Smrt

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zuhra
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 5:58 pm

Smrt

Post od Zuhra » Sub Nov 05, 2005 4:12 pm

Es Selamu Alejkum!

Sinoc mi se desila jedna grozna stvar. Kad sam posla spavati, normalo sam proucila kao i uvijek i taman da zaspem kad se neki strah uvukao u mene. Imala sam osjecaj da umirem..Tako sam bila uplasena, nisam mogla da osjetim svoje tijelo, pa sam se ustinula par puta da vidim da li sam tu, ali nisam osjetila bol..Kao da sam ocekivala da ce neko iz mraka izaci i uzeti me..Ali onda kontam pa mlada sam, zdrava sam, zasto umrijeti sad? Ali znam da se ne moze pobjeci od onog sto nam je sudjeno. Da li je ovo neko iskusenje bilo? Od dragog Allaha ili od sejtana? U tom trenutku sam shvatila kako svi ljudi koji su na samrti prolaze kroz grozne stvari. Srce mi je ludjacki kucalo, i bojala sam se sklopiti oci. Ako sklopim, da li cu docekati jutro? To sam se pitala. Boze dobro na hajr okreni....Bila sam cak spremna zovnuti i hitnu..ali nisam. Da li mi neko moze reci da li je iko prosao kroz ovakav osjecaj? Sta sad da radim?

ebumuhammed1
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 11:40 pm
Lokacija: cairo
Kontakt:

sestro zuhra

Post od ebumuhammed1 » Ned Nov 06, 2005 1:27 am

BISMILLAHI ELHAMDULILLAHI VESSALATU VESSELAMU ALA RESULILLAHI EME BE`AD...
SESTRO ZUHRA MOLIM ALLAHA UZVISENOG DA MENE I TEBE I SVE MUSLIMANE I MUSLIMANKE SACUVA OD SHEJTANA I NJEGOVE VOJSKE.ONO SHTO SI DESILO DESILO SE I MENI PRE NEKOLIKO MESECA SUBHANALLAH MOLIM ALLAHA DA NAS SACUVA OD LOSEG ZAVRSETKA.DESILO MI SE JEDNE NOCI IZGLEDA JE BIO MESS.BIO SAM NA GOSTI KOD JEDNOG BRATA I NESTO NE ZNAM ALLAH ZNA KO MESS JE POCEO SAM DA UCIM U SEBI AJETULKURSIJJU I NIKOME NISAM KAZAO POSLE NEKOLIKO MINUTA ZABOLEO ME STOMAK OTISHAO SAM KUCI I OBAVIO NUZDU I IZASHAO OPET STOMAK NEKOLIKO PUTA.LEGAO SAM DA SPAVAM KAD POCELE VESVESE DA CU DA UMREM ZATVORIM OCI I VESVESE ZENA SPAVALA.USTAO OTISHAO OPET U TOALET VALJDA OD STRAHA STOMAK ME BOLI UZEO ABDEST KLANJAO DVA REKATA DAO SELAM OPET STOMAK USTA MI SE SUSHI TAKO SKORO DO SABAHA KLANJAO SAM MOZDA 8-10 REKATA I ALLAH JE DAO
OTISLE VESVESE ALI SAMO TIH MOMENATA ALLAH ME ISKUSAO SKORO DVA MESECA SAM IMAO TAKVE NEKE VESVESE ALLAH DAO BILO JE HAJRA INSHAALLAH CITAO SMA VISE KURAN I ZIKR I ELHAMDULILLAHI NISAM IMAO VISHE.MOLIM ALLAHA DA NAS IZLIJECI I DA NAS SACUVA OD SVEGA LOSEG.ALLAH DA VAS CUVA

Zuhra
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 5:58 pm

Post od Zuhra » Ned Nov 06, 2005 1:56 am

Dragi brate EbuMuhammede, hvala ti na odgovoru. Malo mi je lakse, pokusavam da ne mislim na strah, da ga izbacim. I mene je stomak zabolio, da sam morala da prostis u wc. Ako mozes da mi das savjet, sta da ucim, koje sure da ucim da se smirim? Mislim da je ovo bilo veliko iskusenje za mene..u tom smislu da ako pokusavam da se sto vise pokusavam pribliziti dragom Allahu, neko pokusava da me plasi. Ne daje mi smiraja u dusi. Mene moj muz nije razumio, misli da sam se prepala zato sto puno citam, pa zar nasa vjera nije lijek za dusu?? Ne kontam. SELAM.

