Reon "mesha"

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Haris » Ned Apr 10, 2011 8:50 pm

Prijavi se na 2 različita browsera, npr. sa Firefox sa ženinim, a preko Chrome svoj, tako da se ne moraš logout.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Senad » Ned Apr 10, 2011 9:16 pm

akhi napisao:Druze, znas, radi se o ostavljacu namaza, koji bijese musliman.
Ovako, da te se informira, svaki 100ti Bosnjak jeste vanjstinom na namazu, otprilike.
Esselamu alejkum

Šta te briga, šta ti imaš nekog informisat ko klanja ko ne klanja, gledaj svoja posla. Kao da će se tebi polagat računi i sigurno ti znadeš šta je u čijim srcima.

Ovaj forum koncipiran da se nekome pomogne step by step, da li će ili neće biti nekom sebeb da počne klanjat to je u Allahovoj odredbi .

Ne uzdiži se iznad onog koji te je stvorio!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Haris » Ned Apr 10, 2011 10:56 pm

Haris napisao:@akhi, nisam rekao da ostavi namaz ako ga praktikuje, nego ako će klanjat zbog mene, ne mora ni klanjat. Zar to nije jedna vrsta širka? :-)
Ispada da se meni klanja.. i da klanja da je ja vidim. A koliko je takvih danas u narodu, nažalost. :'(
Slučajno naletih:
Rekao je Poslanik s.a.v.s.: "Cuvajte se malog sirka!" "Sta je to mali sirk?" rekose. "Rija’ (pretvaranje).- odgovori Poslanik s.a.v.s. - Reci ce Allah na Sudnjem danu, kada bude sudio ljudima prema njihovom djelima: Idite onima zbog kojih ste radili svoja djela pa pogledajte hoce li vam oni ikakvu nagradu dati."

Stvarno znacenje rijaa u Arapskom jeziku jeste da covjek pred drugima pokazuje ono sto nije pri njemu. Islamski ucenjaci su opisali da rija je (pretvaranje) da covjek obavi neki od ibadeta, putem kojim se priblizava Allahu dz.s., ne zeleci Allahove nagrade i Njegove blizine nego zeli nesto od dunjaluckih dobara.
Nadam se da ovo nije otišlo van iz okvira sunneta, jer sve što kažem ja ispada dalalet, ali igrom slučaja, moje mišljenje se potrefilo sa ovim.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Reon "mesha"

Post od mesha » Uto Maj 03, 2011 5:19 pm

sto bi reko onaj u nadrealistima, on je u tvom reonu, pa mu poslije naplati.
evo jednog linka i jaaaaaaaako poucnog odgovora, pa ak neko nadje bolje mjesto za ovaj tekst tj link neg ga postavi, ali mislim da ne bi bilo zgoreg i citav tekst kopirati
http://www.n-um.com/?q=node/3761

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Reon "mesha"

Post od mesha » Čet Maj 05, 2011 10:12 pm

http://sebil.eu/index.php?option=com_co ... Itemid=139
jako lijepo predavanje,sa mnostvom poruka pa ne znam koju bih istakao,mozda onu na kraju o zikru,jer je eto direktno vezana za temu ovog foruma,mada su i ostale, jer zivot je cjelina, a da bi se uspjelo treba ga zivjeti u islamu,a ovaj audio obradjuje osnovnu jedinicu drustva - porodicu,i pojedince u njoj na jedan lijep nacin, nista vjerujem sto vec ne znamo,ali znanje treba ponavljati, obnavljati, a neke stvari se iznova otkriju na drugi nacin...kao primjer onog insana koji jedan film gleda vec 12 put a na pitanje zasto,kaze svaki put ga dozivim drugacije. pa da nam Allah svt da bericeta u ovome. amin, ja rabb.

Ex_No.1
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Mar 16, 2011 5:05 am

Re: Reon "mesha"

Post od Ex_No.1 » Sub Maj 07, 2011 6:45 am

akhi napisao:Ovaho, zeno sa karakteristikama nifaka, pitaj hafiza bi li bio spreman na test znanja sa Bilalom Trakom?! Tri min pitanja i odgovora. Snimljeni materijal se salje na njegov faks.

