Tablete za smirenje (Anksioznost)

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od aljo78 » Uto Sep 20, 2011 8:29 pm

Selam alejkum

koliko tablete( u ovom slucaju za smirenje) uticu na psihu insanu i kad je neko pod sihrom i uticajem dzina ?
Ja sam prije pokusao da koristim tablete pa mi nije uspijevalo bez pozitivnih rezultata .
Od neki dan mozda mijesec dana nisam mogao vise nego hajde da probam da vidim moguli me smiriti i glavobolje da odu .
Uvidio sam da su mi puno pomogle ..komunikacija sa ljudima bolja ..bolje razmisljam ..obavljam namaz ..nisam malaskao ..neboli glava skoro nikako ,nemam panicnih napada ...smireniji ..stabilniji .
Eh kad udzem zesce u citanje kurana ili obavljanje bilom kojeg ibadeta ili slusanje rukje ...dodzu mi napadi ponovo ..znaci problem sam samo prigusio ali nije nestao znaci.Uticalo mi je ovo puno na moj zivot svakodnevno sad osijetim samo kad ucim kuran i zikrim itd.

Kako misljenje imaju ucenjaci i sta vi mislite ?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od Haris » Uto Sep 20, 2011 10:33 pm

Esselamu alejkum,

Nemam neko mišljenje učenjaka, ali onako ljudski po zaključku možemo razmisliti ovako.

Ako tableta za smirenje umiruje zdravog čovjeka, zašto ne bi i oboljelog. Opet ovisno o slučaju, to nekad može izazvati željeni, a nekad kontra efekat. Ovisno i o tome kako je čovjek upoznat sa svojim slučajem i sam iskusan u postavljanju prema istom.

Npr. znalo mi se desiti da mi smeta kafa jedan period, pa drugi ne smeta. Da li kafa smeta meni, kao meni, ili njima, to ne znam, ali kako sam to shvatio, prestao sam pit. I tako neke stvari. Bitno je da ti upoznaš šta ti smeta, a šta ne.

medion
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jun 25, 2011 10:58 pm

Re: Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od medion » Sub Sep 24, 2011 12:26 pm

Isto je i kod mene, dijagnosticirana mi je anksioznost, mada sam prije toga bio kod ucaca rukje koji mi je rekao da se radi o sihru.
Takodje, koristim tablete, koje mi puno pomognu a ovamo praktikujem samolijecenje koliko mogu.
Nadam se da ce nam Allah dz.s olaksati i samnjiti panicne napade i sav uzas kroz koji prolazimo.

AMIN

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od Senad » Sub Sep 24, 2011 5:38 pm

Esselamu alejkum

Poželjno je uzimati neke tablete koje će opustiti mišiće i nervni sistem pogotovo kod onih koji ne mogu kontrolisat sihiri inisu vješti kako se nositi sa tim. svakako u konačnici mora se voditi računa da se u dogledno vrijeme prekine sa tabletama .

Sve dok imate potrebe za tabletam morate tražiti izlaz ka poboljšanju. NIje dovoljno reće koristim to i to al nema pomaka. Prelazi na drugu terapiju tj nadogradnja postojeće naravno u okviru liječenja kur'anom ,Postojimnogo ,mnogo metoda liječenja kur'anom tako da nije dobro samo se držati osnovnih početnih metoda. NAjbolje će te vi sami sebi pomoći .!

IZlaz postoji i lijek postoji samo ga treba pronać . Tražite lijek i naći će te ga!


Selam

p.s. bilo bi dobro da sebi nađete mentora ( poput Harisa) tokom liječenja jer učač ne može sve da stigne.

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od aljo78 » Sub Sep 24, 2011 11:16 pm

Eselamu Alejkum

Naravno brate slazem se sa tobom ...Allah je dao lijek samo treba ga pronaci .A tablete su mi samo da nas smire jer se stvarno nemoze nositi sa sihrom ...bas poremete nervni sistem i zato mi je ovo olaksica .
Ali treba dalje traziti lijek za konacno rijesenje Inshalah .

Kako mislis da nam Haris bude mentor ...Kao da nam da neku vrste terapije na osnovu simptoma i da nam daje savijete sta i kako ..itd

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od Haris » Ned Sep 25, 2011 10:18 am

Mislio je nešto u tom kontekstu, ali nisam ni ja nešto sad da kažeš da vrvim od znanja.