RAMO
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 9:41 am
Lokacija: Slovenija

Post od RAMO » Ned Nov 06, 2005 4:14 am

ESSELAMU ALEJKUM SVIMA NA FORUMU.

Za sestru Zuhru.
Ja obično prije spavanja proučim sledeće:
3x Elhamdulillahi,3xSubhanake,3xKulhuvallah,3x Innaetajna3xKuleuzbirabin Felek i 3xKuleuzbirabin Nasi to što sam proučio uputim dragom Allahu dž.š.uz molbu,da me zaštiti od prokletog džina ,prokletog šejtana prokleti siherbaza I zlih ljudi izlih duhova dok spavam I Allahu dž.š. hvala nemam nikakvi problema dok spavam a ni straha pred spavanjem.
Sestro ako puno učiš pred spavanje dok ležiš tijelo i živci se relaksiraju maksimalno jer si totalno skoncentrirana na ono što učiš pa tako podzavesno dođeš do tog stanja,da tvoje telo ne osjećaš, oni što prakticiraju Jogu tom stanju reču (alfa ).Pa je za dosta najmanji šum ,da prekine tvoju dotadašnju koncentraciju ti se trzneš tog mumenta ne osjećaš svoje tijelo pa te obuzme strah,tad reagiraju živci pa stomak zaboli.
Zato sestro pred spavanje je dosta ,da proučiš gori navedeno I nećeš se dovoditi do takvih situacija koje ti nisu poznate I pod kojih dobivaš strah I bolove u stomaku.


SELAM SVIMA.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Ned Nov 06, 2005 12:00 pm

Salam aleykum!

Sestro Zuhra !
Osim toga sto te savjetuju probaj i ovo:Pustaj u kuchi povremeno suru Bekare i nauci na vodu fatihu,ajetul kursi, ihlas , felek , nas po 7 puta pa prschi sobu i krevet,gdje spavas sa tom vodom prije spavanja.
Lijezi na desnu starnu , prouci ajetul kursiju.Da ti Allah swta olaksa!

Zuhra
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 5:58 pm

Post od Zuhra » Ned Nov 06, 2005 7:59 pm

Es_Selamu Alejkum!

Svima iskreno od srca zahvaljujem na dobrim savjetima. Sestro Zara uradila sam sto si rekla, nisam samo sobu poprskala, vec citavu kucu. Ne znam da li je to u redu? Sta uraditi od ostatka vode sto ostane, da li se to moze popiti? Pustila sam i suru Al- Baqarah. Hvala vam jos jednom svima i da vas Dragi i Svemoguci Allah nagradi sve i da vam da zdravlje i nafake.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Nov 06, 2005 8:30 pm

we alejkumu selam we rahmetullahi we berekatuhu

Lijepo je sto si poprskala cijelu kucu,nemoj wc,a vodu nemoj trosit imaj te vode stalno,mos je dopuniti.

ebumuhammed1
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 11:40 pm
Lokacija: cairo
Kontakt:

Post od ebumuhammed1 » Ned Nov 06, 2005 10:30 pm

sestro zuhra ALLAH da te cuva.znaj da shejten prokleti kako nas je ALLAH obavestio je nas neprijatelj i da on nece da nas ostavi na ovom putu bez da nas uznemirava.MOLIM ALLAHA DA TE CUVA I SVE VERNIKE I VERNICE.ako imash kompjuter kuci elhamdulillahi dobro mozes da nonstop slushash kuran pusti i samo ce da tera.i mislim da znash da treba slike da odbacish muziku.i pokushavaj da budesh dobra supruga tvome muzu i da shto manje se svadzate.i pokrij se onako kako je ALLAH naredio ispravan hidzab stavi nikab ako ga nemash.ALLAH DA TI POMOGNE I DA TE CUVA SVAKOG ZLA

Zuhra
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 5:58 pm

Post od Zuhra » Pet Nov 11, 2005 11:16 am

Es Selamu Alejkum!

