Selam Alejkum

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
zerin
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 10:46 pm

Selam Alejkum

Post od zerin » Pet Sep 09, 2011 8:50 pm

Selam Alejkum,
prvi put se koristim forumom, malo se teze snalazim, ali valjda cu nekako uspjeti doci do odgovora na trazeno pitanje.Zanimaju me ucaci Rukje u ZE_DO kantonu koji su pouzdani, koji zavrse do karaja sa bolesnom osobom, koji su iskreni.Znam da nije bs umjesno pitanje, da li ucaci odrede tarifu ili to zavisi od uspjeha koji postignu ucenjem.Zanima me koliko puta se treba doci kod ucaca ili se to moze obaviti jednom posjetom.
Posto su ovo pitanja otvorena za forum , zanima me kako mogu da kontaktiram sa nekim ko se razumije u ovu tematiku i da to bude privatni kontakt.
Puno selama i nadam se da cu sada dobiti neki odgovor, jer su vec bila postavljena pitanja i ni od koga ni glasa.

Hanuma
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 7:32 pm

Re: Selam Alejkum

Post od Hanuma » Pet Sep 09, 2011 9:23 pm

Sellam imas brata Enesa u Zavidovicima nema cjenu.to sto pitas koliko puta treba nekom je potrebno jednom a nekom vise puta,to ti niko nemoze tacno reci mislim da ce ti dat bolji odgovor brat Haris sellam..

zerin
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 10:46 pm

Re: Selam Alejkum

Post od zerin » Pet Sep 09, 2011 9:33 pm

Selam, kako cu doci do brata Harisa, a kako da brata Enesa.Selam

zerin
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 10:46 pm

Re: Selam Alejkum

Post od zerin » Pet Sep 09, 2011 9:36 pm

Selam,
Kod brata Enesa je li se dugo ceka na termin . ili kako se narucuje, imas li iskustva sa tim, i kako si zadovoljna.Znas li koliko obicno nagradjuju za ucaca, ako nema cijenu, makar priblizno da znam. Selam

Hanuma
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 7:32 pm

Re: Selam Alejkum

Post od Hanuma » Pet Sep 09, 2011 9:47 pm

sellam imas na pvt poruku ja sam masalna zadovoljna sa Enesom kad samo pomislim kakav sam bila on je bio tu da mi pomogne i punu podrzku dadne i ohrabrio,mogu samo za Enesa reci pozitivno, sto se tice novca das koliko mozes jer niko nezna kako je sa finansijama ko tako da ja vama nemogu rec koliko ces dati sellam.

zerin
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 10:46 pm

Re: Selam Alejkum

Post od zerin » Pet Sep 09, 2011 9:56 pm

Kako saljes ovu pvt poruku.Sellam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Selam Alejkum

Post od Haris » Sub Sep 10, 2011 12:24 am

Lijek je u Allaha swt. On određuje kada će se ko izliječiti.

To nije slučaj kao sa autom npr. odeš mehaničaru pogodiš se za koliko vremena i to je to.

Gledaj na ovo kao na gripu, ili neku drugu bolest. Nikad ne znaš koliko čaja, tableta i ostalog trebaš popit. Ideš dok se ne izliječiš. Ovisno o jačini slučaja. Imaš slučajeva riješi se u toku prve rukje, a imaš slučajeva gdje se vuče godinama.

To ovisi o mnogo faktora, o imanu učača, imanu oboljelog, načina života oboljelog, čuvanja od grijeha i sl.

Za neke 3 godine, išao sam Enesu cca. 20 puta, ako ne i više. Znači, nikad ne možeš znat gdje si.

zerin
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 10:46 pm

Re: Selam Alejkum

Post od zerin » Sub Sep 10, 2011 8:24 am

Brate Haris,
nakon tako dugog lijecenja, reci mi sad je li ti potrebna Enesova pomoc, ili si hvala Allahu dž.š. dobro.I znas li pouzdano jos nekog ucaca u blizini Zenice koji jednako dobro lijeci kao brat Enes, i koji lijecenje dovede do kraja, a da ga se ne mora "ganjati" da te zavrsi.Sellam.

zerin
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 10:46 pm

Re: Selam Alejkum

Post od zerin » Sub Sep 10, 2011 9:16 am

Brate Harise, kako cu doci do brata Enesa, mogu li to preko tebe dogovoriti ili moram direktno sa bratom Enesom.Mozes li mi dati adresu kako ga mogu naci u Zavidivicima.Ovo mi treba sto hitnije,pa uz Allahovu dž.š. milost da to obavim radi se o mladoj osobi , a vidim da si i ti mladic i znas sta znaci kada ti treba tako nesto jer vidim da si imao i ti velike probleme.Puno te sellamim i neka te Allah nagradi za tvoj trud.