Taj bi ostao bez diplome, a ako se radi o Skeji, i bez glave da ode na hadz! Tu dodaj Bugarija! Pitaj ga smije li taj sahir otici na hadz, neka je Allahovo prokletstvo na njega!

Evo javlja se Hafiz, koji je slucajno naisao na ovaj post. Pristajem na test znanja i sa Bilalom Trakom, kojeg licno poznajem, i sa svim tvojim "sejhovima". Evo, ja sam tu i cekam na taj test i ocekujem da ce snimljeni materijal o kojem pricas biti objavljen ovdje na forumu. Ocekujem da ces to organizovati u sto kracem roku, kako bi prilicilo vjerniku, bez puno price i rasprave. Neka ovo bude i svojevrstan test za tebe, da se svi uvjerimo koliko zaista toga stoji iza tvojih rijeci. Prema onome sto sam do sada procitao od tvojih postova, stekao sam dojam da si jedno balavo deriste neslucene ogranicenosti. Volio bih da nas sve razuvjeris, pa evo ti prilika. Bujrum!

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od akhi » Sub Maj 07, 2011 2:48 pm

Miskinu, tebi tvoja vjera, meni moja. Ako zelis da ti se iznesu dokazi protiv tebe, dodji u nedjelju, 8.5., u Dom mladih u Lukavcu, u Veliku salu u 19:30. Cekamo te. Imat ces priliku da pokrenes debatu, inshaAllah. Evo, napisi ovdje kako se zoves, pa se javi na tribini da zelis debatu, bujrum! Samo, po tvome nekom misljenju, smijes li doci i vratiti se na Kuran i sunnet? Je li ti treba 100 Km da dodjes, kao sto si od mene trazio?

Sahat kuca, miskinu!

Ex_No.1
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Mar 16, 2011 5:05 am

Re: Reon "mesha"

Post od Ex_No.1 » Ned Maj 08, 2011 11:11 pm

akhi napisao:Miskinu, tebi tvoja vjera, meni moja. Ako zelis da ti se iznesu dokazi protiv tebe, dodji u nedjelju, 8.5., u Dom mladih u Lukavcu, u Veliku salu u 19:30. Cekamo te. Imat ces priliku da pokrenes debatu, inshaAllah. Evo, napisi ovdje kako se zoves, pa se javi na tribini da zelis debatu, bujrum! Samo, po tvome nekom misljenju, smijes li doci i vratiti se na Kuran i sunnet? Je li ti treba 100 Km da dodjes, kao sto si od mene trazio?

Sahat kuca, miskinu!
Opa, retorika na nivou, pravo po kur'anu (nekom valjda kojeg ti znas napamet) i sunetu ( tvom i meshinom). No, kako god, previse je Lukavac daleko, na hiljade kilometara od mene, tako da mi treba mnogo vise od 100KM, pa ako ti placas rado cu doci. No, znajuci da bi se ti prije s dusom rastavio nego s 100KM, ja predlazem da se cujemo preko kamere, koristeci msn ili drugi program, pa da porazgovaramo. Moj kontakt je: inteligencija@live.com. Jedva cekam da te upoznam!

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od akhi » Ned Maj 08, 2011 11:20 pm

Allahu ekber!

Allah Subhane kaze u suri Ar-R'ad, 42. ajet:

"Spletke su pleli i oni prije njih, samo Allah je Gospodar svih spletki: On zna šta svako zaslužuje. A nevjernici će sigurno saznati koga čeka najljepše boravište."

Ex_No.1
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Mar 16, 2011 5:05 am

Re: Reon "mesha"

Post od Ex_No.1 » Ned Maj 08, 2011 11:22 pm

akhi napisao:Allahu ekber!

Allah Subhane kaze u suri Ar-R'ad, 42. ajet:

"Spletke su pleli i oni prije njih, samo Allah je Gospodar svih spletki: On zna šta svako zaslužuje. A nevjernici će sigurno saznati koga čeka najljepše boravište."

?????????

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Reon "mesha"

Post od mesha » Uto Maj 10, 2011 8:08 pm

sta mene uze u usta,prosetaj.

Odgovori