Mozda vas i davim malo ovom temom, ali opet mi se sinoc desilo ono sto mi se desilo prije par noci. Ovaj put sam bila smirenija, iako mi je bilo tesko. Ucila sam i ucila naglas i trazila pomoc od Allaha, i cini mi se da mi je bilo lakse, strah se smanjivao. Ali cim zaklopim oci, stvaraju mi se ruzne slike. :twisted: :evil: I na kraju toliko me umor savladao da sam na kraju zaspala....

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pet Nov 11, 2005 5:37 pm

Zuhra napisao:Es Selamu Alejkum!

Mozda vas i davim malo ovom temom, ali opet mi se sinoc desilo ono sto mi se desilo prije par noci. Ovaj put sam bila smirenija, iako mi je bilo tesko. Ucila sam i ucila naglas i trazila pomoc od Allaha, i cini mi se da mi je bilo lakse, strah se smanjivao. Ali cim zaklopim oci, stvaraju mi se ruzne slike. :twisted: :evil: I na kraju toliko me umor savladao da sam na kraju zaspala....
Esselamu alejkum!

Ja vas nerazumijem nikako samo kukate :lol: :wink: pa udri i ti njih, zadaj i ti njima strah, dozvoliš sebi da te umore umjesto da ti njih moriš, udri ih svim i svačim, .

Seko trebala bi ti posjetit nekoga ko je ispravan, pokušaj da skokneš do Enesa. To što ti se dešava to je djelovanje iznutra a ima veze sa spoljnim saradnicima. Potrudi se dok je zime da ih porazbijaš :wink:

Esselamu alejkum!

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Nov 12, 2005 6:45 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ne sekiraj se sestro zuhra,niti imas sta u sebi niti ces imati sta nastavis li sa tim ucenjem.Trebala si ustati abdestiti se i klanjati dva rekata namaza,onda se vratiti u sobu otresti postelju sa tvog kreveta,prouciti ponovo ono sto si ucila i uspavati se zikrom la illahe ilallahu wahdehu la sherike lehu lehul mulku we lehul hamdu we huwe ala kulli shej`in kadir,jer je to bio samo napad koji si uz Allahovu pomoc odbila.To sto ti se desava su samo pokusaji sejtana da te zaplasi,al boj se Allaha sejtanove su spletke slabe.Svako je podlozlan a narocito muslimani na te njihove spletke i zastrasenja,al imanski naoruzan covjek brzo odbije te napade,pa se onda i ta muka obeshrabri od neuspjeha,desi se da se ponekad opustimo,zaboravimo dunjalukom,ili smo preumorni onda smo slabi te tada oni sakupe snage da napadnu,al sjeti se Allaha,nicega se drugog ne sjecaj u tim momentima,kontra napadom zikrom odbaci napade kao sto si ih odbacila kao sto kazes,"strah se polako smanjivao "A to sto cim zaklopis oci ,slike su tu,to je efekat napada ,tacnije daje ti se do znanja sa kim imas posla,ili ko te napada.Posto su se napadi ponovili,ucestali zikr,i to poslije sabaha i poslije aksama,tada se razmjenjuju dzinni jutra i noci,pa ako proucis zikr jutarnji bivas zasticena do aksama,a proucis li aksamom bices zasticena insaAllah do sabaha,uz dopunski zikr prije spavanja.Evo ti pa uci ovo sabahom i aksamom ,Naravno uz Namaz,Bez Namaza vi ste meta ili Centar zbivanja svega i svacega.

E`uzu billahi minesh-shejtani radzim-Bismillahir Rahmanir Rahim


"La ilahe ille-l-Lahu vahdehu la šerike lehu, lehu- l-mulku ve lehul-l-hamdu ve Huve 'ala kulli šej‘in kadir"
- Kazao je Allahov Poslanik, sallallahu `alejhi we sellem: Svako ko, čim ujutro ustane, izgovori dovu - "Nema boga osim Allaha, Jedinoga, Koji druga nema. Njemu pripada sva vlast i zahvalnost i On je iznad svega" - imat će nagradu u vrijednosti onoga ko oslobodi roba iz Ismailovog, a.s., potomstva, bit će mu pobrisano deset grijeha, bit će uzdignut za deset stupnjeva, zaštićen od šejtana sve do noći. A kada u noć uđe i prouči isto, slijedi mu to isto sve do sabaha