Nemam ja nešto malo skromnog znanja u vezi ovoga. Ali mogu pomoći barem razgovorom, onako da saslušam ljudski. :)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od Senad » Ned Sep 25, 2011 8:43 pm

aljo78 napisao:Eselamu Alejkum

Naravno brate slazem se sa tobom ...Allah je dao lijek samo treba ga pronaci .A tablete su mi samo da nas smire jer se stvarno nemoze nositi sa sihrom ...bas poremete nervni sistem i zato mi je ovo olaksica .
Ali treba dalje traziti lijek za konacno rijesenje Inshalah .

Kako mislis da nam Haris bude mentor ...Kao da nam da neku vrste terapije na osnovu simptoma i da nam daje savijete sta i kako ..itd
Esselamu alejkum

Dobro bi bilo da sada ne navalite svi na HArisa :) ,, da kažemo da u svom okruženju nađete nekog ko želi da pomogne na jedan fin način. Zaista postoji širok spektar terapija protiv sihira. Namaz ,dove zikrovi to je podrazumjevajuće bio zdrav ili bolestan, Svako ko ima problema sa sihirom može sam da otkloni određena delovanja na organizam ali ako mu nema ko pokazati i objasniti kako da odradi onda se tapka u mjesti i nema pomaka. Učači rukje ne mogu stići na sve, zato treba tražiti osobe poput HArisa kao mentore tokom liječenja.

JA bih svakom onom ko ima problema sa sihirima preporučio da dobro pročita, isčita pokuša da shvati i razumije i primjeni :

*Ejjub a.s. u kakvom je samo stanju bio i nije pokleko

*Jusuf a.s. rođena braća ća ga bacila u bunar , iskušenje sa vladarevom ženom, zatvor

*Halid Ibn Velid išao tamo gdje se gine i umro na smrtnoj postelji , popio čašu otrova kad su rimljani ponudli i ništa

*Ibrahim a.s. kada su ga katapultirali u vatru odbio pomoć Džibrila a.s. uzdao se samo u Allahovu s.w.t. pomoć

*Musa a.s. kada je imao okršaj sa čarobnjacima i faraonom, pa kada je bio bolest, itd.

Ovo nisam napisao u smislu da su nabrojan bolovali od sihira nego stanja u kojima su e nalazili su veoma poučna koja daju dobre rezultate u liječenju sihira.

Zašto sam sve ovo nabrojao:

- kod opsihireni osoba vlada takvo stanje beznađa, straha, bez samopouzdanja, bezizlazne situacije, bezvoljnost, strah, sujevjerje itd.

Razumjevanjem gore navedenih slučajeva lakše će se prevazići problem.


Esselamu alejkum!

medion
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jun 25, 2011 10:58 pm

Re: Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od medion » Pon Sep 26, 2011 7:48 pm

Ma pomognu tablete poprilicno,naravno ne rjesavaju one problem ali lakse se nositi sa svim iskusenjem koje nas zadesilo.
Ako je za birati, tako mi Allaha uzvisenog, volio bi piti tablete citav zivot i ne osjecati se dobro nego li otici kakvom sihirbazu i pociniti sirk.
Onako nesto kontam, ne dao mi dragi Allah pa da to uradim, pa kome bi covjek dovu poslije uptio.

Mislim da je rjesenje sabur i dat ce Allah olaksanje, siguran sam u to.

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od aljo78 » Uto Sep 27, 2011 8:56 pm

Selam aleykum

To sam i ja pomislio brate bolje i piti tablete nego ici kod kojekavih sihirbaza.

Da nas Allah sacuva svakog zla i izlijeci i podari na svako dobro.

medion
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jun 25, 2011 10:58 pm

Re: Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od medion » Pet Sep 30, 2011 12:58 pm

Amin
Ne vidim nista lose u tabletama ukoliko pomazu, cak smatram da je pozeljno da ih covjek pije dok je u tom problemu.
Naravno, paralelno sa tim treba ici lijecenje kur'anom, da li samolijecenje ili da se ide nekome na rukju.

almir1111
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Pet Jan 17, 2014 7:58 am

Re: Tablete za smirenje (Anksioznost)

Post od almir1111 » Čet Feb 06, 2014 5:10 pm

da se malo i ja nadovezem
trenutno imam dijagnozu aniksioznost i panicni napad
pokusavao sam lijekove ali sam ih bacio#i otisao na rukju
nakon rukje sam bio lose da bi zatim hvala Allahu bio puno bolje.
ali napadi su se javili intezivniji i sad imam strah od svega i svacega, tako da sam opet na medikamentima, samo da opustim malo zivce
i aBda nastavljam sa rukjom.
Znaci u slucaju bas kad nemozete podnijeti dzinska uznemiravanja, moj savjet su medikamenti, ali sa OBAVEZNIM NASTAVKOM LIJECENJEM KURANOM
Selam

Odgovori