Sihr u Snu

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Sihr u Snu

Post od lavica21 » Pon Jun 27, 2011 8:00 pm

Eselamu alejkum,

Moja prica o sihru je duga, zapetljana,a pocinje od mog rodzenja. Necu pisati sve I citavu pricu, vec prelazim na jedan od problema.

Posto je sihr stariji, lijecim se vec dugo vremena I dosta toga sam izbacila iz stomaka, ali sve sto vise izbacujem sve vise mi se pravi. Pravi se ono isto sto sam se vec kutarisala, izbacila. Naprimjer zikrim slusam Kuran I danas izbacim mali dio sihra (povratim) I osjetim promjenu, olaksanje , slijedeci dan ili poslije par dana sanjam u snu da jedem i tom prilikom mi se vrate prijasnji problem.
Hvala Allahu dosta problema je spalo, ali ima jos puno, tako da se borim, I nesmijem se opustiti I zanemariti borbu. Radim po program, i odbacila sam skolu, posao, normalan zivot, tako da sjedim kuci I lijecim se. Tako moram, jer nemogu nigdje dok se neizlijecim. Mozda nemoguce zvuci to da u snu jedem sihr, ali je nazalost istina. Inace usnim da jedem kolace, ili neku hranu koju volim. Desi se i da u snu pijem sodu, pa kad se probudim ispovracam neku jako ljutu vodu. Ono sto inace povratim poslije zikra, nikad nisam jela u javi
Svaku noc nesto jedem, pogotovo poslije sabaha , tako da mi je ucac rukje naredio da nesmijem nikako spavati poslije sabaha. Sto je jako tesko, jer je jacija kasno, a sabah vrlo rano. Umorna! Zanima me dali je neko cuo, ili zna nesto o ovom?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od Haris » Uto Jun 28, 2011 8:12 am

lavica21 napisao:Radim po program, i odbacila sam skolu, posao, normalan zivot, tako da sjedim kuci I lijecim se.
Ovaj dio promijeni, svojom neaktivnošću olakšavaš njima posao. Budi što više aktivna, kreći se, radi, boravi sa drugim ljudima u društvu, ne osamljuj se plaho, jer sve to, napuštanje posla, bježanje iz društva i života, sve to potiče od njih, i time im olakšavaš.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od akhi » Uto Jun 28, 2011 9:42 am

Potrazi "epsom salts" i uradi sa njima "colon cleanse".

Ujutro na taste pij 2 dcL extra virgin olive oil, naucenog.

Uzimaj 100 gr raw organic honey svaki dan, naucen.

Uci Kuran! Uci Kuran! Uci Kuran!

Uci jutarnje i vecernje zikrove iz hisnul muslim (pf Ostalo) i dove pred spavanje/po ustajanju.

Ostavi se svih novotarija.

Cuvaj se grijeha.

Poslusaj predavanja iz akide sa :..?"#4%.com:

http://www.:..?"#4%.com/AUDIO-MATERIJAL/ ... /1.-AKIDA/

dijana
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Maj 23, 2010 9:54 pm

Re: Sihr u Snu

Post od dijana » Pet Jul 01, 2011 7:46 pm

lavica21 poslala sam ti privatnu poruku

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od akhi » Pon Jul 04, 2011 7:50 am

Jos jedan sebeb lijecenja.

Uzmi 5 L bottled spring water (voda bez aditiva, sa izvora).

Nauci ajete iz Kur'anskih sura: 7:117-122, 10:81-82, 20:69, 2:255.

Popij ujutro nataste oko 4L, a sa ostatkom uzmi ghusl.

Naravno, podrazumijevam da si muslimanka (bez namaza nista) sa ispravnom akidom, bez prakticiranja novotarija te da se klonis harama.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od Haris » Pon Jul 04, 2011 8:57 am

Gdje će brate popit na jutro 4 L, da crkne.. :) :D

Dobro, mislim nije to strogo 4 L, ali bolje je da što češće. Uvratiš se po gutljaj makar.. :)

Poslije kupanja vodom, gledaj da ne ide u kanalizaciju, nego je istresi negdje gdje neko ne prolazi, u kraj..