Dova nakon budjenja iz sna

El-hamdu li-l-Lahi-llezi ahjana ba'de ma ematena ve ilejhi-nnušuru
- Hvala Allahu, Koji nas oživi nakon što nas umrtvi, i Njemu se, konačno, sve vraća.
Dova prilikom oblacenja odjece

El-hamdu li-l-lahi-llezi kesani haza ve rezakanihi min gajri havlin minni ve la kuvvetin ...
- Hvala Allahu, Koji me je odjenuo ovim (ovom odjećom, i koji me je opskrbio bez moje pomoći i moći...)

Dova prije ulaska u Wc

.(Bismi-l-Lahi) Allahhumme inni e'uzu bike mine-l-hubsi ve-l-habaisi
- (U ime Allaha) Allahu moj, prizivam Te protiv zla šejtana i šejtanica .

Dova prilikom izlaska iz wc-a---Gufraneke(za oprost Te molim) 3x

Dova prije uzimanja abdesta
"Bismi-l-Lah"
- U ime Allaha.
Dova nakon uzetog abdesta
."Ešhedu en la ilahe ille-l-Lahu vahdehu la šerike lehu ve ešhedu enne Muhammeden abdu-hu ve resulu-hu"
- Svjedočim da nema boga osim Allaha i svjedočim da je Muhammed Njegov rob (sluga odani) i Njegov Poslanik

Allahumme-džalni mine-t-tevvabine ve-džalni mine-l mutetahhirine"
- Allahu moj, svrstaj me među one koji se kaju i svrstaj me među one koji su uvijek čisti.

Dova prilikom izlaska iz kuce
."Bismi-l-Lahi, tevekkeltu ‘ale-l-Lahi, ve la havle ve la kuvvete illa bi-l-Lahi"
- U ime Allaha, u Allaha se pouzdavam, nema pomoći niti moći bez (mimo) Allahove pomoći i moći

Dova prilikom ulaska u stan

."Bismi-l-Lahi veledžna ve bismi-l-Lahi haredžna ve ala Rabbina tevekkelna" - S Allahovim imenom ulazimo i s Allahovim imenom izlazimo. Na Gospodara našega se oslanjamo

Dove koje seuce jutrom i nocu
Emsejna ve emse-l-mulku li-l-Lahi (a za jutarnju: asbahna ve asbeha-l-mulku li-l-Lahi), ve-l-hamdu li-l-Lahi, la ilahe ille- l-Lahu vahdehu la šerike lehu. Lehu-l-mulku ve lehu-l-hamdu ve huve ala kulli šej‘in kadir. Rabbi es eluke hajre ma fi hazihi-l-lejleti ve hajre ma ba' deha, Ve e'uzu bike min šerri hazihi-l-lejleti ve šerri ma ba'deha. Rabbi e'uzu bike mine-l-keseli ve su i-l-kiberi. Rabbi e'uzu bike min‘azabin fi-n-nari ve‘azabin fi-l-kabri"
- U noć uđosmo i noć dočeka svekolika vlast Allahova (a u jutarnjoj dovi reći će se: jutro dočekasmo i jutro dočeka svekolika vlast Allahova). Hvala Allahu i nema boga osim Njega Jedinog, Koji druga nema. Njemu pripada sva vlast i svaka zahvalnost i on nad svačim ima moć. Allahu, molim Te za sva dobra ove noći (jutra) i za dobra poslije nje (njega). Gospodaru moj, Tebi se sklanjam pred lijenošću i zlohudom ohološću. Tebi se sklanjam pred kaznom Džehennema i kaburskom kaznom.

Allahumme bike asbahna ve bike emsejna, ve bike nahja ve bike nemutu ve ilejke-n-nušuru" (tako počinje jutarnja dova, a noćna: "Allahumme bike emsejna ve bike asbahna ve bike nahja ve bike nemutu ve ilejke-l-mesiru")
Allahu, Tvojom voljom jutro dočekasmo i Tvojom voljom u noć uđosmo. Tvojom voljom živimo, po Tvojoj volji umiremo i po Tvojoj volji bivamo ponovo proživljeni (a noćna glasi: Allahu, Tvojom voljom u noć ulazimo i jutro dočekujemo, Tvojom voljom živimo i umiremo i Tebi se vraćamo).

