prelazak na islam

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Pet Apr 08, 2011 9:42 pm

magdalena, covjek koji se bavi ucenjem rukje ti je savjetovao, koliko se sjecam, isto sto i ja, da odes uraditi medicinske pretrage.
Ti tvrdis da si ih uradila i da su ok. To je onda pohvalno i lijepa vijest. Kad se kaze da se ucine preventicni i / ili kontrolni medicinski pregledi, pri tome se ne misli nista lose, dapace. Otklonjena je onda time svaka sumnja u eventualne fizicke probleme, u cije uzroke nema potrebe ulaziti.
Moderator: Uklonjen offtopic dio teksta.
Slijedeci savjet koji ti je takodje dosao i od strane Enesa, jeste da odes kod ucaca rukje pa da onda taj covjek vidi, sto bi se reklo, koliko je sati.
Ne moze ti ovdje na takav nacin, niko sa ove stranice pomoci.
Moderator: Uklonjen offtopic dio teksta.
Pri tome svakako zelim naglasiti da ne trebas odustati od savjeta koje si ovdje dobila, zato sam i kazao uzmi papir i olovku napravi listu svih stvari koje trebas uraditi kako bi ti bilo lakse,(neki naravno ni to nisu skontali kako treba al to je njihov problem) npr. jel ti bolje ako spavas u maminoj kuci neg kod tog cice? ako jeste, onda odi kod mame. Odsijeci logisticke puteve tim svojim podstanarima. Spavajuci kod djeda toga u kuci punoj kipova i slika i sta ti ja znam, nece tebi biti bolje, mucit ce se, patiti.Neces sebi biti u stanju pomoci, a kamo li djedu tom. Pa zasto onda ustrajavas u necemu sto je lose po tebe, a rjesenje ti je nadohvat ruke? razmisli! ovo je samo jedan primjer bio.
Pustaj bekare itd, procitaj unazad postove, zapisi sve savjete, dove, postupke koje trebas uraditi i nacin na koji trebas i objesi to na neko vidljivo mjesto da ti je uvijek na dohvat ruke. Napravi spisak aktivnosti dnevnih, npr. pustati suru el bekare...i da ti to udje u naviku. Ovo je tesko, pod tim mislim da je kreiranje novih, dobrih navika tesko, tezak proces ali je jos tezi ako imas neku losu naviku na tom mjestu (npr ako si svaki dan pustala muziku i drogirala se njome, onda ce ti biti teze ovo izvesti...ovo govorim samo radi primjera da bi razumjela sta hocu ti reci)
ali nemoj odustati, svaki dan provjeri tu check listu.
I otidji nekome da ti uci rukju pa ce ti on reci sta i kako dalje, jer svaki problem je individualan.
Ak je tebi dobro dolaziti ovdje, panicariti i vristati,slusat stalno opsihirene osobe tj pacijente a ne slusat sta ti govori njihov "lijecnik", dolazi.

Ali moj ti je savjet ne panicari ! ne radi sebi toliki stres. Unistices si zivce, a sta si postigla kao nervno rastrojena osoba (to se ne vidi na pregledima koje imas,zar ne)? tvojim podstanarima je u cilju da te uniste,a ocito im je najlakse ti razvozati zivce a kad si rastresena, zivcana i u panici ne mozes trezveno razmisljati, zato probaj ne panicariti. Nego fino pogledaj u check listu, primi se ilmihala i citaj sure zastitnice na latinicnoj transkripciji i tako dalje.

Samo bez panike i uz sto vise dova. Pa neka ti se Allah svt smiluje i neka ti oprosti grijehe.amin