Još bolje ako imaš neku banjicu, pa u nju.
Ako već nemaš prilike da se okupaš tom vodom, barem se umij, pokvasi se, po vratu i tako. A možeš i abdestit tom vodom :)

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od akhi » Pon Jul 04, 2011 11:40 am

Uglavnom vecinu vode brzo ispovracaju ili dobiju explozivan proljev.

Ako voda ne bi smjela u kanalizaciju, ne bi se smio niti kupati njome, jer se voda koristi za ciscenje necistoga, i to cista i cisteca voda.

Ovo je bilo za nekoristenu (cistu) vodu.

Vidi poglavlja o taharetu iz knjiga hanefi fiqha.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od Haris » Pon Jul 04, 2011 3:21 pm

Druga je stvar to što ne možemo uticati direktno na to da ne vršimo nuždu ili povratimo u wc šolju pa ode u kanalizaciju, ali ako možemo izbjeći svjesno da ne bacamo takvu vodu u smeće, zašto ne izbjeći.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od akhi » Pon Jul 04, 2011 4:30 pm

O povracanju i proljevu je bilo rijec radi dilema o kolicini unijete vode.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od Senad » Pon Jul 04, 2011 6:33 pm

Esselamu alejkum

Jedite i pijte ali ne pretjerujte . Allah nevoli one koji pretjeruju

1/3 hrana, 1/3 voda, 1/3 prazan ( zrak) želudac!

Sa ovom terapijom od 4 litra vode ,ne da bi se moglo ugušiti ( pogotovo kod opsihireni osoba ) nego i još neke druge komplikacije i poslijedice koje bi se teško prevazišle . Piti vodu na tašte jest lijek za mnoge bolesti ( srčana, kardiovaskularna, tumori, itd) ali umjerena količina ne više od 6 čaša (cce 1 l. ) mlaka voda . Piti sihronizovano tj. onako kako je Poslanik a.s. preporučio da se konzumira

Veoma je opasno copy/paste raditi preporuke a da se pritome ne dadnu određene reference.



Esselamu alejkum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od akhi » Uto Jul 05, 2011 2:15 pm

Znas li ti referentne vrijednosti kolicine oralno unijete tekucine pred operaciju abdomena (ciscenje crijeva)?



Daj mi reference za svaku recenicu koju si napisao, bujrum!

Ja sam pisao na osnovu licne prakse i savjeta sejha Wahid Abdussalam Balija (podgledaj knjige na podforumu Ostalo).

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od Haris » Uto Jul 05, 2011 5:33 pm

Da, možda pred operaciju, kada nužda zakon mijenja, ali ne pravi operaciju svaki dan.
Ne treba sve shvatat bukvalno. Zbog toga dolazi do čestog košenja na ovom forumu zato što neki shvataju drugačije od drugih.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od Senad » Uto Jul 05, 2011 5:57 pm

akhi napisao:Znas li ti referentne vrijednosti kolicine oralno unijete tekucine pred operaciju abdomena (ciscenje crijeva)?

Daj mi reference za svaku recenicu koju si napisao, bujrum!

Ja sam pisao na osnovu licne prakse i savjeta sejha Wahid Abdussalam Balija (podgledaj knjige na podforumu Ostalo).

Esselamu alejkum

Vidim ja da se ti ponašaš bahato i samo radiš copy /paste , ne uzimajući u obzir stanje pacijenta, lokaciju i još mnoge druge čimbenike koji su veoma važni.

Preporuka ne bi bila problem da se kaže da Bali preporučuje to i to i onda se uzme analiza ,vrijeme ,prostor , klima, i još mnogi drugi faktori koji se moraju korigovati,, da ne duzim oko ovoga. Moja ti jepreporuka da ne srljaš u provaliju, ako i sam padaš u tu provaliju nije problem ali za sobom vučeš mnoge koji bi posrnuli.

Referentne vrijednosti za jedan čovječiji želudac je da može da primi tekućine od 700 -1200 militara odjedom.

Referentna vrijednost za osobe koje rade endoskopiju je da moraju unijeti od 8-12 litara tekućine u periodu od 6-8 sati ili da kažemo od 16 h
do 22 h

Pacijenti koji rade nalaze na CT ili MR moraju unijeto do 4 l markera , u određenom vremenskom periodu .