E`uzu bi kelimatillahi tammati min sherri ma khaleqa 3x--- Pomoću savršenih Allahovih riječi zaštićujem se od svakog zla

Bismillahi llezi la jeduru me`asmihi shej`un fil erdi we la fis-sema`i we huwes semi`ul alim 3x--- S imenom Allaha; kad se Njegovo ime spomene, nikakvo zlo na Zemlji i na nebesima ne može se počiniti

SubhanAllahi we bi hamdihi adede halqihi we rida nefsihi we zinete arshihi we midade kelimatihi 3x --- Neka je slavljen i hvaljen Allah u razmjerama brojnosti Njegovih stvorenih bića, u razmjeri zadovoljstva koje je Sam Sebi odredio, težine Njegova prijestolja (ARŠA) i mnoštvene osebujnosti Njegovih riječi

Reditu billahi rabben we bil islami dinen we bi muhammedin nebijjen salallahu alejhi we selleme 3x ---Zadovoljan sam da mi je Allah Gospodar, vjera islam, Muhammed, a.s., vjerovjesnik

Ja Hajju ja Kajjumu bi rahmetike estegis aslih li she`ni kulle hu we la tekilni illa nefsi tarfete ajni 1x ---O Ti Živi, Postojani, molim Te za obilatu milost Tvoju - popravi stanje moje svako i ne prepusti me sebi samom ni jednog trena!

Allahumme ente rabbi la illahe illa ente khaleqkteni we ene abduke we ene ala ahdike we wa`dike mesteta`tu e`uzu bike min sherri ma sana tu ebu`u leke bi nimetike alejje we ebu`u bi zenbi fagfirli fe innehu la jagfiru zunube illa ente --- - Allahu , Ti si Gospodar moj, nema boga osim Tebe, stvorio si me i ja sam rob Tvoj, ja sam na tragu zavjeta Tebi datog, i obećanja Tvog u granicama svojim. Tebi se sklanjam pred zlom koje sam počinio, Tebi se vraćam s pomoću blagodati Tvoje prema meni, Tebi priznajem grijehe svoje. Stoga, oprosti mi, jer osim Tebe niko drugi grijehe ne oprašta.

Allahumme inni es elukel dzennete Allahumme edzirni minennar 7x Allahu ja te molim da mi podaris mi dzennet Allahu sacuvaj me vatre

HasbiAllahu la illahe illa huwe alejhi tewekeltu we huwe rabbul arshil azim 7x- Allah mi je sam dostatan, nema boga osim Njega. Na Njega se oslanjam, i On je Gospodar Arša višnjeg

Asbahna 'ala fitreti-l-islami ve 'ala kelimeti-l-ihlasi ve ala dini nebijjina Muhammedin, sallallahu `alejhi we sellem ,ve 'ala milleti ebina Ibrahime hanifen muslimen ve ma kane mine-l-mušrikine"
- Allahov Poslanik saws je ujutro i navečer izgovarao dovu - "Jutro smo dočekali u krilu islama, na principima šehadeta (riječi: la ilahe illellah), u vjeri Vjerovjesnika našeg, Muhammeda, sallallahu `alejhi we sellem, i u vjeri praoca našeg Ibrahima, a.s., iskrenog monoteista, muslimana, koji nije idolopoklonik
."Kul Huve-l-Lahu Ehad Kul e'uzu bi Rabbi-l-felek, Kul euzzu bi Rabbi-n-nas" (3X)
- po tri puta jutrom i večerom - Abbdullah, sin Habibov, prenosi da je Allahov poslanik Muhammed, sallallahu `alejhi we sellem, rekao: "Izgovaraj!" - Šta ću izgovarati, Allahov Poslaniče? - Uči sure Ihlas, Felek i Nas, kad nastupi noć i osvane jutro po tri puta, neće ti trebati ništa više za bilo što ili protiv bilo čega

Zastita djeci
:"U 'izukuma bi kelimati-l-Lahi-t-tammati min kulli šejtanin vehhammetin, ve min kulli 'ajnin lammetin"
-Zaštitu Allahovu molim za vas pomoću Allahovih savršenih riječi pred šejtanom i pred zlim pogledom.