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Pet Apr 08, 2011 10:34 pm

i naravno ne znamo kakva si sa primjenjivanjem novih pravila zivota, kolika je jaka volja u tebi, iman (lahko ode iz srca zato pazi), zelja u srcu...ak si napocetku, za pretpostaviti je da je jako, to treba iskoristiti da uvedes korjenite promjene u svoj zivot.
Cuj, nije lahko ni neopsihirenim osobama prijeci na islam, hrpa problema pa cak imaju ih i oni koji su rodjeni u islamu pa se vratili vjeri a od strane osoba koji se samo deklariraju kao muslimani, a sta onda reci za tvoj slucaj.
tebi treba i drustvo jake muslimanske zajednice.Ne znam da li ima tako sta u tvom mjestu, tj mesdzid.
Dobre navike se tesko ukorjenjuju za razliku od losih. Treba biti uporan, lahko napisat - tesko za izvest.
zato se nemoj obeshrabriti ako ti ne ide nesto od ruke. Nemoj se osamljivat, druzi se ali izbjegaji velike grijehe. treba ti drustvo normalni ljudi, neopsihirenih, ljudi koji su u islamu, gdje ces se psihicki odmoriti jer mislim da si pod zestokim pritiskom. Probaj naci nacine, jer sebe najbolje poznajes, kako da se opustis. Dakako, ne zaboravi na sve ove savjete koje si dobila ovdje i na one koje ces dobiti od kompetentnih ljudi, tj od ucaca ili pak od nekog lokalnog alima i sta ti ja znam koga vec.
polahko izgradjuj sebe i probaj se sto vise oduprijeti napadima na adekvatan nacin, a zatim pripemi teren za efikasnu odbranu a onda ih napadni dovom, ciscenjem terena od raznih stvari.
izbjegaji spavati u toj kuci ako ti je u njoj lose a u drugim kucama bolje. to ti je prvi korak. klanjaj kako znas i umijes, sa ilmihalom u ruci, ali neka ta promjena udje u tvoj zivot, nek se ustali pa kad budes sposobna, o nda ti knjiga nece vise trebati ... misli pozitivno!!!!!!!
nastoj da tako mislis, i sam sam zbunjen ne znam koje forme u recenici da ti napisem, da li zapovjednim tonom ili...ne. ovisi kako na koga djeluje.
nekome recenica misli pozitivno! djeluje efikasno a nekome je g rubo , dok s druge strane neki blagi stav tipa nastoj da mislis pozitivno ima bolju efekat neg imperativ...
bilo kako bilo, onda neces o sebi pricati u trecem licu. Ali za sve ovo treba vremena, dok se taj haos u glavi, tijelu, mislima prouzrokovan valjda time sto se podstanari bune, ne stisa.samo nemoj dolijevati ulje na vatru, panicariti i zamisljati stvari crnim i gorim nego sto jesu.Znam kako ova recnica zvuci, i sam sam je cuo nekoliko puta, pa ti zato i preenosim. nastoj da budes uvijek pod abdestom, sad znas kako se uzima, imas internert, guglaj, trazi dove i sta ti vec treba. I polahko.Nije smak svijeta, moli Allaha da ti promijeni stanje nabolje, da ti otkloni brige, da te zastiti (http://sebil.eu/index.php?option=com_k2 ... Itemid=142)
moje je samo da ukoliko znam, ovako opcenito, savjetujem na dobro a odvratim od zla....a ti svoju situaciju najbolje znas, znas sta je od svega izvedivo itd...pa eto, koliko je u tvojoj mogucnosti.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Sub Apr 09, 2011 12:17 pm

nema nikoga ovdje ima no ti muslimani ne žive u duhu vjere tak da mi je bolje da se sama mučim

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Ned Apr 10, 2011 7:05 am

U svojim postovima reci cu ti ono sto ja znam, nemajuci zle namjere, a Allah svt najbolje zna i on upucuje pa neka nas sve uputi na pravi put.Amin.
Magy, kako napredujes?
ima li kakvih nejasnoca kod tebe, dilema sta trebas uraditi, kako i slicno. Treba podstrek da ustrajes u necemu sto si pocela primjenjivati (halal), pa nas izvijesti o tome, da ti budemo potpora.Mada se kloni nekih ovdje dezurnih tefsira postova. SubhanAllah, kojim putevima oni izvlace krive zakljucke krajnje je impresivno a onda na temelju njih dolazi do silnih svadja i zuluma
.Ako ti nesto nije jasno magy, pitaj onoga ko je napisao post a ne slusaj komentatore(ovo vazi za sve). Trazi da ti se pojasni sta je tacno misljenjo tim postom, tim recenicama.
Npr.otidji doktoru i obavi sve preglede. Moze znaciti nekome jako uvredljivo, tipa ovaj meni govori da sam lud, ruga mi se, vrijedja me. To je ishitreno donesen zakljucak, bez da je prethodno upitan autor recenice sta je pod tim tacno mislio. Onda ulijecu komentatori posta, pisu kako su oni to shvatila i ovaj autor se zaprepasti do kojih sve zakljucaka se moze doci i na koji se sve nacin moze izvrgnuti njegova zamisao, a na kraju rezultat kojeg su komentatori postigli jeste SVADJA; ZULUM. (Pa se pita, sto se lijeci godinama.Nije u klanjanju namaza sve(pri tome ne mislim da se ne klanja, klanjaj prije nego ti bude klanjano! ali uci o islamu sto vise, primjenjuj nauceno) ima nesto i u primjenjivanju pravila islama to je posebna tema i ne bih sada da je ovdje sirim, iako znam da ce neko vec zakaciti i odmah poceti pravdati,napadati, dakle nije procitao ove moje prve recenice niti ih razumio)
Shvatis doslovno to, odes napravis sve testove i onda kao ti recimo, imas sve crno na bijelo dokumentirano da nemas fizickih problema.Mozda ce neko reci, meni skace u nozi nesto, sigurno je dzin. A ono mu ustvari nedostatak magnezija, a da je odnio jednu dlaku na spaljivanje, STOP, ovdje moram pojasniti radi Harisa jer je on sklon izlijetanju u krivinama, dlaka se odnese u laboratorij, stavi u uredjaj, spali se u njemu i analiziraju se sastojci. Na temelju toga moze se precizno utvrditi kojih elemenata u tijelu imas, imas li necega sufict ili necega deficit i onda ti se propise postupak saniranja stete.