Šta znači unijeti 4 litra vode na tašte na koju je naučeno i još opsihirena osoba i to ODJEDNOM

Da li si uopšte svjestan šta sve naučena voda može da napravi opsihirenoj osobi koja ne zna da je na vodu naučeno!!!!!!!!? (ovo ti je samo primjer za one osobe koje ne znaju da su opsihirene a piju naučenu vodu)

1. Da li ti uopšte znadeš da opsihirena osoba koja pije naučenu vodu može dehidrirat od silnog povraćanja , urirniranja i proliva

2.Da li ti znadeš da unešena tekućina od 4 litra odjednom može izazvat srčani udar

3. Da li ti znadeš da 4 litra unešene vode može izazvati visoki krvni pritisak

4. Da li ti znadeš da 4 litra unešene vode može doći do gušenja.


akhi kako možeš tražiti reference na ono što je Poslanik a.s. preporučio i čime je Allah s.w.t. (ne) zadovoljan .

Ako si sam koristio onda napišeš da si našao u knjizi da Bali preproučuje da se na tašte popije 4 litra naučene vode odjednom ili u nekom vremenskom periodu .. Veoma je bitno naglasiti ODJEDNOM ili određeni vremenski period.

Prvo moraš znati stanje pacijenta pa onda davati tako extremne terapije.

Na kraju da kažemo , referentne vrijednosti za pacijente koje moraju vršiti operativni zahvat ili snimanja nisu nikako ista ,, glede opsihireni osoba za koje medicina kaže da su zdravi. Ne možeš mješat kruške i jabuke.

Ti imaš mogućnost da koriguješ preporuku pa da doslovice citiraš šta Bali kaže i da se ogradiš od bilo kakvih poslijedica ili da kažeš da je to tvoja preporuka da si ti na sebi isprobao sa kojom garantuješ uspjeh riješavanja SIHIRA!

KAda daješ preporuku , kažeš lijepo na koji način se koristi, šta se može očekivati i kako se ponašati ako nastanu komplikacije. Razmisli malo!!

Piše u knjigama kako džine tuku motkama ikojekakvim predmetima. Zbog nestručnosti čovjek zaglavi bolnice jedva osta živ !!! RAzmisli malo !!


Esselamu aljekum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od akhi » Uto Jul 05, 2011 6:21 pm

Odista je veoma opasno slagati na poslanika saws.

Zabilježili su imami Buharija i Muslim od
Ebu Hurejre, r.a, da je rekao: Kazao je Allahov Poslanik: ''Ko slaže na mene,
namjerno, neka pripremi sebi mjesto u
Vatri'', ili u rivajetima: ''Ne lažite na mene,
ko slaže na mene gorjet će u Vatri'';
''Slagati na mene nije kao slagati na
nekog drugog, ko slaže na mene neka pripremi sebi mjesto u Vatri''; ''Ko bude
prenosio moje hadise znajući da je to laž,
on je jedan od lažova.''



Ti si svoje rijeci pokusao pripisati poslaniku saws. Mozda si zelio prepricati poslanikov saws hadis:

Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Sin Ademov nije napunio goru posudu od stomaka, dovoljno mu je nekoliko zalogaja da svoju kičmu održi uspravnom, a ako je neizbježno, neka onda jedna trećina bude za hranu, jedna trećina za piće i jedna trećina za zrak." (Tirmizi, Knjiga o zuhdu, poglavlje: Ono što je prenešeno o pokuđenosti prejedanja, broj 2380, i kaže Tirmizi:"Ovaj hadis je hasen sahih", a šejh Albani je hadis ocijenio kao vjerodostojan u knjizi El- Irva' (7/41-43).)



Pokazao si svoje znanje.

Nisi dao referencu niti za jednu recenicu. Bujrum, navedi reference (izvore...).

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Sihr u Snu

Post od akhi » Uto Jul 05, 2011 6:33 pm

Ako si prvom recenicom htio prepricati 31. ajet 7. sure, jos gore.

Prijevod znacenja:

7:31

O sinovi Ademovi! Uzmite ukras svoj kod svakog mesdžida, i jedite i pijte, a ne rasipajte. Uistinu!On ne voli rasipnike. (Mlivo)



O sinovi Ademovi, lijepo se obucite kad hoćete da molitvu obavite! I jedite i pijte, samo ne pretjerujte; On ne voli one koji pretjeruju.

(Korkut)

Odgovori