Dove prije spavanja

."Svake noći kad bi, Poslanik, Allah mu se smilovao i spasio ga, pošao na spavanje i legao u postelju, sastavio bi otvorene dlanove prema licu, puhnuo u njih i proučio (u njih) suru Ihlas, Felek i Nas, te potom potrao dlanovima svoje tijelo koliko može dohvatiti, počevši od glave i prednjeg dijela tijela; to bi ponovio tri puta

Kada legneš u postelju, prije nego što zaspiš, prouči: “Ajetul-kursijju" dokraja. Allah će ti odrediti čuvara da ti se šejtan ne približi u toku noći, sve do sabaha

."Ko noću prouči posljednja dva ajeta sure "El-bekare", bit će mu dosta: "Vjeruje Poslanik u ono što mu je dostavljeno (objavljeno) od njegova Gospodara i vjernici..."

.Kada neko nakon što se probudio iz sna ustane iz postelje, neka, prije nego što ponovo legne, dobro otrese svoj pokrivač (rubove njegove) tri puta, jer on ne zna šta je poslije njega u nju ušlo. A kad se već nasloni u postelji,neka izgovori dovu: "Bi-smike Rabbi veda' tu dženbi ve bike erfe'uhu, fe in emsekte nefsi fe-rhamha ve in erselteha fa-hfazha bima tahfezu bihi ibadeke-s-salihine" ---- S Tvojim imenom, Gospodaru moj, legoh na bok i ako bude Tvoja volja, podići ću se. Ako uzmeš moju dušu, budi milostiv prema njoj, a ako je vratiš, zaštiti je kao što si zaštitio Svoje dobre robove

Allahumme inneke halakte nefsi ve Ente tev-effaha. Leke mematuha ve mahjaha, in ahjejt- eha fa-hfazha ve in emetteha fa-gfir leha. Allahumme inni es eluke-l-afijete"
- Allahu, Ti si, doista, stvorio moju dušu i Ti je umrtvljuješ. Tebi pripada njena smrt i njen život, pa ako je oživiš - zaštiti je, a ako je umrtviš - oprosti joj. Allahu, Tebe molim za oprost

Poslanik je, pošto bi položio svoju desnu ruku pod desnu sljepoočnicu, proučio: "Allahumme kini azabeke jevme teb' asu ibadeke"
- Allahu, sačuvaj me od kazne Svoje na dan kada budeš oživio Svoje robove

"Bismike-l-Lahumme emutu ve ahja"
- S Tvojim imenom, Allahu moj, umirem i živim

."Hoćete li (vas dvoje) da vas uputim na nešto što je po vas bolje od bilo kakvog sluge? Kad pođete u postelju, na spavanje, izgovorite: "Subhana-l-Lah" (33x), "El-hamdu li-l-Lahi" (33) i "Allahu ekber"(34) - eto, to vam je bolje od ma kog sluge.

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sub Nov 12, 2005 7:16 pm

AbuAmRibnFadL napisao:selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Ne sekiraj se sestro zuhra,niti imas sta u sebi niti ces imati sta nastavis li sa tim ucenjem.

Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet.
Mislim da sam u ovim postovima , možda griješim, pronašao da je poslanik rekao da sejtani kolaju kroz ljudsko tjelo kao što kola krv. Malo sam zbunjen :roll: ako je taj hadis tačan da šejtan kola kroz ljudsko tjelo kao što krv kola. Da li iz ovog hadisa možamo rec da su :evil: :twisted: IN ili OUT ILI oboje.

Ako neko zna taj hadis da mi ga postire.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Nov 14, 2005 10:36 am

Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet.
Mislim da sam u ovim postovima , možda griješim, pronašao da je poslanik rekao da sejtani kolaju kroz ljudsko tjelo kao što kola krv. Malo sam zbunjen ako je taj hadis taèan da šejtan kola kroz ljudsko tjelo kao što krv kola. Da li iz ovog hadisa možamo rec da su IN ili OUT ILI oboje.