dio II
tesko je biti sam, magy, radi da promijenis tu situaciju (promijeni svoj odnos prema Allahu svt, pa ce on poboljsati sve ostale tvoje odnose!InsaAllah, daj Allahu svt njegovo pravo, koliko god je u tvojoj mogucnosti(s obzirom na snagu imana itd.)). Zapitaš li se nekad, zbog cega zbilja pomazes tom cici? radi njegove kuce koju bi tebi eventualno prepisao? Radi toga sto ti je posao njega starijih? Ovo su retoricka pitanja, molim , nemoj odgovarati na njih ne treba mi odgovor, zelim samo reci da pogledas na sebe, jer njegu starijih mozes raditi i u nekom drugom gradu gdje postoji veca muslimanska zajednica, npr Rijeka ili Zagreb, pa radi na tome da u tim gradovima nadjes posao, sa nijetom da se ucvrstis u svojoj vjeri. Ne kazem da to ucinis sad, nego samo da razmotris i tu mogucnost, da odvazes koliko je ona realna. Radi da dobijes posao u Zagrebu recimo. Sposobna si, mozes naci stosta sto cete veseliti raditi. Mozes prevoditi, ako znas jezike (razmisli samo na toj blagodati), ucinis hidzru u ime Allaha svt. Odes u islamsku zajednicu tamo, (komentar izbrisan jer te zelim ohrabriti) i povezes se sa ljudima (primjera radi postoji djecji vrtic, mozes tamo raditi,uciti o islamu, pomagati djeci, biti u normalnom okruzenju).Pogledaj onaj link sto sam poslao , sebil, o zastiti.To imaj na umu koliko je moguce.
Nekad druzenje sa nekim, makar ono trajlo i pet minuta moze biti bericetnije od zivota sa nekim npr 20 godina. Trebas imati istancana osjetila. Vecina ovih savjeta vazi za sve nas, pa tako nemoj misliti da sebe izuzimam iz ovoga, da sebe dizem i kazem ja ovo radim a vi svi u banani (dje to pise? mani dezurnih tefsira postova ) nisam ja Iblis l.a.
Prikupljaj zivotna iskustva ljudi. Covjek obicno pocinje da cijeni odredjenu blagodat tek kada je izgubi ili tek kada je nauci ne uzimati zdravo za gotovo.Invalidi su uvijek spremni na ples ili obaranje rekorda, samo da su im noge zdrave (sad ce jedan da uleti da ti pozeli da se osjetis ti tako pa da vidis kako je, time pokazujuci kolicinu zlobe u njegovoj dusi, temeljno nerazumijeavnje unatoc hadisima, neznanje i neukost, odsustvo samilosti i blagosti i eto mu izvora problema a moze se lijeciti 1000 godina, ako se ne popravi, nema fajde)
Medjutim, u stvarnosti vidimo da ljudi koji nemaju ovu smetnju rijetko razmisljaju o ostvarenju punine vlastitog fizickog kapaciteta, zar ne?
Naprijed magy!
p.s. pisajuci ovo tebi, kao da pišem sebi...što vrijedi za tebe, vrijedi i za mene, nacelno, uz postovanje razlika.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od Haris » Ned Apr 10, 2011 10:12 am

mesha napisao:Prikupljaj zivotna iskustva ljudi.
Mislim da ova rečenica ne treba komentar. Dovoljno si rekao.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Ned Apr 10, 2011 1:29 pm

nikakva kuća nije u pitanju to je moj posao i ja sam kao zdr.djelatnik i čovjek sa moralom i etičkim ponašanjem vezana za svog štićenika mislim da to nema veze sa mojim problemom,nemogu čovjeka ostaviti i jednostavno otići jer me napadaju đinovi.nek me napadaju ja sam dovoljno jaka da izvršim svoje obaveze i da se hrvam s njima a jednom će valjda prestati.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Ned Apr 10, 2011 4:22 pm

ok,postujem, tvoj izbor.Nemam nista sa tim. Ako mislis da ti u necemu eventualno, nekim cudom mogu pomoci, javi se slobodno.Stojim na raspolaganju,kako tebi tako i drugima.Idem svoje vrijeme trositi na dragocjenije stvari.Halal olsun.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Ned Maj 01, 2011 8:35 pm

SELAM JA SAM SE OPORAVILA TJ PUNO SAM BOLJE OD KAKO SLIJEDIM UPUTE NAJVIŠE AKHIJA I OVIM PUTEM ŽELIM ZAHVALITI NJEMU KAO I SVIMA VAMA KOJI STE MI POMAGALI U NAJTEŽIM SITUACIJAMA.HVALA ŠTO STE ME IZVELI NA PRAVI PUT TJ VRATILI ISLAMU.ALLAH VAS SVE NAGRADIO.

Odgovori