i ne muci ljude ovdje, i ti i ostali.

Da ti Allah Subhane poveca znanje i uputi te, amin.

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: prelazak na islam

Post od elma np » Uto Apr 05, 2011 9:28 am

MAGDALENA napisao:molim te ti meni pošalji privatnu poruku ja pokušavam pa ne ide nažalost
Moras napisati naslov poruke da bi poruka mogla ici.Ako ne ide onda mi daj msn svoj,jel ti stigla moja pp?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od Haris » Uto Apr 05, 2011 11:12 am

@akhi, on je samo rekao da voda ne ide u kanalizaciju poslije kupanja, nije rekao da se ne može kupati.

@elma np, ne vrijeđaj, nije to u duhu Islama :)

@MAGDALENA, samo strpljivo..

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: prelazak na islam

Post od musliman.v » Uto Apr 05, 2011 11:24 am

Tako je brate Harise :wink: .Elma np. nisam ni napisao da zelim raspravu,a ja cu nekako osaburit na ovu uvredu i ocekivati nagradu od Allaha. Eselamu alejkum

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: prelazak na islam

Post od hurma » Uto Apr 05, 2011 11:37 am

Ma stvarno sramota !!!!!! Harise, najbolje je da zakljucas temu, jer ode ovo, kao i mnoge druge daleko od Magdaleninog problema.

Zeni je haos u glavi, tijelu, kuci, a pojedini bi imena izdivali i vrijedjali, raspravljali ko kojoj ''grupi'' pripada. Ja jos uvjek slijedim ''seoskog filozofa'' , a Allah dragi da nas uputi kako treba. Samo Allah zna sta je u ljudskim srcima, zato se pojedini ne trebaju sekirati.

Najmanje je vazno sad a i ubuduce ko joj je to napravio. Ima i previse problema da bi se sa tim zamarala. Meni po kuci pucketalo i kad nisam izludila, a ne ovo sta se njoj dogadja. Da Allah zakloni svakoga.

Zato se kanite rasprava, i ljubomore jedni na druge, i de posavjetujte curu onako kako najbolje znate.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 12:17 pm

ČEKAJTE MALO KAK SAD NA ZADNJE ŠTA S TOM VODOM?KADA SE NAVEČER OKUPAM ODNESEM JE VAN NEGDJE?NEMOJTE ME MOTATI DA JOŠ NAPRAVIM KRIVO DA ME JOŠ BOLJE NAPADNU IAKO NEZNAM JEL MOŽE BOLJE UPRAVO PIJEM ČAJ OD ĐUMBIRA LJUTI ME JAKO I GADI MI SE NO SILIM SE POPITI NO NIKAKO SE PRIHVATITI ČITANJA KURANA KAO DA MI NEŠTO NEDA JEDNOSTAVNO NE IDE A ŽELIM

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od Haris » Uto Apr 05, 2011 12:33 pm

Ja otkako sam na ovom forumu (oko 2 i po godine) govori se da voda treba biti prosuta negdje gdje niko ne hoda jer su na to naučeni ajeti, ipak je to sveto. I dođe neki intelektualac koji će za sebe sutra reći da je šejh, i kaže slobodno ti u kanalizaciju dole nek ide sa onim svime..

Uzmi šta je tebi logičnije.. Da li istresti vodu na koju su proučeni ajeti na prljavo mjesto, na živu nečist ili odnijeti negdje gdje neće niko ni proći.

Mislim da je jasno. ;)

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 12:41 pm

naravno ovako ako bacim u kanalizaciju ništa nisam napravila već im poslala pozivnicu tak to ispada.postupak paljenja onda te hamajlije i šta reći kad je palim kako sve točno da ne napravim šta krivo gospodin je rekao politi maslinovim uljem podrapati i onda zapaliti mora li to u rijeku ići ili mogu prosut gdje drugdje

Odgovori