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu brate senade

Brate prema simptomima koje je navela sestra zuhra,i prema nasoj praksi nema simptoma da je nesto u nju.Jer da je u nju ne bi je ostavili da spava citavu noc,cak bi tu bilo i bolova i muke.Sto je jos tragicnije sa ovakvom vrstom napada suoacavamo se i mi koji ucimo rukju,ili bar jednom u zivotu neko od nas sa ovoga foruma imao je ovakvu vrstu napada,sto se u ovom slucaju naziva "Pokusaj Zaposjedanja"ili kako bih ja to nazvao "Otvaranje Vrata(prostora) za dalji rad,naravno uz pokusaj ulaska drugi put.
Sto se tice Hadisa ,Hadis je Sahih.Ali moras znat da slabljenjem Imana,ranljiviji smo tako da ce sejtan lanetullahi alejhim nastojati na svaki nacin nauditi takvom covjeku,i on ce biti njegove oci,njegova usta,njegov sluh,njegovi pokreti,njemu se prostor stjesnjava ibadetom.Onaj koji ostavi ibadet nemoze se reci da je u njemu dzinn,ali se moze reci da je potencijalni buduci korisnik dzinskih usluga,kao sto su bol,strasni snovi,strah itd itd,Njega cuva jedino Allahova Milost da ne bude scepan od sejtana.Samim ibadetom nema prostora njima u nas,jedino ako Allah hoce da nas iskusa.Namazima , zikrom,svakodnevnim ibadetom mi jacamo i punimo se pozitivnom energijom koja je za njih negativna,a posto su dzinni pametni ne usudjuju se da stave zdravu ruku u vatru,kao ni mi.U Sestrinom Komentaru vidjeces da ona cita islamsku literaturu,udaljena je od sejtanskog puta,i svak od nas je poceo tu trasu citanjem,sejtan zeli da te odvrati od tog puta,kao sto kaze Allah dz.s ,Uistinu su sejtanske spletke slabe,znaci ne bojmo se njega vec se bojmo Allaha,na drugom mjjestu kaze Allah dz.s :Sejtan zeli da vas siromastvom uplasi,ne bojte se njega vec se Bojte Mene.....Neznam brate dali sam bio jasan..Zakljucak.Oni su OUT kada smo u ibadetu ali ne znaci da necemo biti napadnuti,nasim opustanjem i popustanjem u vjeri.Zapostavljanjem i zaboravljanjem ibadeta i vjere lakse je njima biti IN nama,ali nisu svi dzinni ti koji krse i remete red i granice koje je ALlah dz.s uspostavio,pa se zato i ne usudjuju da budu IN nama.Al budimo Sigurni da su tu oko nas vrebaju na nas i nase stanje.

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Nov 14, 2005 6:23 pm

AbuAmRibnFadL napisao:Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet.
Mislim da sam u ovim postovima , možda griješim, pronašao da je poslanik rekao da sejtani kolaju kroz ljudsko tjelo kao što kola krv. Malo sam zbunjen ako je taj hadis tačan da šejtan kola kroz ljudsko tjelo kao što krv kola. Da li iz ovog hadisa možamo rec da su IN ili OUT ILI oboje.