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: Selam Alejkum

Post od musliman.v » Sub Sep 10, 2011 10:43 am

Evo ako moze ja cu napisati nesto,ne mora uvijek brat Haris hehe.Ako je vec Zenica u pitanju dole imas vec provjerenog ucaca i inace Enesovog poznanika i prijatelja Almina Omeraševića.Pa eto ako ti je prevoz problem u Zavidovice taj brat ti je blizu,a uz to trebas znat da je malo teze dobiti Enesa na telefon i on ne zeli da mu se dolazi na adresu nego da se prije naruci termin.Ja imam upisan broj od Almina i nadam se da je na ovom broju jos uvijek 061 750 059.Nisam ga nikad osobno upoznao ali se vec za njega zna da ima veeliko iskustvo sa rukjama i autor je jedne knjige na ovu tematiku.Eselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu :)

zerin
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 10:46 pm

Re: Selam Alejkum

Post od zerin » Sub Sep 10, 2011 4:28 pm

Hvala ti za ovu uputu kod brata Almina, ne znam iskustva drugih, ali imam saznanje da cesto ne privede do karaja lijecenje,pa da je to kod njega problem sto bi se reklo neda mu se da zavrsi, a ne znam kod brata Enesa da ki je to slucaj, Svakako hvala pripada Allahu a tebe neka nagradi sto si se potrudio da mi odgovoris,Sellam

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: Selam Alejkum

Post od musliman.v » Sub Sep 10, 2011 6:12 pm

Ma to se govorilo i za druge da ne privedu to do samog kraja al pusti ti to sad.Enes recimo ne moze vodit racuna samo o tebi jer mu ionako dolazi dosta svijeta i govorit ti o nekim osnovnim stvarima.Meni skoro nikad nije rekao dodi tacno tad i tad nit mi je dao naucenu vodu posto sam mu rekao da sam ucim,a termin dadne kad ga dobijes na telefon al opet treba cekati par dana ili samo dan zavisno od situacije.Ne treba sad ni svake hevte ic na rukju barem po mom misljenju nego se pridrzavati islamskih propisa,koristenje naucene vode,slusanje Kurana,moze i nauceno maslinovo ulje se koristiti tako sto se pije i maze se njime zatim koristi u hrani salati itd.Ti dok god osjetis recimo barem kod mene kad ucim neke sure(moze i u sebi)trnce ili da žigne u odredenim dijelovima tijela,moze se manifestovati i tako sto ti se zijeva itd. da ne nabrajam,znaci dok je tako problem je tu i ne treba ti nijedan ucac da ti to kaze kad mozemo i sami otkriti.Uz ovo napisano treba imati jednu vrlo bitnu stvar na umu da su i Enes i Almin samo ljudi preko kojih Allah daje lijeka,dakle On daje lijek i ne treba uzdizati jednog ucaca iznad drugog.Nadam se da sam bio jasan i da sam pomogao i tebi i drugima ovim napisanim i eselamu alejkum svim muslimanima.

zerin
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Sep 03, 2011 10:46 pm

Re: Selam Alejkum

Post od zerin » Sub Sep 10, 2011 7:11 pm

Hvala ti za podrsku, i za informacije, svaka je vazna.Da nam Allah svima pomogne i da se rijesimo problema.Ja se uzdam u njegovu milost i molim Allaha uzvisenog da nas sacuva svakog zla i nevolje i da nas uputi na put pravih i iskrenih vjernika.Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Selam Alejkum

Post od Haris » Ned Sep 11, 2011 6:09 am

Eto rekao je musliman.v sve.. :)

Odgovori