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu brate senade

Brate prema simptomima koje je navela sestra zuhra,i prema nasoj praksi nema simptoma da je nesto u nju.Jer da je u nju ne bi je ostavili da spava citavu noc,cak bi tu bilo i bolova i muke.Sto je jos tragicnije sa ovakvom vrstom napada suoacavamo se i mi koji ucimo rukju,ili bar jednom u zivotu neko od nas sa ovoga foruma imao je ovakvu vrstu napada,sto se u ovom slucaju naziva "Pokusaj Zaposjedanja"ili kako bih ja to nazvao "Otvaranje Vrata(prostora) za dalji rad,naravno uz pokusaj ulaska drugi put.
Sto se tice Hadisa ,Hadis je Sahih.Ali moras znat da slabljenjem Imana,ranljiviji smo tako da ce sejtan lanetullahi alejhim nastojati na svaki nacin nauditi takvom covjeku,i on ce biti njegove oci,njegova usta,njegov sluh,njegovi pokreti,njemu se prostor stjesnjava ibadetom.Onaj koji ostavi ibadet nemoze se reci da je u njemu dzinn,ali se moze reci da je potencijalni buduci korisnik dzinskih usluga,kao sto su bol,strasni snovi,strah itd itd,Njega cuva jedino Allahova Milost da ne bude scepan od sejtana.Samim ibadetom nema prostora njima u nas,jedino ako Allah hoce da nas iskusa.Namazima , zikrom,svakodnevnim ibadetom mi jacamo i punimo se pozitivnom energijom koja je za njih negativna,a posto su dzinni pametni ne usudjuju se da stave zdravu ruku u vatru,kao ni mi.U Sestrinom Komentaru vidjeces da ona cita islamsku literaturu,udaljena je od sejtanskog puta,i svak od nas je poceo tu trasu citanjem,sejtan zeli da te odvrati od tog puta,kao sto kaze Allah dz.s ,Uistinu su sejtanske spletke slabe,znaci ne bojmo se njega vec se bojmo Allaha,na drugom mjjestu kaze Allah dz.s :Sejtan zeli da vas siromastvom uplasi,ne bojte se njega vec se Bojte Mene.....Neznam brate dali sam bio jasan..Zakljucak.Oni su OUT kada smo u ibadetu ali ne znaci da necemo biti napadnuti,nasim opustanjem i popustanjem u vjeri.Zapostavljanjem i zaboravljanjem ibadeta i vjere lakse je njima biti IN nama,ali nisu svi dzinni ti koji krse i remete red i granice koje je ALlah dz.s uspostavio,pa se zato i ne usudjuju da budu IN nama.Al budimo Sigurni da su tu oko nas vrebaju na nas i nase stanje.

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu
Esselamu alejkum!

Ne bih iznosio kontra argumente zbog same sestre Zuhre. Da se ovo nebi pretvorilo u nekakvu raspravu koja nevodi ničemu i ispalo bi da se kontrira, i još svašta bi se možda tu izrodilo. Zamolio bih setru Zuhru da i dalje piše ovdje o svom stanju i situacijama u kojima se nalazi bi će interesantno pratiti razvoj situacije. Ono što ja mogu ponuditi od sebe je to da ću joj obezbjediti MED ( besplatno ) na koji će Enes da nauči , neka sjedne u auto i posjeti Enesa samo da uradi test. Ovoj test će joj uveliko pomoć da spozna tu bolest koja je napada.

Možda nekome teško pada to što mu se kaže da imaju dzini i sejtani posla, ja sam za to da se bolest upozna, ali ne površno. Mnoge poznajem koji su iz znatiželje otišli da se testiraju ( apsolutno nisu imali ili nisu osjećali bolest) na kraju se ispostavi da dzin progovara ili padne u jedno od stanja koja odgovaraju sihirima ili dodiru.

Moje slijedeće pitanje učačima rukje : ako dzin progovori iz tjela osobe kojoj se uči ili ima određene reakcije na učenje rukje ( osobe koje su iz znatiželje podvrgle se testu) da li je tu upitanju da su :evil: :twisted: IN ili OUT ili OBOJE..

Zuhra
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 5:58 pm

Post od Zuhra » Pon Nov 21, 2005 5:32 am

Es Selamu Alejkum!

Evo da vam se opet javim. Da vidim kako ste svi? Ja sam hvala Allahu dz.s. dobro, sto se tice straha skoro da je i nestao. Premda sam imala jedan ruzan san sinoc, nisam se bojala. A ne znam da li je ok da ga pricam. Ali evo: Spavam i sanjam kako drzim :twisted: za ruku, ili vec sta je bilo, i ja ucim sure naglas, pa cak i govorim Subhan Allah, Allahu Ekber, a on se trga od mene, vristi, place, hoce da bjezi. A u pocetku on mene tusi, tusi me u prsima, ali cim ja poce da ucim, da se obracam dragom Allahu, onaj :twisted: hoce da crkne od neke muke...I na kraju ga ubijem... :D :D A sto se tice smrti, ne bojim se vise, ne opsjeda me vise ta misao, jer sve dok mi je dragi Allah u mislima, u sjecanju, sve je ok. Sellam za sve vas! Eto za sad toliko o mom stanju.

Odgovori